Skocz do zawartości

9H MrFix


Gość Malwin41

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, niuti napisał:

@jolley a co ma test kapsla do tego,  ze przy aplikacji na srebrnej feldze nie widzę tego czy coś jest czy nie. Poza tym dzień później wstawiłem fele z fixem. Natomiast zanim położyłem to test kapsla zrobiłem, stało może więcej niż 24h. Zastygło coś i twarde jest. Nie wygrzebywałem z kapsla.

To ma test kapsla, że jeżeli byś go wykonał, a w kapslu nic by nie zostało, to masz odpowiedź dlaczego nic nie widać na feldze - bo wyparowało
Robiłem u siebie na srebrnych i różnica była spora po aplikacji i w trakcie również było widać gdzie lezi a gdzie jeszcze nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niuti kropelki sprawdzaj dopiero po 24h. Ja aplikowałem we wtorek na felgę, którą dałem do malowania i tuż po dotarciu było 0 kropelek. Następnego dnia poszedłem do garażu - psiknięcie i są piękne kropelki.

Oczywiście mój Fix był testowany pod kątem palenia/zastygania.

Generalnie zastanawiam się jak położyć na pozostałe 3 felgi kolejną warstwę Fixa po roku - czy tylko je oczyścić chemicznie - jak u Nowickiego w odcinku 61 - czy kombinować coś z cleanerem itd... - ktoś coś podpowie?

Jak widać tutaj Fix jeszcze siedzi na kołpakach/felgach tylko pewnie jest przypchany, bo czyściłem tylko deironem. Teraz planuję zrobić cały proces z filmu od Nowickiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie  @jolley i @krzygaj.

Ja nie wiem czy my sie rozumiemy dobrze, albo ja Was nie rozumiem albo Wy mnie. 

Jolley - rozumiem, że jakby była kupa to podczas nakładania nic nie widać bo wyparowuje ? Bo ja mówiłem o nakładaniu , że nie widać na srebrnej feldze i robię to na czuja. Skoro robiłeś na srebrnej to może miałeś inną , inny odcień i lepiej to było widać. Nie bawiłem sie w palenie ale kapsel zastygł na twardo.

Krzygaj, przecież wstawiłem zdjęcie z kropelek , które zrobiłem po 24h z zapytaniem czy są ok. Może jestem słabym maniakiem, że nie widzę różnicy itp itd. pomiędzy ładniejszą kroplą a gorszą.

Sumarycznie położyłem fixa 2 razy , aplikowałem na bogato i rozrzutnie na gąbeczkę i zobaczymy w sezonie letnim czy lepiej coś. Za 30 zł i 2x 2h nawet przy kopletnej klapie nie będę płakał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niuti na srebrnym ciężko dojrzeć różnicę - jedynym wyznacznikiem są kropelki i zjazd wody. Popatrz tutaj na przykłady kropelek: 

 Dla pewności na reszcie Fixa - zrób test - bo nie pamiętam czy robiłeś - czy się pali oraz czy po 24h zastyga w kapslu. Zresztą już po samym aplikatorze po 24h powinno być widać - jeżeli aplikowałeś  płatkiem bawełnianym, to powinien być twardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzygaj no to kropelki mam podobne patrząc po tym zdjęciu bez zagłębiania się w linka. Zastyga w kapslu, pisałem, płatek bawełniany był taki sztywny ale nie jakos żeby musiał sciskać żeby złamać. Poprostu czuć było różnicę między nazwijmy to stroną używaną a nie. Test palenia zrobię a ma sie palić czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skilo_one ok 15tys, auto garażowane, używane głównie w weekendy.

Tutaj jak auto się prezenci na tą chwilę: 

Za ok 1-2 tygodnie planuję oczyścić powłokę (odc 61 u Mx Nowickiego) i na to zapodać Water Golda

Może na jesień lub wiosnę przyszłego roku zerwę dziada, wpadnie korekta lakieru i położę ponownie dziada.

Zapodałem po 2 warstwy Fixa na felgi i kołpaki: 

Na felgach i kołpakach trzymał się jeszcze Fix nałożony w zeszłym roku - felgi ok 10tys km, kołpaki ok 7tys km.

Także za te pieniądze to nie ma nic lepszego - oczywiście trzeba mieć dobrą wersję.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 chyba za dużo zmiennych żeby jednoznacznie stwierdzić. Ja przed położeniem robiłem korektę, no i auto garażowane - jak pada i nie muszę nigdzie jechać, to auto stoi w garażu - jak jednak muszę, to biorę auto żony, a jak już naprawdę muszę, to wtedy wyciągam swój 🤪

Na wiosnę będę kładł na auto żony, które nie jest garażowane i używane jest codziennie, to wtedy będzie bardziej miarodajny test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzygaj U mnie fix nigdy tyle nie leżał. Z reguły 8-12 miesięcy na aucie i na kołpakach. Felgi co sezon przejeżdżam maszyną, więc tu nie mam odniesienia. Przebiegi ~10kkm rocznie.

Jednak mój wynik i tak uważam za bardzo dobry za tę cenę.

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem zainteresowany zakupem tej powłoki z tym, że wolałbym z Polski żeby nie czekać Bóg wie ile. Czy jest na allegro polecany sprzedawca tych powłok żeby nie kupić lipy?

 

Druga sprawa chce położyć ta powłokę na świeżo pomalowane felgi czy to dobry pomysł? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem zainteresowany zakupem tej powłoki z tym, że wolałbym z Polski żeby nie czekać Bóg wie ile. Czy jest na allegro polecany sprzedawca tych powłok żeby nie kupić lipy?
 
Druga sprawa chce położyć ta powłokę na świeżo pomalowane felgi czy to dobry pomysł? 
 
 
Ja brałem od galonoleje i było ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem zainteresowany zakupem tej powłoki z tym, że wolałbym z Polski żeby nie czekać Bóg wie ile. Czy jest na allegro polecany sprzedawca tych powłok żeby nie kupić lipy?
 
Druga sprawa chce położyć ta powłokę na świeżo pomalowane felgi czy to dobry pomysł? 
 
 
Jak malowane proszkowo, to możesz kłaść. Jeśli lakierami samochodowymi, to 2 tygodnie minimum poczekaj żeby odparowały rozpuszczlniki.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak. Koła zmienione na letnie więc i felgi idą leżakować. MrFix w niebieskiej butelce, test kapsla z wynikiem twardego szkiełka, z hologramem na opakowaniu przetrwał zimę. Na filmie efekt po umyciu SG EF wheel cleaner, kwas Cleantech 1:10, deironizer proelite bezdotykowo i wypracowany także myślę, że 99% zanieczyszczeń usunięte. 

Na filmie są 2 koła. Od początku do około 35 sekundy z przedniej osi, a potem z tylnej. Najprościej rozpoznać po zielonej taśmie na wentylu (oznaczającej prawy przód) i żółtej taśmie (prawy tył). Z przodu trzyma się całkiem fajnie, z tyłu również ładnie ale tafluje. Wewnętrzna część felgi już powłoki nie ma, a jak ma to z znikomym efektem.

Powłoka walczyła jakieś 4,5mc. Zima była jaka była, w tym trochę jazdy za granicą w poszukiwaniu śniegu. Uważam że całkiem fajny wynik szczególnie za te cenę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wirusa rozwiązała się moja zagadka spłynięcia powłoki z tego postu :

K L I K

Okazało się, że faktycznie, używałem IPY rozcieńczonej do 25%, ale nie wiedziałem, że IPA Tenzi sama w sobie ma tylko 20% alkoholu 🤣

Byłem pewien, że ma 99%, a prawdę poznałem kiedy chciałem przygotować z ipy płyn do dezynfekcji. 

 

W efekcie czego odtłuszczałem lakier IPĄ w stężeniu około 4-5% 😅

 

Eh, szkoda mojej roboty 🙄

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Swoja powloke zamówiłem w grudniu wpadając na nia zupełnie przypadkowo na ali. Wczoraj odkrylem ten post i jestem w totalnym szoku 😄

 

Zanim dziś sprawdzę oryginalność mojej kapslem, chcialbym zapytać, czy macie moze nadal godnych polecenia sprzedawców z oryg produktami? Z tego co czytalem to Vicky juz odpada, a co z WinWo store? I jak sie maja butelki 50ml do 30ml? Większa szansa podróby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zbych88 napisał:

Ja mam od Vicky z listopada i jest jakośc be zmian. czyli dobra.

Dziękuję za potwierdzenie. 

Sprawdziłem swoje, niestety wyparowało po niedługim czasie. Z nerwów aż dolalem troszkę więcej i czekam na dalsze rezultaty, bo może początkowo nakropiłem za mało, czy cuś(tak sie łudzę 😤).

Jeszcze zapytam, może komus nie chciało się czekać i zamówił również z allegro i okazało się oryginalne? Jeśli ktoś miałby rowniez informacje nt. Produktu z naszych polskich portali aukcyjnych to prosiłbym o polecenie sprzedawcy 😉

Edit. Sprawdziłem polecanego GalonOleje i jest pozytywna opinia z 2020, wiec biorę i mam nadzieję, że będzie faktycznie ori 🙂

 

Zdrowia wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.