Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, paperson napisał:

@david2888 dzięki :good:Czyli wygląda, że do 2-3 akcji w roku nada się 😛

Dokładnie 🙂 jak chcesz w roku z 3 samochody wyprać i do tego jakiś dywan, kanape to smiało bierz 🙂 Do tego odkurzacza to tylko Chemia Maxifi 🙂 i efekty będą bardzo zadowalające  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecę odkurzacz Clatronic do zastosowań amatorskich. Kupiłem, wyprałem swoje auto, dwa dywany i narożnik, i przy cenach jakie są u mnie za takie usługi uważam, że jestem conajmniej na zero. Na plus to  mogę sobie teraz co roku delikatnie tapicerkę odświeżyć i to już będzie zysk. Chemia jakiej używałem to Excede Heavy Duty Cleaner, i też jestem zadowolony. Maxifi mam zakupione i jak zrobi się ciepło to mam w rodzinie szczura, którego zamierzam wyprać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eryczek, przedwczoraj na lokalnej grupie dotyczącej ogłoszeń związanych z motoryzacją znalazłem ogłoszenie o sprzedaży Seicento. Akurat świat jest mały i to sąsiad moich dziadków. Koleś wypudrował tego strucla i napisał, że przegląd jest jeszcze długo, a OC wyszło parę dni temu. Tablice obce. Napisałem temu mądrali w komentarzu, że UFG wpieprzy mu karę za brak ciągłości. Odpisał "...", to mu wrzuciłem link z aktualnymi karami. Koleś więc skasował ogłoszenie i dodał jeszcze raz. 😂 Na pewno sprzeda. Głupich nie sieją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 397 napisał:

oc się z automatu samo przedłuża panowie, tak mi mówiła znajoma co pracuje w ubezpieczeniach 🙂

 

29 minut temu, barto125 napisał:

@StreamHD bierz przez neta dziś, jeśli się samo nie przedłużyło.

 

No lipę odwaliłem totalną. W tamtym roku agent zaproponował mi Gefion / Polins bo było najtaniej i przystałem bo to, ale byłem nieświadomy jakości tej katastrofalnej firmy, która robi ludziom pod górkę.

Chciałem to zmienić i wyszło tak, że przegapiłem OC bo byłem święcie przekonany, że OC mam kilka dni po przeglądzie, którym mam za kilka dni...

Teraz to już się pewnie samo przedłużyło. Jutro zadzwonię do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić auto bez ważnego OC to żaden problem ...dla kupującego oczywiście 😜

Sprzedawca takiego autka może się spodziewać kary od UFG ale kupujący jak w dniu podpisania umowy K/S wykupi nawet przez telefon/ internet umowę OC , to jest czysty . 

18 minut temu, StreamHD napisał:

No lipę odwaliłem totalną.

Dlaczego? Masz samo OC? Jeśli tak, to co Cię obchodzi co ta firma za problemy robi osobom które się do niej zgłoszą jak Ty zrobisz komuś szkodę?  OC kupuje się gdzie taniej  , bo w razie wypadku tzn. gdzie my jesteśmy poszkodowanymi i tak zgłaszamy się do ubezpieczyciela sprawcy 😉  Oczywiście  w obecnych czasach nawet osoba przez nas poszkodowana może się zgłosić nie do tej naszej firmy lecz do swojej i przez nią załatwiać sprawę . 

Oczywiście jeśli wykupujemy z OC także AC, to już nie warto czasem oszczędzać kilka zeta i ubezpieczać od razu w czymś 'normalnym" 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, powalla napisał:

Dlaczego? Masz samo OC? Jeśli tak, to co Cię obchodzi co ta firma za problemy robi osobom które się do niej zgłoszą jak Ty zrobisz komuś szkodę?  OC kupuje się gdzie taniej  ,

 

No ja swój obowiązek spełniłem - OC mam ale jeżeli w kwocie podobnej byłby "normalny" ubezpieczyciel to bym wybrał takiego, żebym nie wspierał krętaczy i złodziei, a przy tym ludzie mogliby normalnie pozyskać należne im pieniądze z odszkodowania w razie czego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić auto bez ważnego OC to żaden problem ...dla kupującego oczywiście
Sprzedawca takiego autka może się spodziewać kary od UFG ale kupujący jak w dniu podpisania umowy K/S wykupi nawet przez telefon/ internet umowę OC , to jest czysty . 
Dlaczego? Masz samo OC? Jeśli tak, to co Cię obchodzi co ta firma za problemy robi osobom które się do niej zgłoszą jak Ty zrobisz komuś szkodę?  OC kupuje się gdzie taniej  , bo w razie wypadku tzn. gdzie my jesteśmy poszkodowanymi i tak zgłaszamy się do ubezpieczyciela sprawcy   Oczywiście  w obecnych czasach nawet osoba przez nas poszkodowana może się zgłosić nie do tej naszej firmy lecz do swojej i przez nią załatwiać sprawę . 
Oczywiście jeśli wykupujemy z OC także AC, to już nie warto czasem oszczędzać kilka zeta i ubezpieczać od razu w czymś 'normalnym" 
A no to obchodzi że jak ma się w normalnej firmie OC to jak ktoś Ci spowoduje szkodę to nie pierd... Się z jego firma krzak ani swoją firma krzak tylko idziesz do swojego ubezpieczyciela np. PZU, warta etc i dostajesz kasę praktycznie od ręki a oni już się martwią jak odzyskać tą kasę od firmy krzak...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Patryk14 napisał:

A no to obchodzi że jak ma się w normalnej firmie OC to jak ktoś Ci spowoduje szkodę to nie pierd... Się z jego firma krzak ani swoją firma krzak tylko idziesz do swojego ubezpieczyciela np. PZU, warta etc i dostajesz kasę praktycznie od ręki a oni już się martwią jak odzyskać tą kasę od firmy krzak...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Szkoda rozliczana jest z OC winnego szkody. Nie ma znaczenia w jakiej firmie masz OC bo to nie twoja firma będzie rozliczała szkodę tylko firma w której sprawcą na wykupione OC.

Np. masz kolizję nie ze swojej winy. Ty masz w PZU a sprawca w Warcie. Dostajesz kasę z Warty a PZU  żadnego w tym udziału nie bierze.

Nie ma chyba w tej chwili czegoś takiego jak "dobry ubezpieczyciel ". Wszystkie firmy są nastawione  na zysk i kombinują jak wypłacić jak najmniej.  Oczywiście różne są przypadki ale ogólnie wszystko pięknie wygląda tylko przy podpisywaniu umowy☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, davor napisał:

@rybka @rybka poczytaj sobie o bezpośredniej likwidacji szkód. Taka likwidacja forma likwidacji sprawia, że ma znaczenie w jakiej firmie masz wykupione OC.

Faktycznie jest coś takiego nawet nie wiedziałem a ostatnio rozliczałem szkodę☺

Ale to nie działa tak pięknie twoja firma załatwia formalności ale i tak w razie sporu o kwotę odszkodowania musisz się procesować z firmą sprawcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest coś takiego nawet nie wiedziałem a ostatnio rozliczałem szkodę
Ale to nie działa tak pięknie twoja firma załatwia formalności ale i tak w razie sporu o kwotę odszkodowania musisz się procesować z firmą sprawcy.
 
Mówimy tutaj o sytuacji jeżeli wchodzisz na drogę sądową co jest normalne. Cała reszte robisz u siebie i masz w dupie wszystkie firmy krzak innych.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rybka napisał:

Faktycznie jest coś takiego nawet nie wiedziałem a ostatnio rozliczałem szkodę☺

Ale to nie działa tak pięknie twoja firma załatwia formalności ale i tak w razie sporu o kwotę odszkodowania musisz się procesować z firmą sprawcy.

 

Nieprawda. Kwotę do wypłaty ustala firma, której zgłosiłeś szkodę, bo w ramach BLS to ona przejmuje odpowiedzialność, a należną sumę od ubezpieczyciela sprawcy ściąga w ramach roszczenia regresowego. Dodam, że PZU oferowało BLS przed przystąpieniem do porozumienia o BLS i dotyczy to wszystkich firm, na podstawie przepisów ogólnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, davor napisał:

Taka likwidacja forma likwidacji sprawia, że ma znaczenie w jakiej firmie masz wykupione OC.

Możesz mieć wykupione swoje OC w najlepszej firmie na rynku - ale jeżeli sprawca ma wykupione w firmie krzak która nie należy do BLS to możesz sobie nagwizdać co najwyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.