Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

To i ja pojanuszuje. Mieszkam w mieście. Dużo powiedziane bo to ostatnie działki w obrębie miasta 😉 i w drodze do centrum z budów wyjeżdżają sprzętem czy dostawy i to samo ziemia glina na drogę. Albo błoto albo się kurzy. Jak pojadę po bułki 500m to się prosi o rinslessa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nigdy nie doczyścisz maszyny na tyle żeby coś po drodze nie odpadło, nie ubrudziło drogi  itd... Nie będę tu stawać po niczyjej stronie, ale wiem że chłopaki nie mają to takie łatwe jak by się mogło wydawać 😅

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 godzin temu, Slovak napisał(a):

Ludzie dziwiący się, że miejscowość może nie mieć ulic. Kolejny raz przy podawaniu danych adresowych firmy spotykam się z głupimi docinkami. 

Głupie docinki są absolutnie niedopuszczalne.

Ale! Młodzi ludzie z którymi mam do czynienie w pracy, urodzeni i wychowani w dużych miastach, mających po ponad 2 tyś ulic (z których większości nawet nie znają), kompletnie nie ogarniają że można mieszkać w miejscowości która ma po prostu kilka numerów. Dla nich to kompletna abstrakcja i podejrzewają na początku że to nieporozumienie lub jakiś błąd. Nie ma się co wkurzać.

Przy czym powtórzę, głupie docinki z tym związane są nie profesjonalne i niedopuszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Slovak napisał(a):

@lol19pl, gdzie planujesz się przeprowadzić? 

Katowice, ja wiem, że tam też są korki, ale w zeszły piątek z jednej strony na drugą jechałem 35 minut, w Warszawie podobny dystans to prawie dwa razy taki czas odkąd nastąpiły pewne wydarzenia na wschodzie oraz korporacje wznowiły pracę stacjonarną. No ale może w Warszawie się długo jeździ, ale za to mieszkania kosztują 3-4 razy tyle 😊

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eryczek napisał(a):

Głupie docinki są absolutnie niedopuszczalne.

Ale! Młodzi ludzie z którymi mam do czynienie w pracy, urodzeni i wychowani w dużych miastach, mających po ponad 2 tyś ulic (z których większości nawet nie znają), kompletnie nie ogarniają że można mieszkać w miejscowości która ma po prostu kilka numerów. Dla nich to kompletna abstrakcja i podejrzewają na początku że to nieporozumienie lub jakiś błąd. Nie ma się co wkurzać.

Przy czym powtórzę, głupie docinki z tym związane są nie profesjonalne i niedopuszczalne.

Za pierwszym razem puściłem to mimochodem, ale gdy sytuacja powtarza się już któryś raz to podniosło mi to ciśnienie. Są rzeczy, które można zachować dla siebie lub porozmawiać w gronie pracowników. 

Co do młodych ludzi to mam wrażenie, że mają mocno spaczony światopogląd przez pewne środowiska i nie widzą życia poza miastem. Ale to już temat na dłuższą rozmowę przy kawie 😉

Osobiście dzielę życie pomiędzy miastem a wsią i każde z tych miejsc ma swoje plusy oraz minusy.

@lol19pl, to będzie okazja do detailingowych spotów. Ostatnio odcinek Dąbrowa Górnica - MrCleaner jechałem ponad godzinę. Korków w Krakowie jednak nic nie przebije 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slovakno właśnie jak sobie pomyślę, że do MrCleanera będę miał mniej niż 20 minut w korkach, to się ciepło na serduszku robi. Teraz w Warszawie nie mam nic blisko i jak czegoś na szybko potrzebuję to i tak muszę jechać 15 minut do petrostara, gdzie wybór kiepski.

A co do małych miejscowości, to cale dzieciństwo spędziłem na takiej wsi, że w Google maps do dzisiaj jak wpiszesz adres, to niczego nie znajdziesz. Ale najlepsze tłumaczenia do kurierów i dostawców pizzy "tam gdzie była hurtowania z alkoholami", bo 25 lat temu mój dziadek prowadził taki biznes, choć ja tego nawet nie pamiętam, to każdy w okolicy wie gdzie to było 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lol19pl napisał(a):

Ale najlepsze tłumaczenia do kurierów i dostawców pizzy "tam gdzie była hurtowania z alkoholami", bo 25 lat temu mój dziadek prowadził taki biznes, choć ja tego nawet nie pamiętam, to każdy w okolicy wie gdzie to było 🤣

Ja praktykuję formułkę "wjazd na końcu cmentarza" i każdy bez problemu trafia 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Slovak napisał(a):

Ja praktykuję formułkę "wjazd na końcu cmentarza" i każdy bez problemu trafia 😉 

U mnie tak łatwo nie ma, jak nie wyślę pinezki lub adresu to nikt trafić nie może....bo...no z obwodnicy jedziesz główną na Warszawę, potem przed kościołem na skrzyżowaniu w prawo, potem za drogą po prawej stawy, po lewej jedyna droga asfaltowa, do końca na mostku w prawo i 4 dom po lewej.

Mało kto trafia a wytłumaczone dobrze.

Ma to swoje uroki, jak obce auto przed domem jedzie to nerw co on tu robi i po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineketo polecam w Google maps zgłosić adres. Ja tak kiedyś zrobiłem i to ogarnia 50% przypadków, ale to tylko dlatego, że dom miał numer "B", ciocia obok miała "C", "A" nigdzie nie było, a wjazdy do posesji dzieliło 350m i lasek.

Ale jak masz prostą sytuację, to powinno pomóc. 

@Domel

No mam nadzieje, że na święta się wprowadzę, ale na razie same obsuwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam regularnie taki problem z boltem. Mieszkam w trzeciej linii zabudowy. Adres i wjazd w drogę prywatną od konkretnej nazwanej ulicy.

50% boltów jedzie 300 m dalej i skręca w jakąś drogę ledwo utwardzoną gruzem na której nie da się zawrócić i jadą na upadłego pół kilometra a potem pół kilometra na wstecznym. Spóźniają się o ponad 10 minut.

Standardowo do kierowcy idzie z zamówieniem informacja z wykrzyknikiem jak widzisz drogę z gruzu to zawracaj itd.

Adres w google dodany. Już mi ich szkoda 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.