Skocz do zawartości

Stosowanie QD do odświeżenia wnętrza


QuaresmaR7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie mogę do końca odnaleźć na forum odpowiedzi na moje zapytanie. Z 2 tygodnie temu pierwszy raz porządnie czyściłem wnętrze swojego samochodu, najpierw ADBL APC później dressing ADBL Interior WOW, jednak jeżdżę przeważnie z otwartymi szybami zamiast klimą i powoli zaczyna się delikatnie w środku zbierać kurzyk. W sumie dla testu specjalnie zostawiam auto jak mogę z otwartymi szybami by sprawdzić te produkty ( jestem świeżakiem jeśli chodzi o auto detalling ). I moje zapytanie jest takie, czy kupienie ADBL Interior QD ma sens? Mogę tym co jakiś czas odświeżać dressing? I przy okazji jak często wy przy firmie ADBL nakładacie wszystko na nowo APC+WOW oraz tutaj jeszcze jedno zapytanie na które nie mogłem znaleźć odpowiedzi. Czy mogę zamiast powiedzmy kupować QD używać po prostu WOW i odświeżać bez wcześniejszego używania APC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@QuaresmaR7 Interior QD jest na takie właśnie szybie odświeżanie, jednak nic się nie stanie jak co jakiś czasu użyjesz Interior WOW do odświeżenia. Sam musisz zdecydować, czy potrzebne są Ci dwa produkty. Na forum każdy z nas ma po kilka, kilkanaście dressingów, więc już wiesz jaką uzyskasz odpowiedź :D Co do drugiego pytania, to osobiście nie powiem Ci z jaką częstotliwością należy robić gruntowne odświeżenie APC+dressing; zależy to od terenu, częstości otwierania szyb, czystości pasażerów ;) Każdy decyduje sam kiedy jest taka potrzeba lub robi to z przyjemności. Jeśli wnętrze Twojego auta nie jest jak "stół Durczoka", to możesz użyć samego WOW. Pamiętaj jednak, że efekt po wcześniej przygotowanej powierzchni APC jest pełniejszy i na pewno trwalszy :good: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, QuaresmaR7 napisał:

I moje zapytanie jest takie, czy kupienie ADBL Interior QD ma sens? Mogę tym co jakiś czas odświeżać dressing?

Po to właśnie stworzony został Interior QD.

23 minuty temu, QuaresmaR7 napisał:

jak często wy przy firmie ADBL nakładacie wszystko na nowo APC+WOW

Tutaj nie ma jakiś reguł. Kwestia twoich plastików w aucie. Czy przyciągają kurz, własnie jak często masz otwarte okna itd.
Ja od siebie daje takie combo co 3 tyg. Max co miesiąc.

23 minuty temu, QuaresmaR7 napisał:

Czy mogę zamiast powiedzmy kupować QD używać po prostu WOW i odświeżać bez wcześniejszego używania APC

Jasne ze możesz.
Jesli nie masz czasu na porządne pędzelkowanie to możesz po prostu na szybko zwilżyć mikrofibrę z atomizera APC i przetrzeć kokpit z kurzu i później WOW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi! Zamówiłem QD jednak do kompletu.

27 minut temu, paperson napisał:

@paperson Na forum każdy z nas ma po kilka, kilkanaście dressingów, więc już wiesz jaką uzyskasz odpowiedź

No właśnie ja w tym siedzę od dwóch tygodni :D I niestety/stety :D Poszło już trochę pieniędzy :D Do wnętrza mam ADBL APC, Interior WOW zamówiłem teraz QD jeszcze :D W drodze do lakieru jeszcze idzie cleaner :D A jeszcze kilka dni wcześniej zamówiłem kilka innych butelek i wosk :D A jeszcze będę szukał " niewidzialnej wycieraczki " itd. Nie potrzebnie chyba te forum odkryłem haha :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Gesiu_15 napisał:

@QuaresmaR7 NW bierz @Soft99 Ultra Glaco lub budżetowe RainX ale długo nie poleży :)

Tak myślałem, że właśnie to zamówię nad RainX też myślałem, na spróbowanie. A właśnie jak już na ten temat. W tym miesiącu testuje kosmetyki z Tenzi i mam tam Tenzi czysta szyba, jak zamówie Ultra Glaco to mogę najpierw szyby przelecieć Tenzi a potem Ultra Glaco nałożyć? Czy lepiej co innego.

 

12 minut temu, menior napisał:

Ja swego czasu zakupilem taki QD interior od CG,i jak dla mnie to produkt troche nijaki,ni to czysci ni odzywia...wole raz na jakis czas nalozyc dressing jak nalezy a potem tylko odkurzyc czyms delikatnym 

No właśnie ja potrzebuję odkurzyć czymś delikatnym wnętrze raz na jakiś czas, żeby pełnego dressingu co 2-3 tygodnie nie nakładać. A QD też uważam jak inni, będzie szybko, raz dwa i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, QuaresmaR7 napisał:

Tak myślałem, że właśnie to zamówię nad RainX też myślałem, na spróbowanie. A właśnie jak już na ten temat. W tym miesiącu testuje kosmetyki z Tenzi i mam tam Tenzi czysta szyba, jak zamówie Ultra Glaco to mogę najpierw szyby przelecieć Tenzi a potem Ultra Glaco nałożyć? Czy lepiej co innego.

Tenzi jest ok, po nim przetarłbym jednak Ipą lub Prepem. Powłoka dłużej Ci poleży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, QuaresmaR7 napisał:

Tak myślałem, że właśnie to zamówię nad RainX też myślałem, na spróbowanie. A właśnie jak już na ten temat. W tym miesiącu testuje kosmetyki z Tenzi i mam tam Tenzi czysta szyba, jak zamówie Ultra Glaco to mogę najpierw szyby przelecieć Tenzi a potem Ultra Glaco nałożyć? Czy lepiej co innego.

 

No właśnie ja potrzebuję odkurzyć czymś delikatnym wnętrze raz na jakiś czas, żeby pełnego dressingu co 2-3 tygodnie nie nakładać. A QD też uważam jak inni, będzie szybko, raz dwa i po temacie.

Ja stosuje w tym celu chusteczki od STP,te czyszczace,usuwaja delikatnie brud nie naruszajac dressingu zbytnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Tommy Lee napisał:

Równie dobrze w tej roli sprawdza się zestaw od Tenziego - Czysty Kokpit i Kokpit Mat. W cenie jednego środka jest cały ten zestaw ;)

albo jeśli chodzi o sam quick detailer do wnętrz polecam z tej "niedetailingowej" linii Tenzi KOK GT. tanie jak barszcz, całkiem wydajne, fajnie pachnie i jako quick detailer sprawdza się doskonale, naprawdę. całkiem fajne działanie antystatyczne, sprawdza się nie tylko na plastikach ale też na ekranach lcd. kupiłem to kiedyś tak "z czapy" i nie zamienię tego na nic innego do szybkiego przecierania kokpitu. interior QD od adbl też jest fajny, ale różnica w cenie jest zauważalna.

500_500_productGfx_0a2973e9d57eb0deb74b237ac791aa27.jpg.2001e11df01dd1d24d91d36f45e0ca86.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma akurat lakierowane meble i np. ADBL QD do wnętrza nie bardzo się spisywał, ale za to Megsowy Last Touch albo FW Botox są do mebli wręcz idealne. Po wszystkim zapach pinacolady czuć do wieczora :lol::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówione mam ADBL Interior QD Limited i wcześniej używałem tak jak pisałem ADBL APC i ADBL Interior WOW. To mój zestaw póki co do wnętrza. I przy okazji powiem wam, że zdał u mnie egzamin jeśli chodzi o wodę, która znalazła się na plastikach. Akurat jechałem dziś w mocnej burzy i musiałem na chwile otworzyć drzwi zdążyło dość napadać na plastiki. Na początku pierwsze kilka minut porobiły się takie jakby plamy, które zmywały? dressing. Ale po chwili fajnie to nie wiem odparowało? I nie było ani śladu po deszczu i nie ma żadnych odbarwień, także jestem zadowolony.

 

5 godzin temu, paperson napisał:

Tenzi jest ok, po nim przetarłbym jednak Ipą lub Prepem. Powłoka dłużej Ci poleży :)

W sensie mówisz najpierw Tenzi potem IPĄ dopiero? Jeszcze nie mam nic do NW dopiero zakupie, jedynie Tenzi Quartz Spray ale nim raczej szyb nie przelecę :D . Ale dobrze Cię rozumiem: Tenzi Czysta szyba -> IPA -> Glaco

 

1 godzinę temu, macmel napisał:

albo jeśli chodzi o sam quick detailer do wnętrz polecam z tej "niedetailingowej" linii Tenzi KOK GT. tanie jak barszcz, całkiem wydajne, fajnie pachnie i jako quick detailer sprawdza się doskonale, naprawdę. całkiem fajne działanie antystatyczne, sprawdza się nie tylko na plastikach ale też na ekranach lcd. kupiłem to kiedyś tak "z czapy" i nie zamienię tego na nic innego do szybkiego przecierania kokpitu. interior QD od adbl też jest fajny, ale różnica w cenie jest zauważalna.

 

No tak jak pisałem wyżej do wnętrza mam zestaw z ADBL'a. Póki co Tenzi będę testował do lakieru. Mam:

Tenzi Quartz Spray, Czysta szyba, Krwawa felga, Carnauba wax + Tenzi IPA i w drodze jeszcze Shine garage cleaner.

Także na razie przetestuje Tenzi ale do zewnątrz, zobaczymy jak się sprawuje na moim czarnym lakierze. A coś antystatycznego by mi się przydało i to bardzo :D Bo co wyjdę z auta to dostaję strzał :D Muszę się drzwi trzymać jak wychodzę bo inaczej nie daję rady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, QuaresmaR7 napisał:

Póki co Tenzi będę testował do lakieru. Mam:

Tenzi Quartz Spray, Czysta szyba, Krwawa felga, Carnauba wax + Tenzi IPA i w drodze jeszcze Shine garage cleaner.

Także na razie przetestuje Tenzi ale do zewnątrz, zobaczymy jak się sprawuje na moim czarnym lakierze. A coś antystatycznego by mi się przydało i to bardzo :D Bo co wyjdę z auta to dostaję strzał :D Muszę się drzwi trzymać jak wychodzę bo inaczej nie daję rady :D

paradoksalnie u mnie z tenzi lepiej się sprawdzają produkty z ich car line (te takie z "rysunkami" na opakowaniach) niż z serii detailer (czyli np Twoje Tenzi Quartz Spray, Czysta szyba i Krwawa felga) - co do tych drugich mam mieszane uczucia w niektórych przypadkach (ale i tak w stosunku ceny do jakości deklasują konkurencję). więc jak będziesz miał średnie/mieszanie uczucia co do produktów z serii detailer, to nie zrażaj się do reszty :D generalnie firma pokazuje, że nie zawsze na dobre kosmetyki trzeba wydawać kupę hajsu, podobnie jak K2 ostatnimi czasy z nowymi produktami. pozdro!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, macmel napisał:

paradoksalnie u mnie z tenzi lepiej się sprawdzają produkty z ich car line (te takie z "rysunkami" na opakowaniach) niż z serii detailer (czyli np Twoje Tenzi Quartz Spray, Czysta szyba i Krwawa felga) - co do tych drugich mam mieszane uczucia w niektórych przypadkach (ale i tak w stosunku ceny do jakości deklasują konkurencję). więc jak będziesz miał średnie/mieszanie uczucia co do produktów z serii detailer, to nie zrażaj się do reszty :D generalnie firma pokazuje, że nie zawsze na dobre kosmetyki trzeba wydawać kupę hajsu, podobnie jak K2 ostatnimi czasy z nowymi produktami. pozdro!

Wcześniej używałem właśnie produktów z K2 ale że są dość tanie i w sumie niedługo trzymają, a przy okazji na grupie od peugeota na której jestem, ktoś wrzucił wypucowane wnętrze postanowiłem się tym bardziej zainteresować i produkty K2 oddałem szwagrowi do łopla :D Używałem z K2 Roton'u, Wosk w płynie do lakieru  ( fajny ale króciutko u mnie trzymał ) i chyba jakiś QD ale już nie pamiętam. I spray też z K2 do zabezpieczenia uszczelek - jedyny, który sobie zostawiłem ;p. Także od K2 zaczynałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz zapomnieć o mleczku polerujacym do szyb :) np. Autoglym CGP

I totalne przygotowanie szyby (moim zdaniemi jak ja to robię )to wiadomo mycie auta - IPA szyba - glinka - ipa - CGP - IPA - IPA - IPA - i wycieraczka :D

Lubię przygotowywanie pod NW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
17 minut temu, QuaresmaR7 napisał:

grupie od peugeota na której jestem, ktoś wrzucił wypucowane wnętrze postanowiłem się tym bardziej zainteresować

@david2888 czy to nie byles ty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, BiałyGTi napisał:

@david2888 czy to nie byles ty ?

Podejrzewam, że to ja jestem tym winowajcą hahah. Nawet pisałem, żeby nie rejestrować się na forum KA, bo to będzie koniec :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, david2888 napisał:

Podejrzewam, że to ja jestem tym winowajcą hahah. Nawet pisałem, żeby nie rejestrować się na forum KA, bo to będzie koniec :D

Haha :D Do dziś te słowa pamiętam i wyżej je chyba wspominałem :D Niestety się zarejestrowałem :D A kilka stówek już poszło :D

 

46 minut temu, paperson napisał:

@QuaresmaR7 ten filmik rozjaśni lub jeszcze bardziej namiesza Ci w głowie :D

 

Ostatnio kilkanaście stron przeleciałem z tym na forum i właśnie mam namieszane w głowie :D

 

37 minut temu, Tomas22 napisał:

Nie możesz zapomnieć o mleczku polerujacym do szyb :) np. Autoglym CGP

I totalne przygotowanie szyby (moim zdaniemi jak ja to robię )to wiadomo mycie auta - IPA szyba - glinka - ipa - CGP - IPA - IPA - IPA - i wycieraczka :D

Lubię przygotowywanie pod NW :)

A to kolejne kosmetyki będę już po wypłacie następnej zamawiał :D Nie narzekam na brak pieniędzy aleeeee :D Coraz bardziej odkrywam pasję do detallingu :D 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silna grupa z PKP się na KA robi :)

47 minut temu, Tomas22 napisał:

Nie możesz zapomnieć o mleczku polerujacym do szyb :) np. Autoglym CGP

I totalne przygotowanie szyby (moim zdaniemi jak ja to robię )to wiadomo mycie auta - IPA szyba - glinka - ipa - CGP - IPA - IPA - IPA - i wycieraczka :D

Lubię przygotowywanie pod NW :)

NW nie używam, ale AG CGP jest rewelacyjny w doprowadzaniu szyb do porządku.

@Tomas22, IPA 50/50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.