Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś banan uśmiechał mi się ogromnie, gość przyjechał auto pokazać do roboty, i przewiózł mnie....3,2 do setki tracąc na tylnej osi trakcje przy napędzie na 4 koła ....zajebiste uczucie .....600 KM i ten dźwięk V8.....a potem przyszedł strach.....robić trzeba będzie auto wartości mojego domu.....żona powiedziała że na dzień dzisiejszy boi się go dotknąć a co dopiero korektę robić....

Nigdy nie byłem miłośnikiem BMW a tu 2 szt pod rząd którymi jestem zachwycony....

IMG_20230715_200703.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eryczek dla tego chciałem auto dobrze oglądnąć ....prawdę mówiąc z zewnątrz lakier bardzo ładny one step się zrobi , nie będzie raczej mocnego wycinania.Więc powinno być spokojnie, na to pójdzie elastomer z Aqua prawdopodobnie, jeśli będzie wnętrze to sporo czyszczenia skóry bo w skórze jest wszystko, deska, drzwi, tunel środkowy, podłogi nie ma praktycznie wogóle bo ciasno jak w maluchu.....Skóry czyste matowe, więc Soft plus Gliptone i będzie dobrze.Mam sporo czasu się przygotować.Oczywiscie jak gość się zdecyduje....może się okazać że wcześniej podstawi M6.....ten " troszkę" tańszy ....

Ogólnie to nerw jest ale do portfolio rewelacyjne auto ....w poniedziałek mam mieć Fiata 125 z początku produkcji na wosk Fireballa,  też fajnie będzie wyglądał na zdjęciach.

Trzeba być odważnym ....mam OC w życiu prywatnym :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ciekawi mnie tylko czy ktoś z robiących "auta znajomych" zastanawia się/ ma plan co zrobi kiedy np: przypali lakier w takiej ósemce, odbarwi skórę w trakcie czyszczenia czy zwyczajnie pies zniszczy auto bo będzie gonił kota.

Ja wiem że "będzie dobrze" ale ciekawi mnie czy ktoś się zastanawiał co zrobi jeśli jednak nie będzie.

@marcinekeoc w życiu prywatnym takich szkód nie obejmuje.

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eryczek auto znajomego zawsze jest w garażu zamiast auta żony , nigdy psy nic nie zrobiły się licho nie śpi...jak wiem że auto zostaje samo na zewnątrz psy lądują w kojcu albo wchodzą że mną do domu.

Syn też ma zakaz zabawy w pobliżu auta, choćby to był 20 letni grat....

Gdyby lakier był mocno porysowany nie podjął bym się , tak samo jakby środek był mocno zmęczony też bym się zastanowił.

Jest lekka rysa na desce ( wgniecenie), na skórze, od razu powiedziałem że tego nie ruszam i nie próbuje tego naprawiać choćby suszarką....

Jak nie spróbujesz to nigdy nic człowiek nie osiągnie.

Wiem tyle że gość ostrożny i z tego co mi ptaszki podpowiedziały ma podstawić M6 i jak będzie zadowolony to wjedzie M8.

Korekty na swoich autach, dziadków i rodziny nauczyły mnie że lepiej wyciąć mniej niż za dużo i przetrzeć lakier....a niestety mi się zdarzyło we własnym aucie ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@zeeanie wiem czy mnie dobrze odebrałeś. Ja nikogo nie atakuje. Ciekawi mnie tylko czy osoby robiący auta "prywatnie" mają temat ewentualnej szkody przemyślany i po prostu żelazne jaja czy idą na żywioł w myśl zasady "jakoś to będzie, będę się martwił później".

Dopłata za lakier Individual BMW  to obecnie ok 35 tyś zł. Koszt lakierowania maski w takim aucie w ASO... będę strzelał - 10 tyś zł? Masz taką kasę odłożoną biorąc auto do pracy? 

A zdarzyć się może coś zawsze. Nie zrobiłem wielu aut w życiu ale człowiek jest tylko człowiekiem, maszyna zawsze może się omsknąć czy coś innego nie przewidzianego wydarzyć. Nie straszę, nie hejtuję, po prostu z ciekawości pytam czy macie taki scenariusz przemyślany.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Eryczek napisał(a):

Dopłata za lakier Individual BMW  to obecnie ok 35 tyś zł. Koszt lakierowania maski w takim aucie w ASO... będę strzelał - 10 tyś zł? Masz taką kasę odłożoną biorąc auto do pracy? 

Jeśli masz ubezpieczenie domu które obejmuje dziecko to żaden problem nawet zniżek nie tracisz, nie będę tu rozwijał jak to zrobić bo z takiego ubezpieczenia można naprawdę wszystko naprawić, uwierz mi 🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zwirek03 z OC robiłem ogrodzenie sąsiadowi bo pies pogryzł siatkę .....

Robiłem fabrycznie nową Kuge i praktycznie nowy Vw T-Roc a teraz w garażu stoi roczna BMW 3 w hybrydzie....

Przy takich autach ostrożności razy 3.

Nawet jak ceramikę na dach nakladaliśmy to koce na drzwi nakladaliśmy gdy z drabinki się stało.....a ubrania dobierali się żeby przypadkiem jakiejś twardej plastikowej części nie było....trzeba czuć odpowiedzialność ....

Nawet fibry do wybierania pasty biorę nowe żeby coś nie porysowały prane....

Koszty są większe ale odpowiedzialność też.

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Crasher napisał(a):

Zakaz dla zestawów pojazdów (tir) to jeden z lepszych przepisów ruchu drogowego wprowadzonych ostatnimi czasy. Wiele lat jeżdżę latem a1 i nigdy chyba mi tak sprawnie to nie poszło jak w tym roku . ✌️

Tak. Ale pomimo zakazu znajdują się jeszcze "cwaniaki", którzy po prostu mają to w dupie. Mi niestety przydarzyła się sytuacja mocno stresowa kilka dni temu: sporo ponad 1000km przejechane za granicą bezstresowo, w pełnej kulturze, aż tu nagle na śląskim odcinku A1 debil wyprzedzający przy niecałych 90km/h, jak mignąłem mu długimi, po zakończeniu swojego manewru postanowił, że chyba mnie zepchnie z lewego pasa (odcinek dwupasmowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkamienilem dyszę do Georga i znowu psika pięknie Nie udało mi się dzisiah paść ze zmęczenia przy woskowaniu Lexa, więc próbuję przy praniu Kolubryny...

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.