Skocz do zawartości

ADBL Bubble Maker


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
31 minut temu, ghost napisał:

Czy po dolaniu Bubble Maker do szamponu lub piany nadal robi się rdzawy nalot na tarczach hamulcowych?

dobre pytanie.

Testy w trakcie i porównanie to AtomMac'a - zrobię już jakiś wstęp na dniah, żeby wnioski mi sie nie zgubiły.

3 minuty temu, david2888 napisał:

Ile ml dolewacie BM do aktywnej piany np Yeti ?

dokładnie tyle ile pisze na instrukcji BM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator

Dla zabawy sprawdziłem jak działa @ADBL Bubble i co potrafi zrobić ze zwykłego szamponu w pianownicy ręcznej.

Spoiler

Efekt jest porażający :)

Prawie 3 krotnie dłuższe działanie i gęsta bita śmietana.
Wprawdzie nie pamiętam już dokładnie jakich stężeń użyłem bo był to pewien spontan...

panoramix_is_magic_by_vences_biguelow.jp

ale bardzo spodobał mi się ten efekt i zamierzam kontynuować testy :)

 

  • Lubię to 2
  • Super 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, CoolBreeze napisał:

Np. Marolex Master, z którego zapodajesz Citrusa :)

Na dniach powinno dojść SG, to sprawdzę, jak to będzie wyglądać w takiej konfiguracji. Podejrzewam delikatną pianę ale bez rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy BM od ADBL można dodawać do szamponów innych producentów? Mam Gyeon Bathe+ - szampon całkiem niezły, tylko ma dla mnie jedną wadę - praktycznie zero piany. Niektórym to nie przeszkadza, ale mi osobiście mycie jakby samą wodą nie leży. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekprzybysz Ja dodaję do VP AP i poprawia bańki w wiadrze, ale już na karoserii szybko piana zanika. co innego z GS Bumbelbee - w niedzielę piana była tak gęsta w wiadrze, ze po wrzuceniu GritGuarda po kilku cm się zatrzymał na pianie 🙂 musiałem rękawicą dopychać do dna 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@StreamHD uzylem tego max 3 razy mi du.. nie urywa. 

@jacekprzybysz  szampony co daja cos o siebie czyli te z sio2 maja to do siebie ze sie nie chca pienic . Takia ich zasada dzialania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@StreamHD na ile zabezpieczy ?? Do pierwszego deszczu ?? Czy zniknie ta niby ochrona jeszcze szybciej. Ja nie wieżę  w takie cos . Mialo tez poprawic piane . Moze i poprawia ale na chwile 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi Patrzę na to tak, że tam wszędzie gdzie dostaje się woda i zostaje po myciu we wszelkich wnękach i szczelinach to fajnie, jeżeli ta woda nie będzie czyniła tam szkód. Tak to widzę.

Dla mnie poprostu użyteczny dodatek do szamponu, który kosztuje w sumie mało i starcza na długo dla kogoś kto auto myje góra 2 razy w miesiącu.

Nie oczekuję od tego dodatku nie wiadomo czego ale jak wnosi krótkotrwałą ochronę przed rdzą to fajnie. Za taką cenę / wydajność czemu miałbym tego nie wlać do szamponu.

Poprostu niech sobie jest i coś tam od siebie wnosi. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@StreamHD A ja to widze tak jesli juz to dziala "teoretycznie" to czemu zaden producent nie daje tego do skladu szamponow, piany. Pamietaj ze splukujesz woda z myjki duzym cisnieniem to ta cala powloka po prostu splywa. O ile mnie pamiec nie myli to wlasnie Maxifi w swojej chemi ma taki skladnik co nie pozwala zadrzewiec pompie w odkurzaczu. Chcesz to ci moge oddac to co zostalo bo u mnie tylko stoi jest ok 430-450ml 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, BiałyGTi napisał:

"teoretycznie" to czemu zaden producent nie daje tego do skladu szamponow, piany. Pamietaj ze splukujesz woda z myjki duzym cisnieniem to ta cala powloka po prostu splywa

myślę, że powyższe argumenty nie są do końca słuszne:

To nie prawda, że żaden poducent nie dodaje dodatków antykorozyjnych do szamponu, kontrprzykład: Bilt Hamber Auto Wash. Jak bym poszukał na półce może jeszcze coś by się znalazło.

Drugi argument, że wszystko spływa pod ciśnieniem też nie musi być prawdą, kontrprzykład: Gyeon Wet coat, Dodo Juice Future Armour itp... Po spłukaniu utrzymują sie tygodniami.

 

A co do samego produktu BM, posiadam, ale nie mam pojęcia czy działa, czy nie działa.

 

Ogólnie inhibitory rdzy produkują głownie marki poza detailingowe, ale tu też się zdarzają np:

https://www.bilthamber.com/corrosion-protection-and-rust-treatments/atom-mac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ghost napisał:

A co do samego produktu BM, posiadam, ale nie mam pojęcia czy działa, czy nie działa.

Coś działa co udowodnił @Domel. Metalowe kawałki ewidentnie mniej rdzewiały jeśli były wykąpane w BM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fredi88 napisał:

Coś działa co udowodnił @Domel. Metalowe kawałki ewidentnie mniej rdzewiały jeśli były wykąpane w BM. 

Tak pamiętam test, po nim kupiłem produkt.

 

Dolewałem BM np. do pianownicy, i po spryskaniu na tarcze hamulcowe, te dalej miały klasyczny rdzawy nalot po myciu.

Czy mniej, nie wiem, możliwe musiałbym porównać i dać z jednej strony bez preparatu. 

Więc stwierdzenie "coś działa" może i jest trafne, ale efekt nie jest spektakularny na tyle by powstrzymać rdzawy osad na tarczach podczas mycia. Oczywiście tylko w miejscu styku z klockiem, pozostała część tarczy jest zabezpieczona fabryczną powłoką.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.