Skocz do zawartości

Jaki spray sealant?


ghost

Rekomendowane odpowiedzi

Rynek mamy bardzo bogaty w produkty typu spray sealant (szybkie woski syntetyczne), np. klasyczne na bazie polimerów:

  • ADBL Synthetic Spray Wax
  • Funky Witch Amulet
  • Prima Hydro Max
  • Chemical Guys Hybrid V07
  • Optimum Opti-Seal
  • Bouncer's Bead Juice - Nano Tech Sealant
  • BLACKFIRE Wet Diamond Polymer Spray
  • Angelwax Corona
  • Sonax ProfiLine Polymer Net Shield

na bazie kwarcu, np quick sealanty (niektóre też jednocześnie jako quick detailery):

  • Gyeon Cure
  • Car Pro Reload
  • Prostaff CC Water Gold
  • Tac System Quartz Max
  • Tac System Moonlight
  • Gtechniq C2 V3
  • ArtDeShine Nano Glass Paint Sealant
  • Angelwax Enigma QED

lub spray sealanty typowo oszczędzajace czas:

  • Gyeon Wet Coat
  • Dodo Juice Future Armour
  • Car Pro Hydro
  • Shiny Garage Wet Protector
  • Monello Acquafobia

hybrydy, np karnauba plus polimery bardziej jednak nadają się do działu Quick Wax

  • Surf City Garage Sppeed Demon
  • Detailers Magic Spray Wax Magic
  • Carchem Spray Wax
  • Optimum Car Wax
  • Wolfgang Fuzion Spray Wax

 

Jest temat o QD oraz o QW. Natomiast jakie perełki spray sealantów polecacie?

 

Wosków mam dużo, ale spray sealanty dopiero będę testował, niedawno zakupiłem pierwszy tj. ADBL.

Tym bardziej, że jest to dobre miejsce zapytam, kto testował BLACKFIRE Wet Diamond Polymer Spray?

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecieć ( te co mam ) :

Polimery : ADBL Synthetic Spray Wax , Funky Witch Amulet - bardzo fajne , dużo było ostatnio na forum więc nie ma co pisać o wadach i zaletach.

              Optimum Opti-Seal , niezły , banalna aplikacja , niezły połysk , który trwa niestety krótko , trwałość deklarowaną przez producenta można włożyć miedzy bajki . ( przy naszych polskich warunkach ) , stosuję do wnęk , rantów drzwi , słupki. ( ale lubię tą firmę , produkty bardzo przyjazne dla użytkownika )

Kwarc : Gyeon Cure - bardzo fajny , przyciemnia , nie miałem żadnych problemów z aplikacją , niezła trwałość , świetne krople .

            Car Pro Reload- świetny spray sealant , kolorystycznie i zapachowo podobny do Cure , ładnie przyciemnia , niezła  trwałość jako jedna ochrona lakieru ( podobnie jak Cure ) , nie miałem problemów z aplikacją - polecam . Wada - cena .

Hybrydy : Optimum Car Wax - bardzo fajny na wiosnę , lato i jesień , banalna aplikacja , ładny zapach , niezły połysk i śliskość lakieru , nie ma takiej tępoty jak po ADBL , ale i nie ma takich kropelek i zrzutu wody , banalne docieranie . Bardzo przyjazny dla  użytkownika . Trwałość deklarowana przez producenta w polskich warunkach można włożyć miedzy bajki.

 

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, yacek _b napisał:

Gyeon Cure - bardzo fajny , przyciemnia , nie miałem żadnych problemów z aplikacją , niezła trwałość , świetne krople .

Dzięki @yacek _b za kilka opinii, dobrze też wiedzieć (utwierdzić się), że deklarowana trwałość nie zawsze pokrywa się deklaracjami producenta.

Zaskoczyło mnie, że Gyeon podaje bardzo precyzyjne dane w katalogu, Cure tolerancja pH 4-9, zawartość SiO2 około 5%, połysk 4.5/5, twardość 1/5, samoczyszczenie 3/5, beading 3.5/5, trwałość 2/5 (około >6 tyg). Super by było jak inni producenci też podawali tak precyzyjne info.

Zauważyłem, że Tac System Moonlight ma bardzo dużo kwarcu, aż 25%. Ponoć jest świetny, ale o ile nic nie przekręciłem to dystrybutor wspominał, iż środek ma oleistą konsystencję i niezbyt nadaje się do aplikacji w niskich zimowych temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Cure'em obcuje prawie cały ten sezon i jest naprawdę godny polecenia. W mojej relacji nie raz go używałem. Często kładę go na wosk jako te dodatkowe 2% do wyglądu (przyciemnienie widoczne zdecydowanie) i dodatkowa ochrona, która przedłuża życie wosku letniego. Aplikacja banalna, dotarcie tez bezproblemowe, na początku docierania lakier wydaje się lekko tępawy ale po ostatecznym dotarciu śliskość na wysokim poziomie. Ja co prawda zawsze aplikuje albo na fibre albo na aplikator mikrofibrowy natomiast doszły mnie słuchy, że Cure aplikowany bezpośrednio na lakier lubi zostawiać ciemniejsze plamy :dry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angelwax CORONA kozak efekty, prosta aplikacja, mega zrzut wody, mocne przyciemnienie tylko kłopotliwe dotarcie trzeba aplikować bardzo cienko lub używać jak QD na fibre i docierka do połysku.
Auto po one step rupesa uhs + angelwax CORONA41f015ab63e631b9bab5624c3000aab8.jpga1b6ed6872de7a6a9a01db7a766942ae.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ghost napisał:

Rynek mamy bardzo bogaty w produkty typu spray sealant (szybkie woski syntetyczne)

To prawda - na naszym rynku (pomimo braku produktów wielu światowych producentów) dostępnych jest wiele kosmetyków detailingowych typu "spray" i "quick" do zabezpieczania lakieru. Coraz częściej "zaciera się" linia, oddzielająca wosk/sealant w płynie (quick wax, spray sealant) od quick detailera. Przykładem jest popularny BSD, który - wg mnie - nie do końca jest QD i nie do końca spray sealantem. 

19 godzin temu, ghost napisał:

Tym bardziej, że jest to dobre miejsce zapytam, kto testował BLACKFIRE Wet Diamond Polymer Spray?

Moim zdaniem, jest to bardziej QD, niż spray sealant... No, może trochę quick wax, chociaż nie zawiera w składzie wosku :wink: Produkt bardzo przyjemny, łatwy w aplikacji i docieraniu. Jest to jednak produkt, który podobno nie grzeszy trwałością - podobno, gdyż nigdy nie stosowałem go "solo", a zawsze jako składnik zestawu BF (cleaner, sealant właściwy BF Wet Diamond All Finish PP, wosk BF Midnight Sun i zamiennie po myciach BF Instant Sun Detailer, lub właśnie BF Wet Diamond Polymer Spray). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam Optimum Opti Seal.

Jak już ktoś pisał banalna aplikacja, ładny połysk, kropelki i zrzut wody ale słaba trwałość.

Mi to nie przeszkadza. Przy każdym myciu wykorzystuję Opti Seal jako osuszacz lakieru (doskonały) dający jednocześnie zabezpieczenie lakieru.

Do następnego mycia za tydzień lub 2 wytrzymuje spokojnie!

A do każdej aplikacji zużywa się tego bardzo niewiele!

Po zakupie Opti Seal wszystkie inne woski i sealanty poszły na półkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zaobserwowałem na innych grupach detailingowych i nawet na KA że strasznie reklamowana jest marka Optimum pytanie czy nie za bardzo... 


Wracając do tematu:

ArtDeShine Nano Glass Paint Sealant v3 posiadam i na prawdę robi dobrą robotę i mega przyciemnia.

Gyeon Cure bardzo podobny do Car Pro Reloada no i reload świetnie siada np. na essence jak się ogarnia autko na szybko.


Sonax ProfiLine Polymer Net Shield bardzo fajny produkt, chyba niedoceniany u nas już. A robi robotę, na zagranicznych forach ludzie bardzo często go stosują. 


O każdym produkcie wymienionym przezemnie można poczytać na forum więc nie mam po co powtarzać słowa innych kolegów ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Gardor napisał:

reklamowana jest marka Optimum pytanie czy nie za bardzo

A kto do cholery reklamuje ?

Kolega zadał pytanie podając kilka wosków , więc odpowiedziałem , które posiadam i jak u mnie się sprawowały i nie był to reklama bo wyraźnie napisałem wady tych środków ( twałość deklarowana przez producenta )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yacek _b jak pisałem tego posta nawet nie pomyślałem o Tobie serio więc uspokój się. No i przepraszam jeśli Cie uraziłem a nie chciałem tego zrobić. Chodziło mi o kolegę który napisał post nade mną bo to nie jest pierwszy opis który widzę od jakiegoś czasu(na forum tak dużo jeszcze nie ma ale na grupach na fb sporo) że  "po kupnie optimum, wszystkie inne produkty poszły w odstawkę" Śmierdzi mi takie coś marketingiem może źle to odbieram, nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk jest OK . To ja źle się wyraziłem , za ostro , przepraszam.

Co do Optimum , swego czasu mocno "promował " chyba kolega Canta8  , firma nie jest zła , ma fajne dwa szampony , niezły QD i QW , jako trwałe zabezpieczenie stawiają na polimery , inna filozofia , która u nas niekoniecznie się sprawdza , za to w słonecznej Kalifornii już tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promowałem,chwaliłem i nadal mam o firmie i jej produktach dobra opinię. Opti Seal jest fajny,  nie używam go do suszenia samochodu,bo rozwodniony traci trochę swych właściwości. Instant Detailer w zgodnej opinii na forach zagranicznych należy do grupy najlepszych i ja również  uważam go obok Poorboys Spray and Gloss za najlepszy jakich używam. Problem w tym,że niektórzy ludzie Detailera rozcieńczaja kranówą zamiast demineralizowaną, sealantowi Opti Seal nie pozwalają na skrystalizowanie się tylko leją wodą lub innymi produktami niz Opti i potem jest narzekanie. Podobnie jest  z FK 1000p. No ale to nie ten temat. Czy nie za bardzo? To nie jest reklama,bom ani producentem ani dystrybutorem. Jedyne korzyści jakie mam z tych produktów to takie,że po ich użyciu mój samochód wygląda rewelacyjnie. Czy nie za bardzo? No i na forach zagranicznych Optimum od dawna ma dobrą,ugruntowaną opinię.Nie znam złego produktu tej firmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć

Szukam pomocy w wyborze produktu do ochrony lakieru bez powłoki kwarcowej, auto jest po gruntownym myciu, dekontaminacji produktami Carpro tarx i ironx a także przetarte ręcznikiem z glinką oraz ręcznym czyszczeniem cleanerem essence. Ponieważ posiadam praktycznie wszystkie produkty Carpro to zastanawiam się nad aplikacją sealantu w postaci reload lub hydro2, który produkt będzie lepszy, wytrzymalszy i da lepszy efekt hydrofobowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dgchannel jak masz ogrzewany garaż, tak żeby było conajmniej +10'C i przez 6h samochód moze być bez kontaktu z wodą od aplikacji:

Odpowiedź brzmi Tac System Moonlight. Jest mniej trwały od typowych powłok. A bardziej trwały od reloadów, curów, itp...

 

W kontekście długotrwałej zimowej ochrony Fusso 12 spisze sie dużo lepiej niż reload i hydro2, ale to wax/sealant w puszce o ile nie wykluczasz takiej opcji, jest też cały temat o woskach zimowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dgchannel napisał:

@Ghost dziękuję za pomoc, zabieram się za szukanie tac'a bo w tym tygodniu chcę autem z garażu wyjechać.

Postępuj zgodnie z instrukacją, docieraj po 1-3min, nie dłużej bo potem zaschnie.

https://www.tacsystemusa.com/car-care-supplies/moon-light/

 

Jako, że moonlight ma sporo kwarcu 25% po skończonej robocie fibry od docierania pewnie będą sie nadawać do kosza. Bo SiO2, którymi nasiąkną utwardzi się. Ja nie wyrzucam ale np stosuję do opon.

 

Recenzja i dodadkowe info tu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ghost napisał:

Postępuj zgodnie z instrukacją, docieraj po 1-3min, nie dłużej bo potem zaschnie.

https://www.tacsystemusa.com/car-care-supplies/moon-light/

 

Jako, że moonlight ma sporo kwarcu 25% po skończonej robocie fibry od docierania pewnie będą sie nadawać do kosza. Bo SiO2, którymi nasiąkną utwardzi się. Ja nie wyrzucam ale np stosuję do opon.

 

 

Takie fibry odr azu po robocie wrzucajcie do wiadra z wodą, potem do prania i dalej będą żyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dgchannel napisał:

Jeszcze jedno krótkie pytanie, ponieważ nie mogę nigdzie w pl znaleść tego produktu w sprzedaży, macie jakiś sprawdzony sklep, jaką pojemność kupić, 250ml czy jest coś większego?

zapytaj w showcarshine kiedy dostawa, jeszcze kilka dni temu mieli na stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
20 godzin temu, ghost napisał:

Jako, że moonlight ma sporo kwarcu 25% po skończonej robocie fibry od docierania pewnie będą sie nadawać do kosza. Bo SiO2, którymi nasiąkną utwardzi się.

Nie zauważyłem tego zjawiska.

 

1 godzinę temu, ghost napisał:

zapytaj w showcarshine kiedy dostawa, jeszcze kilka dni temu mieli na stanie

Akurat dziś przyjechała do mnie ta sztuka co była dostępna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krd napisał:

Nie zauważyłem tego zjawiska.

Może z mojej strony to tylko nadgorliwość perfekcjonisty i nie potrzebnie fibry spisywałem na straty ;)

Zauważyłem, że już od twardej wody robią się sztywniejsze a co dopiero kwarcu, więc brałem na logikę, że fibry nasiąkają przy docieraniu. Może jeżeli dostatecznie szybko sie wypierze, to wypłuka wszystko zanim sie utwardzi.

 Jest trochę lepiej odkąd używam do prania Białego jelenia do puchu.

Dzięki za podpowiedź, bardziej się przyjrzę tematowi i może zaoszczędzę na fibrach.

1 godzinę temu, krd napisał:

Akurat dziś przyjechała do mnie ta sztuka co była dostępna :D

Gratuluję refleksu :biggrin:

Będzie kolejny rzetelny recenzent produktu ;)

 

To kolega musi albo zaczekać na dostawę.

Albo wybrać alternatywy.

Z prostych w obsłudze powłok zostają:

Gyeon CanCoat - 10% SiO2. Jakieś pół roku deklarowanej żywotności. Wydajność trochę gorsza od moonlighta.

Duragloss Nanoglass ceramic coating - parametry bliżej nie są znane, krople mniej kształtne od powyższych, za to zrzut wody fajny, też produkt łatwy w aplikacji. Żywotność deklarowana rok, realnie 5 mies bez wspomagaczy powinno wytrzymać.

W waxparadise można jeszcze wyrwać 59ml za 39zł. Wystarczy na samochód, koła, przednią szybę i jeszcze powinno zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, krd napisał:

 Kupiłem go bo wiem, że jest świetny. ;)

Byle tylko cena nie wzrosła po takim podsumowaniu ;)

 

9 minut temu, powalla napisał:

Tac system 70% za 130zł ma banalną aplikację , starczy na bogato na 2 auta i w komplecie w pudełku wszystkie potrzebne aplikatory i nawet mf . 

Powłoka fajna i w dobrej cenie, ale...

nie na obecną porę roku jeżeli samochód jest w codziennym użytkowaniu, codziennie pada a produkt utwardza się około 6 razy dłużej od moonlighta

Cytat

Post Application Instructions:

– 24hrs before any water exposure. Unless IR lamps used under 165°F are used 5-8 min per panel.

– Wait 7 days before first wash.

https://www.tacsystemusa.com/car-care-supplies/quartz-shine-70/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.