Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Po to glinkujesz i robisz dekontaminację chemiczną. Owszem, niektórzy dają cleaner PO polerce dla lepszego wow (np woski Zymöla + HDC), ale przed? Nie spotkałem się.
Pamiętaj o tym, że iron jak i Tar nie powinny być aplikowane na samym początku, jeśli auto jest mocno brudne.

Wyryte w skale z S20 FE 5G





Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2023 o 10:57, przemas.p napisał(a):

To late emoji23.png. Już wiem czemu była za 50% ceny . Leciałeś według instrukcji? 

 

Tak, szyba dziewicza, umyta mocną zasadą, potem płynem do szyb (najpierw myłem na bez dotyku, potem nakładałem w garażu) i kiro bin gold ręcznie. Wymyłem go znowu płynem do szyb i potem odtłuściłem FX protect surface agent. 

Nakładałem zgodnie z instrukcją, trzeba szybko docierać, można psiknąć dw razy i od razu docierać. 

Teraz mam problem, bo u siebie nie mam maszyny (i prądu w garażu podziemnym) i już próbowałem ręcznie kiro bin i autoglym Glass polish i za bardzo nie chce zejść, a wycziraczki skaczą. 

Same wycieraczki już przecierałem i zwykłym płynem, surface agentem i NW - nadal skaczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MMCzysci napisał(a):

Po to glinkujesz i robisz dekontaminację chemiczną. Owszem, niektórzy dają cleaner PO polerce dla lepszego wow (np woski Zymöla + HDC), ale przed? Nie spotkałem się.
Pamiętaj o tym, że iron jak i Tar nie powinny być aplikowane na samym początku, jeśli auto jest mocno brudne.

Wyryte w skale z S20 FE 5G





Wyryte w skale z S20 FE 5G
 

Dzięki ! 
Furkę myłem w zeszłym tygodniu tak totalnie (6h mi zajęło) także jest w dobrym stanie bo stoi w garażu od tego czasu.

Czyli finalnie robię Tar + iron dla pewności potem glinka Valetpro yellow z lubrykantem w postaci wody z szamponem/pianą aktywną sonax (niestety nie mam nic innego chyba że ssw od adbl się nadaje 😜 ) 

po glinkowaniu robie polerkę i tu mam kolejne szybkie pytanie: 
Czym usuwać pozostałości pasty na elemencie po skończonym etapie? IPA na mikrofibre i delikatny przejazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cathos napisał(a):

Czym usuwać pozostałości pasty na elemencie po skończonym etapie? IPA na mikrofibre i delikatny przejazd?

... a wystarczyło przejrzeć przy kawie kilka relacji z Pokaż Swój Blask na forum i na 90% pytań, tych z kategorii "podstawy podstaw", znajdziesz odpowiedź.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2023 o 21:07, blackfun napisał(a):

Pytanie o skórzaną tapicerkę w Astrze K. Jest to pewnie jakaś słabej jakości ekoskóra.

Czy jakoś specjalnie o nią dbać (oprócz przecierania interior cleanerem)? Jeśli tak, to jak?

Pozwolę sobie podbić pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do solidnego czyszczenia używam również Colourlocka, oczywiście protectora nie kładę, bo plastik nie odzyska miękkości Do odświeżenia leather qd, do bardzo szybkiego odświeżenia interior qd.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grechut odpuść przy powłoce jako pomoc w osuszaniu. To jest spray & rinse sealant. Sam z siebie nadaje bardzo mocną hydrofobowość nawet na jałowych powierzchniach. Można go za to potraktować jako szybki booster jakby LSP zdychało, a czasu brak na mizianie lakieru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zenek_M napisał(a):

Czy szampony takie jak Carpro Descale lub żółty Fx ściągną CP Reload czy raczej poprawią jego właściwości? 

Ogólnie to, raczej żadny detailingowy szampon, czy to kwasowy, czy mocno zasadowy, nie usunie tych mocniejszych lsp, a szczególnie produktów z SiO2. 

Mocna zasada zdecydowanie może podczas mycia ograniczać zdolności hydrofobowe, ale kilka godzin po wyschnięciu, powinno wrócić do normy. 

Kwasowy szampon poprawi hydrofobowość, o ile mówimy o zapchanej powłoce, przy 2 miesiącach od dekontaminacji nie będzie żadnej różnicy. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jaka pompka pasuje do tej butelki i gdzie taką dostanę? Nie chcę pomylić gwintu. Niestety sprzedawca mi nie dosłał i mówi, że nie ma.


Powinna być w zestawie . Gwint jest raczej standardowy .

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wózek warsztatowy. 

Potrzebne coś do odkładania polerki, mikrofibr, butelek podczas prac przy aucie. Wiem, że niektórzy mają wózek z IKEI, ale wydaje sie mały. Sprawdza się w praktyce? Mieści na spokojnie polerke i reszte gratów czy lepiej szukać klasycznego wózka warsztatowego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2023 o 09:08, Bapko napisał(a):

Aqua sour 1:20 na rękawice, na mokry lakier wypracować, spłukać i gotowe, możesz tez dodawać niewielka ilość do szamponu neutralnego przy myciu co do ilości testować i uważać powyżej 30ml na wiadro bo będzie podjadać

Faktycznie użyłem pierw szampon @Cleantle sour mega.. zeszło 90%, reszta apc od Aqua dala rade. Kamienia mial tyle, ze byl szary 🙂CEDCE32A-0963-469B-90C0-7225B1EE2AB7.jpeg.15143f26d9628a5ac534da6bb95571e5.jpeg

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w warunkach domowych mam twardą wodę co wiadomo po myciu skutkuje większymi lub mniejszymi spotami.

Mam taki pomysł, żeby spróbować kupić i zamontować na wężu do myjki ciśnieniowej tego typu domowy filtr wody:

Zrzutekranu2023-06-27o12_23_56.png.50604c73146e9537b8d4a37e0bf52295.png

Co myślicie? Są jakieś inne (domowe, nie przemysłowe) patenty na twardą wodę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.