Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

[mention=8174]stawek[/mention] przez 1,5 roku jeździłem fiesta mk7, teść natomiast posiada kie Rio z 2015 roku. Kia to większy gabaryt w środku/z tyłu bardziej widoczne. Ford to lepsze prowadzenie. Materiały w środku .. w mojej ocenie w fordzie jednak trochę lepsze. Przy autach które w podstawie kosztują 40... Pare tys zł jako nowe, cudów nie będzie.

Co do silników: 1.0 ecoboost to fajny motorek. Kolega ma w focusie. Od nowości nalatal już ponad 50 tys i nic niepokojącego się nie słyszy/widzi.

Na temat motorków w Rio nie będę się rozpisywać bo teść na dzień dzisiejszy nalatal ... Całe 16 tys km

Nie pamiętam jak litraż ale w Rio bagażnik wydaje się większy/bardziej ustawny. Jakaś fotka mojej poprzedniej fiesty jeszcze na alu i zimówkach. Miałem ta przed FL. 26db33f0845c28cc178fe30444ad076f.jpg&key=35714f1567c6d41fc5aa940d8831736e4a05e9a61b11cf4e57c5d11dd311308d

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pływak laik da radę obbadac czy wszystko ok ? 

Trafia się okazja i jutro prawdopodobnie zakupie takiego. Kumpla siostra wyjeżdża na granicę i za "śmieszne" pieniądze sprzedaje takiego wariata 😉 

Auta niby pewne - jakiś czas temu kupili ale przeprowadzka zmusza na sprzedaz. Trochę naciągam budżet no ale potrzeba rodzinnego autka jest. Różnica między Foka a Paserarti też jest. Na podjęcie decyzji mam czas do 10 rano 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy mam pytanie z racji, że moj samochód się rozlatuje potrzebuje wymienić na coś nowszego. Moj biedny studencki budżet zakłada coś do 20 tysięcy. Jak na razie wpadło mi w oko mito i bravo 1.4t bodaj 150 kuni. Zależy mi żeby to się w miarę prowadziło i jakoś jeździło. Ktoś coś miał styczność z takimi samochodami poleca albo odradza ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tomas22 napisał:

@Pływak laik da radę obbadac czy wszystko ok ? 

Trafia się okazja i jutro prawdopodobnie zakupie takiego. Kumpla siostra wyjeżdża na granicę i za "śmieszne" pieniądze sprzedaje takiego wariata 😉 

Auta niby pewne - jakiś czas temu kupili ale przeprowadzka zmusza na sprzedaz. Trochę naciągam budżet no ale potrzeba rodzinnego autka jest. Różnica między Foka a Paserarti też jest. Na podjęcie decyzji mam czas do 10 rano 😁

Jak od znajomych to pewnie Cię poinformują o zużyciu oleju, a to kluczowa sprawa. Silniki miały zbyt delikatne pierścienie przez co sie wycierały i silniki nawet po 100K km wymagały remontów. Sam łańcuch też do sprawdzenia. Ogólnie porządnie bym się z tą decyzją przespał abyś nie naciągał budżetu na wtopę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pływak Muszę zajrzeć do książki serwisowej. Finowie mają to do siebie że auta serwisują. Szukać czy napinacze/łańcuch zmieniony no i czy cos z tłokami/odma/ korbo ? 😄

kupno auta w tych czasach to tragedia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pływak dzięki wielkie za konkretne odpowiedzi. Cena na tutejsze realia jest naprawdę przystępna i szczerze chce wierzyć w powód sprzedaży wyprowadzki z kraju a nie spalanie oleju na poziomie 1L/1000 km. Jak się zapytałem czy dolewała olej to że raz w przeciągu 2 lat dolała. ( Nie dopytywałem się o ilość ani inne szczwgoly bo już było późno )

Ogolnie co sądzisz też o wodorowaniu silnika jako oczyszczenie go z nagaru? Włożyć tą teorię między bajki czy jednak skuteczna metoda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włóż teorie miedzy bajki. To niewiele daje. Jak czytam o tym, ze wodorowanie silnika usuwa nagary z zaworów i kolektora to od razu mi się przypomina jak kur@$#łem przy czyszczeniu kolektorów z dizli, które rozbierałem. W ruch szła mocna chemia i myjka ciśnieniowa z gorącą wodą, a i tak trzeba było drapać nagar mechanicznie szczotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buka  5000 € w cenie masz książkę serwisową - oczywiście serwisowana - i pewny przebieg. Mówię tu o warunkach Fińskich gdzie samochody cenowa są droższe o ok. 60 % niż w Polsce ( przez tzw podatek samochodowy ) 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.