Skocz do zawartości

Clay Block Work Stuff


Good Stuff

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Przedstawiamy kolejnego zawodnika

Glinkowanie to istotna sprawa w tej całej zabawie, Work Stuff będzie miał dla Was aż 4 rodzaje produktów pomocnych w tym procesie 🤗

Powitajcie Clay Block - Pad z polimerem do glinkowania! 😎

Pieszczotliwie przez nas nazywany Żelazkiem 

 

 

DSC_0006.JPG

DSC_0007.JPG

DSC_0008.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Good Stuff napisał:

Glinkowanie to istotna sprawa w tej całej zabawie, Work Stuff będzie miał dla Was aż 4 rodzaje produktów pomocnych w tym procesie 🤗

A będzie też tradycyjna glinka? Bo tym to ja nie potrafię pracować... choć robiłem już kilka podejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, Fredi88 napisał:

A będzie też tradycyjna glinka? Bo tym to ja nie potrafię pracować... choć robiłem już kilka podejść.

ja tez. produkt totalnie nie dla mnie.

 

3 godziny temu, Good Stuff napisał:

Oczywiście ,że będzie ;)

to najważniejsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
17 minut temu, .r. napisał:

Te wynalazki w cale nie są złe. Przy regularnie pielęgnowanym aucie znacznie szybsze od tradycjnej glinki.
 

Nie twierdzę, że są złe. Lubię i zostaje przy tradycyjnej glince, lepiej mi się z nią pracuje mimo, że faktycznie idzie wolniej, ale bardziej czuje jak zbiera i nawet jak zechcę to zobaczę ile z danego fragmentu auta udało się zebrać syfu :) Te clay blocki są takie jakby hmm bezpłciowe, mam takiego clay blocka innej firmy i nie czuje tej frajdy podczas pracy a dla mnie detailing to tak jakby forma rozrywki po godzinach pracy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, .r. napisał:

Te wynalazki w cale nie są złe. Przy regularnie pielęgnowanym aucie znacznie szybsze od tradycjnej glinki.
 

Mam regularnie pielęgnowane auto i ten wynalazek sobie po prostu nie radzi. Nie wiem jak da się tym szybciej pracować. Nie zbiera prostych zanieczyszczeń z którymi glinka radzi sobie od razu. Kiepski patent. Nie rozumiem fenomenu tego przedmiotu. Ja również zostaję przy tradycyjnej glince ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Tylko tradycyjna glinka ! Ktora zanieczyszczenia z lakieru zbiera (wybijają sie w glinke). Takie wynalazki jak ta kostka czy recznik itd. Zanieczyszczenia zebrane ciagnie po lakierze co = wieksze ryzyko zrobienia balaganu czy rysy 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam regularnie pielęgnowane auto i ten wynalazek sobie po prostu nie radzi. Nie wiem jak da się tym szybciej pracować. Nie zbiera prostych zanieczyszczeń z którymi glinka radzi sobie od razu. Kiepski patent. Nie rozumiem fenomenu tego przedmiotu. Ja również zostaję przy tradycyjnej glince
Ile jezdzisz? Jak czesto myjesz? Przy kazdym myciu glinkujesz?

Ja auto myje raz do dwoch w tygodniu. Przy takim myciu tylko clay sponge. Tradycyjne glinkowanie od wielkiego dzwona - trzy maks cztery razy w roku. Jasne, cos tam w tedy zbiera ta glinka. To jesli chodzi o prywatne auta. Bo jak robie cos cudzego to zazwyczaj nie jest wymuskane i szkoda sie meczyc ze "sztucznymi glinkami".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Testowałem te blocki ostatnio - innych firm - troszeczkę się z nimi przeprosiłem - potrzebna jest mocna lubrykacja, nie można skąpić w poślizgu.

Skąpiłem rok temu i maska wyglądała jak szer szwajcarski.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem te blocki ostatnio - innych firm - troszeczkę się z nimi przeprosiłem - potrzebna jest mocna lubrykacja, nie można skąpić w poślizgu.
Skąpiłem rok temu i maska wyglądała jak szer szwajcarski.


Woda z szamponem na bogato pomogła? Szczerze robiłem właśnie tak, a lakier i tak się zmasakrował


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, zawisza napisał:

Woda z szamponem na bogato pomogła? Szczerze robiłem właśnie tak, a lakier i tak się zmasakrował
 

 

Testowałem na dedykowanych lubrykantach jednej firmy - które powinny pojawić się w sprzedaży wkrótce ( o ile już nie są). Miały one tendencje do lekkiego "pianowania" - tworzyły jakby "poduszkę" lubrykacji i pad pięknie się ślizgał. Woda z szamponem szybko spływa i schnie pod padem - dlatego ja osobiście do tych padów rekomenduje dedykowanych produktów do lubrykacji.

 

Ale to tylko moje zdanie i spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Dystrybutor

Witajcie!

Po wielu testach i rozmowach z klientami postanowiliśmy wprowadzić do naszej oferty CLAY BLOCKa. Natomiast jest to inny produkt niż ten , który prezentowaliśmy na początku tego tematu.

Po pierwsze wszyscy sugerowali ,że obecne na rynku produkty są po prostu za małe przez co nie wygodne w pracy. Stąd nasz CLAY BLOCK jest duży 11x7cm. Poniżej foto porównujące z produktem , który mieliśmy na testach jako pierwszy.

Druga rzecz to powierzchnia robocza do glinkowania. Jest inna niż tą , która prezentowaliśmy na początku. Tą z naszego CLAY BLOCKa znajdziecie na wszystkich popularnych rękawicach i ręcznikach do glinkowania. Naszym zdaniem sprawdza się po prostu lepiej od tej z wypustkami. 

Trzecia sprawa cena - 49.90 zł czyli dużo większy produkt w podobnej cenie do mniejszych tego typu propozycji.

Pozdrawiam

DSC_0195.JPG

DSC_0196.JPG

DSC_0197.JPG

  • Lubię to 3
  • Okay 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@Michał82 Zależy co kto woli, clay blocki przyspieszają prace, są wielokrotnego użytku ale jak dla mnie nic nie zastąpi tradycyjnej gliny. Imo bardziej rozwiązanie do studio detailingowego. Mam clay blocka i tylko leży, zawsze wole mieć w ręce glinę bo czuję i widzę rezultaty + dojdę wszędzie w każdy zakamarek. To jest tylko moja opinia, niekoniecznie to co pasuje mi może pasować Tobie i na odwrót 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.