Skocz do zawartości

Detailers Magic - Interior Magic


BiałyGTi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

@paperson maly pad i da rady ogarnac. U brata tez tak polerowalem bo zajechana byla jak koń po westernie :lol: chodz w jednym miejscu juz sie nie dalo tego doprowadzic do ładu ale na szczescie malo widoczne. Jedynie co mnie zaskakuje to jak to ktos musial trzec ze ten plastik az taki porysowany byl a dziwne bo panel ani dotykowy ani nic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Update grubo po 24h.

Wnętrze stało się jakby lekkie. Jaśniejsze. Na pewno pomógł detoks tapicerki ale IM dodał takiej lekkości, przyjemniej dla oka satyny, uwypuklił wzorki materiału.

Po jednym dniu wiązania z materiałem - wnętrze pachnie świeżością. Mówię to z pełną świadomością bo w MK1 mam bardzo miękkie, tradycyjne, skóro podobne materiały - żaden plastik fantastic.

Jestem bardzo zadowolony.

Wszystko na plus. Na pewno zostanie w moim arsenale.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2017 o 13:42, david2888 napisał:

Ja mam własnie ADBL Interior WOW i Funky Witch Mademoiselle. Z tym ostatnim najbardziej chciałbym zobaczyć porównanie, bo to obecnie mój nr 1 dressing. W sumie maja chyba podobne kolory nawet :) 

Podbijam wyzwanie. Kto ma niech rzuci do walki te dwa dressingi (DM IM vs FW M). Let the Magic fight begin :)

Przy okazji, @Domel zrobię ci jak mój synek kiedy mu coś nie pasuje: Nu nu nu - paluszkiem. Taki teścik, a zdjęcia z lampą/latarą...? Fuj! Dobrze, że wrzuciłeś test z blaszkami - to cię ratuje:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel 

Taka też prośba bo ja zazwyczaj nie testuję z braku czasu :)

Zrobiłbyś porównanie jakiego kolwiek dresingu w swoim częściej używanym aucie i uwaga tlumacze :)

Jedna ze stron IM druga oddzielona taśma i oczywiście drugi produkt potem zerwać taśmę i nic już nie ruszać i zostawić to tak na parę dni  ? W każdym teście jest wszystko smarowane jednym produktem :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
44 minuty temu, Tomas22 napisał:

Jedna ze stron IM druga oddzielona taśma i oczywiście drugi produkt potem zerwać taśmę i nic już nie ruszać i zostawić to tak na parę dni  ? W każdym teście jest wszystko smarowane jednym produktem :)

zdjęcia 50-50 są wyżej ale to fakt - wyczyściłem panel cleanerem i nałożyłem na koniec DM IM.

Chcę jeszcze jutro zrobić test deszczu bo kilka osob pytało czy zostają zacieki a ma lać cały dzień ;/

Postaram sie zrobić takie 50-50 dla Ciebie za około tydzień bo w tedy parkuje auto do garazu na kolejny miesiac i będę mieć chwilę na takie zabawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 minut temu, Tomas22 napisał:

I do tego też fajnie by było gdybyś nie zdradzał która strona czym posmarowana :) taki eye challenge :)

Dzieki za sugestie. Biorę je wszystkie na poważnie. pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel @CoolBreeze Panowie, 

Mam FW Modemoiselle,  mam też bardzo matowego Prostaff Interior Coating i dwa budżetowce Nielsen'a i Shiny  Garage. 

Test i porównanie z DM IN się tworzą,  bardzo dobra sugestia żeby przynajmniej na początku nie zdadzać co w którym miejscu leży. 

Przedwczoraj skręciłem staw skokowy przy jednoczesnym pęknięcia torebki stawowej, także proszę o odrobine cierpliwości - w szczególności kieruję to do @Detailer's Magic . Stay tuned.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na moje 3 grosze.Dzięki Piotrkowi mam przyjemność przetestować produkt INTERIOR Magic oraz APC Magic .Na początek przedstawimy bohaterów:

IMG_2075.jpg

APC Magic to produkt do czyszczenia każdego rodzaju powierzchni,posiada właściwości odtłuszczające.Skutecznie oddzieli zanieczyszczenia i ułatwi ich bezpieczne usunięcie.Formuła zawiera aktywne składniki organiczne,które są bezpieczne dla każdego rodzaju tworzyw,zarówno wewnątrz,jak i na zewnątrz pojazdu.

SPOSÓB UŻYCIA:

-   Rozpyl gotowy produkt lub sporządzony roztwór

-   Zruszaj brud za pomocą pędzelka,szczotki lub gąbki

-   Wytrzyj miękką mikrofibrą lub spłucz pod ciśnieniem

-   W razie potrzeby powtórz wcześniejsze kroki

Gotowy produkt posiada pH8.W zależności od zabrudzeń zalecamy rozcieńczenie maksymalnie w proporcji 1:10.Nigdy nie stosuj na rozgrzanych i mocno nasłonecznionych elementach.Nie doprowadzaj do zaschnięcia.Zawsze wykonaj test w mniej widocznym miejscu

INTERIOR Magic to produkt,który skutecznie ochroni wewnętrzne materiały pojazdu przed promieniowaniem UV.Zaawansowana polimerowa formuła produktu nadaje długotrwałą ochronę oraz zapobiega przed przywieraniem brudu i kurzu.Dzięki neutralnemu pH jest bezpieczny dla każdego rodzaju plastiku,vinylu oraz gumy.Po zastosowaniu pozostawia idealnie matowe wykończenie.Przed przystąpieniem do aplikacji przygotuj powierzchnię przy użyciu APC Magic

SPOSÓB UŻYCIA:

-   Wstrząśnij przed użyciem

-   Rozpyl 2-3 strzały na aplikator gąbkowy lub z mikrofibry

-   Równomiernie rozprowadź na panel

-   Za pomocą mikrofibry dotrzyj nadmiar produktu

Zaraz jak paczuszka wjechała w moje progi poszło szybkie rozpakowanko i od razu odkręciłem 2 buteleczki celem ich poniuchania,oczywiście z szanowną małżonką:biggrin:

WNIOSKI:

APC Magic-zapach lizaka chupa chups o samku coli,

INTERIOR Magic-zapach landrynek z dodatkiem marzepanu:D

Tyle wstępu,przechodzimy do meritum:mrgreen:

W związku z tym,że plastiki u mnie są w całkiem niezłej kondycji postanowiłem rozrobić APC Magic w stosunku maksymalnym tj. 1:10

 

Tak się ta smerfna mikstura przedstawia

IMG_2124.jpg

Korzystając z dnia wolnego i zacnej pogody,zebrałem wszystkie potrzebne elementy układanki i ruszyłem w ustronne zacisze Świnoujścia wygłaskać środek Szkodnika:biggrin:Bohaterowie z osprzętem na miejscu + konkurent który jest hegemonem w moim arsenale PB Natural Look

DSC01925.jpg

Pacjent prezentuje się tak,czyli bardzo dobrze ocena 3+:wink:

DSC01930.jpg

IMG_2132.jpg

Oklejamy

DSC01931.jpg

PSIK PSIK smerfnym APC,przejazd pędzelkiem i docieramy napawając się zapachem:rolleyes:

IMG_2137.jpg

Powierzchnia odtłuszczona a zatem przystępujemy do aplikacji 2 zawodników INTERIOR i NATURAL

IMG_2141.jpg

IMG_2142.jpg

Docieramy

IMG_2143.jpg

i efekt

DSC01942.jpg

W związku z tym że słoneczko nie pozwoliło odzwierciedlić efektu faktycznego,zabrałem się za kokpit i schowek.Jak widać pasażerka której przedstawiać nie trzeba wymachuje kozaczkami tudzież torebką:blink:

IMG_2158.jpg

IMG_2134.jpg

Wprawne oko zauważy też kurz na kokpicie:shock:

IMG_2145.jpg

Oklejamy,odtłuszczamy po prawej

IMG_2147.jpg

Następnie nakładamy łososiowego(żona wymyśliła nazwę koloru:)Magicznego INTERIORKA i......

TADAAAAMM!!!:-]

IMG_2153.jpg

DSC01935.jpg

IMG_2164.jpg

Pozostaje postawić w tym miejscu znak jakości Posejdona:song:

DSC01939.jpg

Nie byłbym sobą jakbym nie spróbował na progach gdzie platik tuli się do gumy

IMG_2173.jpg

IMG_2175.jpg

Tu również kciuk idzie w...

IMG_2177.jpg

Na koniec krótka kompilacja lub jak kto woli-"truskawka na torcie" z jakże przyjemnego testowania;)

 

WNIOSKI:

1. APC Magic świetnie współgra z INTERIOR Magic

2. Zapach zarówno jednego jak i drugiego jest wprost rewelacyjny,aż chciałoby się je wypić,co rzecz jasna umila pracę(zapach umila nie picie:lol:picie utrudnia pracę)

3. Efekt działania INTERIOR Magic nazwałbym po mojemu "efektem nowego plastiku"

4. Łososiowy INTERIOREK jest mega wydajny,z tej próbki zostanie na kilka razy

5. Celowo zrezygnowałem z dalszego porównywania z NATURALEM poprostu efekt Magica bardziej mi się podobał,PB NL przy Magicu wydawał się tłusty

6. Czekam na niego z niecierpliwością i na jeszcze więcej:ad:

7. Słowo BOŻE na koniec,nadmieniam iż jest to mój debiut stosowania produktów @Detailer's Magic i chciałem je spuentować jednym z moich ulubionych tekstów filmowych:good:

IMG_2194.jpg

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 5
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Posejdon napisał:

1. APC Magic świetnie współgra z INTERIOR Magic

Widzę, że pokrywy schowka w stężeniu 1:10 APC nie doczyściło. Również dostałem kiedyś na testy i kurde parę razy z nim pracowałem, fajnie pachnie ale się nie pieni i chyba trzeba je używać w koncentracie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maciek-drummer napisał:

fajnie pachnie ale się nie pieni i chyba trzeba je używać w koncentracie.

Tak jak piszesz, trzeba używać gotowego produktu, wtedy i się pieni i usuwa brud jak trzeba.

@Posejdon dobrze siadło :good: już wiem czym teściowi zrobię wnętrze w rapidzie :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, maciek-drummer napisał:

Widzę, że pokrywy schowka w stężeniu 1:10 APC nie doczyściło. Również dostałem kiedyś na testy i kurde parę razy z nim pracowałem, fajnie pachnie ale się nie pieni i chyba trzeba je używać w koncentracie.

pokrywę schowka przejechałem APC tylko po polowie,po zakończeniu testu cala reszta poszła jak należy w garażu,mimo słoneczka jednak było 2stopnie w powietrzu wiec paluszki trochę dostawały;)

25 minut temu, Fredi88 napisał:

Tak jak piszesz, trzeba używać gotowego produktu, wtedy i się pieni i usuwa brud jak trzeba.

@Posejdon dobrze siadło :good: już wiem czym teściowi zrobię wnętrze w rapidzie :)

Wyobraź sobie,że mam z tym teściem ten sam plan:-]a APC próbowałem używać bez rozcieńczania i moim plastików nie robiło krzywdy.Widzisz przypomniałeś mi i znalazł się wniosek numer 8 którego zapomniałem dodać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam koleżanki i kolegów.

Zasady testu były jasne: dostajesz produkt i masz 7 dni na opublikowanie pracy. Koniec kropka.
Ja to sobie sprytnie wykombinowałem, że równo 7 dni od odebrania przeze mnie paczki wypada Świętej Barbary - święto wszystkich górników, gazowników i nafciarzy - dla mnie dzień wolny od pracy (kolegów ze Śląska pewnie ogarnia uzasadniony pusty śmiech - ale nie zbaczajmy za bardzo z tematu). Tak się niestety złożyło, że podczas imprezy barbórkowej skręciłem dość poważnie nogę no i mamy dziś 18 grudnia, dwa tygodnie od deadline'u i trzy tygodnie od otrzymania produktu. Także na wstępnie najmocniej przepraszam @Detailer's Magic i całą forumową brać - biję się w pierś - moja wina. O pokucie będzie na końcu testu.

Do rzeczy, główny bohater: DETAILER'S MAGIC INTERIOR MAGIC - jak widać nalane po sam kurek

P1010670.jpg

Razem z dresingiem otrzymałem APC, absolutnie bezpieczne do zastosowania bez rozcieńczenia

P1010671.jpg

Ja postanowiłem rozcieńczyć 1:1

P1010672.jpg

Element pierwszy - passatowski panel przedni. Niestety test na tym elemencie wyszedł mi mizernie. Do bani światło, a to się odbijało jak nie należy, a to taśma nawalała - generalnie nie spisałem. Niemniej, po pierwsze - niezależnie od powyższego będą ciekawe wniosku, po drugie - dalej będzie już tylko lepiej :)

P1010674.jpg

Najpierw w ruch idzie APC. Zapach jak najbardziej neutralny. Wydajny. 1:1 doczyszczał wszystko jak leci, absolutnie nic nie stawało mu na drodze.

P1010675.jpg

Panel podzielony na 5 części - zdradza to liczbę bohaterów pierwszej odsłony testu - choć tak jak pisałem wcześniej, ciekawe wnioski dotyczyć będą aktorów trzecioplanowych.

P1010677.jpg

A więc jeszcze raz: DM Interior Magic - część pierwsza od prawej

P1010680.jpg

Funky Witch Modemoiselle - panel drugi od prawej

P1010681.jpg

środek - ProStaff CC Gold Interior Coating

P1010682.jpg

drugi od lewej - Shiny Garage Apple Plastic Dressing

P1010683.jpg

pierwszy od lewej - leciwy Nielsen Finesse

P1010684.jpg

Słowem wyjaśnienia - nie posiadam odpowiedniej ilości aplikatorów bawełnianych w związku z czym żeby zapewnić równe szanse każdy produkt dostał osobną fibrę o zbliżonej, dość niskiej gramaturze.

Pierwsze doznania:
ZAPACH - DM Interior Magic absolutnie miażdży system tą gumą balonową. W poprzednim aucie - świadom elektrostatyczności - nadużywałem SG z uwagi na super jabłuszkowy zapaszek, który w połączeniu z apc FW Yellow Broom tworzył z mojego auta normalnie DZIKI SAD. Ale uwierzcie Guma Balonowa mną zawładnęła !! Pomóżcie mi tylko dobrać jakiś interior cleaner pasujący zapachowo. Dopiero na trzecim miejscu ląduje Modemoiselle - trochę te ostatnie miejsce na podium krzywdzące dla FW bo produkt też pachnie super perfumami ale tutaj jeśli chodzi i zapach konkurencja była naprawdę mocna o ile poprostu top of the top. Do dziś nie jestem pewny czym mi pachnie Prostaff- albo super wytrawny orzech albo jednak poprostu chemia - w każdym razie dyskretnie i nie natrętnie - niektórzy to na pewno docenią.

 

Pierwsze śliwki robaczywki - produktów fibrami nałożyłem bardzo oszczędnie, później na dodatek przetarłem jeszcze jedną suchą fibrą, słońce nawalające przez przednią szybę - no i summa summarum efekty wizualne mizerne.

L: FW, P: DM

P1010687.jpg

Pierwsza ciekawostka: na srebrnym dekorze wszystkie dessingi się mazały poza ProStaff.

Ciekawostka druga: na jasnej części panelu bardzo brzydką robotę zrobił Nielsen, zaś SG również dość nieprzyjemnie przyciemnił ten panel.

P1010696.jpg

P1010697.jpg

P1010701.jpg

Pierwsze zdjęcie z serii: nic nie widać, musicie wierzyć na słowo, że DM przyciemnił panel ciut mocniej od FW. Po przeleceniu suchą fibrą oczywiście wszystko kompletny matt.

P1010699.jpg

Ta jaśniejsza część na prawo od napisu "airbag" to Prostaff który nic a nic nie przyciemnia plastików. Nad napisałem airbag leży SG na lewo Nielsen.

P1010700.jpg

Tutaj u dołu zdjęcia widać lekko pasek pomiędzy L: FW, P: DM, tak jak pisałem wcześniej DM przyciemnia bardziej.

P1010705.jpg

Na poniższych dwóch zdjęciach ponownie trzej outsiderze: L: Nieslen, Ś: SG, P: Prostaff

P1010706.jpg

P1010707.jpg

W międzyczasie szybki test APC na klameczce, brud:

P1010712.jpg

50:50

P1010714.jpg

Czas na kierownicę, przed aplikacją:

P1010709.jpg

P1010711.jpg

No i po aplikacji dwóch produktów: FW Modemoiselle i DM Interior Magic. Zgadniecie po której stronie co leży?

P1010715.jpg

P1010716.jpg

Jeszcze nie do końca wyschło.

P1010717.jpg

P1010719.jpg

Na sucho.

P1010721.jpg

po wyschnieciu

P1010726.jpg

P1010727.jpg

 

P1010729.jpg

Koniec zabawy: po lewej stronie - tej bardziej przyciemnionej - DM Interior Magic, prawa strona to Modemoiselle.

Czas na trochę inny rodzaj plastiku, tylny panel środkowy:
(a na tapicerce wylazła chemia, którą poprzedni własciciel "na szybko" podkręcał auto do sprzedaży)

P1010722.jpg

P1010723.jpg

P1010724.jpg

P1010725.jpg

LG: FW, PG: Prostaff
LD: DM, PD: SG

P1010735.jpg

Ponownie: Prostaff CC Gold Interior Coating wogóle się nie mazał, szybko i ładnie się wchłonął/odparował i w zasadzie tyle go było widać. Być może zapewnia jakąś super niewidzialną ochronę - postanowiłem, ze będę go stosował do beżowych plastikowych wykończeń - nie potrzebuję ich przyciemniać.

Najładniejsze przyciemnienie, lewy dolny róg: Detailer's Magic Interior Magic

P1010736.jpg

P1010737.jpg

 

P1010739.jpg

Lewa strona: Funky Witch Modemoiselle - naprawdę bardzo fajny efekt. Prawa strona - wizualnego efektu brak (Prostaff)

P1010742.jpg

Boczek, po lewej Prostaff CC Gold Interior Coating, po prawej: Detailer's Magic Interior Magic

P1010730.jpg

P1010731.jpg

P1010732.jpg

No i czas na ostatni panel: zdjęcie wykonane zaraz po aplikacji "na bogato", mokro "aż kapie".

P1010743.jpg

P1010744.jpg

Widać mazy na "śliskim" plastiku.

P1010745.jpg

P1010746.jpg

P1010747.jpg

Na sucho:

P1010750.jpg

P1010751.jpg

P1010752.jpg

Koniec testu. Zanim nastąpi podsumowanie, czas na moją pokutę:

Na ostatnim elemencie nie zdradziłem jakie wykorzystałem produktu oraz który po jakiej stronie leży.
Pierwszej osobie, która prawidłowo wskaże  użyte dresingi (L:, P:) wyślę pozostałą część testera Detailer's Magic Interior Magic (będzie z 70% buteleczki bo nie wpostrzymam się żeby nie pyknąć jeszcze żonie yariskę) celem wykonania i opublikowania testów w terminie 21 dni od otrzymania ode mnie koperty.

Podsumowując: o fenomenalnym zapachu już było. Wydajność: tutaj najbardziej wydajny wydawał się Funky Witch - być może ze względu na oryginalny atomizer. Najmniej wydajny wydawał się Prostaff.

Tak naprawdę każdy z produktów mogę polecić, tyle, że nie każdy pasuje do danego plastiku. Fajnie o tym mówili MX w swoim filmiku instruktażowym. W mojej ocenie FW Modemoiselle to idealny dresing do stosunkowo nowych aut gdzie nie jest wymagana większa ingerencja w wygląd kokpitu. Prostaff sprawa się na śliskich powierzchniach i nie zmienia nic w wyglądzie. Detailer's Magic Interior Magic świetnie zaś sprawdzi się na kilkuleetnich autach gdzie pastiki potrzebują przyciemnienia i nadania pewnej wyrazistości. Może nie jest idealnie matowy, ale efekt ten można osiągnąć muskając panel suchą fibrą.

Jeśli zaś kogoś zastanawia czemu tak zachwycam się DM, a oddaję go za darmo to już tłumaczę: kupuję pełnowymiarowy produkt, niech tylko DeepGloss uzupełnią stan Frost Magic bo chcę zamówić to jedną przesyłka.

 

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Spoko tescik :) i tez na passacie :P gdzie różnorodność plastików jest ogromna od szorstkich po śliskie. Cieżki materiał na testy

ja na raczce tez mam śliskie ale u mnie DM sie nie mazał nic

 

Prawa strona Detailer's Magic Interior Magic

Lewa strona Shiny Garage Apple Plastic Dressing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Pięknie dziękuje za wszystkie testy i opinie .

@Ipkol warto było czekać na tak obszerny i ciekawy test/prezentację . 

Motywuje Mnie do pracy wasz entuzjazm i zadowolenie bo o to mi najbardziej chodzi . 

Czekam na test jeszcze kilku osób i Ich wrażenia . 

Jeszcze raz BAAAArdzo dziękuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.