Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wkurza ale dosłownie wkur**a mnie farmakologiczny biznes,dokładnie ceny szczepionek dla młodego. W styczniu rozszerzone szepionki 860 zł + 40 leki przeciwgorączkowe na czarną godzinę, dzisiaj 360 zł a za 2 tyg kolejna dawka szczepionek że stycznia czyli 860 zł 😠 

Tak jest alternatywą darmowego szczepienia sanepidowskim wynalazkiem ale 2 miesięczny mały człowiek zamiast 2 wkłuć ma ich 6 na jednej wizycie,jakaś paranoja.

  • Lubię to 1
  • Zły 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielek. napisał:

Nie wkurza ale dosłownie wkur**a mnie farmakologiczny biznes,dokładnie ceny szczepionek dla młodego. W styczniu rozszerzone szepionki 860 zł + 40 leki przeciwgorączkowe na czarną godzinę, dzisiaj 360 zł a za 2 tyg kolejna dawka szczepionek że stycznia czyli 860 zł 😠 

Tak jest alternatywą darmowego szczepienia sanepidowskim wynalazkiem ale 2 miesięczny mały człowiek zamiast 2 wkłuć ma ich 6 na jednej wizycie,jakaś paranoja.

Moja mała już po 2 dawkach. W kwietniu 3 dawka. Kupujesz szczepionki w przychodni czy w aptece? U mnie na 1 dawce braliśmy szczepionkę w przychodni i wyszło 800 zł. Na drugiej dawce byliśmy jakoś 3 tygodnie temu i nie mieli w przychodni jednej szczepionki więc lekarka dała mi receptę i pojechałem szukać po aptekach, fakt że dopiero w 4 aptece znalazłem tą szczepionkę, ale wyszła 40zł taniej niż w przychodni. Może to jakiś trop żeby wziąść receptę i kupić samemu, tylko trzeba je odpowiednio przewozić i przechowywać bo może zaszkodzić maleństwu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem to samo. Szczepionki skojarzone. Dodatkowo rotawirusy, pneumokoki i inne... Za wszystko placilem. Bylo minelo. Na najblizszych nie oszczedzam.

Kiedy masz swiadomosc bycia ojcem musisz miec rowniez swiadomosc wydatkow z tym zwiazanych.

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Malik87 napisał:

@PiterG dokładnie, ale fakt tego jak drogie są te szczepionki WKU** bo za to chajsiwo można by co dzieciakowi kupić. No ale cóż 😉

Przez to z żoną rozmyślamy czy by nie postarać się o drugie dziecko przed powrotem do Polski 😁

Szczepienia i inne pierdółki bezpłatne 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lotek900 Chodzimy do prywatnej przychodni i od nich wszystkie szczepionki kupujemy. Fakt jest to jakaś oszczędność,gdyby tylko apteki były dobrze zaopatrzone 😉@gromog  Nawet nie myślę żeby oszczędzać ,stać mnie na to żeby małemu w miarę możliwości zapewnić jak najlepszą opiekę. 

Chodzi mi o sam fakt chorej ceny,i świadomości koncernów że na tym nikt nie będzie oszczędzał,dlatego można dyktować dowolne ceny.

Szkoda mi tych dzieciaków których rodzice nie mogą sobie pozwolić na komfort maluszka i muszą się zdecydować na darmowe szczepienia 😒  była dzisiaj taka rodzinka gdzie kuli maluszka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danielek. No nie każdego stać na takie szczepionki, dlatego niektórzy przedłożą rachunki, żywność ponad komfort dziecka w mniejszej ilości ukłuć. My też pewnie byliśmy kłuci za dziecka i daliśmy radę 😛

Kogo stać to dobrze, kogo nie to też nie jest źle. Obie szczepionki działać będą.

Rotawirusy chyba są całkowicie płatne i w tym przypadku warto wziąć zapłacić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, damiano2007 napisał:

 My też pewnie byliśmy kłuci za dziecka i daliśmy radę 😛 

Oj, chyba nie, bo za naszych czasów nie było jeszcze tych wszystkich rota... i koków 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składałem dziś zamówienie w kwiaciarni z dostawą na Dzień Kobiet. Potrafię zrozumieć, że wszyscy chcą zarobić ale dlaczego kasują dwa razy po 20zł za dostawę na terenie miasta to trochę przesada.  

Bo to kilka dni w roku kiedy popyt jest przeogromny i mogą regulować cenę bo i tak zleceń w opór :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh tak ważny mecz polskiej reprezentacji odbędzie się bez udziału publiki. Specjalnie pod ten dzień wziąłem urlop w pracy, kupione bilety, zarezerwowany hotel, tyle planów by odwiedzić Clair, @Birkhofby zbić przysłowiową forumowa piątkę , poszwedac się po dobrze wyposażonej detailingowo części Polski a tak wyszło że chyba jednak zostanę na mazurach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 miałem w planach pytać kto z Wrocławia i jakiś wspólny wypad co Clair może 😁

Mam nadzieję że żona ( straszna panikarą apropos sytuacji ) da mi zielone światło by jechać chociaż z banerami pod stadion 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas-sg ja aktualnie we Włoszech jestem, na przedmieściach Mediolanu. Powiem Wam, że wszędzie taka nagonka jak to wirus w tym kraju panuje, pozamykane wszystko, utworzone czerwone zony itp. itd. 

Z mojego punktu widzenia: 

W jednej firmie był chyba odgórny przykaz noszenia masek i od sekretarki po magazyniera wszyscy je mieli. Wprawdzie wspomniana sekretarka tylko opuszczoną na szyję, a niektórzy zakładali na twarz dopiero podczas zbliżenia się drugiej osoby bez maski. 

Na stacjach paliw i częstych tam Autogrilach jedni z obsługi mają maski inni nie. 

W sklepie spożywczym widziałem tylko dwie małolatki z maseczkami chyba bardziej dla mody niż z faktycznego zagrożenia. 

Dziś po18stej, a więc już dla większości Włochów po powrocie z pracy do domu, w supermarkecie DM na typowym osiedlu ludzie na kasach w maskach i foliowych rękawiczkach. Klienci na palcach jednej ręki ci "zamaskowani". Ludzie biegający czy na spacerach z psem bez. Najśmieszniej wyglądał dla mnie facet jadący autem, który w swoim C3 jechał w masce, do bloku doszedł w masce, ale już mijając się z sąsiadami zdjął. 

Policjanta żadnego nie widziałem w masce. 

Także sam nie wiem co o tym myśleć. Na pewno widać, że nie wszystko jest ok ale też paniki, pustych półek w sklepach, zamkniętych stref czy opustoszałych ulic nie zauważyłem. 

I nie mówię tu tylko o rejonie w którym jestem, bo wjeżdżając od strony Austrii przez Brennero czy od Francji przez Mt. Blanc jest identycznie. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh tak ważny mecz polskiej reprezentacji odbędzie się bez udziału publiki. Specjalnie pod ten dzień wziąłem urlop w pracy, kupione bilety, zarezerwowany hotel, tyle planów by odwiedzić Clair, @Birkhofby zbić przysłowiową forumowa piątkę , poszwedac się po dobrze wyposażonej detailingowo części Polski a tak wyszło że chyba jednak zostanę na mazurach...

Dawaj znać jak coś się wyklaruje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.