Skocz do zawartości

Kawa, Kawosze, Ekspresy Do Kawy


zibi-M

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegoś na prezent świąteczny dla rodziców. 

Szukam ekspresu który ma opcje dobrych kaw mlecznych

Budżet do 2k(+/-300zl)

Póki co znalazłem kilka typów 

Melitta f30/0-100

Melitta Latticia OT F300-101

De'Longhi ECAM 350.55B

Melitta Barista T F83/0-002

Nivona 791

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buka siostra ma tą Nivonę 791 - co mogę powiedzieć z pozycji gościa - mieli kawę bardzo cicho(mój De'Longhi S Smart to przy tym brzmi jak traktor), fajne opcje personalizacji kaw(można per domownik ustawić ulubioną), w trakcie nalewania można zmieniać proporcje, czyści wężyk po użyciu mleka(oczywiście wewnętrzną stronę, bo zewnętrzną, to i tak musisz samemu ogarnąć), może robić 2 kawy jednocześnie(oczywiście wtedy zwiększa użyte proporcje)

Wcześniej siostra miała coś w stylu De'Longhi ECAM 350.55B z tym pojemnikiem na mleko, ale zaczęło ją to denerwować, bo i tak ten pojemnik trzeba rozbierać do mycia.

Także myślałem o takim ekspresie z pojemnikiem, ale teraz po doświadczeniach siostry poszedłbym w "rurkę" z Nivony.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grechut mamy taki w firmie, robi ok 20 kaw dziennie od kilku lat. Nic się nie psuje, dlatego kupiliśmy taki sam do domu i też bezproblemowo od kilku lat. Jedyne co mi przeszkadza to, że trzeba go rozebrać i  dokładnie wyczyścić raz na ok. trzy tygodnie. Jeśli nie masz problemu z rozebraniem i zabawą przez ok. 15 może  20 minut co jakiś czas to polecam 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
21 godzin temu, grechut napisał(a):

Panowie, a co sądzicie o Siemensie EQ.6 PLus. W dobrej cenie jest teraz 🙂

Matula ma taka i śmiga to spoko. Kawa dobra, piane robi tez spoko, tam tez masz rurkę na mleko co jest na plus czyli się para tez na plus, młynek cichy, wiec to dobry ekspres 

15 godzin temu, damiano87 napisał(a):

Jedyne co mi przeszkadza to, że trzeba go rozebrać i  dokładnie wyczyścić

to niestety trzeba każdy tak rozbierać i czycic czy to siemens czy nivona czy jura, każdy który ma zaparzacz trzeba czyścić 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, grechut napisał(a):

Dzięki chłopaki, właśnie dzis do mnie przyjedzie 😄

Zobaczymy co to będzie. Ogółem poza tym, że ludzie narzekali że trzeba często odkamieniać to ogółem bardzo spoko ( a zakamienia się najczęściej grzałka )

To tez zależy jaka masz wodę i czy używasz filtrów czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 godzin temu, alexander.p napisał(a):

Które tabletki czyszczące.polecacie?

Wysłane z mojego SM-A326B przy użyciu Tapatalka
 

ja używam Melitta juz od ponad roku i jest wszystko ok 

Nr 10142103407

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

na początku mialem Delonghi Ecodecalk DLSC500 teraz mam Coffix Eco  i różnicy nie widzę. Tu pewnie zalezy jaka się ma wodę, ja mam uzdatniacz  to mam wodę miękka wiec się nie zakamienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, alexander.p napisał(a):

Które tabletki czyszczące.polecacie?

Wysłane z mojego SM-A326B przy użyciu Tapatalka
 

Ja polecam - https://www.royal.info.pl/product/ro-36-rokam/ 50ml na zbiornik wody 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi za kilka dni minie rok jak mam Delonghi Eletta Explore. Wcześnie wiele lat miałem Siemensa/Boscha i byłem bardzo zadowolony, ale w nowym mieszkaniu mam małą kuchnię a Siemens/Bosch jest bardzo duży, dlatego wybór padł na De'Longhi.  I powiem Wam, że ten jest jeszcze lepszy niż Siemens. Dużo kaw, stosunkowo cichy, czyszczenie systemu mleka łatwe i mało upierdliwe, to samo z odkamienianiem. Ma wyciągany ten moduł zaparzania na czym mi zależało.. Zrobił spokojnie ponad 1000 kaw przy dwóch osobach w domu + goście. Kupiony był na sporej promce i z 4kg Kimbo gratis. Mega polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.