Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, t.sienkiewicz91 napisał(a):

Najlepszy maskowacz rys to? 

Po obejrzeniu dwóch filmików @DZIADZIA  i @Domel skłaniam się do TURTLE WAX HYBRID SOLUTIONS CERAMIC POLISH&WAX. Produkt potrzebny do szybkich akcji przedsprzedażowych. 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:) kupiłem Lavora 28, w instrukcji minimalny wydatek wody zasilającej to 15l/min i teraz tak:

1. Mam wąż ogrodowy 1/2" 50m i mam wydatek wody ~8L/min.  Pytanie czy to zadziała? Nie chciałbym uszkodzić nowej myjki.

Bo z samego kranu zewnętrznego wydatek wody to około 20L/min ale miejsce mycia jest jakieś 26-28m. Krótszy bo 30m wąż 3/4 by pomógł na tyle żeby ten wydatek wody aż tak nie spadał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, kupiłem dla brata na urodziny Audi A3 8L i powoli z bratem ją ogarniamy, jakieś malowanie kierownicy, gałki zmiany biegów, nowe radio itp. i mam małe zacięcie na farbie od rączki na drzwiach. Wiecie może czym ją w miarę szybko zdjąć ? Użyłem płynu hamulcowego jak kiedyś w BMW E46, ale nic nie ruszyło. Próbowałem druciakiem kuchennym ale bardzo ciężko schodzi. Może ktoś to już kiedyś ogarniał ?

17065557085183450584095214179257.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie głównie do @Domel 

Mam okazję bardzo tanio kupić nowy kompresor o taki :https://allegro.pl/oferta/sprezarka-adler-50l-ad-2050-50-8bar-230v-akcesoria-14125137662

widziałem u Ciebie mini tornador i tez pewnie zaraz go zamówię, ale mam inne pytanie a mianowicie czy wiesz o istnieniu jakiegoś tornadora ze zbiornikiem na chemię który ruszy przy takim małym kompresorze i przy tak cienkim przewodzie? To będzie używane tylko hobbystycznie więc pojemność zbiornika nie będzie tu problemem(jestem cierpliwy);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
42 minuty temu, jelinski17 napisał(a):

Pytanie głównie do @Domel 

Mam okazję bardzo tanio kupić nowy kompresor o taki :https://allegro.pl/oferta/sprezarka-adler-50l-ad-2050-50-8bar-230v-akcesoria-14125137662

widziałem u Ciebie mini tornador i tez pewnie zaraz go zamówię, ale mam inne pytanie a mianowicie czy wiesz o istnieniu jakiegoś tornadora ze zbiornikiem na chemię który ruszy przy takim małym kompresorze i przy tak cienkim przewodzie? To będzie używane tylko hobbystycznie więc pojemność zbiornika nie będzie tu problemem(jestem cierpliwy);)

Mam tornadora "normlanego" tez, bede sprawdzał jak z tym kompresorem ale cudów nie oczekuję 😉 

obraz.png.4589ff8687c86856cf28feb665c052fc.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jelinski17 napisał(a):

Pytanie głównie do @Domel 

Mam okazję bardzo tanio kupić nowy kompresor o taki :https://allegro.pl/oferta/sprezarka-adler-50l-ad-2050-50-8bar-230v-akcesoria-14125137662

widziałem u Ciebie mini tornador i tez pewnie zaraz go zamówię, ale mam inne pytanie a mianowicie czy wiesz o istnieniu jakiegoś tornadora ze zbiornikiem na chemię który ruszy przy takim małym kompresorze i przy tak cienkim przewodzie? To będzie używane tylko hobbystycznie więc pojemność zbiornika nie będzie tu problemem(jestem cierpliwy);)

O Paaanie. Aleś wybrał sprzęęęęęt. Zwykły tornador na nim ruszy i będzie pracował. Ale przyjemną pracą tego nazwać się nie da. Ten kompresor to się nadaje co najwużej do napompowania kół lub przedmuchania elektroniki z kurzu. Ale do tornadora...

Czekam z niecierpliwością na Twoją opinię i nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
Godzinę temu, analyzator napisał(a):

Siema. Folia PPF i na niej wżery od owadów. Da się maskowć czy coś zrobić czy wymiana?

Z Tonyina mamy mleczko, takie AIO do folii, trochę czyści , maskuje i podbija hydro. Odświeża kolor.   Co nie zmienia faktu jak wżer mocny to do zera nie zniknie.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, xadamx napisał(a):

O Paaanie. Aleś wybrał sprzęęęęęt. Zwykły tornador na nim ruszy i będzie pracował. Ale przyjemną pracą tego nazwać się nie da. Ten kompresor to się nadaje co najwużej do napompowania kół lub przedmuchania elektroniki z kurzu. Ale do tornadora...

Czekam z niecierpliwością na Twoją opinię i nerwy.

No do tego został kupiony:) do pompowania kół , piłek itp plus przedmuchiwanie futer:) użyje go max trzy razy w roku więc nie zdążę się zirytować:) nie każdy kupuje kompresor do pracy po 10h dziennie z tornadorem:) jakbym miał na to zapotrzebowanie to nie kupiłbym adlera za 450 zł tylko coś 10 razy droższego a co za tym idzie wydajniejszego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To środek biobojczy do odkażania powierzchni. Stosuję do odkażania powierzchni ładunkowej w mroźni. Jakoś nie widzę tego środka w detailingu

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka
 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy wąż do myjki ciśnieniowej. Chcę coś co będzie maks nieplączące i dające się zwinąć. Wąż do zmontowania/zakucia. Polecicie coś? Może inna firma niż techkar - niedość że sztywny ten co piszą że nie jest sztywny to końcówy słabe, opsaski pospadały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, analyzator napisał(a):

Nowy wąż do myjki ciśnieniowej. Chcę coś co będzie maks nieplączące i dające się zwinąć. Wąż do zmontowania/zakucia. Polecicie coś? Może inna firma niż techkar - niedość że sztywny ten co piszą że nie jest sztywny to końcówy słabe, opsaski pospadały. 

Podjedź do jakiejś większej firmy która zakuwa węże hydrauliczne to spokojnie Ci coś ogarną:) ja najczęściej robię węże na alfagomma na jednym oplocie do domowych myjek,wąż jest śliski miękki i bardzo dobry jakościowo 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
17 godzin temu, analyzator napisał(a):

Nowy wąż do myjki ciśnieniowej. Chcę coś co będzie maks nieplączące i dające się zwinąć. Wąż do zmontowania/zakucia. Polecicie coś? Może inna firma niż techkar - niedość że sztywny ten co piszą że nie jest sztywny to końcówy słabe, opsaski pospadały. 

5720664102

Uzywam tego z polecenia @D@ViD i jestem bardzo zadowolony. 100% lepszy niż oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Domel napisał(a):

5720664102

Uzywam tego z polecenia @D@ViD i jestem bardzo zadowolony. 100% lepszy niż oryginalny.

Kupiłem taki wąż kilka dni temu do nowej myjki. Podczas mycia jest rewelacyjnie w porównaniu do fabrycznego Lavora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.