Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

Przemyśl sobie podczas wymiany sprzęgła wymianę dwumasy, później możesz tej decyzji żałować, jak już masz skrzynię zrzuconą to po co za kilka tysięcy km wracać do tematu i znów płacić za robociznę, chyba że jesteś mechanikiem i sam sobie temat ogarniasz, ale to i tak szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Posejdon napisał:

Ehhh skończył się black friday i wysypała mi się rękawica do mycia i gdzie tu teraz fajnie tanio kupić gyeona smootaska:unsure:

 

 

Mogę Ci zrobić black frajdej na CAR PRO WOOL WASH MITT bo mam raz użytego iod roku lezy zapakowany w folii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś jest do wszystkiego to jest do niczego - czyli pierwszy mały śnieg i wielosezony w Chevy'm pokazały swój potencjał a raczej ich brak . 

Na szczęście kolega oponiarz trzymał dla mnie opony . 

Jutro montaż 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, keza napisał:

U mnie z kolei szykuje się wydatek bo dzisiaj ujawniło się sprzęgło w XP, mam nadzieję że dwumasa jest cała.

Chyba najlepszy test na dwumas  to jazda w miejskich korkach albo symulacja czyli start stop start stop. U mnie pod koniec żywota dwumasy, przy ruszaniu auta mało nie rozerwało.  Potężne wibracje. Od razu na warsztat i wymiana żeby nie katować auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, powalla napisał:

Dokladnie jakie to te opony?

Teraz mam General Grabber , a wymieniam na Hankook tylko że typowa zimówka 

 

40 minut temu, powalla napisał:

No i wiesz ze duzy van z napedem na tyl to ciezki temat w zimie? 

Pewnie że wiem , ale nie sądziłem że na 1 cm śniegu będzie taka tragedia że auto stawia bokiem , opona nie klei w żadnym stopniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Pływak napisał:

Skoro padło sprzęgło i  tak trzeba zwalać skrzynie to nie nie trzeba testować bo wyjdzie przy demontażu. Jak jest sztywne pakować tylko nowe sprzęgło z dociskiem i łożyskiem lub wysprzeglikiem jeśli jest to wysprzeglik centralny z łożyskiem.

@Pływak dwumasa zostanie zweryfikowana po demontażu. Sprzęgło wleci SACHS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padający cały czas od rana śnieg i zasypane drogi, a dodatkowo tandetne opony zimowe Nokian WR A3, przejeżdżę jeszcze zimę na nich i pójdą na śmietnik. Wystarczy mi już przepychania się przez zaspy i jazdy w koleinach. Do tego przed chwilą doszło PGE i brak dostaw prądu co chwilę, a przez całe lato i wiosnę nie potrafili usunąć gałęzi i drzew. 

23878948697_e91f85d5e3_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, Michał126 napisał:

Odebrałem samochód z lakierni. Przy ściąganiu połamali mi pamiątkową, niemiecką ramkę. :wallbash:

Geniusze cos zaproponowali w zamian ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, powalla napisał:

Slovak takie sa uroki mieszkania na zadup ... tzn.  daleko od cywilizacji , wiec moze czas zainwestowac w generator  i zmienic pojazd na wyzszy ;) 

Z tego co pamiętam, @Eryczek niedawno też się złościł na energetykę, a mieszka w mieście ;). Pierwszy opad śniegu, mocniejszy wiatr, mocniejszy deszcz = brak prądu, a co za tym idzie internetu i możliwość pracy (przynajmniej dla mnie). 50 km od Kielc to nie tak daleko od większego miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BiałyGTi napisał:

Geniusze cos zaproponowali w zamian ?? 

Założyli swoją (z Opla) i dali mi z ASO VW, z którym współpracują :lol: Przeprosili, powiedzieli, że pękła przy ściąganiu, ale ją założyli z powrotem, tylko że się "rozwarstwiła" jak zapinali w nią tablicę (czyli rozleciała w mak). No ale dobra, 12-letni plastik. Zmienię se na Porsche Katowice obie, tę drugą schowam i tyle. Szkoda tylko, że ten niemiecki salon od 2008 roku nie istnieje, bo bym se skombinował nową :lol: A auto było tam kupione w 2007 (demo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Slovakz ty miastem to bym tak nie szalał - mieszkam w sporej wiosce pod Warszawą:D

A czemu Teraz Ci się to przypomniało? Nie mów że Ci po takich drobnych opadach śniegu, już prąd wyłączyli:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przy takiej pogodzie i syfie na drogach, to nie wiem czy w ogóle mi się chce myć auto :/ Planowałem w weekend umyć swoje i wuja z Katowic (Nissa Juke nie myty od Września ale zabezpieczonym Coli 476s :D ), ale chyba odpuszczę no i na dodatek temperatura zapowiadana 0 - (+1) w dzień, a w nocy -1 :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolejny rok pluje sobie w brodę, że wyjście wody pod karchera zrobiłem tylko na zewnątrz domu i siłą rzeczy na zimę je zakręcam. Na przyszły rok planuję montaż stacji zmiekczającej wodę to przy okazji zrobię w garażu wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.