Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, flatron007 napisał:

No dobra to chyba będę szukał 508emoji846.png

 


Tragedia ze względu na silnik 1.6thp? Jak oceniasz jakość materiałów we wnętrzu, komfort między 508 a Astrą J?

Zna może ktoś kogoś godnego polecenia kto sprowadza tego typu auta w województwie mazowieckim, świętokrzyskim? Ewentualnie może być dalej oby nie były to ulepy z przebiegami ponad pół miliona a w Polsce czary mary i jest 200 tysi.

 

Thp porażka. Nie jechało i się psuło 

Plastiki i wykonanie jakby w Astrze ładniejsze i level wyżej. Astra bardziej sztywna pdcSs jazdy

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@flatron007 jest człowiek specjalizujący się tylko w 508 🙂 

https://www.facebook.com/TradeLUX.samochody 

 

bardzo polecany.

Godzinę temu, alexander.p napisał:

Thp porażka. Nie jechało i się psuło 

Plastiki i wykonanie jakby w Astrze ładniejsze i level wyżej. Astra bardziej sztywna pdcSs jazdy

szok.. jeżeli dla Ciebie astra jest lepiej wykonana niż 508 a mówisz ze masz te auta to dla mnie szok mega... 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, piotrek305 napisał:

@flatron007 jest człowiek specjalizujący się tylko w 508 🙂 

https://www.facebook.com/TradeLUX.samochody 

 

bardzo polecany.

szok.. jeżeli dla Ciebie astra jest lepiej wykonana niż 508 a mówisz ze masz te auta to dla mnie szok mega... 🙂

Ja sam miałem Astrę J przez cztery lata i zrobiłem nie koło 60kkm. Potwierdzam jakoś plastików jak na kompakta jest bardzo dobra. 

Jeśli chodzi o wnętrze to nadmiar guzików...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten nadmiar guzików w Astrze dlatego wnętrze 508 bardziej mi się podoba. Trzeba będzie pójść na kompromis, albo większe auto i schludniejsze wnętrze, albo mniejsze i z lepszymi materiałami we wnętrzu.
Swoją drogą to myślałem że 508 będzie miała lepsze materiały we wnętrzu jak Astra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie brałem 308 pod uwagę. 308 jest wielkości Astry J? No i widzę że 308 nie był oferowany z silnikiem 163KM.

Jeszcze mam pytania do 508. Czy HDI 163KM + automatyczna skrzynia to dobre połączenie? Zawsze miałem auta z manualną i trochę się obawiam automatu bo jakby nie było auto ok 10 letnie. Osiągi będą pewnie ciut gorsze, spalanie ciut większe ale i komfort lepszy, może warto spróbować...
Warto się interesować silnikiem 2.2HDI 204KM czy lepszy 2.0HDI 163KM (i ewentualnie zrobić mu program)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, flatron007 napisał:

Jakoś nie brałem 308 pod uwagę. 308 jest wielkości Astry J? No i widzę że 308 nie był oferowany z silnikiem 163KM.

Jeszcze mam pytania do 508. Czy HDI 163KM + automatyczna skrzynia to dobre połączenie? Zawsze miałem auta z manualną i trochę się obawiam automatu bo jakby nie było auto ok 10 letnie. Osiągi będą pewnie ciut gorsze, spalanie ciut większe ale i komfort lepszy, może warto spróbować...
Warto się interesować silnikiem 2.2HDI 204KM czy lepszy 2.0HDI 163KM (i ewentualnie zrobić mu program)?

308 ciut mniejsze od J

tylko 2.0, automat jak najbardziej 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 308 odpada jak mniejsze od Astry.
Chwalicie automatyczną skrzynię że coraz bardziej chodzi mi ona po głowie tylko przy zakupie chyba musiałbym kogoś wziąć co zna się na automatach i mógłby ocenić czy prawidłowo zmienia biegi itd.


mam takie połączenie w C5 i polecam


A ile średnio Ci spali z takim połączeniem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, flatron007 napisał:

No to 308 odpada jak mniejsze od Astry.
Chwalicie automatyczną skrzynię że coraz bardziej chodzi mi ona po głowie emoji848.png tylko przy zakupie chyba musiałbym kogoś wziąć co zna się na automatach i mógłby ocenić czy prawidłowo zmienia biegi itd.

 

 


A ile średnio Ci spali z takim połączeniem?

Średnie spalanie z 10tys. oscyluje 7,5-8l, cykl mieszany Wrocław i średnio raz na dwa tygodnie trasa 350km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam jest dobry hydrokinetyk.. a nie dwusprzęgłówka.. przy odpowiednim dbaniu, wymienianiu oleju co 60 tys km. bardzo dobra skrzynia.

Poprostu musisz kupić dobry egzemplarz 😉 TRADE LUX może pomóc, wysyłałem Ci kontakt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam jest dobry hydrokinetyk.. a nie dwusprzęgłówka.. przy odpowiednim dbaniu, wymienianiu oleju co 60 tys km. bardzo dobra skrzynia.
Poprostu musisz kupić dobry egzemplarz TRADE LUX może pomóc, wysyłałem Ci kontakt :)
Kupowałeś od nich, że tak zachwalasz czy to jakaś rodzina lub znajomi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, peciu napisał:

Średnie spalanie z 10tys. oscyluje 7,5-8l, cykl mieszany Wrocław i średnio raz na dwa tygodnie trasa 350km

@flatron007   @peciu O matko, przecież to w trasie w tym aucie jest dopiero osiągalne, miasto Trzeba przyjąć od 10 L w górę , ciężkie auto i automat robi swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, flatron007 napisał:

No to 308 odpada jak mniejsze od Astry.
Chwalicie automatyczną skrzynię że coraz bardziej chodzi mi ona po głowie emoji848.png tylko przy zakupie chyba musiałbym kogoś wziąć co zna się na automatach i mógłby ocenić czy prawidłowo zmienia biegi itd.

 

 


A ile średnio Ci spali z takim połączeniem?

 

Ja od zawsze zarzekałem się, że nie kupie automatu Przejechałem się raz i zmieniłem zdanie 🙂 

Korki , nie korki...nie wachlujesz co chwile 1-2-1-2 , wygoda mega i już teraz nie wyobrażam sobie auta do jazdy na co dzień w manualu 😉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym kupował nowe auto to pewnie też bym się nie zastanawiał, ale 10 letnie mają swoje przebiegi i chyba szybciej coś walnie w automacie jak w manualu... koszty naprawy też pewnie będą większe. Nie wiem tak tylko zakładam bo u mnie w rodzinie nigdy nikt nie miał auta ze skrzynią automatyczną.
Ale fakt wygodne to na pewno jest



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoBee dlaczego byś odpuścił ? 2.0 HDI 150 i 180KM to także dobre motory.

2 godziny temu, flatron007 napisał:

Kupowałeś od nich, że tak zachwalasz czy to jakaś rodzina lub znajomi?emoji848.pngemoji6.png

siedzę dużo na grupie 508 na fb, interesuje sie tą tematyką, po prostu są dobrzy sprzedawcy aut i TRADE LUX takim jest i właśnie specjalizuje się praktycznie tylko w jedym modelu czyli 508. Bardzo dużo osób u nich kupiło i są mega zadowoleni. W środowisku fanów 508 to jest znana firma :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zwirek03 napisał:

Może gdybym nie użytkował takiego egzemplarza ( w rodzinie były 3 sztuki) to może bym uwierzył 😜

Acha czyli kłamie bo miales więcej w rodzinie, spoko. Z mojej strony ostatni post w sprawie spalania.

Wracając do tematu to ja auto kupowałem z przebiegiem ok 260tys i jak do tej pory ze skrzynią nic się nie dzieje olej zmieniałem sam, poprzedni właściciel pewnie nie zmieniał bo citroen nie przewiduje wymian, więc nie tak łatwo ta skrzynie zajechać. Wszystko zależy na co się trafi.

IMG_20220608_143547.jpg

IMG_20220608_143539.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peciu nie napisałem że kłamiesz to po pierwsze, po drugie komputerowe spalanie nie jak się ma do rzeczywistego, i wiem że 7.6 jest realne w trasie z prędkością 90 km/h, inaczej nie ma szans na takie spalanie, same miasto od 10 do góry jak pisałem, auto z hydro aktywny zawieszeniem waży prawie 2 tony bez kilku kilogramów, moje przy zakupie miał coś koło 90 tysięcy przebiegu, komfort jest mega, skrzynia pancerna jak się sypia to zazwyczaj kasety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.