Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni, korzysta ktoś i może polecić jakiś odkurzacz przemysłowy, który ma możliwość podłączenia elektronarzędzi, przewód zasilający najlepiej z 5m, rura ssąca min 3m. Korzystałem okazjonalnie z bosha gas 12-25 i karchera (jakiś szary professional spory klocek). Oba dość mocne i fajne, ale ciut spore. Karcher większy, dłuższa rura ssąca i moc róznież.
Ponieważ nie mam za dużo miejsca to przydałby się ciut bardziej kompaktowy odkurzacz, ale mocowo (w sensie siły ssącej) żeby jakoś dużo nie odstawał.
Testowałem u znajonego jakiegoś budżetowego Powermat czy jakoś tak, ale to porażka, więc już wiem, że taki odkurzacz raczej mniej niż 400zł nie może kosztować.
Budżet chciałem założyć do 650zł, ale jak patrzę na żółty karcher, jakieś yato itp to nie wiem czy jeszcze nie dołożyć...

Z góry dzięki za sugestie
Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie. Maszyna DA, w gotowości NXTZEN 365 PRO. Jaką pastę, cleaner proponujecie do przygotowania lakieru. Samochód nowy, pewnie po 2 myciach w salonie przed odbiorem.  Myślałem o Koch Chemie Micro Cut M3.02 lub Sonax Perfect Fishing. Jaki pad użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie Soft99 i Mirror Shine Wax. Planuje zakup, ale jestem ciekawy czy można też go nakładać na plastiki czy gumy i pojechać całe auto. Chodzi mi o lampy, listwy, piano black i wszelkie plastiki czy tam uszczelki. Zostawia taki biały nalot, którego ciężko się pozbyć, czy jest ok? Nie wchodzi w reakcje z plastikiem (magowie nie czy coś)? Wiecie, aby już tak nie uważać przy nakładaniu czy tam dotarciu, że ubrudzę coś i  zostaną białe plamy. Wiem, że kiepskie porównanie, ale K2 Quantum pod tym względem jest super, nic nie zostaje u wszystko się fajnie ściera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed wyborem powłoki i w sumie mogę położyć elastomer ale zastanawiam się nad czymś innym. 
ostatnio myślałem nad Cleantle admire i ultracoat magnite. 
interesuje mnie jedna warstwa i dobry zrzut wody. Miloby było gdyby poleżała ze 3 lata 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Putkowski07 bezapelacyjnie Admire, cena, jakość , łatwość aplikacji, podobnie Aqua 9h ale ona siedzi krócej.Z ogólnodostępnymi elastomerami daj sobie spokój.

Admire mam na aucie żony, auto za 1,5 roku myte 3-4 razy ręcznie 1serwis zrobiony, zrzut wody i hydro bajka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Domel napisał(a):

Rzućcie jakimś INTERIOR DRESSINGIEM który mocno przyciemnia 🙂

Swego czasu jak robiłem porównania to najbardziej przyciemniał mi SG Interior Satin Dressing i WOW. I całkiem dobrze przyciemniało jeszcze fresso 🙂 
Ale kto jak nie Ty będzie  o tym wiedział 😄 
20200829_132558.jpg.1d9e546a4f9cbf468e06cd4fee415bfd.jpg

20200829_132606.jpg.afd47250d801b1a47da16906796a8070.jpg

20180727-184853.jpg.2be532c30789758674737e19ae589099.jpg

20190209_142652.jpg.abd75f3303e23b8ee9480e9c4dbdd22c.jpg

20220512_183600.jpg.7856b37b108ac2ef0c1b08fec8be5973.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jeśli możesz to zdejm" - nie lubię się z foliami ale może to nie jest mega skomplikowane. Da się to bezinwazyjne usunąć? Nie chcę uczyć się na takim aucie. One step siądzie po całości ale jak mam wnęki klamek "rzeźbić" to wolę odpuścić. Folia "no name".

IMG_20240819_185242.jpg

IMG_20240819_151232.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mareczek720 napisał(a):

uniwersalne cleanery

Duragloss Squeaky Clean - czysty, nie pozostawia nic po sobie, idealny pod powłoki, pod woski też się nada, nie pyli, łatwo sie wypracowuje, bezproblemowe dotarcie. To mój pierwszy cleaner, nie mam porównania z innymi, ale jestem z niego bardzo zadowolony i polecam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie do mycia samochodu ciężarowego "TIR" kabina po korekcji wyblakniętegi lakieru od słońca i położona powłoka max protect unc-r 1.5?Raczej nikt się nie będzie z nim pieścił i mył rękawica itp. Potrzebny produkt raczej do oprysku lub pianownicy tak aby nie uszkodził powłoki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@scotti - na pewno ponowną aplikację Can Coat musisz poprzedzić dekontaminacją lakieru (usunięcie smoły, asfaltu i cząstek odpadów metalicznych), jego dokładnym umyciem i odtłuszczeniem. Jeśli lakier posiada jakieś defekty, wskazane byłoby ich usunięcie. A później aplikacja Can Coat.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Eidos71 napisał(a):

@scotti - na pewno ponowną aplikację Can Coat musisz poprzedzić dekontaminacją lakieru (usunięcie smoły, asfaltu i cząstek odpadów metalicznych), jego dokładnym umyciem i odtłuszczeniem. Jeśli lakier posiada jakieś defekty, wskazane byłoby ich usunięcie. A później aplikacja Can Coat.

Wszystko w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@scotti - na pewno ponowną aplikację Can Coat musisz poprzedzić dekontaminacją lakieru (usunięcie smoły, asfaltu i cząstek odpadów metalicznych), jego dokładnym umyciem i odtłuszczeniem. Jeśli lakier posiada jakieś defekty, wskazane byłoby ich usunięcie. A później aplikacja Can Coat.
Edos71, czyli rozumiem jeśli wszystko jest ok z lakierem to wystarczy tylko dobrze umyć, odbiorze odtłuścić i można kłaść ponownie powłokę?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy trzeba maszynowo coś robić z lakierem, mam Lexusa a tam jest dość cienki lakier i jeśli co roku trzeba byłoby coś robić to za parę lat z niego nic nie zostanie....

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.