Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Lukaso napisał:

5 litrów oleju poszło w kanał 😞

Tak wiem syf, ale nie  to kanał w garażu ojca. 

IMG_20190211_180433.jpg

Jakbyś nie napisał, że to kanał to wszyscy pomyśleliby ze do śmietnika wylałeś ten olej 👎. Też mam w garażu kanał i nie jest on nowo wybudowany, ale co jakiś czas staram się tam posprzątać i pozamiatać, osobiście nie wyobrażam sobie jak można wejść do takiego kanału i jeszcze coś robić przy aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, vangsta napisał:

260km i dwa dni po pięknym wymyciu auta w MB Zasada Nowy Sącz 😕 niech się ta zima kończy:)

Dokładnie, ja niecałe dwa tygodnie temu wymyłem auto, bo wiedziałem, że przez jakiś czas nie będę musiał nim jeździć... byłem bardzo zadowolony, bo umyłem je bardzo gruntownie (na bezdotyku) - czyszczenie kół (chemią ExceDe do opon i felg), swoja piana z Epoci, spód proszkiem, całość wypłukałem demineralką, umyłem ręcznie Sonaxem Green Lemon razem z wnękami, zabezpieczyłem jakiś czas temu wyczyszczone uszczelki (nie brudzą się podczas jazdy, tylko były skurzone, więc tym razem je tylko przetarłem i mikrofibra była czysta), wnęki ADBL QW i opony dressingiem Sonaxa. Nie mogłem się napatrzyć na nie. No i wczoraj wyjechałem. 140 km i auto było autentycznie najbrudniejsze tej zimy. Najgorsze, że nie było co np. spryskiwać szyb za często, bo ten syf to była czyściutka sól i głównie rozcierało.

Na szczęście jak miałem podjechać pod garaż, to wpierw zajechałem na bezdotyk i przywróciłem mu jakąś godność człowieka szamponem aktywnym pod niskim ciśnieniem (na karoserię), proszkiem (na spód) i demineralką (całość). Listopadowy Colli 845 bardzo dobrze zrzuca brud i wodę, ale kropelek to on już zbytnio nie robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, davor napisał:

teoretycznie tak było w ramach podpisanego porozumienia BLS, jednak "dobre" firmy ubezpieczeniowe, poza porozumieniem, pozwalają na BLS pomimo tego, że ubezpieczalnia sprawcy nie należy do porozumienia

To bardzo ciekawe co piszesz... korzystałeś kiedyś ? Bo ja próbowałem 3 razy... i za każdym razem było że OC sprawy jest w firmie nie należącej do BLS więc nie mogłem z tego skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jagmar pierwsze z brzegu, ze strony ubezpieczyciela (bez robienia reklamy)

Co w sytuacji gdy będę poszkodowany przez kierowcę ubezpieczonego w towarzystwie, które nie przystąpiło do rynkowego systemu BLS?

Każdy posiadacz OC Szybka Wypłata może liczyć na usługę bezpośredniej likwidacji szkody, bez względu na to w którym towarzystwie był ubezpieczony sprawca wypadku. W.... nie tylko przyjmie zgłoszenie takiej szkody, ale też zlikwiduje ją od początku do końca. Nasz klient nie będzie musiał kontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy. 

Dodam jeszcze, że zanim podpisano porozumienie BLS w 2015, to już jeden z ubezpieczycieli już oferował takie rozwiązanie (sam jeden na polskim rynku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo interesują mnie formułki na stronie... Dodatkowo nie wiem co znaczy "OC Szybka wypłata" czyli że trzeba coś dokupić do OC? Ja piszę z własnego doświadczenia że 3 razy nie udało mi się z tego skorzystać pomimo że moje towarzystwo było w BLS (sprawcy nie). Więc dlatego pytam czy korzystałeś z tego, bo formułki na stronie to tak jak wyżej napisałem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jagmar 🤦‍♂️...

Osiem towarzystw przystąpiło do porozumienia o BLS. Wszystkie z nich uznają wzajemne roszczenia. Są jednak towarzystwa, które oferują BLS niezależnie od ww. umowy, bez względu na to, w jakim towarzystwie ubezpieczony jest sprawca. Pisałem o jednym z nich kilka postów wyżej.

Uprzedzając pytanie - tak, likwidowałem tak szkodę, pytanie o ubezpieczyciela sprawcy było jednym z mniej priorytetowych.

Czego nie rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, davor napisał:

OWU i warunki podpisanej polisy też zapewne Cię nie interesują

a co ma OWU do formułki na stronie ? To 2 różne rzeczy - nie sądzisz ? Przytoczyłęś formułkę a nie zapis w OWU odnośnie. Praktycznie każde towarzystwo na stronie ma zapis że jest najlepsze i u nich tylko warto ubezpieczyć - wiec to też prawda ? 

11 minut temu, Michał126 napisał:

Są jednak towarzystwa, które oferują BLS niezależnie od ww. umowy, bez względu na to, w jakim towarzystwie ubezpieczony jest sprawca.

I są takie, które tego nie oferują więc czego Ty nie rozumiesz ? Stwierdziłem że nawet Twoje najlepsze ubezpieczeni może nie pomóc w kwestii BLS jeżeli druga stronie nie przystąpiła do BLS - czy gdzieś się minąłem z prawdą ? Mówię Ci na swoim przykładzie, że 3 razy miałem odmowę z BLS pomimo że moje towarzystwo w nim jest - Tobie się udało więc spoko - czy gdzieś stwierdziłem że tak nie jest ?

ps. czy Ty zawsze w każdym wątku musisz próbować leczyć swoje kompleksy i wyjść na najmądrzejszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jagmar napisał:

Stwierdziłem że nawet Twoje najlepsze ubezpieczeni może nie pomóc w kwestii BLS jeżeli druga stronie nie przystąpiła do BLS - czy gdzieś się minąłem z prawdą ?

przeczytaj jeszcze raz, ze zrozumieniem, to co napisał @Michał126 , szczególnie to co zacytowałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, davor napisał:

przeczytaj jeszcze raz, ze zrozumieniem, to co napisał @Michał126 , szczególnie to co zacytowałeś

ja przeczytałem - a Ty ? Wiesz, że jest coś takiego jak BLS - sam nie korzystałeś ale próbujesz wyjść na speca... Przytaczając formułkę z neta... no błagam Cię... Ja Ci piszę z DOŚWIADCZENIA że miałem odmowy a Ty próbujesz mnie przekonać że jest inaczej czy jak ? Są niektóre towarzystwa które oferują BLS bez względu na to czy druga strona jest w BLS... reszta nie... a Ty z uporem maniaka próbujesz wykazać że jak masz OC w towarzystwie które jest w BLS to sprawa załatwiona. nie mając o tym zielonego pojęcia

 

 

bls1.jpg

bls2.jpg

 

bls3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2019 o 09:14, jagmar napisał:

Możesz mieć wykupione swoje OC w najlepszej firmie na rynku - ale jeżeli sprawca ma wykupione w firmie krzak która nie należy do BLS to możesz sobie nagwizdać co najwyżej...

 

6 godzin temu, jagmar napisał:

Są 4 towarzystwa które oferują BLS bez względu na to czy druga strona jest w BLS... reszta nie...

 

6 godzin temu, jagmar napisał:

a Ty z uporem maniaka próbujesz wykazać że jak jest BLS to sprawa załatwiona. nie mając o tym zielonego pojecia

 

W dniu 12.02.2019 o 11:06, davor napisał:

"dobre" firmy ubezpieczeniowe, poza porozumieniem, pozwalają na BLS pomimo tego, że ubezpieczalnia sprawcy nie należy do porozumienia

 

7 godzin temu, Michał126 napisał:

Są jednak towarzystwa, które oferują BLS niezależnie od ww. umowy, bez względu na to, w jakim towarzystwie ubezpieczony jest sprawca.

czyli jednak nie czytasz ze zrozumieniem, nawet tego co sam napisałeś. To co wkleiłeś, tylko to potwierdza. Na tym kończymy dyskusję bo dalej nie ma ona sensu. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, davor napisał:

"dobre" firmy ubezpieczeniowe, poza porozumieniem, pozwalają na BLS pomimo tego, że ubezpieczalnia sprawcy nie należy do porozumienia

gdzieś mi ten Twój post umknął... 

skupiłem się na tym:

Godzinę temu, davor napisał:

Co w sytuacji gdy będę poszkodowany przez kierowcę ubezpieczonego w towarzystwie, które nie przystąpiło do rynkowego systemu BLS?

Każdy posiadacz OC Szybka Wypłata może liczyć na usługę bezpośredniej likwidacji szkody, bez względu na to w którym towarzystwie był ubezpieczony sprawca wypadku. W.... nie tylko przyjmie zgłoszenie takiej szkody, ale też zlikwiduje ją od początku do końca. Nasz klient nie będzie musiał kontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy. 

W takim razie przepraszam 😉 Myślałem, że chcesz mnie przekonać że jak masz OC w firmie, która jest w BLS to sprawa załatwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lewej zamiennik rolki prowadzącej który pomimo dobrania z katalogu nir pasuje, zle laduje na nim pasek ,rolka jest za blisko silnika i pasek nie przylega poprawnie. 

Noe moglem w to uwierzyc i uderzylem nawet do hurtowni ale pracownik przyniósł taka sam. Coz przełknąłem to ze aso audi ma cholernie wygorowane cene a tymbardziej juz do a6 i zamówiłem. Okazało sie ze jednak sie rozni, zobaczymy w piatek sobote montaż....

received_316494775671734.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jagmar napisał:

I są takie, które tego nie oferują więc czego Ty nie rozumiesz ? Stwierdziłem że nawet Twoje najlepsze ubezpieczeni może nie pomóc w kwestii BLS jeżeli druga stronie nie przystąpiła do BLS - czy gdzieś się minąłem z prawdą ? Mówię Ci na swoim przykładzie, że 3 razy miałem odmowę z BLS pomimo że moje towarzystwo w nim jest - Tobie się udało więc spoko - czy gdzieś stwierdziłem że tak nie jest ?

ps. czy Ty zawsze w każdym wątku musisz próbować leczyć swoje kompleksy i wyjść na najmądrzejszego ?

No i summa summarum zrozumiałeś w czym jest rzecz, więc po co były te inwektywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle walentynkowy pech... Skończył mi się silnik w astrze, nierówno chodzi strzela w dolot, ma mocne zmuły 😕

Poszukiwania drugiego auta czas zacząć chyba, że wstawie drugi silnik, ale wtedy to już chyba tylko i wyłącznie dożywocie dla tego samochodu.

Edit: Przed chwilą wystrzeliło świece na 3 garze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem auto po wymianie turbiny. Kupiona używka po regeneracji. Wytrzymała 100km i przy 180km/h na autostradzie zmarła. 20 kilometrów jechałem z siwym dymem za autem. Ci co papieża wybierają powinni się uczuć od turbin jak biały dym puszczać 🙂🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kilka postów wcześniej, że auto ostatnio wróciło od mechanika z naprawioną usterką, ale brakowało zaślepek śrub od górnej osłony silnika czy też spinek od dolnej osłony sinika. Dzisiaj odebrałem auto od innego mechanika i oczywiście usterka (chyba) naprawiona ale spinek od osłony, które kupiłem dwa miesiące temu brak ... k***a jak mnie to drażni. To, że 90% passatów na naszych drogach to szrot, który owych zaślepek/spinek nie ma nie znaczy, że tak ma każdy wyglądać. Jeżdżę jak głupi za każdą pierdułką, której potrzebuję a oni mając auto na podnośniku nie potrafią poświęcić 2 minut żeby je przykręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, stawek napisał:

Pisałem kilka postów wcześniej, że auto ostatnio wróciło od mechanika z naprawioną usterką, ale brakowało zaślepek śrub od górnej osłony silnika czy też spinek od dolnej osłony sinika. Dzisiaj odebrałem auto od innego mechanika i oczywiście usterka (chyba) naprawiona ale spinek od osłony, które kupiłem dwa miesiące temu brak ... k***a jak mnie to drażni. To, że 90% passatów na naszych drogach to szrot, który owych zaślepek/spinek nie ma nie znaczy, że tak ma każdy wyglądać. Jeżdżę jak głupi za każdą pierdułką, której potrzebuję a oni mając auto na podnośniku nie potrafią poświęcić 2 minut żeby je przykręcić.

Miałem podobne przejścia z mechanikami, którzy nagminnie gubili spinki osłon lub wszelkiego rodzaju zaślepki, do tego urwane plastiki podszybia czy inne historie. Nigdy nie odzyskałem nawet grosza za te pierdółki dlatego teraz jak czegoś brakuje przy odbiorze auta to odliczam od rachunku końcowego. Ostatnio się uzbierało prawie 200zł za osłonki i duperelki które pogubili, więc rachunek z ASO wręczyłem właścicielowi i kazałem odliczyć całą kwotę. Nie ma innego sposobu na partactwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, turzol napisał:

Miałem podobne przejścia z mechanikami, którzy nagminnie gubili spinki osłon lub wszelkiego rodzaju zaślepki, do tego urwane plastiki podszybia czy inne historie.

Dokładnie. Niedawno na przykład się zorientowałem czemu auto mojej matki dziwnie pierdzi. Otóż brakowało rury dolotowej do filtra powietrza i owalnej uszczelki między rurą a filtrem. Oczywiście filtr urąbany totalnie. I jeszcze miał być oryginał, a jest Bosch. Za rękę nikogo nie złapałem, ale to już koniec mojej przygody z ASO w Tarnowskich Górach - kiedyś też nie wymienili mi filtra kabinowego, który był w cenie usługi dezynfekcji klimatyzacji, ale zorientowałem się na drugi dzień, jak chciałem zobaczyć, czy wszystko dobrze wyczyścili. Oczywiście rurę, ale i gumy pod pokrywą silnika i spinki od osłony kupiłem w tym samym ASO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed założeniem zimówek w aucie rodziców zabezpieczyłem alufelgi Dluxem. Koła są po starym aucie służbowym mojego ojca, które zrobiło na nich pewnie z 1/3 ze swoich 200 tysięcy, które przejechało. Przygotowanie pochłonęło znacznie więcej czasu, pracy i środków, niż to było warte, bo po pierwsze samo doczyszczenie ramion od wewnątrz z brudu gromadzonego w latach 2013-2018 (bez żadnego mycia po drodze) było cudem, a po drugie okazało się, że od zewnątrz są strasznie porysowane od myjni szczotkowych, co zaczęło być widać dopiero po ich gruntownym wyczyszczeniu i wyglinkowaniu.

Auto od montażu kół zostało umyte dwa razy. Przez mojego ojca. Na szczotach.

Kurtyna.

Od zawsze ta sama historia, a ja dalej tak samo głupi, że jak już coś przy nim robię, to po swojemu...

23 godziny temu, dareme89 napisał:

A najlepsze jest to ze przekroczysz granice zachodnia wiocha wielkości 1/10 Twojego miasta i usługa profi. Do dziś żałuje ze odwiedzałem aso w Pl.

Niestety obecnie mam 300 km do granicy. W latach 1921-1945 miałem 10 km. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.