Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, siewcu napisał:

Ja pier... do Was chyba nic nie dociera. Daj mi zestaw VIN wszystkich samochodów, które wyjechały z fabryki to porozmawiamy.

Raczej do Ciebie nic nie dociera. Co z tego, że może podkreślam może... gdzieś w Europie można kupić np. tą Octavie 86 ps na wielowachaczu skoro w Polsce nie można, a kolega skoro zdecyduje się na zakup nowego to pójdzie do Polskiego salonu a nie do salonu w Kambodży.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=4771]dareme89[/mention] A to ciekawe jest, mówisz, że wyposażenie zależy od silnika?

Nie wiem do której wypowiedzi uderzasz ale pewnie do tego ze max wyposażona benzyna jest tańsza od diesla który dopiero startuje od ponad 100k.( chociaż fakt ze nie ma biedaedyszyn w dieslu) Odnośnie wyposażenia to Ci podam super przykład dlaczego kupiłem cx3 a nie 3.


Chciałem kupić mazdę 3 koniecznie sedan bo hatch mi nie odpowiada. Jakie było moje zdziwienie ze do wersji 120km skore można wziąć tylko! Jak bierzesz automat, do manualna nie można. Poważnie. Przy manualu masz tylko szmaty. Jak wiadomo automat mocno zmula w tych autach wiec 3 odpadła. Nie pamietam jak sytuacja wyglądała w hatchu ale tam chyba tego nie było problemu. Sytuacja taka była w 2015/16, nie wiem jak teraz jest W Polifcie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy ETKA pokazywała pierdoły... fakt, że chodzi mi o auto z rynku USA, wyprodukowane w Meksyku, może tam mniej się przykładali 😉 Ale mnóstwo razy musiałem coś zdemontować, żeby wiedzieć co kupić w zamian. A jak teraz wpisuję VIN (zaczynający się od 3VWCR, nie WVWZZZ), to na stronie etka.cc nawet szukajka go nie znajduje. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3VWCR31C95M410343 - już się nauczyłem :mrgreen:

Edit: i żeby nie było, że się pomyliłem:
 

Cytat

 

Czy pojazd o numerze VIN 3VWCR31C95M410343 posiadał ubezpieczenie OC w ruchu krajowym na dzień 28/06/2018?

Treść odpowiedzi:

Pojazd o podanym numerze VIN 3VWCR31C95M410343 posiadał w danym dniu następujące ubezpieczenie OC w ruchu krajowym:

Polisa: 1004361558~2018

Dla pojazdu: VOLKSWAGEN NEW BEETLE 05-10

Zakład odpowiedzialny: POWSZECHNY ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ S.A.

Adres: Al. Jana Pawła II 24, 00-133 Warszawa

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świec żarowych pokazuje akurat 3 rodzaje. Podaje M10x1 27 mm nr N 105 916 07 i M10x1 30 mm N 105 916 08 plus dla samochodów z podgrzewaniem 3 sztuki N 103 021 02 M12x1,25 21 mm(do podgrzewacza ale tu z dobieraniem części jest różnie, trza po prostu pod maskę zajrzeć jak w większości aut na tej płycie). Ale jak oni to zrobili, że im BXE wyszło to nie wiem 😄 Mi od razu BEW, skrzynia HLJ, kolor L9/G6V. Jak będziesz potrzebować coś dobrać to możesz pisać, jednak się da 😉 a w ASO nie pracuję 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2018 o 23:14, lol19pl napisał:

W momencie, w którym kolega ma  maksymalnie 55 tysięcy na auto nowe to na pewno nie wyda tyle na auto używane, tym bardziej, że takie wydatki jak wymiana opon, czy inne elementy zużywalne pojawią się o 3 lata wcześniej. Co nie zmienia faktu, że nie da rady kupić megane za 55 tysięcy. W tej cenie z nowych tylko tipo kombi albo astra sedan (astra J ). Niestety obecnie 55 tysięcy to za mało nawet na dobitą wersję wyposażenia w segmencie B, a segment C z cywilnym silnikiem kończy się powyżej 100 tysiecy. Z resztą mi w VW powiedzieli, że za 70 tysięcy to tylko polo. 

WHY?

Wejdź na allegro, jest dużo wyprzedaży salonów z 2017 rocznika Meganek w tej cenie(może nie dużo ale ok 12-13 sztuk), ta sama sytuacja z np. Focusem jest(ok 12 sztuk do 55 tysięcy).

Tak samo jak odpada Mondeo 4 czy 5 letnie, tak samo odpada segment B co prawda z różnych względów oba samochody, ale tu decyzji nie zmienię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do sprzedawcy i pytasz czy idzie na taki uklad, ze auto zamawiasz pod siebie, ale nie potrzebujesz go juz na teraz za miesiac czy dwa, a przypadkiem wtedy kiedy jest wyprzedaz rocznika. 😄 Masz rabat z centrali na wyprzedazy, a sprzedawca moze jeszcze cos dorzucic. Tym samym masz auto pod siebie z pieknym rabatem i nie musisz wybierac w “odpadkach“ po sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytne.. 🙂 ciekawe czy przejdzie taki układ ale spróbować można 🙂 tylko to jakos teraz by trzeba było bo auto zamówione do produkcji zanim sie wyprodukuje to w przypadku niektórych modeli będzie koniec roku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w przypadku takiej Octavii RS to zamawiajac teraz masz auto czesto dopiero w lutym/marcu. :)

Kilka salonow obejdz. Sprzedawca chce sprzedawac. On nie doklada ani jednego PLN do tego auta wyprzedazy rocznikow. Takze to nie jest tak, ze on nie bedzie chcial Ci sprzedac. Sprzedane auto, to sprzedane auto. :)

Co do rabatow na wyprzedazy to zobacz, co bylo w zeszlym roku w danej marce. Bedzie bardzo podobnie i w tym. 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hubee napisał:

A w przypadku takiej Octavii RS to zamawiajac teraz masz auto czesto dopiero w lutym/marcu. 🙂

Kilka salonow obejdz. Sprzedawca chce sprzedawac. On nie doklada ani jednego PLN do tego auta wyprzedazy rocznikow. Takze to nie jest tak, ze on nie bedzie chcial Ci sprzedac. Sprzedane auto, to sprzedane auto. 🙂

Co do rabatow na wyprzedazy to zobacz, co bylo w zeszlym roku w danej marce. Bedzie bardzo podobnie i w tym. 😄

tak wiem, że te rabaty to jedna wielka ściema..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka też jest taka, że w salonie ceny zaporowe a na allegro dużo niższe ale nie negociowalne. W moim przypadku było tak, że cena z allegro - 1 tysiąc złotych była już ceną ostateczną pomimo, że negociowałem na raz z 3 salonami i każde auto było podobnie wyposażone (średnia opcja wyposażenia plus każde auto miało po jednym dodatku) nikt nie był w stanie zejść niżej (i tak rabat bardzo fajny).
No i jest jedną zasada im wyższa wersja wyposażenia, tym większy rabat można uzyskać.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedaże roczników to ściema 😉 Najlepiej po prostu dobrze się potargować nawet jakbyś miał jechać kilkaset km po odbiór auta. Salony dawają upusty tylko trzeba ich jakoś "zmobilizować" do walki o klienta i czasem okazuje się że z "ostatecznej ceny na której salon już nic nie zarabia" jest jeszcze któryś tysiąc do urwania. Co do brokerów. Jak pomagałem teściowi w 2014 kupić rapida to mimo obdzwonienia niemal wszystkich salonów w pl najlepszą cenę wytargowali dla mnie w autosalon24.pl. Auto odbierane było w Poznaniu. I tu dochodzimy do "wyprzedaży rocznika". Pani w Kaliszu cenę za rapida stojącego w salonie (a więc co chwilę ktoś do niego wsiadał i wysiadał) już z największym możliwym upustem zaproponowała kilka tyś drożej niż kupiliśmy identycznie skonfigurowany samochód nowy, świeżo wyprodukowany i rok młodszy. Ostatecznie było to jakoś ok 72tyś cennikowo = ok 60tyś do zapłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Franek napisał:

To na czym oni zarabiają?

Kupujesz wtedy od dealera czy od autosalon24?

Szczerze mówiąc mało mnie to interesuje 🙂 Auto odbierasz normalnie w salonie wskazanym przez tamtą firmę. Wszystkie formalności finansowe załatwiasz w salonie. Nie wiem jak w przypadku leasingu czy kredytu bo teść kupił auto za gotówkę. Tak czy siak, żaden salon nie miał podejścia z cenami. Nawet jak wcześniej osobiście dzwoniłem do tego gdzie odbieraliśmy potem auto :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Franek napisał:

To na czym oni zarabiają?

Kupujesz wtedy od dealera czy od autosalon24?

Bardzo często kupując od brokera poszukującego ofert dostaniesz świetną cenę ale z zastrzeżeniem skorzystania z finansowania - zarabiają na finansowaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku przeciętny Kowalski kupuje w salonie auto raz na kilka lat więc salon nie zaoferuje mu nie wiadomo jakich zniżek bo nie robi tego charytatywnie natomiast brooker może temu samemu salonowi napędzić kilkudziesięciu klientów rocznie więc brooker jest w stenie wynegocjować lepszą cenę i wtedy skapnie mu się również z prowizji, a jak w dodatku jak kolega wyżej napisał załatwi Ci finansowanie czyli kredyt bądź leasing to wtedy jeszcze dodatkowo zarobi kolejna prowizję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.