Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Patryk14 napisał(a):

Na ten moment jakiś ciekawy wheel cleaner do mocno pylących dużych hamulców? Większość dobrze sobie radzi z brudem ale nie koniecznie z klockami. Szukam czegoś pomiędzy deiron i wheel cleaner do "codziennego" użytku.

Bilt Hamber Auto Foam w mocnym stężeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie pomysł. Czym wypolerować posadzkę z żywicy epoksydowej?

Zrobiłem kilka poprawek na podłodze. Błędy wykonawcy i pojawiły się pojedyncze ubytki. Połaziłem przy posadzce z ledem to i .. zrobiłem jeszcze jedną rzecz. Punktowo przepolerowałem podłogę. I chcę całą 😉

Koch F06 na ręcznik z MF i po kilku ruchach jest efekt zadowalajacy. Czyli mocny dużo nie trzeba. Ale nie pojadę ani tak ani dualką całej podłogi - mam 89m2 minus meble.

DA też odpada bo zajadę maszynę, pady, pasta na tą powierchnię też wyjdzie krocie. Ręcznie to za dużo roboty.

Pomysł jak to zrobić przy takiej powierzchni w miarę szybko i nie wylewajac hiendowej pasty? 😆 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndrewZS chemia? pady? ile? 😉 

@Mumins tutaj wystarczy liznąć najwyraźniej

Nadto, posadzka była niestarannie wykonana i miejscami są zamalowane jakieś okruchy, nie wiem co tam jest. Nic agresywnego, ani nie potrzeba ani nie chodzi o wyprowadzenie na zero. Bardziej super szybkie odświerzenie. Serio liznąć to trzeba raptem i dostaje gloss + kolor. To tylko podłoga nie focus nie będzie konkursowo 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, imola33 napisał(a):

@Putkowski07 tylko dlaczego są pordzewiałe, skoro to aluminium? Rozumiem, gdyby jedna-dwie felgi miały wżery, bo komuś skończyły się klocki, ale wszystkie 4 felgi są zardzewiałe, i to praktycznie cała powierzchnia bębna

 

Aluminium nie tyle co rdzewieje co utlenia się. To jest jak ze stala nierdzewna. Czy stal nierdzewna rdzewieje? Oczywiście że tak! On ma nie zardzewieć w kontakcie z wodą ale z innymi chemikaliami może powodować korozję. Tak samo z aluminium. Bardzo często jest tak że ciśnienie z opony schodzi po rancie wtedy dobry wulkanizator od razu przy zmianie wyczyści Ranty i jest dobrze. 
a bębny raczej aluminiowe nie są z mojej Wiedzy ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Putkowski07 kolego nie chodzi mi o bębny hamulcowe, tylko o tył felgi zwany "bębnem". To ta część za "rotorem", czyli za ramionami i piastą felgi. Wiem, że aluminium się utlenia, ale nie utlenia się na brązowo i nie powoduje krwawienia z deirona.

@Kuba1 dzięki, spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, imola33 napisał(a):

@Putkowski07 kolego nie chodzi mi o bębny hamulcowe, tylko o tył felgi zwany "bębnem". To ta część za "rotorem", czyli za ramionami i piastą felgi. Wiem, że aluminium się utlenia, ale nie utlenia się na brązowo i nie powoduje krwawienia z deirona.

@Kuba1 dzięki, spróbuję.

Polecam pociąć glinkę na kawałki, bo nie wyrobisz 😉 prawdopodobnie jest to już utlenione ale po wymyciu wygląda o niebo lepiej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci nie chodzi o piastę. Naloty takiego koloru, jak u ciebie na ramionach, ale na bębnie. Bęben jest czarny, i ledwo co to widać
@Kuba1 nie przeszkadza mi to, jak to wygląda, bo od zewnątrz tego nie widać, chodzi wyłącznie o to, że na pewno powłoka w tych miejscach się nie przyjmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyna była u koleżanki parkowała na podziemnymi wracając mówi że jakieś zacieki ma na szybie i że jej wycieraczki skaczą, najpewniej w parkingu podziemnym coś z sufitu kapało… przyjechała, patrze i biała ścieżka z zaciekami od połowy szyby nie dość że na szybie to jeszcze na czarnym elemencie piano na lusterku no cóż… umyłem szyby przeleciałem klinerem prostaffa kiiro-bin na kostce filcowej i taki chu… czuć było pod kostką jak papier ścierny niestety ale chyba możliwości mi się kończą będąc blokersem i mając na miejscu jedynie rzeczy do mycia rinseless a najkwaśniejsze co mam to kocha FSE…
…i pytanie do was czy macie jeszcze jakieś pomysły jak to ratować? Czy jedynie polerka tlenkiem ceru na filcu? Ewentualnie macie kogoś do polecenia co to ogarnie w Krk? Załączam zdjęcia już po czyszczeniu…

105610bd66b5562536c9b11578aac12c.jpg
209c1b16287ef0bff48959602e193df6.jpg
ddca6c0bb63d3f1a27478ca02a3f7c7c.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.