Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
29 minut temu, kepa416 napisał:

Dobry wulkanizator to jak dobry mechanik szukać że świeca. Dużo wulkanizajci kończy edukację na zakupie maszyn.

Potwierdzam 🙂 Miałem problem z moją hulajką. Każdy co ma m360 wie ze jak zdarzy Ci się kapeć a trafiają się co 500km - podmianka dętki do droga przez mękę. Założenie pierwszej zajęło mi ponad 2.5h.

Przebiłem szybko drugi raz 😉 Postanowiłem nie pierniczyć się z tym nigdy więcej. Pojechałem wczoraj do wulkanizatora, odmówił, potem kolejny i kolejny. Przy czwartym powiedzieli mi, że takimi zajmują się tylko spece od wulkanizacji motocykli - najbliższy 20km dalej. Jechałem do mojego 5tego wulkanizatora i przypadkiem trafiłem na warsztat przed którym stało 5 ścigaczy - pomyślałem, że zagadam. Zgodzili się. Kosztowało mnie to 30 złoty. A oni w 3 osoby przez godzinę próbowali zmienić dętke w tym Chińskim G 😄  Ale udało im się, znaleźli patent 😄 Bo nikt nie ma maszyny na felgi 8calowe 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, KUBA46 napisał:

Jakoś nie przekonują mnie te marketowe stacje.
W benzynowych silnikach może i jakiejś różnicy nie zauważyłem, ale w dieslach była zauważalna różnica w spalaniu i kulturze pracy(o ile można mówić o kulturze pracy w dieslu).

Oszczędność na jednym tankowaniu to max 10zł. Dla mnie nie warto.

Dodajmy, że sieci stacji paliw wizerunkowo zaryzykowałyby bardzo wiele, gdyby pozwoliłyby sobie na sprzedaż paliw złej jakości, a w przypadku fuckupu - wyparcie od odpowiedzialności. Przykładowo na stacji BP niedaleko mnie kiedyś po kilkudniowych ulewach (tak, wiem, to teraz brzmi jak sci-fi) doszło rozszczelnienia zbiornika z benzyną i jej zanieczyszczenia deszczówką. Początkowo wprawdzie obsługa wyparła się odpowiedzialności, ale po zaalarmowaniu kierownika regionu BP podstawiło lawety i sfinansowało wszystkie niezbędne naprawy. Jakoś nie wyobrażam sobie tego na marketówce, zwłaszcza patrząc np. na tarnogórską stację Carrefour: połowa dystrybutorów odgrodzona (nieczynna), wszystkie dystrybutory zardzewiałe, brudne i od lat uszkodzona nawierzchnia placu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, KUBA46 napisał:

Oszczędność na jednym tankowaniu to max 10zł. Dla mnie nie warto.

Shell/Orlen Pb95 - 4,06-4,10zł. Tesco/Auchan Pb95 - 3,40-3,45zł. Różnica dość spora... na jednym tankowaniu wychodzi około 40zł. Zawsze tankowałem na Shell'u bo w normalnych czasach różnica na baku wychodziła max. 10-15zł. Ale teraz za dwa tankowania dokupuję wypas dodatek do paliwa, który mi starczy na 8-10 pełnych baków. Wolę takie rozwiązanie... a co do jakości paliwa... Shell, Tesco... wydaje mi się, że jest to samo, ale jeśli chodzi  o jakość stacji to przedmówca ma rację - duża różnica. Gdyby nie to, że akurat Tesco ma w miarę świeżo wybudowaną stację paliw (około 3 lata) to bałbym się tam chyba tankować... na Shellu zawsze wszystko czyściutkie - dodam, że zawsze sam tankuję, jakoś sprawia mi to przyjemność... a może to ten zapach paliwa? 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko zależy od regionu. Czasem Orlen wozi na wszystkie w okolicy czasem maja swoje. Także reguły nie ma można trafić na shit na taniej stacji i odwrotnie.

A na Shellu chyba dalej są te tanie czwartki ze paliwo premium hula w cenie zwykłego.

Wszytko zależy od regionu. Czasem Orlen wozi na wszystkie w okolicy czasem maja swoje. Także reguły nie ma można trafić na shit na taniej stacji i odwrotnie.

A na Shellu chyba dalej są te tanie czwartki ze paliwo premium hula w cenie zwykłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o paliwa to powiem tak. Jakis czas temu pracowalem na orlenie jako zwykly kasjer ale mimo to duzo sie dowiedzialem. 

Jezeli chodzi o paliwo to jedzie ono do wszystkich stacji z Plocka (pojedyncze kupuja za granica) jedyna roznica jest taka, ze rozne stacje/sieci, rozne dodatki do paliw zamawiaja aby im tam dodawali. 

Tez mialem kiedys przygode z tanim paliwem. Juz nie pamietam jaka byla roznica w cenie. Jezdzilem przez prawie 2 tygodnie do Wroclawia, ode mnie prawie 100km w jedna strone. Tankujac 'u mnie' na pelnym baku przejechalem ok. 930km a raz zatankowalem w Wroclawiu na stacji Auchan... tragedia... jakby mi 20 koni pod maska ducha wyzionelo i przejechalem na pelnym baku, na tych samych trasach 710km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś prawie 400km i nie zauważyłem różnicy w pracy silnika, spalaniu czy w przyspieszaniu. Pamiętam swego czasu nagonkę na stacje Auchan w moim mieście, że litr to nie do końca litr, że auto mniej przejedzie km a więcej spali. Zazwyczaj tankuję do pełna gdzie mi wypadnie, ale przy różnicy na litrze ok40gr to tankując wczoraj 70+ różnica jest znaczna. A, że byłem i tak obok to warto było swoje w kolejce odczekać. Jutro w planach Kazimierz Dolny, a i tak będę przejeżdżać obok i jeśli cena się nie zmieniła to zjadę zatankować. Jak wskoczyła wyżej to nie będe tracić czasu i zaleję sobie po drodze.

Śmieszą mnie za to ludzie jadący z drugiego końca miasta specjalnie po paliwo. Licząc km w obie strony i czas który trzeba poświęcić to oszczędność chyba tylko w ich głowie zostaje 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bare Shine napisał:

Jezeli chodzi o paliwa to powiem tak. Jakis czas temu pracowalem na orlenie jako zwykly kasjer ale mimo to duzo sie dowiedzialem. 

Jezeli chodzi o paliwo to jedzie ono do wszystkich stacji z Plocka (pojedyncze kupuja za granica) jedyna roznica jest taka, ze rozne stacje/sieci, rozne dodatki do paliw zamawiaja aby im tam dodawali. 

Tez mialem kiedys przygode z tanim paliwem. Juz nie pamietam jaka byla roznica w cenie. Jezdzilem przez prawie 2 tygodnie do Wroclawia, ode mnie prawie 100km w jedna strone. Tankujac 'u mnie' na pelnym baku przejechalem ok. 930km a raz zatankowalem w Wroclawiu na stacji Auchan... tragedia... jakby mi 20 koni pod maska ducha wyzionelo i przejechalem na pelnym baku, na tych samych trasach 710km

Nie do końca się zgodzę, ale większości masz rację, wszystkie bazy PERN'u nie znajdują się tylko w Płocku, więc paliwo jeździ również z innych miejscowości. Mam znajomego, który pracował w PERN'ie i mam 3 stacje Orlen w swojej okolicy (w jednym mieście) i powiedział, że na każdą z nich trafiało inne jakości paliwo z innymi dodatkami i inną ich ilością, tak jak napisałeś. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 no to juz tez iles lat minelo odkad tam pracowalem wiec moglo soe zmienic;) pytanie czy wszystkie stacje o ktorych mowisz to stacje orlen i maja ajenta czy to stacje prywatne dzialajace pod szyldem orlen. Te drugie musza tylko konkretna ilosc paliw kupic w jakosci orlenowej a reszte moga zamawiac co chca;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bare Shine napisał:

@rudi0018 no to juz tez iles lat minelo odkad tam pracowalem wiec moglo soe zmienic;) pytanie czy wszystkie stacje o ktorych mowisz to stacje orlen i maja ajenta czy to stacje prywatne dzialajace pod szyldem orlen. Te drugie musza tylko konkretna ilosc paliw kupic w jakosci orlenowej a reszte moga zamawiac co chca;)

 

A jak najprościej sprawdzić jakiego rodzaju jest to stacja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bare Shine napisał:

@rudi0018 no to juz tez iles lat minelo odkad tam pracowalem wiec moglo soe zmienic;) pytanie czy wszystkie stacje o ktorych mowisz to stacje orlen i maja ajenta czy to stacje prywatne dzialajace pod szyldem orlen. Te drugie musza tylko konkretna ilosc paliw kupic w jakosci orlenowej a reszte moga zamawiac co chca;)

Szukałem tego z pół godziny, bo wiedziałem, że kiedyś coś takiego czytałem: https://issuu.com/brogmarketing/docs/stacja_benzynowa___convenience_stor_34205073d24cf3

W tym czasopiśmie jest wywiad z małżeństwem prowadzącym ajencyjną stację BP w Tarnobrzegu. Na stronie 16 jest napisane, że monitorowanie stanów w zbiornikach i organizacja dostaw są poza ich kontrolą - wszystko jest zarządzane z centrali BP. Nie wiem jak jest w przypadku Orlenu, ale podejrzewam, że podobnie - na pewno taki sam system ma Circle K, bo kiedyś gdzieś o tym pisali.

16 godzin temu, mat06 napisał:

A jak najprościej sprawdzić jakiego rodzaju jest to stacja? 

Na Orlenie? Przeczytać paragon po zatankowaniu. Na BP masz jeszcze informacje nt. właściciela stacji przy wejściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bare Shine po czym to wnioskujesz? Ja kiedyś tankowałem na Orlenie później się przesiadłem na Cirkle K, ale ponownie wróciłem na Orlen ponieważ wybudowali mi nową stację obok domu. Nie mniej jednak tak się zastanawiam czy teraz faktycznie jest różnica. Każda stacja leje do paliw swoje dodatki, jak wiadomo baza ta sama z Płocka bądź Gdanska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lat temu kilka jak jeździłem do roboty matizem to na "baku" różnica między auchan a Lukoi była 20-30 km, przy 350km zasięgu można powiedzieć że spora. Ojciec jak jeszcze miał lagunę to na Auchan nawet nie zajeżdżał bo z miejsca zaczynała sypać błędami wtrysku i trybem awaryjnym. Tak tylko. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie dzisiaj ale pare dni temu widziałem swoje poprzednie auto 😉 . Nawet umyte ale po rysach widać że już nie tak detalingowo 😛

IMG-20200423-120602-1.jpg

IMG-20200423-120654-1.jpg

IMG-20200423-120647.jpg

IMG-20200423-120612-1.jpg

Sprzedawałem auto z bardzo ładnie zrobionymi nadkolami a te było w sumie tylko wycięta malutka reperaturka , Wiec nie wiem co tu się od Janie Pawliło 😑 na dodatek ktoś mało fachowo to zrobił .😐

IMG-20200423-120640.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.