Skocz do zawartości

Jaki wosk do ciężkich warunków zewnętrznych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy powinienem zakładać taki temat ale myślę, że tak. Wiem, że wosków jest od groma i wystarczy poczytać, czytałem, oglądałem testy. Do sedna jednak. Chcę kupić jakiś wosk, a może coś innego? Do mojej czarnej perły. Z tym, że chodzi mi o jakiś wosk, który maksymalnie pozwoli zrzucać od razu wodę z auta i raczej nie będzie pozostawiał water spotów. Nie zależy mi na kropelkowaniu.

Po prostu jestem ze Śląska żyję w obrębie Huty Katowice - zresztą sam na niej pracuję i cały ten syf lata po okolicach, wystarczy pierwszy lepszy deszcz i auto jest w waterspotach, zaraz mam na nim pełno kurzu. Słyszałem, że są jakieś woski, które od razu zrzucają wodę, nie kropelkując, może ktoś coś takiego poleci. Czy po prostu nie patrzeć na to, kupić dobry wosk, który poleży chociaż te 3 miesiące i tyle? Używam kosmetyków z ADBL'a.

Jedyny wosk który leżał na moim aucie to wosk od Tenzi ( Carnauba wax ) wytrzymał miesiąc - kupiłem sobie go na próbę. I później używałem już tylko ADBL QD1, z którego jestem bardzo zadowolony. Teraz się zastanawiam pomiędzy SOFT99 Kiwami albo ADBL SSW. Chociaż tak jak pisałem wyżej, szukam jakiegoś kompromisu, byle by uniknąć tych waterspotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałbym je wtedy pod uwagę, gdyby nie było takiego wosku o którym napisałem, że zrzuca wodę i nie kropelkuje. Jeśli jednak jest, to będzie on moim priorytetem. Widzę, że MX Nowicki to testował to zaraz sobie przejrzę. A jeszcze jakieś inne tego typu preparaty są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, QuaresmaR7 napisał:

Śląska żyję w obrębie Huty Katowice

Witaj w klubie 🙂

Szukam podobnego środka (święty gral 😉 ). Nie interesuje mnie totalnie żaden kropling, ma być full zrzut - zero kropli. Szczególnie jest to uciążliwe po bezdotyku. Wystarczy wyjechać z myjni a waterposty zostają choćbyś nie wiem jak pędził.

Tak jak przedmówcy mówili: możesz sprawdzić SSW. Ma bardzo szybki zrzut ale też krople ładne. Oprócz Detailers Magic SWM sprawdz sobie jeszcze Clean Tech EOSW. Testy sa na forum 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, czarne auto i sporo pyłu. Też takiego szukam, jak na razie testowałem Soft99 Luxury Gloss, ADBL Qw, Finish Kare 1000p. Z tych wymienionych chyba ADBL Qw nałożony na miesięczny fk1000 robi największe krople które łatwo spływają przy lekkim deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 18.07.2018 o 16:02, QuaresmaR7 napisał:

wosku o którym napisałem, że zrzuca wodę i nie kropelkuje. Jeśli jednak jest, to będzie on moim priorytetem. Widzę, że MX Nowicki to testował to zaraz sobie przejrzę. A jeszcze jakieś inne tego typu preparaty są?

Woskiem o takiej charakterystyce jest Water Block z naszej oferty. Jego główne zadanie to możliwie najskuteczniejsze odprowadzanie wody. Wiele oczywiście zależy od samych opadów, ale jeśli priorytetem jest zrzut wody, a nie piękne i okrągłe krople, to Water Block powinien spełnić takie oczekiwania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woskiem o takiej charakterystyce jest Water Block z naszej oferty. Jego główne zadanie to możliwie najskuteczniejsze odprowadzanie wody. Wiele oczywiście zależy od samych opadów, ale jeśli priorytetem jest zrzut wody, a nie piękne i okrągłe krople, to Water Block powinien spełnić takie oczekiwania. 
A jak trwałość water blocka?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soft99 @Domel No to w takim razie trzeba się zainteresować Water Block i Detailers Magic SWM na początek. Wczoraj akurat myłem auto i nakładałem tylko ADBL QD1 tyle, że po nim water-spoty i tak pewnie mi wyjdą ( jak poprzednim razem ). Gdy auto umyłem, nałożyłem QD1 - popadało trochę i z tego co mnie pamięć nie myli auto było w kropeczkach. @lolomanolo Efekt mojej wczorajszej pracy z QD1:

 

37639522_1051091181725181_5820038061718765568_n.jpg

37564185_1051091125058520_7269335253464907776_n.jpg

37543072_1051091228391843_5480053093427052544_n.jpg

37559118_1051091258391840_2556351598137704448_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2018 o 11:46, Soft99 napisał:

3-4 miesiące powinien w obecnych warunkach spokojnie dać radę 😉 

Potwierdzam, że Water Block wytrzymuje 3 mies.

Natomiast 

W dniu 19.07.2018 o 16:35, Soft99 napisał:

Woskiem o takiej charakterystyce jest Water Block z naszej oferty. Jego główne zadanie to możliwie najskuteczniejsze odprowadzanie wody. Wiele oczywiście zależy od samych opadów, ale jeśli priorytetem jest zrzut wody, a nie piękne i okrągłe krople,

Krople są dosyć ładne, hydrofobowość WB jest na wysokim poziomie, zdecydowanie daleko mu do taflowania,

zrzut wody też jest bardzo dobry, chociaż w warunkach normalnego użytkowania, fusso zrzucił więcej desczu podczas jazdy, link

 

 

20 minut temu, QuaresmaR7 napisał:

Gdy auto umyłem, nałożyłem QD1 - popadało trochę i z tego co mnie pamięć nie myli auto było w kropeczkach.

I zawsze będzie w kropkach. Pył z powietrza łączy się z wodą, a gdy ta odparuje będą ślady.

Water spoty to wszelkiego rodzaju osady po odparowaniu wody, niezależnie czy z otoczenia czy kamień w twardej wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost Zgadzam się, ale tak jak przed chwilą oglądałem MX Nowickiego z testem produktu Detailers Magic Spray Wax woda mocno taflowała, więc po takim produkcie raczej zasychających kropel nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, QuaresmaR7 napisał:

@ghost Zgadzam się, ale tak jak przed chwilą oglądałem MX Nowickiego z testem produktu Detailers Magic Spray Wax woda mocno taflowała, więc po takim produkcie raczej zasychających kropel nie powinno być.

Wtedy i tak masz smugi na całych elementach, bo gdzieś to wyparować musi 🙂 jak nie urok to sraczka niestety, glare advanced miało tylko i wylacznie tafle jednak nie wiem czy da sie to jakoś ogarnąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.