Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

@Michał126 zobacz na zdjęcie ze stanem licznika - plaka aż mokro :)

BTW, mam nawet gdzieś zdjęcia z wyjazdów tym samochodem (raz zdarzyło mi się przeciąć oponę na remontowanym odcinku drogi, potem zatrzasnąć kluczyki w bagażniku i ciąć skórę pod podłokietnikiem nożem do tapet aby się tam dostać (brak tunelu na narty) - gdzieś na tych zdjęciach powinien być przebieg auta. 

Można też podpytać w salonie VW Autoremo Nowy Targ - samochód dobrze znany, non-stop coś się działo (np siedmiokrotnie naprawiana wiązka tylnej klapy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, vangsta napisał:

Można też podpytać w salonie VW Autoremo Nowy Targ - samochód dobrze znany, non-stop coś się działo (np siedmiokrotnie naprawiana wiązka tylnej klapy).

Jak kupujący ma choć trochę oleju w głowie to zrobi użytek z Vinu i sprawdzi historię auta.  Nawet przy takich naprawach jak wiązka to chyba jest spisywany stan licznika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vangsta  Możesz sprawę zgłosić na policję, jeżeli masz pewność ;) Lepiej przytrzeć nosa takim handlarzom w Polsce. Sam handluję samochodami, ale NIGDY nie pomyślałbym o cofnięciu przebiegu. Jak dla mnie, jest to jawne oszustwo i kradzież pieniędzy(niższy przebieg - wyższa cena). Wiem jak często się to zdarza, bo obracam się w środowisku elektroników samochodowych i widze, że w mojej miejscowości prawie każdy handlarz to stosuje. Przykre ale prawdziwe. Kupując samochód zawsze możecie zapytać handlarza o zdjęcia aukcji na której został zakupiony samochód(niemcy) lub sprawdzać VIN ;) Niestety naprawdę wiele samochodów ma cofniete liczniki w Polsce. Dopóki takich sytuacji nie będzie się zgłaszało, nie zrobi się głośno w polsce o zatrzymaniach nieuczciwych handlarzy - dopóty nie zaprzestaną takich działań. 

 

Mój znajomy oddał auto do komisu z przebiegiem ponad 260tyś km, a na otomoto wystawiony został z przebiegiem 140tyś km. Ale on sprawę zglosił na policję, a handlarz z tego co pamiętam dostał wyrok w zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz dostałem info od jednejcz osób z którą tam pracowałem że samochód został sprzedany jednemu z pracowników - podobno za 10k. Ciężko powiedzieć czy auto nie zostało sprzedane dalej innemu handlarzowi. 

Napisałem już maila do tej firmy - tak na marginesie, w mocno niejasnych okolicznościach dana firma nie wypłaciła mi dosyć sporej kwoty wynagrodzenia - wystarczy poszukać w gowork nazwy firmy z tablic rejestracyjnych auta, jest tam poruszony wątek. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 kurde znowu kiedyś Cię oznaczyłem i nie mogę usunąć... 

 

 

Miałem dzisiaj odkurzyć najszybsze autko na świecie ( służbowe :D ) miałem to zrobić sobie na zewnątrz ale chyba zrezygnuje i wjadę do środka :D

 

Screenshot_20180221-082344-600x1067.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto stało 8 dni bo miałem wolne i tak jakoś w weekend jeździliśmy autem żony. Rano wychodzę do pracy, próba odpalenia auta a tu rozrusznik trochę ruszył i akumulator zdechł :( Aku z września 2012 tak ,że trochę już ma aktualnie się ląduje jak nic z tego nie będzie to trzeba szukać nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona dostała mandat 500zeta za brak uprawnień a dokładnie za brak badań lekarskich prawko miała na 10 lat i kończyło sie w wrześniu. A została potraktowana jak by nie miała w ogóle nawet panowie zabronili jej wsiąść do auta i straszyli laweta. a na koniec nie wiedzieli czy zatrzymać jej prawko.  825 zł poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konczy sie we wrzesniu, czy skonczylo we wrzesniu 2017? Jesli to drugie to ciesz sie ze tylko tyle Cie to kosztowalo, bo jakby po wrzesniu ktos spowodowal wypadek i Twoja zona bralaby w tym udzial to ubezpieczyciel by sie pewnie wypial na Twoje roszczenia , ba ze nie wspomne co by bylo gdyby to zona spowodowala wypadek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze @powalla, jeśli data ważności skończyła się we wrześniu to już i tak dosyć czasu minęło, a jeśli ważność się skończyła to proste że uprawnienia są nie ważne czyli tak jakby ich nie było..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audicoupe napisał:

została potraktowana jak by nie miała w ogóle

A jak miała być potraktowana? Tu nie skończyła się ważność dokumentu, a ważność uprawnień.

Wasze niedopatrzenie, więc karę trzeba przyjąć na klatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona miała stłuczkę, gość się zatrzymał żeby ją wpuścić w korku a następnie chamsko ruszył i specjalnie uderzł. U Niej tylko zarysowanie ledwo widoczne a u niego pekniety zderzak i stłuczona lampa. Podejrzewam że ta parówa miała już wczesniej te uszkodzenia i znalazl okazję żeby to naprawić nie na swój koszt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego kocham moje SJ cam :D. Tak czy siak, ma w domu faceta który to ogarnie a za pół roku zniżki wrócą ;). Wypij piwo i przytul kobietę bo pewnie roztrzęsiona jak nie ze złości to z nerwów ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pit_Krk 

W dniu 23.02.2018 o 20:29, Pit_Krk napisał:

A jak miała być potraktowana? Tu nie skończyła się ważność dokumentu, a ważność uprawnień.

Wasze niedopatrzenie, więc karę trzeba przyjąć na klatę.

A czy nieaktualne nazwisko w prawie jazdy to podobny problem czy detal? W sumie od 5 lat żona ma źle nazwisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Slovak napisał:

Dobrze, że posiadam jeszcze bezterminowe prawo jazdy. Będę zwlekał z wymianą do ostatniej chwili. 

Kiedyś przez tą bezterminowosc za granicą nie sprzedali mi fajek :) bo "fejk" prawko bo bezterminowe :D

Ale też szanuję ten dokument i pilnuje co by nie zagubic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tomas22 napisał:

Ale też szanuję ten dokument i pilnuje co by nie zagubic.

Dla mnie dokumenty bezterminowe mają jedną wielką zaletę, nie muszę sobie zawracać głowy kiedy je wymienić i chodzić po urzędach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.