Skocz do zawartości

Wheel Sealant / Wax - dedykowane zabezpieczenie do felg


kosor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 426
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

jak jesteśmy przy felgach...Jest jakiś specyfik na felgi którym tylko wystarczy spryskać i przetrzeć i da ochronę w granicach 2 tyg?

 

 

ja stosuje wosk Auto Glym w sprayu, w tej chwili jest wycofany już, wszedł niby ulepszony nastepca czyli Wheel Protector ale nie widać go w sklepach.Jak było sucho wytrzymywał więcej niż 2 tygodnie. U mnie leżał miesiąc aczkolwiek było sucho i felgi przez ten czas były myte 2 razy na bezdotyku

 

 

edit. jak sie poszuka to jest Wheel protector w necie, producent twierdzi że ulepszyli wytrzymałość więc mysle że jak na spray to będzie godny polecenia biorąc pod uwage poprzednika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Rimwax małego, cena nie duża a ze samochod jezdzi troche w week to zobaczymy ile wytrzyma,

Jeszcze mam pytanie co do jego nanoszenia, przed jego aplikacja trzeba jeszcze czyms przetrzeć felge, czy po apc i wytarciu do sucha można go nakładać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

michalk9017 - szału nie ma. "Szkło" chyba lepsze po FK1000, trwałość na poziomie ok. 1-1,5 miesiąca (trwałość to rzecz dyskusyjna, gdyż na jednym kole wytrzyma 2 tygodnie, na drugim 2 miesiące - zależy od warunków i częstotliwości użytkowania auta). Generalnie - wg mnie produkt na średnim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego wosk z karoserii nie nadaje się na felgi

Ponieważ koła są bardziej narażone na warunki atmosferyczne, są niżej asfaltu, wjeżdza się nimi w kałuże, błoto itp, podczas hamowania klocki hamulcowe wytwarzają dużą temp. oraz pylą. Same koło podczas toczenia nagrzewa się tzn opony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To historyczna chwila

łezka wzruszenia się w oku kręci - nasz własny skrót w słowniku zagościć może (tak pewnie powiedziałby mistrz Joda)

 

Dziękuję bardzo

 

W temacie wosku na felgi mogę tylko dodać, że jeżeli są lakierowane lakierem bezbarwnym można traktować je jak każdy lakierowany element w samochodzie. Wydaje się, że temperatura, która towarzyszy kołom może być pewną przeszkodą, ale jestem skłonny zaryzykować stwierdzenie, że lakier karoserii w lecie może nagrzać się bardziej niż felga.

Jeżeli chodzi o nasz skromny asortyment polecam PNS - czyli Polymer Net Shield (wielokrotnie aplikowaliśmy ten produkt na felgi lakierowane)

 

Ps. Oczywiście BSD również

 

Ps. 2 - Pamiętamy tylko o zaniechaniu aplikacji na gorące elementy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja zaczałem stosować colli 476 i musze przyznać że długo siedzi, zależy duzo od pogody, więc cieżko stwierdzić ile, ale latem myśle że miesiąc spokojnie wytrzyma (dwie warstwy). Po myciu nie raz jak mam siłe i chęci to pryskam megsem UQD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Colli na felgach siedzi jak zły ;) posmarowałem jedną wartswe 1 grudnia, dwa tygodnie potem myłem auto prysnałem megsem UQD. Od tamtej pory zrobiłem jakieś 1500 km, myte 3 razy na bezdotyku, dziś felgi całe białe od soli, myśle już po wosku, cudów nie ma, a tu cały brud pieknie zjechał na myjce i woda zjeżdza dalej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.