Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Ja korzystałem z Carprotect antypara. Produkt ok w łazience i ogólnie w domu, ale nie do auta bo ta wilgoć musi gdzieś osiąść. Jan nie na szybie przedniej to na innych, a jak nie na innych to tapicerka itd.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, lodowa napisał(a):

cześć 

macie doświadczenia z preparatami antypara ? cos sprawdzonego ? 

 

cudowne poranki z ta zaparowana szyba ;d 

Ja tylko z tym, ale nie wiem czy jest jeszcze w sprzedazy 🙂

 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lodowa Ja korzystam tylko w łazience na lustrach:

- Rainx Anti-Fog - ciężko dotrzeć bo zostają mazy, ale działa bardzo dobrze i przede wszystkim długo bo aż do miesiąca

- Soft99 Anti-Fog w sprayu 180ml - swego czasu testował to dziadzia na yt - banalna aplikacja i dotarcie, działa krócej niż Rainx (około 2 tygodnie) i co gorsze, w bardzo zaparowanej łazience zaczynają się robić spływające zacieki które jak wyschną szpecą lustro, ale efekt parowania mimo wszystko nie występuje.

 

W sumie z racji na banalną aplikację wole raz na tydzień/dwa przetrzeć lustra Softem, niż co miesiąc męczyć się z Rainx'em 🤷‍♂️

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, imola33 napisał(a):

Mi to całą zimę wytrzymało 😳

To ja z innej beczki: położenie Softa99 na okulary jest bezpieczne dla wzroku? Ktoś coś wie?

Położenie wosku na przednią szybę w aucie lubi powodować dodatkowe refleksy, więc sobie teraz sam odpowiedz 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość, dzięki. To krok dalej - dostałem od kolegi pianę KiurLab Choco Mousse. Chyba nie ma przeciwskazań do użycia tego środka jako zamiennik szamponu? Nie chcę wywalać kasy, skoro to by działało. Piana ma odczyn lekko kwaśny, prawie neutralny. Czy dodanie niewielkiej ilości np. APC Koch GS w ilości takiej, żeby to był odczyn neutralny/zasadowy będzie jakąś opcją na polepszenie właściwości myjących w okresie jesień-zima?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, imola33 napisał(a):

Mi to całą zimę wytrzymało 😳

W aucie czy w łazience? Bo ja pisałem o lustrze w łazience, gdzie codziennie jest mocno zaparowana przez kąpiele/prysznice więc wydaje mi się że warunki dużo gorsze niż w samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
16 godzin temu, Yarpen napisał(a):

Dobra wiadomość, dzięki. To krok dalej - dostałem od kolegi pianę KiurLab Choco Mousse. Chyba nie ma przeciwskazań do użycia tego środka jako zamiennik szamponu? Nie chcę wywalać kasy, skoro to by działało. Piana ma odczyn lekko kwaśny, prawie neutralny. Czy dodanie niewielkiej ilości np. APC Koch GS w ilości takiej, żeby to był odczyn neutralny/zasadowy będzie jakąś opcją na polepszenie właściwości myjących w okresie jesień-zima?

nie jestem chemikiem ale to chyba nie tak do końca że do kwasu dodasz zasadowego APC i zrobisz neutralny delikatny szampon, tzn. pH może i zrobi sie neutralne ale nadal w tym niby bezpiecznym produkcie będziesz miał np sodę jak użyjesz gorszego APC lub jakiegoś TFR-a. Następnie jak taki niby neutralny szampon uzyjesz do klasycznego mycia gdzie dochodzi tarcie gabka lub mikrofibrą i agresja tego produktu mocno rośnie.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie mam. 
zastanawiam się czy położyć Cleantle admire czy może Gyeon Cancoat. 
co się łatwiej kładzie i szybciej? 
tak wiem admire powinien do 3 lat poleżeć a cancoat rok poleży czy może dłużej?

auto myje tylko ręcznie głównie kwaśnym szamponem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Putkowski07 Admire nie sprawi Ci dużych problemów przy aplikacji a szeroki wachlarz temperatur aplikacji będzie dodatkowym atutem. CanCoata nie kładłem ale pewnie będzie łatwiejszy w aplikacji. Z drugiej strony chwilę się pomęczysz i spokój na dłużej. A jeśli myjesz tylko ręcznie to oba produkty powinny długo siedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Putkowski07 zapomnij że Cancoat posiedzi rok, oczywiście o hydro mówimy.

6 miesięcy to max chyba że podbijanie QD co miesiąc to będzie do złomowania pojazdu tylko hydro będzie z QD a nie z Cancoata.

Admire , fajna prosta powłoka, wydajna, powinna być trwała, aczkolwiek w regularnej cenie dość droga.

Ja Cancoata aplikuje jak zwykła powłokę jest dokładniej i czas aplikacji jest taki sam.

Bez zastanowienia bierz prawdziwą powłokę.

@Putkowski07 co to elastomer Clif?

Elastomery oprócz Aqua to trzeba mieć akredytację, aplikacja prosta ale jednak wymagająca,na pierwszą aplikacje bym odpuścił.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.