Skocz do zawartości

Glinka - instrukcja zastosowania


Rekomendowane odpowiedzi

zgadza się nie wytrzymałem chciałem zobaczyć efekt :)

W takim razie poczekam te dwa tygodnie bo żal mi wosku FINISH KARE 1000P Hi

-Temp, niech mi ktoś napiszę jaka różnica będzie jak będę miał przykładowo obok siebie dwa identyczne auta i na jednym użyje glinki + cleanera + wosku a na drugim tylko glinki i wosku, poprostu jakie będą różnice?

no i wiem że bylo o tym napewno dużo pisane ale jaki wybrać dobry i niedrogi cleaner do srebrnego lakieru? który jak zauważyłem ma dość cieńką warstwę ponieważ na masce jest sporo malutkich ubytków lakieru takich kropeczek pewnie od kamieni.

 

[ Dodano: 30 Sierpień 2011, 18:09 ]

no i jeszcze drugie pytanie czy dobra jest ta glinka ValetPro Clay w porównaniu do glinek Megsa, poroboy czy dodo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użycie cleanera powoduje lepsze wiązanie sie wosku z lakierem a wiec dłuższy efekt ochrony. A także czyści powierzchnie (patrz. dodatkowe przygotowanie lakieru pod wosk).

 

Jak chcesz mieć dłuższy efekt kropelkowania a zaraz ochrony to stosuje 3 etapy o których pisałes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zip48, niektóre cleanery, takie jak np. DJ LP/LPL dodatkowo glaze'ują ale na srebrnym to nie wiem czy to zauważysz. Musisz poczytać o nich i wybrać ten, który nada się najlepiej do wosku syntetycznego FK 1000P. Co do glinki ValetPro Yellow (domyślam się, że o nią Tobie chodziło), jest opisana dokładnie w dziale "Testy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to dokładnie znaczy jak cleaner ma efakt GLAZE?

No i jeszcze chcę spytać czy po umyciu auta warto je wycierać jak i tak potem będziemy używać glinki? czy też lepszy efekt będzie jak osuszymy auto i potem dopiero element po elemencie pryskamy na auto trochę wody (za pomocą butelki z atomizerem) i glinkujemy?

tak pomyślałem że chyba drugi ponieważ po umyciu auta glinkowanie trochę czasu zajmuje no jak nie wytrze to zostanę brzydkie smugi, zaschnięte krople na aucie. Poradzcie który sposób będzie lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to dokładnie znaczy jak cleaner ma efakt GLAZE?

No i jeszcze chcę spytać czy po umyciu auta warto je wycierać jak i tak potem będziemy używać glinki? czy też lepszy efekt będzie jak osuszymy auto i potem dopiero element po elemencie pryskamy na auto trochę wody (za pomocą butelki z atomizerem) i glinkujemy?

tak pomyślałem że chyba drugi ponieważ po umyciu auta glinkowanie trochę czasu zajmuje no jak nie wytrze to zostanę brzydkie smugi, zaschnięte krople na aucie. Poradzcie który sposób będzie lepszy

 

Ja zawsze suszylem, a pozniej glinkowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie bez suszenia po myciu na aucie pozostaną zacieki, krople itp bo przecież nie da rady wyglinkować przez 20min całe auto zanim wyschnie a więc też zrobię tak że wysusze a potem zaczne next etap czyli glinkowanie z atomizerem z wodą 500ml w ręku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.