Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

@piotrek305 Masz rację. Jeździłem ostatnio Mercedesem w204 1.8 156 km i powiem szczerze, że mój golf przy obecnej mocy 132 km jest znacznie żywszy. Faktem jest, że Merc jest wygodny itd, ale znacznie większą frajdę mam z jazdy golfem :P Dlatego będę chciał zostawić sobie golfa na dożywocie, pomodzić ze smakiem i wyjeżdżać w weekendy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że poleciałem z tym porównaniem, ale chciałem podkreślić, że taki golf może robić wrażenie :D Golf dla większości jest mega nudnym, zwykłym autem, ale mnie to nie przeszkadza, bo zadbanych jest zasadniczo niewiele :) Tak na marginesie to kolega leonem w dieslu zrobionym na okolice 240 km też objeżdża R32 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie rozśmieszył fakt, ze ktoś chce tak pospolite i nudne auto jakim jest golf w dizlu zostawić do jazdy w weekendy w czasach gdzie niedługo starym klekotem nie będzie można wyjechać poza swoja wioskę bo przepisy eurokomuny tego zabronią.  Rozumiem zostawić takie auto jako wół roboczy jako 2-3 auto w rodzinie... ale jako auto weekendowe?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dzięki temu, że jest"pospolite" widzę sens zostawić to auto. Jak wspomniałeś bardzo duży procent takich aut jest używane jako woły robocze co wiąże się najczęściej z tym, że takie auta w najbliższych latach znikną z dróg, bo będą wyeksploatowane. Ja też używam swojego jako daily, ale na bieżąco usuwam każdą usterkę co przyczyni się do tego, że utrzymam go w fajnym stanie. Przynajmniej mam taką nadzieję ;) W ramach podsumowania napiszę, że wszystko to jest kwestią gustu, przekonań, które mamy po prostu różne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 minut temu, Pływak napisał:

Każda Meg 3RS nawet 250 i R32 w omawianej wyżej generacji MK4, z resztą Mk5 też :)

No waga swoje robi pozatym w mk4 jest 241 koni a nie 250 dodatkowo 2 cylindry wiecej i tez waga wieksza no i nie ma turbo to wolnossak. Ale dzwiek juz w mk4 robi wieksze wow . Ale taka meganka rs tez fajna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 minut temu, krzychu2805 napisał:

@BiałyGTi Zazdro :D Jak z kosztami utrzymania? Mam na myśli rozrząd itp. 

To akurat nie jest drogie bo ok 700 zl dokladnie nie pamietam ile dawalem co do montażu to nie wiem bo robilem sam. Z kosztami to nie wiem jezdze tym autem tylko wiosna i lato i to glownie na zloty wiec praktycznie trasa. Ale spokojna jazda to ok 11 do 12 w miescie i ok 8-9 trasa. Jak juz przycisniesz to wiedziec nie chcesz ale moge zdradzic ze widac jak wskazowka spada :lol: na zegarach. Z tym spalaniem nie wiem jak wyglada w oryginale bo od razu mialem lekko porobiony motor wiec pewnie spalanie tez sie zmienilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest coś co można hodować na weekendy, a pewnych rzeczy jeśli chodzi o koszta to lepiej nie wiedzieć, choć ja poniekąd jestem zmuszony bo RS to moje podstawowe auto na co dzień i robi dość spore przebiegi :D Mi by humor poprawiła nowa Rka. Wcześniejsze jakoś mnie nie zwilżały ale nowego Golf R to bym brał jak rolnik dotacje z unii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co kto lubi ;) jak dla mnie auto nie musi być najszybsze. Chętnie widziałbym w swoim garażu mk4 lub mk5 r32, za to 7R już niekoniecznie. Vr6 brzmiało tak że ciary przechodziły, miałem w mk3 i w mk2 po swapie :) Nowe turbo gówna za to oferują wspaniałe doznania akustyczne z głośników :D Fajne auta pokończyły się w latach 90, część przeciągnęła się na lata 00... ale takich aut jak fordy cosworthy, wspomniane vry, ople gsi, clio v6 itp itd. tego już nie będzie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Fredi88 napisał:

Panowie co kto lubi ;)

Dokładnie, ja osobiście patrze na auta tylko i wyłącznie od strony technicznej bo nie mam sentymentów do żadnej konkretnej marki. Wiadomo, ze jak ktoś kupę lat jeździł VW to chętnie widział by w garażu R32 jak ktoś całe życie śmigał francuzami to wybrał by coś od panów z Renault Sport, a jak ktoś ma znaczek na masce gdzieś to wybiera to co na daną chwile wypada najlepiej. 7R ma jedną zasadnicza zaletę. Potencjał, ten silnik bez kucia robi ponad 400km :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja, dziś mi poprawiła humor. 

Na OLX widzę ogłoszenie myjni w moim mieście która oferuje mycie podwozi, no ale że było późno to nie zadzwoniłem, tylko napisałem na OLX mail'a ile to będzie kosztować wymycie podwozi w dwóch autach oraz jakimi środkami to robią (co by mi nie wymyli samą myjką i powiedzieli że wymyte). No i dziś patrzę mam dwie wiadomości, a ziomek perfidnie napisał do mnie Wypie***laj "Lessiu - co pewnie chodziło mu o leszczu" :D  No i tak trochę zszokowany jestem bop gościu myjnie prowadzi i ma jaja żeby tak ludziom pisać. Teraz siedzę i myślę czy przypadkiem nie wykonać prywatnego telefonu. I nie wiem czy sprowokować go na tym OLX żeby napisał coś na mnie, i go postraszyć czymś czy jak bo fajna beka by była z typa :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pływak Z całym szacunkiem, ale dźwięk nowych R4 turbo to jest tragedia, sztuczne strzały (nie wiem kogo to rajcuje), brzmienie doładowanego odkurzacza. Nie ważne jakiej marki, wszystko brzmi identycznie. Z resztą nie tylko R4, R6 w BMW też brzmi jak kosiarka przy silnikach sprzed dwóch dekad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten silnik to akurat jest mega nowy... konstrukcja, która wywodzi się z lat 90 :lol: Żeliwny blok, pośredni wtrysk. To auto nawet przepływomierza nie ma... ale co tam "znawcy prawdziwej motoryzacji" i tak powiedzą "kiedyś to robili prawdziwe silniki nie to co teraz" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zdanek napisał:

@Pływak Bo kiedyś robiło się prawdziwe silniki ;) Więcej dystansu bym polecał, wiem, że Megane RS objeżdża wszystko i brzmi przy tym cudownie :)

 

Nie wszystko, nowy Civic TypeR porobił RSa na Nurburgringu :D

 

Podobnie mówili 100 lat temu. "kiedyś  to robili prawdziwe bryczki, a nie to co teraz bez koni" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.