Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda nie tylko dzisiaj, bo kilka dni temu też trochę dłubałem 🙂 

Wysprzątana wnęka na zapas, wyszorowana i zabezpieczona Fusso zapasowa dętka. 

Umyta, wyglinkowana, odtłuszczona i zabezpieczona NW szklarnia.

Lekko spolerowane lampy Gtechniq P1 + Hamron DA + North Detailing SFX 135mm żółty. 

Pomalowane przednie zaciski, wyszło średnio, ale lepiej niż było. 

Wymieniana na letnie koła. 

 

 

 

20200320_174223.jpg

vnnHWZ8 - Imgur.jpg

 

 

 

 

 

 

tC8p3Ks - Imgur.jpg

7jDvmng - Imgur.jpg

wcNj4zR - Imgur.jpg

20200328_131822.jpg

20200328_144300.jpg

p4LaWBt - Imgur.jpg

PXp6hay - Imgur.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2020 o 09:48, RoBee napisał:

Zerwałem do gołej stali. Starałem się mechanicznie usunąć wszystkie ogniska rdzy, ale wżery były miejscami dość mocne i jestem pewien, że to nie udało się w 100%. Zabezpieczyłem podkładem cynkowym w sprayu, a następnie położyłem 3-4 warstwy czarnego lakieru.

Następnym razem użyj Fertan odrazu po szlifowaniu. W takich przypadkach chemiczne penetrujące oczyszczanie jest tak samo ważne jak fizyczne, 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qlimaxss dzięki 😛 Na żywo robią robotę te 18” niesamowicie, na e46 to męski rozmiar. Na tyle jest tylko dystans 12 mm, mógłbym niby dołożyć więcej i na przód też dać ale sam nie wiem, może przyszły sezon 😉 Co do tego mycia tylko zakurzonego auta to też tak mam, niby nie trzeba ale jednak jest brudne 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KudlatyEOS napisał:

Pomalowane przednie zaciski, wyszło średnio, ale lepiej niż było. 

A czemu średnio? co poszło nie tak - podziel się doświadczeniem 🙂

Farba to Hammerite - srebrna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał82 Niby tak, jednak nie do końca 😄 Już tłumaczę. Seryjnie największe koło jakie wychodziło w e46 to właśnie 18". Aspekty praktyczne - 19" z gwintem to już taczka. Jakbym kiedyś miał drugie auto, a to traktował czysto rekreacyjnie to się można bawić w 19" i glebę, jednak jeśli auto jest ładną serią to upośledzenie by było. Dadatkowo rolowanie nadkoli, zmiany kątów w zawieszeniu.... Może kiedyś do tego dorosnę, jednak na ten moment to nie dla mnie 😉 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukeu Mam nadzieję że będzie kiedyś okazja na żywo pogadać i obczaić😁😉. Moja Mama jakoś to rozumie, bo chciałem opłukać na bezdotyku ale powiedziała kategoryczne nie  bo mandat dostaniesz.Masz od tego podwórko. A z kolei Moja mi powiedziała że przecież jest czyste 😁😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Qlimaxss napisał:

bardziej podobał mi się na zimowych

@lukeu niestety jestem takiego samego zdania jak qlimaxss 😉 wydeszek wyszedł ekstra ! 😛 Ale kapcie... hmm jak by to powiedzieć, żeby Cie nie wkurzyć 😄 Bardzo duuużo jeździ na takim wzorze, przynajmniej w Kaliszu. Kojarzy mi się to średnio, dlatego, że większość z nich jest zajechana jak Koń na biegunach 😄 Wiem wiem 17stka jest za mała... Ale jest jeszcze trochę ładnych 18stek do e46 które można wpakować. Jako fanboj e46 i były posiadacz wiem co mówię 😛 Co by nie było, zazdro sztuni 😉 

Co do Fiacika! Zdejmuj Panie te nalypki 😛 bo bardzo ładny i wdzięczny kolorek tego Stilo masz 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukeu ale moim cabrio jeździłem na codzień. Żadnego rolowania nadkoli nie robiłem, bo szkoda mi było ingerować w dziewiczą blachę. Specjalnie skompletowałem słoneczka w zestawieniu 4x9". Zawieszenie to amortyzatory mpakietowe + eibach sportline. Żadnych camberów, gwintów i innych wynalazków. Auto minimalne resztki komfortu zachowało w porównaniu z autem na gwincie. Fakt, że z tyłu nikogo nie woziłem, poza 10latkiem ale co to za waga 😉

Także sorry nie przyjmuję Twoich argumentów, że 19stki nie są do jazdy na codzień i, że nie wychodziły w serii. A M3? 😜

I nie było to auto w żaden sposób upośledzone. Ja po krawężnikach po prostu nie jeżdżę. Teraz Xem może mniej na to uwagę zwracalem na zimówkach ale po wrzuceniu 20stek znów trzymam się z daleka bo szkoda felg i opon. 

Także nie ma co się bać. Trzeba twardym być nie miętkim - że tak polecę klasykiem 😎

@Karbo jeśli są to oryginalne felgi w dwóch szerokościach najlepiej to uwierz mi tak dużo tego nie ma. Większość to podróbki. Uważam, że s135 jak najbardziej pasuje do tego auta. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał82 A to fajnie zrobione, ze smakiem i bez żadnych ingerencji. PS M3 to inne auto

 @Karbo Luźna guma. Jakby mi się nie podobały to bym ich nie kupił. Zawsze mi one siedziały wiec sobie sprawiłem. Oczywiście w idealnym stanie 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lukeu napisał:

M3 to inne auto

dla 95% ludzi to takie same jak Twoje. Mało tego,  zdarzają się dość często sprzedający swoje "bunie" (kur.. jak ja nie trawię tego określenia w stosunku do auta) co mają pozakładane zderzaki przednie a`la M3 i piszą, że to Mpakiet. 🤣

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzygaj Jak bym sknocił, to na forum był by temat jak to uratować 😄 

@Streat  Również jestem za zdjęciem emblematów, a w szczególności tego paskudnego znaczka FIAT. 

A dzisiaj:

Mycie z kurzu, T&G prickbort, tenzi krwawa felga ( tylko newralgiczne miejsca bo się skończyła, mycie na dwa wiadra + turtle wax zipwax ( tylko to miałem pod ręką, pieni się fajnie i daje dobry poślizg dla owcy 😄 ) osuszenie auta i pierwsze podejście z maszyną DA i Gtechniq P1. Bardziej chodziło aby usunąć/zamaskować mikro rysy po glince sprzed miesiąca. A jutro ciąg dalszy, czyli smalcowanie. Dzisiaj już nie dałem rady mimo, że dzień długi. 

Dodatkowo ze względu na te zarazki na świecie, wyczyściłem trochę środek. I nasmarowałem wszystkie połączenia które mogą wydawać niepożądane dźwięki. 

Kiedyś może sklecę coś na inny dział, ale obecnie za dużo do zrobienia a za mało czasu na tworzenie relacji.

 

20200415_154432.jpg

20200415_155543_HDR.jpg

20200416_113304_HDR.jpg

20200416_113323_HDR.jpg

20200416_114932_HDR.jpg

20200416_191321.jpg

20200416_191420_HDR.jpg

20200416_191428_HDR.jpg

20200416_191435.jpg

20200416_191450_HDR.jpg

20200416_191526_HDR.jpg

20200416_191536_HDR.jpg

20200416_191549_HDR.jpg

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie+odświeżenie wnętrza. Dywaniki gumowe wyczyszczone T&R i schowane do szafy. Dywaniki welurowe wyprane recznie przy pomocy excede. Plastiki qd z kocha. Pedały wyczyszczone IC z nanolexa. Tym samym IC wyczyscilem pilot od radia + zabezpieczenie interior finish hd

IMG_20200417_125659.jpg

IMG_20200417_085822.jpg

IMG_20200417_141907.jpg

IMG_20200417_162558.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaV z takim kupiłem. Wymienię w przyszłym roku. Planuje zdemontowanie całej deski i oklejenie/pomalowanie. W tym modelu plastiki są pokryte jakimś rysującym się gumowym g*wnem. Przy okazji składania wleci nowe radio

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.