Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba mam najczyściejsze Auto we Wrocławiu hah oczywiście do pierwszego wyjazdu z garazu 😁

Pobliski bezdotyk z opryskiem Adbl TFR plus mycie kół. Potem przejazd 100m do garazu i Rinseless szampon Meguiar's RINSE FREE i dzięki uprzejmosci @peciu gąbka Rag Company Ultra soft 😁

Powiem, że całkiem przyjemnie się tą gąbka myło. Poręczna, delikatna. Chyba zakupie 😁 lepiej się myło niż rekawica megsa

A4050EFB-DE52-4B79-B3F1-BCF8543037A5.jpeg.39f048063c5073b697d09c32fdfba12b.jpeg

BC47DCC1-7193-4771-81BF-88933C660639.jpeg.b459d4f72088295b0762496c2562a719.jpeg

C8FC2B02-9542-4BF1-BB4A-C4775691E3FA.jpeg.960bcb4dc2e3a2674f13516ab8842cda.jpeg

906AF0A0-D037-4624-8E98-811036848BBE.jpeg.5d15cfb2795fad8effb435edd2e6ddd0.jpeg

B36B2407-8006-4060-A4AA-3C4B0F3B8C5F.jpeg.fd341adb5a4cf1bdc638582b3bf5863a.jpeg

 

  • Lubię to 6
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że obecnie nie mam swojego daily, myje samochody wszystkim dookoła. Przy okazji w końcu zaczynam testować nowości z mojego arsenału.

Coraz bardziej przekonuje się do rinselessów.

IMG_1498.jpeg.f4c8bebd99b3de78c3415ba460bee35c.jpeg

Na koniec sprzątanie wnętrza i dressing od Shiny Garage. W końcu dressing od SG z efektem jaki akceptuje. Idealny mat.IMG_1492.jpeg.bce43cb15a582cef0d19c2af300d3e12.jpeg

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

Z racji tego, że obecnie nie mam swojego daily, myje samochody wszystkim dookoła.

To mi się podoba @KUBA46 ! Wszyscy dookoła zadowoleni! : )

 

PS. Może byś napisal co nieco w temacie poświęconym Waterless/Rinseless? Im więcej doświadczeń tym lepiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem i odkurzyłem żonie auto.

op2dehil.jpg

Spoiler

Dcn3qo0l.jpg

Na7o9J1l.jpg

gy8uzQ1l.jpg

HCYGEjjl.jpg

3JoosQIl.jpg

OStnmxSl.jpg

E19ZqSgl.jpg

Mr Fix trzyma się dzielnie, ale chyba domaga się pieszczoty CT TechCleanerem. Dziś było CT Citrus Foam + GS BumbleeBee Shampoo.

Następnym razem będzie myty kwasowym szamponem. Nie męczyłem auta wycieraniem do sucha, bo i tak stoi pod chmurką i w tych okolicznościach przyrody jakie teraz mamy, to nie ma sensu.

Raz popełniłem błąd, że nie myłem auta zony przez całą zimę, to potem na wiosnę nie mogłem go doczyścić. Stwierdziłem, że więcej tego błędu nie popełnię i teraz jak się trafi okno pogodowe, to go myję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogłem na niego patrzeć takiego osolonego.. Ale warunki tragiczne 1°, ferwor walki okrutny 😂.. Więcej się nie zapuszczę chyba z rozkładaniem myjni koło domu w najbliższym czasie tylko bezdotyk 😬

Oprysk: stary Citrus Oil

Mycie: Adbl Shampoo Pro 

I na szybko maźnięte ssw i do garażu niech się wygrzewa 😛 Z ciekawości ssw aplikowane na 1° specjalnie żeby zobaczyć jak się zachowa i zero mazów, rewelka.. Ale już tęsknię za naturalami 😔

 

IMG_20210129_163145.jpg

IMG_20210129_162907.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lotek900 napisał:

@aeropro te blachy chyba nieaktualne. Wydaje mi się że Moniak przesiaduje na KCH

Tak dokładnie 😂 już wyjaśniłem koledze na priv że blachy mi zostały jeszcze z poprzedniego zameldowania. A w KCH sypie cały czas 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, alexander.p napisał:

Bochnia,Brzesko?
A Okocim znacie? Moja firma 🙂 i znane rejony

Tak, rodzice mieszkają nie daleko Brzeska. Także wszystko dookoła znane. Zwłaszcza że w Bochni się wszystko załatwiało bo tam min. starostwo itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, MMCzysci napisał:

Bardzo ładnie się prezentuje Twoje Mondeo. Robiłeś jakieś poważniejsze zabiegi przy lakierze wcześniej? Dobrze wygląda.

Dziękuje Amigo. Teraz to wygląda słabo bo te zimowe koła szpecą. Na lato mam też oryginalne koła ale juz większe i troche lepsze. Co do zabiegów jeśli mam być szczery to nie bardzo. Robiłem one step pod koniec 2019 roku ale to bardziej żeby oczyścić z takiego drobnego hejzu bo głębokich zarysowań nawet nie było. To wszystko.. W sumie myty dosyć często. Zgodnie ze sztuką piana i na 2 kubły wełnianymi rękawicami carpro. Ostatnio polubiłem się z myciem rinseless i bezdotyki też były grane. Mam też sporo chemii i niestety dokupuje jak każdy zboczeniec (a dużo tu jest takich na forum 😄). Leżą na nim powłoki lite, syntetyki, w lato naturale itd. w zależności jaki mam kaprys. Po za tym dorabiam czasem w zaznajomionym zakładzie jako "detailer? 😮 " może bardziej się nazwe jako pomoc detailerska bo detailer to poważne określenie. Nie ukrywam że dużo idzie nauczyć się od bardziej doświadczonych kolegów na zakładzie. Zawsze coś podpowiedzą co i jak. Co jest dobre a co nie. Po za tym jak byś przyszedł z latarką to jakiś drobny hejzik napewno gdzieś znajdziesz po takim okresie czasu. Nie ukrywam że nie lubie jak auto jest porysowane. To jest mój daily car i nie będę się spuszczał też nad każdą małą ryską bo nie dasz rady. Nie utrzymasz auta bez jednej ryski bo poprostu się nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.