Skocz do zawartości

Kawa, Kawosze, Ekspresy Do Kawy


zibi-M

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Koledzy zbił mi się młynek więc natrafiła się okazja do zakupu czegoś lepszego niż marketowy 🙂

Jaki młynek ręczny do kawy możecie polecić za rozsądne pieniądze ? Im taniej tym lepiej ale żeby jakościowo był lepszy niż te z marketu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie eksperci od ekspresów i kaw 😉 

Warty ten sprzęt jest coś https://www.olx.pl/oferta/ekspres-delonghi-magnifica-pronto-cappuccino-esam-4500-CID628-IDAULUo.html?fbclid=IwAR2KwKS7NcJlD12trsqnc5FFFHKBoAvJr3tOZ_jmWLy7I3W5yWHm9nNatk0

Chodzi o stosunek ceny do np późniejszego serwisu 🙂 ktoś go posiada? 

No i pytanie jak działa system spieniania mleka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 

Kolego odpuściłbym ten ekspres na Twoim miejscu. Pierwsza sprawa model stary i ma już pewnie gigantyczny przebieg (ilość zrobionych kaw). Co do cen serwisu się nie wypowiem bo mój ekspres ma już 5 lat i jedynie co to eksploatacja i nic więcej.  Druga sprawa, osobiście wydaje mi się, że dokładając 200-300 zł kupisz dużo nowszy ekspres, jeżeli delonghi to pewnie już z regulacją ilości pianki na pojemniku i na pewno mniejszym przebiegiem.

System spieniania działa na zasadzie że lejesz mleko do pojemnika i on tą rurką wyrzuca już spienione. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jako świeżo upieczony tata, potrzebny jest substytut snu w postaci espresso A że na ekspres nie ma miejsca, a na dobry szkoda funduszy, sprawiłem sobie takie coś
 

Daj znać po testach i jakiś link - przydało by mi się coś takiego w delegacjach
Ale cieżko mi uwierzyć w te 18 barów - mój kolbowy ma chyba 12.
Jak masz jakąś oleistą kawę to zmiel drobno i zobacz czy przejdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi @Birkhof  Generalnie mocno nakręciłem się po tych recenzjach, i mówiąc szczerze, nie zawiodłem się. Espresso smakuje tak jak powinno (minimalnie brakuje do dobrego ekspresu kolbowego), crema jest, możliwości zrobienia innej kawy też. Od razu brałem z dodatkowym zestawem do podwójnego espresso (barista kit) do większych kaw mlecznych. Kawę mam od Auduna, Nieczapli i La Cabra. Na razie w ruch ta pierwsza i nawet te, nie pod espresso, wychodzą dobrze. Kawę mielę dość drobno (3 klik w Porlexie) ale nie może być zmielona na pył, bo to jednak urządzenie ręczne. Na wyjazdy, dla 2 osób polecam bardzo, na spotkania rodzinne nie bardzo.

https://www.ekokapsulki.pl/ekspres-wacaco

20190813_083459ka.jpg.5f785665ef5399ca67e6860cf2e6ff32.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi @Birkhof  Generalnie mocno nakręciłem się po tych recenzjach, i mówiąc szczerze, nie zawiodłem się.

Dzięki za info.
Zakupuje przy najbliższej okazji :)
Ja się rozsmakowałem ostatnio w kawie Julius Meinl.
A jak Ci się sprawuje młynek? Ja mam ascaso i teraz potrzebuje dokupić drugi bo popołudniowe espresso wole jednak z kawy z mniejsza ilością robusty żebym potem nie mial delirki do nocy :D i szukam czegoś małego i poręcznego gdzie bede sobie mielił cos z arabiki 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof Jak małego i poręcznego to Porlex mini. Tylko jest to młynek ręczny. Mam i da się zmielić nawet 32g kawy naraz czyli jakieś 4 pojedyncze espresso. Sprawuje się dobrze, po drobnych modyfikacjach jeszcze lepiej i dokładniej mieli kawę. Nie jest to co prawda Comandante ale za te piniondze to bardzo dobry młynek. Doskonale Cię rozumiem, ostatnio jak byłem u Auduna w palarni, ostatnią kawę wypiłem po 18tej. To do 3ciej w nocy oczy jak 5 złoty :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof Doskonale Cię rozumiem, ostatnio jak byłem u Auduna w palarni, ostatnią kawę wypiłem po 18tej. To do 3ciej w nocy oczy jak 5 złoty icon_eek.gif.a47c81cd7552675d468e132a55963bd3.gif

No właśnie teraz mialem z cofee house „jazz cafee” i w młynku aktualnie cafe vergnano chyba 600 gdzie 40% to robusta to można fikołki w nocy do 3 robić tak jak mówisz

Zamiast comandante to wolalbym wstawic drugi ascaso

Kiedys gdzies slyszalem o tych modyfikacjach? Czemu sie je robi i proste to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2019 o 12:07, Trewas napisał:

@david2888 

Kolego odpuściłbym ten ekspres na Twoim miejscu. Pierwsza sprawa model stary i ma już pewnie gigantyczny przebieg (ilość zrobionych kaw). Co do cen serwisu się nie wypowiem bo mój ekspres ma już 5 lat i jedynie co to eksploatacja i nic więcej.  Druga sprawa, osobiście wydaje mi się, że dokładając 200-300 zł kupisz dużo nowszy ekspres, jeżeli delonghi to pewnie już z regulacją ilości pianki na pojemniku i na pewno mniejszym przebiegiem.

System spieniania działa na zasadzie że lejesz mleko do pojemnika i on tą rurką wyrzuca już spienione.

Czemu? Jak jest sprawny i będzie mało intensywnie używany, no i konserwowany według instrukcji, to podziała. Ja mam starego Saeco Royala, o którym już tu parę razy pisałem i odkąd przedsięwziąłem takie kroki jak w aucie, to awarie przestały występować. Jak dbasz tak masz, a według mojego znajomego, który naprawia po godzinach ekspresy do kawy (ma działalność gospodarczą i normalnie wystawia faktury, ale chodzi też do pracy na etat), graty w środku są jednakowe niezależnie od koncernu i trudno wskazać najmniej awaryjną markę. Np. niedawno, gdy naprawiał ekspres do kawy moich rodziców - Saeco Xelsis, wstawił pompkę od DeLonghi, która jest taka sama, ma te same oznaczenia i tego samego producenta, a jest o połowę tańsza.

W dniu 11.03.2019 o 23:59, KORDI napisał:

Michal, odkamieniaj stezeniem "na oko" i najlepiej mocniejszym niz jest na opakowaniu.

Serio nic sie nie zepsuje, odkamieniam swoje ekspresy raz na tydzien takze wiem co pisze 😉

U mnie akurat co tyle czasu wyskakuje serwis 😉

Teraz to mi się należy złota łopata :lol: Przeprowadziłem później dwa kolejne cykle i wychodzi, że odpowiednie stężenie to 1:5. Do zbiornika na wodę wchodzi cca 1,5 litra wody (czy w tym przypadku roztworu) i nie wiem, czy cykl jest zaprogramowany na taką ilość, czy pływak w zbiorniku jest używany też w tym cyklu, ale po jego zakończeniu przy takiej ilości zawsze zostaje resztka na dnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof Proste, trzeba tylko usztywnić żarna w młynku żeby było bardziej sztywno. Dzięki temu mieli dokładniej i łatwiej. Jeśli miałbym wybierać kolejny młynek ręczny a elektryczny do 1k zł to faktycznie bym się zastanowił jeśli ma być tylko do domu. Co prawda pracuje się nim bajecznie i to jest chyba najlepszy młynek ręczny, cichy, super na wyjazdy lub jak nie trzeba zmielić kawy dla całej rodziny.

@boT Spróbuj kiedyś kaw z tak zwanej "3 fali", kawy nie przepalone, smaczne, mimo to mocne, dające niezłego kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Przymierzam się do zakupu ekspresu do domu. Polecicie coś w budżecie około 3000? Ogólnie lubię kawę parzoną (fusiarę) z mlekiem, aczkolwiek rozpuszczalną (także z mlekiem) nie pogardzę. Patrząc na oferty w necie to z Nivony stać by mnie było na model 768/769/779. Ogólnie to jestem zielony w temacie ekspresów, a w sklepach to co sprzedawca to inny sprzęt polecał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do zakupu ekspresu do domu. Polecicie coś w budżecie około 3000? Ogólnie lubię kawę parzoną (fusiarę) z mlekiem, aczkolwiek rozpuszczalną (także z mlekiem) nie pogardzę. Patrząc na oferty w necie to z Nivony stać by mnie było na model 768/769/779. Ogólnie to jestem zielony w temacie ekspresów, a w sklepach to co sprzedawca to inny sprzęt polecał. 

Kawa rozpuszczalna i ekspres za 3k to dwa bieguny.

Do czego ma być ekspres? All in one?

Wydaje mi sie, że u Ciebie sprawdził by sie temat np. Nespresso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcin8511 napisał:

Witam. Przymierzam się do zakupu ekspresu do domu. Polecicie coś w budżecie około 3000? Ogólnie lubię kawę parzoną (fusiarę) z mlekiem, aczkolwiek rozpuszczalną (także z mlekiem) nie pogardzę. Patrząc na oferty w necie to z Nivony stać by mnie było na model 768/769/779. Ogólnie to jestem zielony w temacie ekspresów, a w sklepach to co sprzedawca to inny sprzęt polecał. 

Przerobiłem juz 2 Krupsy, Siemensa EQ719 bar, teraz jestem na etapie Jura E80,

i jest to king, za 3 tys. znajdziesz też coś w tej marce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam nowego elektrycznego młynka żarnowego w rozsądnej kwocie około 200.

Zrobiłem research i pojawiły się trzy opcje.

DeLonghi KG79 - ponoć trwały, i ogólnie spoko ale mimo regulacji odrobinę za grubo mieli, jest na necie full tutoriali jak zrobić tuning, ale trzeba rozkręcać, więc odpada bo nie lubię poprawiać konstruktorów

 

Krups Gvx242 - sporo skrajnych opinii, od zadowolonych po dość pokaźną listę osób narzekających na awarię, zwłaszcza niedługo po gwarancji

 

Melitta Molino - mało opinii ale pozytywne. Ciekaw jestem jak z zakresem grubości mielenia

 

Młynek miałby przygotowywać ziarna głównie pod latte, polecacie coś dobrego? Zaletą by była regulacja jak u powyższych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.