Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

@jagmar, warto wozić w portfelu wizytówkę jakiejś firmy naprawiającej szyby z taką naklejką, którą można od razu zakleić odprysk :good: W Nordglassie wykonują takie naprawy, ale też nie każdy przypadek się nadaje. Ja tak raz miałem w wynajętym aucie - w umowie było, że udział własny w każdej szkodzie wynosi 2 tys. zł, więc zawiozłem do serwisu od szyb i zrobili za dokładnie 123 zł. W przeciwnym przypadku raczej chciano by ode mnie pokrycia kosztów wymiany szyby. A zakleiłem to od razu, zwłaszcza, że była zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz w przeciągu tygodnia miałbym skasowany samochód przez jakiegoś kretyna.

Tym razem skręcałem w lewo i zostałem na podwójnej ciągłej, na zakręcie i pod bardzo dużą górkę wyprzedzony.

https://www.google.pl/maps/@50.7198728,21.0621597,3a,90y,37.44h,57.93t/data=!3m7!1e1!3m5!1sLQMxosC7iRDMuI4fDnDzoA!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DLQMxosC7iRDMuI4fDnDzoA%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dsearch.TACTILE.gps%26thumb%3D2%26w%3D96%26h%3D64%26yaw%3D198.21106%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656

Od razu za facetem pojechałem i go zatrzymałem na pustym kawałku drogi, to zaczął mnie straszyć kamerką. Zrobić coś źle i jeszcze się tego wypierać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w opisywanym przez Ciebie przypadku w najlepszym wariancie byłby współudzial w spowodowaniu wypadku. Bardzo często w takich sprawach orzeka się winę w tym przypadku... Twoja. Osoba wyprzedzającą karana jest tylko za odpowiednie wykroczenia w tym przypadku wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, skrzyżowaniu . .
Niestety powinienes spojrzeć w lusterko.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SylPio od kiedy pewna Pani najechała mi na tył samochodu na skrzyżowaniu, patrzenie w lusterka i kontrolowanie innych użytkowników drogi mam we krwi i tym razem też uchroniło mnie to od kolizji.

Głównie chodzi mi o głupotę ludzi i stwarzanie niepotrzebnego zagrożenia dla innych użytkowników. Nie rozumiem takim ludzi, którzy wyprzedzają na złamanie karku i robią to w miejscach do tego zupełnie nieprzeznaczonych, a później spotykamy się np. na pierwszych światłach w mieście.

Nie uważam się za mistrza kierownicy i kierowcę jeżdżącego cały czas zgodnie z przepisami, ale myślę za siebie i innych. Wykonuje manewry jeśli jestem pewien, że nie stworzę dla nikogo zagrożenia.

@Chat o to mi właśnie chodzi :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam świadomość tego jak wyglądają przepisy... Mam również świadomość jak wygląda niestety stosowanie ich oraz interpretacja połączona z zeznaniami uczestników zdarzenia.... Nie będzie żadnej gownoburzy. Trzeba sprawdzać co się dzieje i lepiej dać idiocie przejechać. Kamerka niestety nie pokaże tego czy kierunkowskaz w lewo był włączony co w związku z praktycznym zastosowaniem odpowiednich przepisów na tutaj orgomne znaczenie.

Dokładnie rok temu mój kolega miał zdarzenie wykonując identyczny manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu. Miał kamerę w aucie ... Niestety nie zarejestrowała ona tego czy miał włączony kierunkowskaz... Mimo iż ewidentnie było widać iż zwalnia aby wykonać manewr najważniejsze było jego sygnalizowanie. Osoba wyprzedzającą twierdzila, że kierunkowskazu nie było i niestety pozamiatane.

Life os brutal....

Trzeba mieć oczy wszędzie... Niestety niektórzy użytkownicy drogi uwazaja, że ulica to tor wyścigowy. Oczywiście zdarzają się odstępstwa i wyjątkowe sytuację.

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem, moja płyta główna prawdopodobnie wyzionęła ducha :/ wentylatory się załączają, karta graficzna świeci, ale żadnego sygnału ani z karty graficznej, ani ze zintegrowanej, ani na usb. Procek, który mi został to i5 3570k więc już nie kupię pod to nowej płyty, a dokupowanie nowej i5, porządnej płyty i ramu pod nią to ponad 2 polerki i kompletne zestawy past i padów do nich, które miałem kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie od dzisiaj po mału do szału doprowadza VW które kupiłem miesiąc temu. Z każdym pokonaniem 100km coś w nim się psuje. Nie zdążę naprawić wcześniej usterki a wyskakuje następna. 

Nakręciłem się na tą markę i zaczynam po mału żałować że nie zostałem z oplem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też VW już denerwuje, ale głównie dlatego, że jest stary. Dzisiaj zrobiłem pasek wielorowkowy z napinaczem (na zamiennikach, już taki burżuj nie jestem - pasek Contitech+napinacz SKF) i wyszedł czujnik temperatury silnika (przyczyna świecącego się od dawna check engine). Oryginalny czujnik 109 zł. Na plus, że normalnie chodzi na zimnym i zimno-ciepłym oraz przyzwoicie odpala (wreszcie). A w zeszłym roku musiałem zrobić kupę rzeczy, które zostały zaniedbane przede mną - wszystkie przeguby, tarcze z klockami z tyłu, jeden zacisk i linki z ręcznego (to dlatego, że ręczny trzymał na jednym kole od x czasu...) i olej w DSG. Niby większość rzeczy na zamiennikach, po dowiedzeniu się kto produkuje oryginał, ale koszty i tak poszły w absurd. Trzeba już się powoli rozglądać po salonach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szpyrek napisał:

Mnie od dzisiaj po mału do szału doprowadza VW które kupiłem miesiąc temu. Z każdym pokonaniem 100km coś w nim się psuje. Nie zdążę naprawić wcześniej usterki a wyskakuje następna. 

Nakręciłem się na tą markę i zaczynam po mału żałować że nie zostałem z oplem

Mówisz o aucie nowym czy używanym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zdenerwowała na "W" transakcja z Alli.

https://pl.aliexpress.com/item/Auto-Car-Polisher-Buffer-Detailing-Machine-6-Speed-Available-220v-850w-max-speed-4500rpm/32826709679.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.tnNLbE

Oczywiście doliczyli cło, z tym się liczyłem, bo to już standard - cła 70 zł, a koszt dostarczenia przesyłki przez UPS z urzędu do mnie to 90 zł ...no to ju przesada!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szpyrek niestety tak czasem bywa ... Najlepiej kupić sprawdzone auto używane z fajnym przebiegiem choć to również nie zabezpiecza człowieka przed wydatkami ale w pewnym sensie je ogranicza. Niestety to kosztuje odpowiednie pieniądze. Nie wspominam już o relacji ceny dobrych aut w DE względem PL

 

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SylPio wiem wiem, rozmawialiśmy o tym na pw. Udało mi się kupić od Polaka samochód który sam jechał do raichu po auto. Przebieg autentyczny, chłopak zbierał wszystkie paragony i rachunki przez trzy lata więc wiem co było robione i co może mnie czekać. 

Ale zirytowalo mnie to że skrzynia po regeneracji a na pierwszym biegu podczas zmiany na drugi po wciśnięciu sprzęgła słyszę głuchy stuk i się zastanawiam czy to czasem skrzynia a może tylko przeguby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj samochód, ktory wczoraj nie chciał oddac zimowego zestawu.:x Po odkreceniu śrub i naparzaniu mlotkiem, przez deskę, w oponę, nic nie dawało rady. Tak się felgi trzymały piasty. Dopiero brat, blacharz poratował. Od tylu je... Młodkiem i spadły felgi. Świeża farba na felgach skleiła się z piastą. 

Mial byc detaling nadkoli, malowanie zacisków i niestety dupa. Aby trochę piasta ogarnieta metalową szczotką na wiertarkę i nadkola ogarnięte APC ExceDe Bulldozer 1:10. Czasu brakło, zrobiło się ciemno. Dziś druga strona :/

IMG_20180407_121726-934x1663.jpg

IMG_20180407_183112-1664x934.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ktm950 tez to próbowałem i nic. Nawet wersja hardcore nie pomogła, czyli lekko dokrecic śruby aby ręką i na zaciągniętym hamulcu ręczny ruszyć do przodu, do tylu. Trzymało jak pierun...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.