Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

@MMCzysci zawsze chciałem zapytać, ale nigdy nie miałem okazji: różaniec na lusterku pełni funkcję amuletu (jak np. przyklejana tabliczka z Św. Krzysztofem), czy wyrobu przeznaczonego do realizowania kultu religijnego (np. odmawianie koronki podczas stania w korku), czy bardziej jako manifest religijności (jak np. naklejka chrześcijańskiej ryby).

Pytam absolutnie bez szydery ani złośliwości.

To częsty widok, czasem u osób, których bo zachowaniu nie posądzałbym o jakąkolwiek religijność, więc sam nie wiem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś powieszony, bo autem jezdza też rodzice, i jest, taka potrzeba serca - ja to szanuję. Ja bym nie powiesił, chociaż wierzący, tak samo jak naklejek z ryba nie lubię

Wyryte w skale z S20 FE 5G



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, też miałem taki 'skrócony' różaniec, schowany w schowku, od Babci. Natomiast taki dyndający przed nosem chyba by mi przeszkadzał, tym bardziej że lubię mieć kabinę zczyszczoną z wszelkich akcesoriów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci ja również bez żadnej szydery chcę wyrazić tylko swoją opinię o wyglądzie tego smarta. Multipla przy nim to prawdziwa księżniczka 😄 wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale czasami projektanci aut naprawde potrafią zaskoczyć 😄 bardzo zabawne i mega nietypowe auto, oczywiście szacun, że tak zadbane 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, mało komu się podoba, także biorę to na klatę. Ale taki 454 brabus jest całkiem fajny - oczywiście na rynku ceny przebijają sufity absurdu
Najważniejsze jest to, że nie chce się psuć. Ogarnąć skrzynię i jeździ się bez zmartwień.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci tyle, że firmy produkcyjne żyją z zysków ze sprzedaży a nie z odwagi. Multipli trzeba przyznać, że przy całej pokraczności to świetnie pomyślane auto, wygodnie i praktyczne. Idąc w stronę odwagi to równie odważne wizualnie są Pontiac Azztek, SsangYong Rodius czy ostatni model Forda Scorpio 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pracy dzisiejszy wieczór na bezdotyku 😉 ma być słońce i nie wytrzymałem... piana aktywna + fx car shampoo i na koniec autograph sapphire. 

Sapphire zdechł od ostatniego mycia zaledwie po 3 tygodniach, liczyłem na więcej, ale bez dekontaminacji nie spodziewałem się cudów. 

No i kusi mnie żeby przeprosić się z no rinsem i opti sealem i przejechać drugie auto... Zobaczymy

Standardowo fotka beznadziejna bo i światło do kitu.

20240212_230251.jpg.f964b3d2a6951203cc1b73fd92027837.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdując w ostatniej chwili okno pogodowe ze znośnym plusem na termometrze postanowiłem zrobić serwis (tak mi się wydawało) powłoki. 

Szybkie przetransportowanie wiader i sprzętu do auta i w drogę. Plan był ambitny jak na poniedziałkową noc z perspektywą pobudki o 6 we wtorek: oprysk Citrus Oilem, mycie resetem, tar&glue, deiron, ponowne mycie resetem, nałożenie Water Golda i powrót z uśmiechem na twarzy i odetkaną powłoką do domu. 

Niestety życie jakie jest każdy wie. 

Po pełnej dekontaminacji okazało się, że to co uważałem za powłokę okazało się być bardzo dobrze siedzącym WG z ostatniego mycia. 

Przy moich przebiegach- 30kkm w 9msc od nałożenia powłoki- Cancoat wyzionął ducha. 

Trochę przybity wróciłem do domu i stanąłem przed wyborem, maznąć jakimś QD  i czekać na następne okno pogodowe czy też może brać się za robotę i kłaść ponownie geyonowskie mazidło. 

Wybór był prosty, efekt oceńcie sami. 

Niestety pogoda w telefonie mnie oszukała, zadziałało prawo Murphy'ego i całą drogą do roboty kropił deszcz, ciekawe jak przełoży się to na trwałość powłoki.

 

 

 

IMG_1408.JPG

IMG_1409.JPG

IMG_1413.JPG

IMG_1415.JPG

IMG_1416.JPG

IMG_1423.JPG

IMG_1427.JPG

IMG_1443.JPG

  • Lubię to 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złomek idzie do mechanika, a że był brudny to z pewnością wróciłby z większą ilością rys.

Pre wash touchless, a później  incredible suds. Ktoś pytał jak wygląda piana na aucie więc zrobiłem kilka fotek.

Poszły 2 nakrętki czyli 30ml ale spokojnie jedna 15ml wystarczy na 15 litrów.  pH w okolicy 7 jeśli mnie wzrok nie myli.

IMG20240213094945.jpg

IMG20240213095041.jpg

IMG20240213095044.jpg

IMG20240213095309.jpg

IMG20240213100409.jpg

IMG20240213100657.jpg

  • Lubię to 10
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za ciosem spróbowałem 1 raz w życiu rinselessa. 

Użyłem DIY rinselessa washa, który pachnie jabłuszkiem pomieszanym z APC 😂

Jednak chyba wolę pianę, poślizg i dużo wody 😉

Ale żeby nie było, można tym sposobem szybko oblecieć auto i w pewnych warunkach jest to mega wygodne rozwiązanie. Mam tylko nadzieję że na aucie nie narobiłem bałaganu.

IMG20240213141059.jpg

IMG20240213142406.jpg

  • Lubię to 9
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hybris wczoraj na myjni tak sobie przez chwile pomyślałem , że to ktoś z forum jak zacząłeś się rozkładać z arsenałem 😂 na przeciwko płukałem niebieskiego Proceeda .

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zani Rowniez pomyślałem, że to ktoś obeznany i “forumowy” jak zacząłeś latać z Marolexem 😄 Pięknie ten proceed brzmiał na wyjeździe 👍. Z daleka dojeżdżasz? Z doświadczenia wiem, że w tym miejscu wszystkie dzielnice można spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, piotrek305 napisał(a):

@bienek ladna b6. nie rdziewieje Ci ten passat? jaki silnik?

Nie polecam. Cały czas cos się dzieje z tym samochodem🫣

Nie rdzewieje bo go całego polakierowalem.. żona miała lekkiego dzwona i z racji, że na kazdym elemencie coś było, postanowiłem go w całości polakierować.

 

2.0 TDI cr 170km

20221018_175617.jpg

20221018_175623.jpg

20221018_175721.jpg

20221018_175659.jpg

  • Lubię to 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.