Skocz do zawartości

Czym polerować woski ?


Gość cecylia

Rekomendowane odpowiedzi

nOx, w jaki sposób chciałbyś nakładać twardy wosk maszyną? masz jakąś technikę? mi wydaje się to być bezcelowe, zwłaszcza, że wiele przyjemniej można to zrobić bądź aplikatorem bądź dłonią. Jaki wosk nakładałeś maszyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 5 lat później...
prawda jest taka, ze każda złotówka wydana na dobrą mikrofibre(MF) będzie procentowała podczas pracy nią, wyższa jest skuteczność(zamiast trzech przetarć w jednym miejscu wystracza jedno), komfort(szmatka MF jest grubsza, bardziej miękka w dotyku) i bezpieczeństwo(MF absorbuje pyłki, czy też pył z "zaschniętego" wosku, nie rozcierając ich/go na powierzchni lakieru). gorąco polecam!

MICROFIBER MADNESS Crazy Pile wygląda że jest grubsza, a także droższa od MEGUIAR`S Supreme Shine Microfiber Towel czy zatem będzie się nią lepiej pracować (szybciej i bezpieczniej)?

 

Czym kierować się przy wyborze mikrofibry, gramaturą, puszystością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SGJ, 2961f1b51c06.jpg

 

Dla mnie nie zawsze gruba i puszysta jest dobra. Źle wspominam Aladdin'a a był gruby ;) rozleciał się po 2 miesiącach

 

Dla mnie teraz nr 1 są fibry z GEYONA i nimi mi się dobrze pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pewny jesteś testowałeś ten sposób? Ktoś mi kiedyś tak doradził, żeby do polerowania użyć wkrętarki. Myślę, że nie trzeba się tak namachać jak ręcznie i chyba szybciej by poszło. Ale nie mam doświadczenia dlatego tutaj pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak grubo musiałbyś dać wosku żeby ręcznie szlo się chociaż lekko spocic... Przy dobrym wosku i odpowiednim nałożeniu cienkiej warstwy wystarczy lekko przetrzeć fibrą żeby zebrać nadmiar i jest to gotowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kociniak08 - nie bardzo sobie wyobrażam sobie, aby był sens polerowania wosku maszynowo... Jeżeli się uprzesz, możesz poeksperymentować jakimś finiszowym padem MF, np. Flexipads... No, chyba że źle Cię zrozumiałem i nie chodziło Ci o pad... Ale w takim razie nie wiem, o jaką nakładkę do wiertarki może chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kociniak08, Wcale nie musisz rezygnować z tego pomysłu. Na początek obejrzyj sobie ten filmik. Tu jest pokazana miedzy innymi mechaniczna aplikacja sealantu, jego mechaniczne usuwanie i mechaniczna aplikacja wosku.

IndigoOnHydro03.jpg

autogeek_2267_87704974

http://www.autogeek.net/cobra-indigo-bonnets-2.html

http://www.autopia-carcare.com/indigo-m ... g1r4PntlBc

A wiertarkę zostaw lepiej w spokoju :kox::-]:mrgreen:

Tutaj jest jeszcze szczegółowy opis co i jak robić :mrgreen:

http://www.autopia.org/forums/the-detai ... chine.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Meguiar's #16 i chciałbym nawoskować swój samochód. Do nakładania wosku chce użyć aplikatora lecz do polerowania wkrętarki. Jaką nakładkę na wkrętarkę najlepiej kupić do polerowania tego wosku?

Ręcznie czy też wiertarką wcale nie zobaczysz lepszego efektu. Wosk to tylko wosk i czym polerowane nie ma względu. Nie traktujcie wosku jako paste polerska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest alogiczna jak ze szczoteczkami do zębów manualnymi i elektrycznymi. Najwięcej piszą Ci którzy, tą druga tylko widzieli w sklepie. Pytanie dotyczyło czy można wkrętarką (w domyśle pewnie chodziło ogólnie o wykorzystanie maszyny) polerować wosk. Jak widać można, jeśli ktoś chce sobie skrócić czas nakładania i polerowania wosku to dlaczego miałby nie skorzystać z tego. Oczywiście nie wszystkie woski można tak polerować i trzeba do tego mieć odpowiednie akcesoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.