Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
4 godziny temu, Gold_Car napisał:

@Domel felgi nowe czy malowane ?. Oddałem do malowania i zostawiam się czy mat 10% nie będzie zbyt matowy? Oryginalnie jest chyba 30% ?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

noweczki.  Dlux już nałożony. To teraz będzie prawdziwy test wytrzymałości.

Zastanawiam się czy kupić kołpaki aby zaś rdza nie wyszla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei dokonczyłem czyszczenia wnętrza w służbowce ;). Apc Sg pink a potem na to Funky Witch Mademoiselle😀. Głupio pisać ale mam juz go od 6 miesięcy a pierwszy raz używam 😕. Ale pracowało się spoko, ładnie przyciemnia chodź nie zostawia tak satynowego wykończenia Wow które lubię 😀. Fajny efekt zostawia na jasnych plastikach widać ze coś siedzi😀😏. Odrazu lepiej się będzie ściągać autkiem😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Wsadziłem DLUXa na reflektory - nie sa idealne i już raczej nie będą ale zima idzie, zawsze coś.

 

2017-10-21_12.34.21.jpg
2017-10-21_12.34.42.jpg
2017-10-21_12.34.50.jpg
2017-10-21_12.34.58.jpg

 

Potem jeszcze woskiem NOXUDOL 750 zabezpieczyłem szczeliny i progi drzwi - bo jak wiadomo w MK1 rdzewieje to od samego patrzenia...

2017-10-21_12.51.39.jpg
2017-10-21_12.51.56.jpg

 

 

Może nie przy aucie ale w garażu zrobiłem sobie gumową barierę na wodę - jak będę auto mył albo zaraz po deszczu żeby nie wpływała mi pod drewniane regały:

2017-10-21_12.35.23.jpg
2017-10-21_12.35.37.jpg
2017-10-21_12.35.56.jpg
2017-10-21_12.36.08.jpg
2017-10-21_12.36.17.jpg
2017-10-21_12.36.25.jpg
2017-10-21_12.36.33.jpg

właśnie się okazało, że atomizery ADBL pasują idealnie do moich ulubionych butelek:

 

2017-10-21_11.56.12.jpg

Ktoś mi wszedł na ambicję i postanowiłem wyczyścic szczeliny i kratki wentylacji.

ADBL Interior QA

Syf kiła i mogiła zebrana w patyczki.

2017-10-20_20.30.02.jpg
2017-10-20_20.30.08.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe przygotowanko do zimy - miała wpaść dodatkowa warstwa Fusso Coat 12 na już położoną z jakieś 2mce temu, ale postanowiłem, że wyrwę chwasta i położę 2 nowe warstwy na zimę:

- aktywna piana Alfanol Truck

- szampon Autolandu do usuwania wosku i trochę APC

- IPA

- 2 warstwy Fusso Coat 12

- na plastiki PB Trim Restorer

- na opony K2 Bold i jakiś tani wosk na felgi - niedługo będzie zmiana na zimowe i odszczurzanie po lecie także nie dawałem nic lepszego

- wnęki drzwi też nasmalcowane woskiem

Z racji tego, że miałem do dyspozycji tylko 6 godzin wolnego czasu więcej nie dało się zrobić - jutro start w zawodach biegowych i pewnie nogi za bardzo nie będą chciały nosić :/

Niestety jak skończyłem już nie było słońca także za dużo nie widać. Jutro lub w poniedziałek na szyby wpadnie Rain-X

1f6d78be254261e2med.jpg

38d6a0ae82981d7amed.jpg

8c8691e225ee446emed.jpg

Dziś pogoda na takie rzeczy była jedwabista - ok 13C, pochmurno i bezwietrznie

Za tydzień planowana jest polerka i zabezpieczenie auta żony na zimę - ale zobaczymy jak z pogodą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w weekend były testy nowych kosmetyków :)

- AutoGlym Car Glass Polish -> super mleczko, ściąga perfekcyjnie cały syf z szyb. Zapach bardzo umila prace.
- Detailer's Magic Glass Magic -> bardzo fajny płyn do mycia szyb, zapach bajka, żadnych mazów itp
- Excede Ultimate Wheel Cleaner -> kilka pozytywnych opinii na temat tego środka skłoniły mnie do zakupu i nie żałuje. Naprawdę świetny produkt do felg który przy rozcieńczeniu (u mnie środkowe zalecane 1:10)  daje super domywanie za śmieszną cenę. (więcej info w dziale testy)

Mogę polecić wszystkie 3 w/w produkty :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamten weekend w kolegi galanci wymiana amorków tył kyb ultra , w tygodniu lekkie odświeżenie moich lamp oraz powłoka z softa99 a wczoraj wy czochrałem gumexy z piwnicy  mycie sg tire a potem na nie adbl wow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis zimowy ogarnięty, łosiek otrzymał nowe sprzęgło Sachsa, piastę z łożyskiem (stara poległa po bliskim spotkaniu z dziurą w asfalcie bezczelnie pozostawioną przez drogowców) oraz nowy olej skrzyni biegów. Teraz biegi wchodzą jeszcze precyzyjniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel_t11, widzisz, nawet nie odpisałeś na PW i zrobiłeś po swojemu :D Ale Barum Polaris też spoko, w relacji jakość-cena ciężka do pobicia opona. :) Zważywszy na to, że w tym roku w ogóle jest jakoś drogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 Twoje rady zawsze są cenne;) Wybrałem markę opon które znam bardzo dobrze, do mojego toczenia się w 90% po mieście będzie ok. Nie martw się @Michał126 jeszcze nie raz będę cię pytał w PW o zdanie i udzielenie jakiś informacji heheh :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.