Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mateusz65 napisał:

Siemka 😄 Szukamy auta do 7.5tys i plus jeszcze na jakieś naprawy itp. Wiadome. 

Co tam wpadło w oko to Volvo s80 

Alfa Romeo 147 przedlift 

SEAT Toledo 1.8 

Golf IV

To tylko takie auta, które mamy na oku. Auto musi być w benzynie plus gaz. Kombi odpada bo to auto nie rodzinne tylko ogółem do pracy, sklepu czy kościoła... Coś ktoś ostatnio kupował takiego budżetowego i powie na czym zawiesić oko? 

Przy tym budżecie celował bym w jakąś benzynę 😉 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 Bo zwykle nie szukam tutaj informacji, że auto jest dla mnie, tak samo jak w tym momencie, szukam auta dla brata a zbędne wydało mi się że auto dla innego członka rodziny. A gdy auto kupowałem dla siebie to przejrzałem rynek Polski i Niemiecki, i wszędzie to samo, a że nie każdy ma duży budżet na auto do pracy raz na 3 dni, a tak poza tym jak pisałem to do sklepu i kościoła 😁 @mavq Próbujemy coś znaleźć również w LPG, ale jeśli benzyna wyniesie max spalanie 8l/100km to i sama benzyna styknie. @piotrek305 Z Francuzów nie wiem w czym wybierać, ale właśnie fajnie by było ujrzeć coś w ocynku, i jeśli młodszy rocznik to myślę że budżet by trochę wzrósł do +/- 10tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Mateusz65 napisał:

@Michał126 Bo zwykle nie szukam tutaj informacji, że auto jest dla mnie, tak samo jak w tym momencie, szukam auta dla brata a zbędne wydało mi się że auto dla innego członka rodziny. A gdy auto kupowałem dla siebie to przejrzałem rynek Polski i Niemiecki, i wszędzie to samo, a że nie każdy ma duży budżet na auto do pracy raz na 3 dni, a tak poza tym jak pisałem to do sklepu i kościoła 😁 @mavq Próbujemy coś znaleźć również w LPG, ale jeśli benzyna wyniesie max spalanie 8l/100km to i sama benzyna styknie. @piotrek305 Z Francuzów nie wiem w czym wybierać, ale właśnie fajnie by było ujrzeć coś w ocynku, i jeśli młodszy rocznik to myślę że budżet by trochę wzrósł do +/- 10tys. 

Celuj tak jak przedmówcy mówią w coś zadbanego w tej kwocie nie szukaj konkretnej marki, ale chyba najłatwiej będzie znaleźć coś francuskiego i wbrew pozorom to nie są złe auta 🙂

 

Celuj benzyna lub benzyna LPG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, Crasher napisał:

Bede zmuszony poszukać auta do kwoty max 20 tys, musi to być raczej diesel

Gabarytowo ma być zbliżone do Micry, czy chcesz się przesiąść w coś z większą powierzchnią pasażersko-bagażową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Crasher napisał:

Nie, raczej nic większego jak audi a3, bmw 1 itp

Jako użytkownik (od 7 lat) trzech Fordów Fiesta MK7, naprawdę polecam to auto - szczególnie z silnikiem 1,5 TDCi. Jak na razie żaden z tych trzech mnie nie zawiódł (przy przebiegach ok. 200.000 km wymieniałem na kolejny) - przeglądy co 20.000 km, jazda bez cackania się (różne drogi, trasy i miasta). Zawieszenie wg mnie trwałe, silnik nie cierpi na żadne bolączki (praktycznie nie miałem żadnych napraw). Dotąd stwierdziłem tylko trzy wady tych aut: problemy z wyskakującym wstecznym (podobno przez syf zbierający się przy wybieraku), zacierająca się plastikowa zębatka przy ręcznym (po pewnym czasie ręczny przestaje "łapać"), oraz syf zbierający się na mechanizmie ręcznego (co również skutkuje problemami z zaciąganiem hamulca ręcznego). Poza tym - zero problemów. Silnik dynamiczny (co prawda przy 4 osobach łapie muła), spalanie na przyzwoitym poziomie (trasa/miasto 70/30, jazda dynamiczna - spalanie średnie 4,8-5,0, ale znam kierowców, którzy schodzą do 4,2). Auto prowadzi się pewnie - przy wchodzeniu w zakręty nie ma tendencji do jakiegoś myszkowania (generalnie znana zaleta zawieszenia Focusa i Fiesty). Sporo aut na wtórnym rynku z udokumentowanym pochodzeniem, z PL, z klimą i tylnymi czujnikami parkowania. Rozrząd na pasku, wg producenta wymiana przy 180.000, ale serwisy polecają wymieniać zapobiegawczo przy 140.000 km. Części stosunkowo tanie, dużo zamienników, częste promocyjne akcje serwisowe Forda dla aut w wieku > 4 lat. Generalnie polecam - małe, niezawodne auto.

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Crasher napisał:

Bede zmuszony poszukać auta do kwoty max 20 tys, musi to być raczej diesel bo będzie pokonywał dziennie 25 km w jedną stronę. Co polecacie?

civic ufo ? accord 2.2 ctdi jest bardzo dobrym dieslem, bez problemowym, drobne awarie jakieś się zdarzają ale sam jeżdżę 3 lata i nic się nie sypie 🙂 opinie na necie ma bdb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś użytkuje Peugeota 308 T9 z silnikiem 1.6HDi❓ Myślę o wersji 115KM bo 120 jest dodatkowo z płynem eolys czy jakoś tak, a nie wiem czy nie jest to jakiś dodatkowy problem. Sam silnik nie jest mi obcy bo mam wersję 90KM w C3P i trzasnąłem już nim ponad 50kkm. Chodzi mi bardziej o jakieś bolączki, ale i ogólne opinie użytkowników😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Nie ma reguły. Mi udało się kupić pofirmową Toyotę Avensis z 2015r. z przebiegiem 65tyś km.Cztery miesiące i tylko wlewam benzynkę.Oprócz pompy wody która się pociła nie wymaga ona żadnego nakładu finansowego.(byłem na to przygotowany bo to przypadłość tego modelu.Orginalna pompa płynu chłodzącego 163zł 🙂 ) 

Osobiście w warsztacie byłem świadkiem rozmowy między współwłaścicielem warsztatu a osobą która będzie tam klientem z flotą Toyot.

Rozmowa zrobiła na mnie wrażenie.Chociażby zalewanie oleju 0w40 który jest wpisany w instrukcji auta.Serwis aso Toyoty leje 5w30 bo jest tańszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2019 o 15:39, wifi944 napisał:

civic ufo ? accord 2.2 ctdi jest bardzo dobrym dieslem, bez problemowym, drobne awarie jakieś się zdarzają ale sam jeżdżę 3 lata i nic się nie sypie 🙂 opinie na necie ma bdb

Civic VIII polecam gorąco 😉
Użytkowałem przez ponad 6 lat auto z 2009 roku i bardzo sobię chwalę (kupiłem w 2012, sprzedałem w maju 😉 ). Miałem silnik 1.8 v-tec, zagazowałem go i była to najlepsza decyzja z możliwych 🙂 Koszt przejechania 100 km wynosił ~20 zł, co pozwoliło mi zaoszczędzić jakieś 20-30k odliczając koszty instalacji 🙂 
Autem zrobiłem ponad 150k km i jedyne co to regulowałem zawory i wymieniłem przepustnicę, bo zaniedbałem jej czyszczenie (przy lpg trzeba ją czyścić co jakiś czas) i jeden z ząbków się ułamał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel87 , 1.6hdi to moze dobry silnik, ale wszystko wokół niego juz nie. Kupilem auto z przebiegiem 200tys i teraz nie oplaca sie sprzedac. Koszt naprawy 20tys. Turbina, wtryski, pasek, wszystkie płyny, alternator, dpf, egr, kompresor klimatyzacji...i ten śmierdzący zapach diesla w garazu. Dramat. 

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady (znowu) 

Brat sprzedał swoje auto, i przymierza się do zakupu następnego. Jego budżet to 18000zł. Szuka Sedana w benzynie bądź też LPG, podobają mu się Hondy Accord 7 czy Chevrolet Cruze +/- 20tys. 

Chevrolet jest w miarę młode roczniki 2010-12r. Tylko jest sens się tym cruze interesować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruze dobry samochód. Rozsądne benzyny z możliwością zasilania LPG (często fabrycznym). Śmiało można rozważyć.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.