Skocz do zawartości

CleanTech - Tech Cleaner


Cleantle

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Tech Cleaner to skoncentrowany, lekko kwasowy szampon do mycia samochodów. Świetnie usuwa zabrudzenia z karoserii samochodu, nie pozostawiając zacieków. Nie zawiera dodatku wosków ani polimerów. Jego lekko kwasowy odczyn sprawdzi się przy pielęgnacji aut zabezpieczonymi powłokami ceramicznymi i kwarcowymi. Przy niskich stężeniach nie narusza wosków i sealantów! 

https://cleantechco.pl/produkt/tech-cleaner/

Cechy produktu:

  • wysoce wydajny
  • przyjemny jabłkowy zapach
  • właściwości odtłuszczające
  • przywraca hydrofobowość powłokom ceramicznym oraz kwarcowym
  • nie narusza wosków i sealantów

Ceny:

0,5 l - 19 zł

1 l - 29 zł

5 l - 109 zł

techcleaner05-600x600.jpg.0ee8b28bff0aa780359ba42d1a0d8bcb.jpg

 

ROZCIEŃCZANIE

1:5 - 1:15 – pielęgnacja powłoki ceramicznej lub kwarcowej
1:10 - 1:30 – pianownice ręczne
do 1:200 – mycie ręczne

 

SPOSÓB UŻYCIA

Rozcieńcz środek zgodnie z zaleceniami.

Za pomocą czystej i miękkiej gąbki lub rękawicy nanieś środek na auto.

W przypadku pianownic ręcznych, nanieś produkt na auto, a następnie odczekaj aż utworzona piana zareaguje z brudem.

Nie dopuszczając do wyschnięcia, spłucz auto wodą pod ciśnieniem.

pH 6 – odczyn lekko kwasowy.

 

Dodatkowe wskazówki:

Tech Cleaner sprawdzi się także w momentach kiedy musimy skorzystać z myjni bezdotykowych, wystarczy roztwór rozprowadzić na najbardziej zabrudzone elementy chwilę przed rozpyleniem piany aktywnej.

Aby przywrócić właściwości hydrofobowe powłokom ceramicznym oraz kwarcowym utwórz roztwór 1:5. Następnie rozpyl go na lakier i używając mikrofibry lub rękawicy z mikrofibry rozprowadź produkt na całej powierzchni.

 

Prezentację działania możecie zobaczyć na kanale youtube Mxnowicki -  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbytnio nie widzę u siebie sensu stosowania w ten sposób jak w MX.

Czyli rozumiem że są 3 opcje użycia.

Jako spray (po prewashu i po głównym myciu )

Jako piana (też po prewashu i po kubelkach )

No i jako główne mycie jako tradycyjny szampon. - ta opcja mnie najbardziej przekonuje :)

Hmm chyba się skuszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Czasem jak trzeba jechać np. na bezdotyk to warto też spryskać jako pre (przed pianą) te najbardziej zabrudzone fragmenty karoserii  - szczególnie dolne partie na drzwiach. 
Druga możliwość to jako spray (1:5 na powłoki, 1:15 - na woski) aby poprawić hydrofobowość tych powłok (tzw. odetkanie), z tym, że jak jest mocno zapuszczone to warto też przelecieć deironizerem przed.
Jako piana tak ale tylko pianownice ręczne. Z PA nie zadziała, dla PA szykujemy coś innego :)
Jako szampon jak najbardziej, szczególnie że świetnie pachnie :)

Jakbyś miał więcej pytań pisz śmiało :) Zapraszamy

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Dystrybutor

Wszystko zależy od zabrudzeń :) Od 1:5 do 1:20 spokojnie można. Fajnym trickiem jest też opryskanie Tech Cleanerem i przykryć to pianą aktywną (z bezdotyku - bo one tak średnio domywają) i dopiero po pianowaniu spłukiwać :)

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 8.02.2018 o 19:29, cleantechco napisał:

od 1:10 do 1:50 – mycie ręczne

na 10L wiadro lejemy około 0,2-1L szamponu, to nie błąd ?

Takie stężenie to przecież nawet jedna butelka 0.5 na raz nie wystarczy do pełnej zalecanej koncentracji.

Myślałem o tym szamponie ale wolę dopytać bo Najdroższy szampon w branży Paul Dalton wychodzi 10 razy taniej za mycie.

Interesuje mnie oczywiście klasyczne mycie, nie strzał z atomizera na fibrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 10L wiadro lejemy około 0,2-1L szamponu, to nie błąd ?
Takie stężenie to przecież nawet jedna butelka 0.5 na raz nie wystarczy do pełnej zalecanej koncentracji.
Myślałem o tym szamponie ale wolę dopytać bo Najdroższy szampon w branży Paul Dalton wychodzi 10 razy taniej za mycie.
Interesuje mnie oczywiście klasyczne mycie, nie strzał z atomizera na fibrę.

Tu chodzi o stężenie prewasha/kontakt washa ;) - szampon to „druga” funkcja tego preparatu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Birkhof napisał:

Tu chodzi o stężenie prewasha/kontakt washa 😉 - szampon to „druga” funkcja tego preparatu

Jak widzisz instrukcje są dość niejednoznaczne

1:5-1:10 pianownica (prewash)

1:10-1:50 "mycie ręczne".

Pierwsze co od lat przychodzi mi do głowy słyszac mycie ręczne to wiaderko 😉

Skoro

W dniu 8.02.2018 o 19:29, cleantechco napisał:

Tech Cleaner to skoncentrowany, lekko kwasowy szampon

To jakich proporcji mailbym użyć jak bym chciał z tego preparatu skorzystać jak z szamponu?

 

Towar jest nazywany szamponem, instrukcje są jako prewash, prewash z przetarciem. Przydałoby sie to jakoś usystematyzować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Tech Cleaner to nie piana aktywna 🙂 W pianownicy ręcznej się zapieni, w PA nie ma szans. Tech Cleaner to szampon 😉 Jeśli chodzi o użycie jako szampon to spokojnie możesz rozrobić od 1:50 do 1:200 (od sierpnia produkt jest dostępny w wyższym stężeniu i w tej samej cenie 🙂 ) czyli wlewamy około 50 ml. (zaktualizujemy informacje w pierwszym poście na dniach 🙂 )

W opisie jest:

Rozcieńcz środek zgodnie z zaleceniami.

Za pomocą czystej i miękkiej gąbki lub rękawicy nanieś środek na auto.

W przypadku pianownic ręcznych, nanieś produkt na auto, a następnie odczekaj aż utworzona piana zareaguje z brudem.

Nie dopuszczając do wyschnięcia, spłucz auto wodą pod ciśnieniem.

 

Nie bardzo widzę problem 😄 O nakładaniu jak QD to nie widzę, instrukcja do prewashu jest w przypadku pianownic ręcznych, towar jest nazywany szamponem bo jest szamponem 🙂 To, że ma wiele dodatkowych atutów to raczej powód do zadowolenia niż niezadowolenia 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, cleantechco napisał:

 Jeśli chodzi o użycie jako szampon to spokojnie możesz rozrobić od 1:50 do 1:200 (od sierpnia produkt jest dostępny w wyższym stężeniu i w tej samej cenie 🙂 ) czyli wlewamy około 50 ml. (zaktualizujemy informacje w pierwszym poście na dniach 🙂 )

Dzięki za odp, o to się rozchodziło stężenie mycia ręcznego,

1:10 - 1:50 dla szamponu byłoby strasznie mało wydajne. Natomiast 1:200 zaczyna być już sensowniejsze.

 

Po czym poznać, czy w sklepie internetowym jest dostępna nowa wersja o wyższym stężeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ghost napisał:

Po czym poznać, czy w sklepie internetowym jest dostępna nowa wersja o wyższym stężeniu ?

Podpinam się - jak rozpoznać na swoim baniaku czy to bardziej stężona formuła czy nie? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Kolor jest intensywniejszy i zapach także. Tech Cleaner ma ogromną rotację w sklepach więc pewnie za około tydzień będzie mała szansa żebyście dostali starą formułę 🙂 Na butli jest ta sama etykieta (z tymi samymi wytycznymi co poprzednio) ale spróbujemy wykombinować naklejki z nowym rozcieńczeniem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Dystrybutor
W dniu 31.08.2018 o 18:57, Birkhof napisał:

Ok to ja mam jeszcze poprzednia wersje ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Działa tak samo tylko musisz więcej wlać 😛 We wszystkich sklepach już są nowe - ze starą etykietą niestety ale od kolejnych dostaw powinny być już poprawione opisy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cleantechco taki tip na przyszłość - warto z nową formułą zmieniać też etykiety od razu. Nie wiem co jest tego przyczyną, czy mieliście już po prostu gotowe baniaki/opakowania ze starą etykietą i inną koncentrację wlaliście do nich i puściliście do dystrybutorów, ale wygląda to po prostu nieprofesjonalnie 😐 Na moją prostą matematykę, oznacza to, że teraz nowa formuła robiona wg. starych wytycznych będzie 4x mocniejsza - czy jesteście pewni, że nic to nie uszkodzi?
Sam mam dwa produkty od Was i jestem z nich zadowolony, ale trochę niesmak pozostał jak to w tym dowcipie 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 1.10.2018 o 12:55, Birkhof napisał:

@cleantechco taki tip na przyszłość - warto z nową formułą zmieniać też etykiety od razu. Nie wiem co jest tego przyczyną, czy mieliście już po prostu gotowe baniaki/opakowania ze starą etykietą i inną koncentrację wlaliście do nich i puściliście do dystrybutorów, ale wygląda to po prostu nieprofesjonalnie 😐 Na moją prostą matematykę, oznacza to, że teraz nowa formuła robiona wg. starych wytycznych będzie 4x mocniejsza - czy jesteście pewni, że nic to nie uszkodzi?
Sam mam dwa produkty od Was i jestem z nich zadowolony, ale trochę niesmak pozostał jak to w tym dowcipie 😄 

Tak przyznajemy się z etykietami zawaliliśmy strasznie.

Co do bezpieczeństwa produktów - możesz go używać nawet prosto z butli - wciąż będzie bezpieczny więc nie musisz się martwić zbyt słabym rozcieńczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator
Cytat

Tech Cleaner może być stosowany na myjniach bezdotykowych. Nanieś roztwór na mocno zabrudzone elementy przed nałożeniem piany aktywnej.

W celu przywrócenia powłokom kwarcowym oraz ceramicznym właściwości hydrofobowych wykorzystaj roztwór 1:5. Rozpyl produkt na lakier i korzystając z mikrofibry rozprowadź go na całej powierzchni.

Chciałem go wsadzić w opryskiwacz ciśnieniowy albo ADBL Shakera 1L.

Używa jako prewash w okresie jesienno-zimowo-wiosennym. Porównać go sobie z SG Citrus Prewash, Kochem, etc

1:50 Będzie ok ? Jak radzicie żeby dorównał SG Citrusowi i był bezpieczny dla LSP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Dystrybutor
6 godzin temu, menior napisał:

Czy produkt mozna uzywac jako dodatek(mieszac) do pian aktywnych np.waszego cytrusa w celu odetkania,jesli tak to ile go dodać? Czy takie zastosowanie nie ma sensu i lepiej uzyc go oddzielnie?

Spróbuj  🙂 zachęcamy do testowania na różne sposoby. Jednak efekt na pewno nie bedzie taki jak przy myciu rękawicą gdzie dochodzi ruch mechaniczny ( kwasy to  lubią)

Daj znać jaki efekt po testach  🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 godzin temu, menior napisał:

Czy produkt mozna uzywac jako dodatek(mieszac) do pian aktywnych np.waszego cytrusa w celu odetkania,jesli tak to ile go dodać? Czy takie zastosowanie nie ma sensu i lepiej uzyc go oddzielnie?

Pewnie, że można 😄 Zrobiłem sobie dla fun'u mix po 20ml - Citrusa SG, Citrusa CT, Koch APC na 4 litrów wody w Epoca 10l. Aplikacja piany i mycie rękawicą. Na lakierze nie zostało nic z LSP. Tafla po Fusso i kilku innych produktach. Istny hardcore do ściągania LSP 😄 Ale "amatorom" nie radze takich kombinacji - szczególnie jak nie ma sie pojęcia o swoim lakierze. 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
5 godzin temu, Domel napisał:

Pewnie, że można 😄 Zrobiłem sobie dla fun'u mix po 20ml - Citrusa SG, Citrusa CT, Koch APC na 4 litrów wody w Epoca 10l. Aplikacja piany i mycie rękawicą. Na lakierze nie zostało nic z LSP. Tafla po Fusso i kilku innych produktach. Istny hardcore do ściągania LSP 😄 Ale "amatorom" nie radze takich kombinacji - szczególnie jak nie ma sie pojęcia o swoim lakierze. 

My zawsze zachęcamy do eksperymentowania  ale trzeba to robić z rozwagą albo liczyć się z tym, że coś w końcu pójdzie nie tak 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem nie kombinowac i uzyc waszego tech cleanera w czystej postaci w pianownicy recznej (1:20) jako pre-wash,typowej piany to on nie robi,takie bardziej mleko ale trzyma sie dosc dlugo i domywa dobrze(choc auto nie bylo bardzo brudne) efekt odetkania widac zwlaszcza na reflektorach gdzie jesienia dawalem dluxa i na szybach gdzie dawalem wtedy tez NW na reszcie gorzej stwierdzic bo 3 miesieczny supergloss+ nie byl szczegolnie zapchany 

20190305_140352.jpg

20190305_141306.jpg

20190305_141326.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.