Skocz do zawartości

Zestaw ZYMÖL ? dla CZARNEGO lakieru M-B


Varia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym skompletować zestaw do pielęgnacji czarnego lakieru w moim SUV-ie Mercedes-Benz, który wg. wydaje się bardzo wymagający..

Jestem laikiem w sprawie detailingu  i to w bardzo dosłownym tego słowa znaczeniu.. Czytam od jakiegoś czasu forum i podziwiam Waszą ogromną widzę w tym temacie..

Pragnąłbym zadbać o lakier swojego samochodu jak o własną żonę 🙂 dlatego prosiłbym o pomoc w wyborze kosmetyków..

1. ZYMÖL Titanium Wax 236ml

2. ZYMÖL HD-Cleanse Cleaner 250ml

3. ZYMOL Spray Quick Detailer 680 ml

4. ZYMÖL Auto Wash 1.4L

5. Aplikator House of Wax Wax HQ Applicator Wax 2-pack

6. Separator Scratch Shield Regulowany Separator Brudu

7. Glinka ValetPRO Yellow Poly Clay Bar Średnia 100g

8. RĘKAWICE NITRYLOWE BLACK MAMBA Nitrile

Rękawice z mikrofibry mam z pepco 🙂 Samochód będzie po polerce którą zrobi mi znajomy lakiernik.

Czego mi tu jeszcze brakuje?

Przedział cenowy do 1000zł

Myjkę ciśnieniową posiadam, jak i pianownice. 

Z wyrazami szacunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uważasz, że masz wymagający lakier, to na pewno zmień rękawice na Carpro wool wash mitt, albo jakiegoś mikrofibrowego, ale firmy np. WorkStuff. 

 

Jeżeli mogę coś powiedzieć - zazwyczaj lakiernicy robią gówniane polerki. W jakiej cenie albo ile czasu bedzie robił?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za propozycje, rozglądałem się za tą wełnianą rękawica.

Zostawiłem mu samochód na tydzień. Wspominał coś o 3 etapach i o 3 różnych pastach.. Mam do niego zaufanie. Koszty ustaliliśmy na 400-600zł.

Ja nie zrobię sobie sam polerki bo się na tym nie znam, nie mam sprzętu i nie chciałbym przypalić lakieru 🙂

Czyli ZYMÖL Titanium nada się do SUVa a czy ZYMÖL Auto Wash to jest dobry szampon warto swojej ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, sonix napisał:

Czyli ZYMÖL Titanium nada się do SUVa a czy ZYMÖL Auto Wash to jest dobry szampon warto swojej ceny?

Produkty zymol mają dobrą jakość, ale często niestety bardzo słaby stosunek jakości do ceny (według mnie).

Titanium się nada.

Szampon kwestia gustu, co kto lubi.

3. Zymol QD bym zmienił. Np na czarnych mercedesach Prima Slick się ładnie sprawdza, i jest antystatyczny przy okazji.

 

Dorzuciłbym jakiś Deiron do kół, Tar & Glue, dowolną neutralną pianę jako prewash. Dobrej jakości mikrofibry do docierania wosku i qd. Dressing do tworzyw wewnątrz. Coś do skóry?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz 🙂

Jeśli szampon nie ma większego znaczenia to może wezmę tańszy np. ADBL Shampoo Pro ?

A QD zmieniamy na 3. Prima Slick

do tego 

9. ADBL Vampire Deironizer 

10. ADBL Tar and Glue Remover 

11. Colourlock Zestaw do Skórzanej Tapicerki STRONG - do skóry wybrałem kosmetyki Colourlock, tym bardziej, że w środku jest więcej skóry niż plastiku (kokpit obszyty skóra)

12. Dressing to np. ZYMÖL Detail Wax ? na chrom z zewnatrz i w środku na elementy drewniane? chociaż nie.. elementy drewniane są matowe, dokładniej to H09 - Elementy wykończenia wnętrza - drewno jesionu

13. Piana TENZI Neutral MAGIC Foam Pink

14. Dobrej jakości mikrofibry to czy mam kierować jakąś konkretną marka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie sprawdzony, klasyczny i dobry szampon Meguiar-sa gold class, shampoo pro jest szamponem odtykający i może ci podgryzac titaniuma.

Tar and glue adbl-a zamień na prickborta, po prostu moim zdaniem lepszy, szybciej działa, mocniej i lepiej a nadal pozostaje bezpieczny, vampire adbla bardzo dobry tylko szybko działa, przez to w gorące dni przy myciu nim felg może przysychać, jak wolisz powolniejsze działanie wybierz D-tox z shiniego

Colourlock, jaki to Mercedes ? jaki rok, po drewnie stawiam że troche nowszy 🙂 ? potrzbujesz zestaw STRONG ? Aż tak zaniedbaną masz skóre ? Do regularnego czyszczenia uzywamy Softa, nawet lepiej wyczyścić skóre 2x softem niż raz strongiem, tak to wybór firmy i kosmetyków dobry, do czyszczenia możesz równiez spróbować produkty Kecav jak bedzie na sklepie.
Zalecał bym ci równiez zakupu odzywki w balsamie, która bedzie twoją skóre zmiękcząć i dbać o jej prawidłowe Ph, używać jej bedziesz co 3 miesiące obok zestawy z Colourlock, fajnymi prudktami sa np Gliptone gt11, gt13, Zaino Z11, Furniure clinic balsam, Colourlock leder protector

Dressing to mówimy o oponkach oraz plastikach zewnętrznych np w GLC jest ich sporo do okoła. Dressingiem do opon (tak aby się świeciły, co to za mycie samochody bez dressingu na opony) polecał bym ci albo Meguiar's endurance, albo może z tańszych Back 2 black nowy od shiniego 🙂 na plastiki zewnętrzne bezkompromisowy jest dla mnei Autoglym Bumper & Trim, lecz jezeli masz ich nie duzą ilośc używaj dressingu do opon jako dressing do plastików. Do tego dokup aplikatory One shot z adbla, w sam raz będa do takich aplikacji do tego ksoztują 7zł za paczke 😉

Piana spoks

 

Dressing do wnętrza, czyli produkt zabezpieczający , lekko czyszczący, oraz dający wybrane wykończenie mat,półmat,połysk, do elementów plastikowych w środku, to juz co kto lubi, do wyboru jest bardzo dużo produktów, popatrz w sklepie bo kazdy praktycznie działa i jest dobry, jezeli lubisz wykonczenie neutralne matowe, zainteresuj sie Interior QD z ADBL-a Wash mist z Sot99, w celu połyski nielsen choice, interior wow adbl-a, interior qd z meguiar'sa , pół mat interior qd z shiniego, dresing z good stuffa
Dressingi najlepiej psikać sobie na okrągły bawełniany aplikator, nastepnie dotrzeć druga mikrofibra

Pomyślał bym o zakupie jakiegoś APC, jako produktu do czyszczenia tak na prawde, wszelkich powierzchni, uderz w to co najtańsze 🙂 ,  w racji równeiz że masz dużą ilośc skóry, i żeby nie narobić bałaganu na takim wykonczeniu fajnie by było kupić coś delikatnego może SG pink apc ?

Jako Qd faktycznie prima może być fajna, ale cięzko czasem dostepna w sklepach, jak znajdziesz to bierz, jak nie to może Meguiar's quick detailer z serii Ultimate
Piana jest ok

Rekawice, nawet jak nie wełniaczek to dobra mikrofibrą myjąc na dwa wiadra tez cięzko zrobić ryski 🙂 może rekawica z work stuff, gyeona ?, osobiście do swojej maszybki używam wełniaka z car pro

Z mikrofibrami to jest tak, ze do normalnej pracy czyszczenie czegoś, nakłądanie dressingów nie musisz mieć ich nie wiadomo jakiej jakości, do qd i wosku polecam ci jednak zakupić mikrofibre taką jak np Gentelman, lub którąś z Funky witha najlepiej robić tak, ze zwykła mikrofibrą nakładasz QD a ta lepsza jak np Gentlemena z work stuffa docierasz, tak samo grubszą lepsza mikrofibrą bedzie ci łatwiej dotrzeć wosk

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gozdziu23 - Po prostu wow.. nie spodziewałem się aż tak wyczerpującej odpowiedzi.

Bardzo dziękuje i zaznaczam, że bardzo podziwiam Waszą wiedzę.. aż miło od kogoś takiego jak Wy kupić zadbany samochód.. 🙂

Samochód jest to MB ML/GLE W166 w kolorze Czerń obsydianu metalik

Skórę mam w stanie +bardzo dobrym, zakładałem ,że wersja strong jest to wersja lepsza, tzn. więcej kosmetyków, lepiej czyszczących i zabezpieczających skórę. Fotele są wentylowane, tzn z "dziurami" nie chciałbym je przytkać preparatem..

Wracając jeszcze do wosku.. Potwierdzacie ,że Titanium jest ok. Mam nadzieje, że ogarnę jako amator jego "docieranie" (podobno nie należy do łatwiejszych) bo brałem jeszcze pod uwagę ten zestaw Zymol Sampler One w którym mógłbym co nie co poeksperymentować z produktami Zymola, jednak cena do ilości wosku jest mało opłacalna.  Mógłbym poprosić kogoś z forum o sprzedaż powiedzmy 20g Titaniuma i przetestowanie go zanim zainwestuje w wosk za 350zł.. Pytanie tylko czy to gra warta świeczki?

Aktualizuje listę zakupów, dorzucę cenę ile będzie mnie kosztować konkretny produkt. Chciałbym zamówić wszystko w jednym sklepie, akurat w tylko jednym Zymol Titanium kosztuje 349,90 zł (nie podam linka by nie robić reklamy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sonix tak jak napisał Gozdziu, do dobrze utrzymanej skóry Strong jest zbyt agresywny, jak już to soft. W mercedesach i audi korzystam zazwyczaj z zestawu Furniture Clinic albo Colorlock soft.

 

Do powłok trzeba mieć odrobinę więcej wiedzy, wymagają lepszego przygotowania i doświadczenia (choć bez przesady, też nie jest to technologia kosmiczna). Natomiast z większością wosków poradzi sobie większość osób. A nawet jak coś, z czasem każdy nabiera doświadczenia i wprawy. To, że są woski trudniejsze i łatwiejsze,  przekłada się w ilość włożonej pracy i przyjemność. Zymol może i jest trochę wymagający, ale bez przesady, bywają gorsze 😉

Jeżeli nie chcesz od razu wywalić dużo pieniędzy bardzo rozsądnie jest kupić tester brytyjskiego Bilt Hamber Finis Wax. około 65zł za tester. Jest bajecznie łatwy w aplikacji, trwały, a dziewczyna nie zobaczy różnicy w wyglądzie pomiędzy woskami. Doświadczeni detailerzy czasami muszą się wpatrywać by coś zobaczyć i to nie zawsze. Gdy apetyt wzrośnie dokupisz inne woski. Ja chciałem jeden a już mam cały rząd puszek do smarowania 😉 

A co do linków, jeżeli sklep jest w dziale partnerów forum to można śmiało dodawać. Ale generalnie linki wygasają, lepiej operować nazwami miejsc i produktów 🙂

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sonix osobiście z szamponu Meguiar's Gold Class jestem mega zadowolony i stosuję go również obecnie na Titanium. Szampon Zymola uważam za ciut gorszy. Jeśli wybierzesz ten wosk, to warto przygotować lakier wcześniej Zymolem HDC, zaś potem "odświeżać" wosk Zymolem Field Glazem.

Aha, na naszej giełdzie masz zestaw Zymola. Nie wiem jak bardzo jest to atrakcyjna cena, lecz @kamilitopisze o możliwości negocjacji.

Dodatkowo możesz zagaić @Eryczek czy nie zostało mu coś jeszcze z Zymola.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sonix Jeśli nie Zymol FG (choć wg mnie robi robotę na Titanium), to wybrałbym bym jakieś qd z zawartością carnauby, żeby podbić efekt położonego wcześniej naturala. Prima Slick z polimerami położyłbym raczej na syntetyka, np. wosk Collinite, itp.

Z drugiej strony Kolega z forum podbijał ostatnio Titanium Prostaffem CC Water Gold, czyli qd z dodatkiem kwarcu i też wyszło zacne "szkiełko" :-)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry,

Trochę mi z tym zeszło ale w końcu znalazłem czas na dokładną pielęgnacje kosmetykami przez Was polecanymi.. a więc tak:

Zacząłem od 1. piana TENZI Neutral MAGIC Foam Pink, następnie koła + okolice nadkoli gdzie zbiera się np. lepik z asfaltu potraktowałem D-toxem z Shiniego

potem 2. mycie wełniakiem z CarPro z Meguiar Gold Class na dwa wiadra z separatorem

następnego dnia 3. ZYMÖL HD-Cleanse Cleaner 250ml - z tym trochę się namachałem (ciężej niż z woskiem), nie miałem bawełnianego aplikatora więc nakładałem "ścierka" Polishing Cloth i docierałem mikrofibrą. Zużyłem na SUV-a jakieś 35-40% butelki.

4. na koniec ZYMÖL Titanium 56 ml - tego poszło mi jakieś 60-65% słoiczka, ALE.... wcieranie/aplikowanie dłońmi tego wosku na karoserie to po prostu czyta poezja... najbardziej satysfakcjonująca czynność z całego mojego procesu pielęgnacyjnego 🙂 więc oryginalny aplikator się nie przydał. Po jakiś 30 sekundach docierałem już mikrofibrą Gentelman, którą swoją drogą jest najlepszą mikrofibrą jaką miałem w swoich rękach 🙂

5. Na opony nałożyłem Meguiar's Endurance - aplikator/gąbka już jest nie do odmycia po użyciu tego środka, jest tak tłusty 🙂 

Można powiedzieć, że z zewnątrz ogarnąłem samochód.. Co dalej Panowie? jeśli np. jak to czarny lakier, zakurzy się.. to można go przetrzeć na sucho (kurz) czy jedziemy od początku z pianą i Meguiar Gold Class i potem już za każdym razem po "zmoczeniu" samochodu muszę nakładać QD Zymol Field Glaze, który w sumie jeszcze nie kupiłem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Varia na sucho raczej bym nie przecierał:song: Skoro już włożyłeś tyle wysiłku w pielęgnację to:

1. Jeśli auto będzie leciutko zakurzone - możesz  użyć aktywnej piany i spłukać auto, potem osuszyć ręcznikiem.

2. Przy większych zaburzeniach - Gold Class i wytarcie do sucha.

3. Co kilka myć po osuszeniu, warto doładować wosk Field Glazem.

Dzięki takiemu niedużemu nakładowi pracy dłużej będziesz się cieszył blaskiem Titanium na lakierze ;-)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Gardor ale kolega napisał że aplikował wosk rękoma. Nigdy osobiście się na to nie zdobyłem ale zgaduję że zużycie ma się wtedy sporo większe. 

@Varia Firma Zymol, kocha takich Klientów jak Ty😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, weźcie pod uwagę że głaskałem dużego czarnego SUVa którego dach jest wielkości całej powierzchni karoserii w seicento 🙂 

Fakt, nie oszczędzałem, ale wydaje mi się, że rękoma nie da się nałożyć "za dużo wosku"  poza tym chyba zużycie powinno być mniejsze niż aplikatorem bo dłonie nie wchłaniają w siebie takiej ilości wosku jak aplikator. Poza tym dla mnie to największa frajda 🙂 @Eryczek spróbuj, na prawdę polecam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Varia zrób sobie prosty test. Nałóż palcami wosk na jakiś fragment maski, a następnie weź aplikator i spróbuj go rozciągnąć dalej. Gwarantuję Ci, że używając aplikatora rozciągniesz nałożony palcami wosk na co najmniej drugie tyle 😀 

Nie ukrywam, że ja też od czasu do czasu lubię sobie nałożyć jakiś fajny wosk na 1/2 elementy w ten sposób, tak po prostu dla czystej przyjemności. Tylko zawsze staram się, żeby żona mnie na tym nie przyłapała, bo musiałbym się tłumaczyć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie bardzo dziękuję Wam wszystkim za tak konkretne informację i porady..

Tak mnie to wciągnęło, że moja lista zsumowanych zakupów przekroczyła już 1300zł.... 😞 🙂

Dzięki Wam wytworzyła się mała lista produktów + mały komentarz do każdego z nich:

1. ZYMÖL HD-Cleanse Cleaner 250ml #super produkt ale ciężko się wciera

2. ZYMÖL Titanium 56 ml #wosk full opcja, do tego nadaję się jako krem do rak 😉🙂

3. ZYMÖL Field Glaze 236ml #bardzo dobry, łatwy we wcieraniu i nie pozostawia smug

4. TENZI Neutral MAGIC Foam Pink 1L #super zapach.. i kolor 🙂

5. Shiny Garage D-Tox Iron&Fallout Remover 1L #szału nie ma, ale zużyć trzeba

6. Meguiar's Endurance Tire Gel 473ml #drogi, dobry ale wydaje mi się, że nietrwały

7. Shiny Garage Bi Color Piankowy Aplikator Dressingu do Opon #wyprofilowanie do kształtu opony dla mnie jednak na minus

8. CarPro Wool Wash Mitt #sama przyjemność z pracy

9.  Colourlock Zestaw do Skórzanej Tapicerki SOFT z Mleczkiem  #robi dobrą robotę

10. Meguiar's Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner 1,89L  #bardzo bardzo dobry i super pachnie

11. RĘKAWICE NITRYLOWE BLACK MAMBA Nitrile #wcale nie takie super wytrzymałe, ostatnio w lidlu było 100szt. za 19zł)

12. Scratch Shield Regulowany Separator Brudu #ok

13. Work Stuff Gentleman + 40x40cm 600gr/m2 x3 #najlepsza mikrofibra jaką miałem w rękach

14. Work Stuff Monster Drying Towel 90x73cm  #super chłonny i j/w

15. Work Stuff "RINSE" Czarne Wiadro  #mocne, dobre z miarką

16. Work Stuff "WASH" Żółte Wiadro + Separator #mocne, dobre z miarką    

17. MacSerien Prickbort 124 1L #super preparat, jestem bardzo zadowolony, ekstremalnie ogarnia zanieczyszczenia drogowe, ale po minucie zepsuł mi się atomizer

18. ADBL One Shot Tire Pad #4,90zł za gąbkę 7 x 5 x 2,5 cm to trochę dużo

19. Shiny Garage Aplikator z Mikrofibry z gumką #dobrze wykonany

20. K2 Aplikator piankowy  #ok  

21. Work Stuff Clean Hands Tire Applicator  #dobry, ale czy takie Clean Hands to bym nie powiedział 

22. Zestaw Mini Ssawek do Odkurzacza do Szczelin #fajny zestaw do trudno dostępnych miejsc

A koszyku mam jeszcze:

23. Kwazar Merkury Super 360 PRO+ 1L

24. ADBL Shaker - Pusta Butelka z Atomizerem 1L i 500ml

25. ADBL Round Detailing Brush 25mm

26. Soft Foam Brush

27. AutoGlym Bumper & Trim Gel 325ml

28. ExceDe Advanced APC 1L

 

Czy według Was coś trzeba zmienić, wywalić, dodać?

ktm950 -> żona nakładała ze mną 😉 nawet pozwoliła obrączkę na chwilę ściągnąć 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem styczności z Titanium i mogę się tu mylić, ale niestety każdy jeden Zymol jaki miałem w ręku, słabo wygrzany, wyjdzie w postaci hologramow przy pierwszym kontakcie ze słońcem. Jeżeli masz ciepły garaż, do tego halogeny do wygrzania oraz czas aby zostawić auto w garażu na noc i rano przed wyjazdem przelecieć lakier fibrą to możesz próbować, bo chyba nic nie zastąpi przyjemnosci obcowania z tymi woskami. Zymol nie jest woskiem do pracy na szybko i trzeba mieć tego świadomość

Field Glaze - jak dla mnie słaby, również bardziej wymagający niż inne QD, dużo lepszym jest Kecav Yoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pavlik napisał:

Nie miałem styczności z Titanium i mogę się tu mylić, ale niestety każdy jeden Zymol jaki miałem w ręku, słabo wygrzany, wyjdzie w postaci hologramow przy pierwszym kontakcie ze słońcem. Jeżeli masz ciepły garaż, do tego halogeny do wygrzania oraz czas aby zostawić auto w garażu na noc i rano przed wyjazdem przelecieć lakier fibrą to możesz próbować, bo chyba nic nie zastąpi przyjemnosci obcowania z tymi woskami. Zymol nie jest woskiem do pracy na szybko i trzeba mieć tego świadomość

Field Glaze - jak dla mnie słaby, również bardziej wymagający niż inne QD, dużo lepszym jest Kecav Yoga.

Już pracowałem z Zymolem. Na czarnym lakierze nie wyszły mi hologramy, a czarny lakier + trochę słońca zastępuje ogrzewanie samochodu czymkolwiek, 3 dni temu psikałem Field Glazem i również jest super. Faktycznie może trochę "stawia opór" przy wcieraniu, ale efekt jest kolosalny. Spróbuje kiedyś tego Kecav Yoga i Prima Slick którego kolega ghost wcześniej chwalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.