Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@pablo15005 u mnie past mam zapas na następny rok, co chwilę wchodzi coś nowego ostatnio Ultracoat.Ja tam lubię Zvizzer, Koch i Ewocar....choć ostatnio na Mustangu sprawdził mi się Rupes.

Każdy ma swoje upodobania, nawet Dziadzia, nie każdy musi lubieć to samo, ale widzę że już wszedł na etap ,że jak by ktoś zapłacił a on pochwalił to sprzedaż byka by ogromna....czasami oglądam, lubię nie wiem jak tam z solidnością....

Pedros się sprzedał widać to bardzo, ale ....jakby mi ktoś płacił to też bym kasę ciągnął.

Swag kupiłem całkowicie przypadkiem, nie ukrywam po oglądnięciu filmiku Dziadzia, choć na czarnej skórze nie zauważyłem problemów z Creme....ale zrobiłem tylko 1 fotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo15005 no jak jeszcze cienki jestem więc za wszystko place, ostatnio dostałem zestaw z Auto Graph i byłem z ich produktów zachwycony, podzieliłem się opinią tu na forum i mailowo dziękując za próbki, więc wrzucili zestawy dla forumowiczów.Teraz 27 osób może przekonać się że to fajne produkty.

W sumie jakby ktoś przysłał produkty to bym testował , jest na czym, aaaa z Good Stuffa 2 x załapałem się na testy.

Widziałem że ruszyłeś z kanałem na TT:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kobart płatki kosmetyczne sprawdzają się całkiem OK. Dodam tylko, że są jeszcze płatki "niepalące" czy jakoś tak. Nie zostawiają żadnych drobinek
Tak są , mam takie na rolce . Tzn moja kobieta ma . Dają radę przy felgach elegancko

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowuję się do pierwszego w życiu One-Stepa - pacjent Golf IV

Znalazłem w internecie następującą kombinację z fajnym (jak na moje oko) efektem:
maszyna ADBL Roller DA 9mm
pasta Koch H8
Nat biały

I tutaj moje pytanie, bo białe NATy już trudno zdobyć. Polecicie jakąś alternatywę dla nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Renzo chyba na jakiś ruskich stronach tą wspaniałą kombinacje znalazłeś.

9mm to raczej odświeżysz lakier,usuniesz mikrorysy a nie zrobisz pełną korektę, choć mając umiejętności można nią sporo, ale domniemam że ich nie masz.

Koch H8 świetna pasta ale to pasta do mocnego cięcia, na wełnie lub mikrofibrze, po niej finish raczej potrzebny.

Nat jaki by nie był to syf jakich mało, nie masz pad washera więc i tak potrzebujesz kilka padów na zmianę, zapomnij o używaniu 1 pada na daje auto, więcej rys narobisz zabitym pastą.

Więc podsumowując ....

Polerka jak masz to jest ok

Pasta...No ja raczej bym kupił medium,Zvizzer MC3000 lub One z niebieską gabką Thermo

Ewocar 2in1 z Honey 2face 

Jak Koch to F6...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marcineke napisał(a):

@Renzo chyba na jakiś ruskich stronach tą wspaniałą kombinacje znalazłeś.

9mm to raczej odświeżysz lakier,usuniesz mikrorysy a nie zrobisz pełną korektę, choć mając umiejętności można nią sporo, ale domniemam że ich nie masz.

Koch H8 świetna pasta ale to pasta do mocnego cięcia, na wełnie lub mikrofibrze, po niej finish raczej potrzebny.

Nat jaki by nie był to syf jakich mało, nie masz pad washera więc i tak potrzebujesz kilka padów na zmianę, zapomnij o używaniu 1 pada na daje auto, więcej rys narobisz zabitym pastą.

Więc podsumowując ....

Polerka jak masz to jest ok

Pasta...No ja raczej bym kupił medium,Zvizzer MC3000 lub One z niebieską gabką Thermo

Ewocar 2in1 z Honey 2face 

Jak Koch to F6...

Tutaj efekt wspomnianej kombinacji
https://www.facebook.com/groups/2620900358195750/permalink/2838692259749891/

Pełnej korekty (czyli 2/3 etapów jak to rozumiem) póki co nie chcę robić, tylko bardziej odświeżenie (czyli one step jak to rozumiem).
Słusznie zakładasz, że nie mam umiejętności ani pad washera 👉
Dzięki za podpowiedzi 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarnego golfa IV robiłem f6 na żółtym nacie da15. Wyszło bardzo spoko - dobry one step. Czasem były po prostu dwa podejścia. Znacznie bezpieczniejsze niż H8 z białą na pierwszy onestep 😉

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Renzo @marcineke a ja jednak bym się pokusił o takie połączenie.

Może nie Golf ale Passat, też ze stajni VW i ostatnio na kombinacji 3D One Hybrid plus Bestia Honejowa na maszynce DA15 bardzo ładnie wychodził łon Step. 

9 ma dość mały skok, więc trochę mocniejszą kombinację należało by użyć. 

Renzo, próbuj i daj znać ! 🙂 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, analyzator napisał(a):

Czarnego golfa IV robiłem f6 na żółtym nacie da15. Wyszło bardzo spoko - dobry one step. Czasem były po prostu dwa podejścia. Znacznie bezpieczniejsze niż H8 z białą na pierwszy onestep 😉

Dzięki za podzielenie się kombinacją 😀

 

20 minut temu, t.sienkiewicz91 napisał(a):

@Renzo @marcineke a ja jednak bym się pokusił o takie połączenie.

Może nie Golf ale Passat, też ze stajni VW i ostatnio na kombinacji 3D One Hybrid plus Bestia Honejowa na maszynce DA15 bardzo ładnie wychodził łon Step. 

9 ma dość mały skok, więc trochę mocniejszą kombinację należało by użyć. 

Renzo, próbuj i daj znać ! 🙂 

Będę się bawił prawdopodobnie dopiero na wiosnę 😅 Tylko chcę już sobie kupić rzeczy korzystając z nadchodzących zniżek black friday 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Renzo To pomyśl nad lepszymi padami niż NAT, moim zdaniem te od @Work Stuff wersja BASIC będą lepsze 🙂 Albo LC, Zvizzer, Honey itp itd 🙂 

Co do past to polecam spróbować 3D One Hybrid (na jeden etap jak znalazł) oraz 3D 510.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie na nic Ci te wszystkie kombinejszyn, bo zaraz się okaże, ze pół auta było malowane i to w różnych odstępach czasu - jednego razu maska, innego drzwi itd. Na każdym takim elemencie lakier może mieć inną twardość i być bardziej lub mniej problematyczny. Oceń uszkodzenia i wyjdź od maksymalnie średniej kombinacji. Dodatkowo technika pracy też ma duże znaczenie i tą samą kombinacją pracując na różne sposoby można uzyskać różne rezultaty.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mr.Wolf napisał(a):

Panie na nic Ci te wszystkie kombinejszyn, bo zaraz się okaże, ze pół auta było malowane i to w różnych odstępach czasu - jednego razu maska, innego drzwi itd. Na każdym takim elemencie lakier może mieć inną twardość i być bardziej lub mniej problematyczny. Oceń uszkodzenia i wyjdź od maksymalnie średniej kombinacji. Dodatkowo technika pracy też ma duże znaczenie i tą samą kombinacją pracując na różne sposoby można uzyskać różne rezultaty.

Bardzo mi się "podoba" podejście ludzi, którzy wierzą w to że istnieje złoty środek, ta jedyna sprawdzona kombinacja do lakieru. Jeden rodzaj pasty, jeden rodzaj pada i jedna maszyna, brak doświadczenia. No, już to widzę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się "podoba" podejście ludzi, którzy wierzą w to że istnieje złoty środek, ta jedyna sprawdzona kombinacja do lakieru. Jeden rodzaj pasty, jeden rodzaj pada i jedna maszyna, brak doświadczenia. No, już to widzę. 
Powinna być taka porównywarka po vinie. Podajesz vin i otrzymujesz sprawdzona kombinacje do tego modelu

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
  • Super 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.