Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@mat06 Na szybko to WD40 coś tam pomoże.

Ja stosowałem suchy smar na bazie teflonu teflux z Normfest i HTS z Wurth. Po wyschnięciu nie ciągnie piasku, kurzu.

Ostatnio w czerwonym bolidzie zwykły silikon spray i też jest ok.

Wcześniej w innym aucie stosowałem specjalny smar do zamków i do konserwacji broni, ale nie pamiętam z jakiej firmy, i też było ok.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze samodzielne pranie ekstrakcją - koch chemie pol star + płukanie ciepłą wodą okej?

Alkantara też czy tylko zwykłe szmaty?

Szczotka K2 brill na wkrętarkę miękka bez ryzyka uszkodzenia tapicerek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alcantarę plucz zimną/chłodna woda. APC nie wiem czy się do niej nadaje, nie próbowałem. Natomiast pranie podłogi bagażnika zroszonej wcześniej hurtowymi ilościami APC wyszło dobrze.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci tapicerki relatywnie czyste. Mogę sie wspomóc greenstarem na podłogach. PO zakłądam, że jak koch super bezpieczny dedykowany, twierdzą że zostawia po sobie jakieś zabezpieczenie.

Czy po PO warto zrobić jeszcze impregnację tapicerek materiałowych? Od zawsze w fordzie gtechniq. Pytanko czy robić, czy polecacie coś co jest tańsze bo gtechniq wśród zalet nie ma atrakcyjnej ceny 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prałem swojego gruza Białym Jeleniem i wyplukiwalem woda z Lenorem. Wyszło bardziej niż zacnie, biorąc pod uwagę stan foteli przed. Fotel kierowcy był aż sztywny z brudu. Metoda podpatrzona w jednym z filmików Miłośników Detailingu

20230918_181716_resized.jpg.da5acbc07abe606b9f22bfc877eb6af8.jpg

20230918_181720_resized.jpg.5dbddceabad1b6acd0fd50687ffeebbb.jpg

20230918_183535_resized.jpg.48e03567723815e4a55a8a18fea63697.jpg

20230918_183544_resized.jpg.4f6e728725a3880af262ac14cd95aee6.jpg

20230919_164921_resized.jpg.dd5db4d05f4a8a312230ff447febb297.jpg

20230919_164938_resized.jpg.c21649d1613490c662b266770a77612c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lavor 26.

Jak leży chwilkę nabity i dobija cośnienie to uruchaia się nie na sekundę a 10 i brzmi jakby próbował nabijać ale nie miał wody. Raczej nie wpływa to pozytywnie na trwałość. 

Co mu? 😉 

ciśnienie wody na wejściu wysokie, wąż bez stopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko bonusowe. Piorę focusa. Podłoga poszła greenstarem. Fotele exceede encapsulator idzie.

Macie porównanie impregnatów do tapicerki? Focus od nowosci gtechniq i sprawdza się to. Z foteli po 6latach i 45kkm w sumie niewiele brudu idzie.

Coś lepszego lub tańszego i równie dobrego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke bo się nadaje? Nawet na etykiecie pisze że do użytku maszynowego. Kolega też testował i mówił że bardzo fajnie idzie. Ponad to są czyste tj nie poplamione,  UE uciapane. Wyciągam z nich kurz kolego 😉 W sam raz.

Miało być kochem po ale za bardzo się pieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator jak tylko działa i efekt jest zadawalający to ok, choć produkt ma troszkę inne działanie niż zwykły płyn do ekstrakcji.

Ja przy następnym nie zagnojonym aucie spróbuję interior Apc z K2, nie podszedł mi do plastików a na opakowaniu piszę że można prać tapicerkę , trzeba zużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke @JJZS.KAM jako amator tym bardziej cieszę się że środek jest do bonetu więc może być użyty bez wypłukania. Na wypadek jakbym gdzieś niewypkukal do końca to nic się nie stanie. Wręcz zostawiać ma jakieś zabezpieczenie.

Btw na youtube jakiś detailer ze stanów pokazywał kocha green że używa do bonetu i nic się nie dzieje. 1-10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator Jest tylko jeden problem z bonnetowaniem np. przy pomocy apc, chemia zostaje w materiale przez co szybciej uszkadzają się włókna i łatwiej zabrudzić.

Bonnet jest specjalnie stworzony w taki sposób żeby po wyschnięciu dał się łatwo usunąć przy pomocy odkurzacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JJZS.KAM napisał(a):

Bonnet jest specjalnie stworzony w taki sposób żeby po wyschnięciu dał się łatwo usunąć przy pomocy odkurzacza. 


Mnie ciekawi czy faktycznie produkty do Bonnetowania różnią się od Apc albo interiorcleanera. Może @Cleantlecos pomoże w tym temacie bo fajnie sporo udzielają się na forum co bardzo mnie cieszy 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@Gardor

38 minut temu, zeea napisał(a):

@Gardor przypuszczam, że stężeniem 😜 i pewnymi innymi pierwiastkami 😃

Stężeniem, a od typowych APC że nie mają wodorotlenku sodu 😛 Rozcieńcz np. APC2, Industrial Degreaser (tylko on nie jest pieniący się ale tłuste ogarnie), Fabriclean+ (najlepszy do "bonnetu" będzie).

Pojęcie bonnetowanie oznacza w ogóle całkowicie co innego niż jest używane  języku detailingowym 😛 Bonnetowanie wykonuje się za pomocą maszyn które się obracają z takimi wielkimi padami z wełniano-nylonowymi (i jakieś tam inne mieszanki) do bonettowania.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.