Skocz do zawartości

Budowa domu, garaż, kanał - kilka pytań.


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 10-letniego John Deera i muszę się przyznać, że ani razu go nawet nie myłem. Nie ma ani grama rdzy i odpala od strzała (nawet na wiosnę po półrocznej przerwie w koszeniu).
Jedynie co to zmieniam regularnie olej (tego samego producenta co samochód - Amsoila... cenowo wychodzi nawet podobnie co te wszystkie marketowe do kosiarek), filtr powietrza i od czasu do czasu świecę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

Dobra pany i panewki 🙂

Używał ktoś tej farby do betonu w garażu?

12132683902

Generalnie najpierw plan jest zaimpregnować świezy betonik a potem będę myśleć nad jakimiś najazdami lub quickfloorem 🙂

Jeśli nie ta to jaka?

Liczy się też cena 🙂

Garaż trochę mniej jak 17m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia wiem że jak miejsce mokre to u mnie farba drogowa nie dała rady...odparza ją, ale co się dziwić chemia, woda ciężkie tematy... Żałuję z nie robiłem odrazu płytek... Ale jak położysz na to qf to może i będzie miało to rację bytu... Większość hal gdzie mają pomalowane i myja auta albo dużo kręcą kierownica to kicha to wygląda po czasie....temat mocno do przemyślenia. Ja żałuję 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2022 o 18:03, Domel napisał:

Generalnie najpierw plan jest zaimpregnować świezy betonik a potem będę myśleć nad jakimiś najazdami lub quickfloorem 🙂

Wojtek malowanie świeżej posadzki = kłopoty. Po kilku miesiącach farba zacznie ci odparzać. Odczekaj ze 12 miesięcy.

Co do malowania to zainwestuj w farbę epoksydową. U mnie Tikkurila siedzi już 3 rok i nic się z nią nie dzieje mimo, że nie ma lekko.

Quickfloor jest może i bajerancki ale weź usuń spod niego syf jak ci się nazbiera.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 17m2 różnica w koszcie między tanio a dobrze nie powinna bardzo doskwierać. Problemem będzie renowacja za jakiś czas jak trzeba wszystko opróżnić itd. Taka farba, chyba, nie zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci.

o QF mam podobne zdanie - raczej nie dla ludzi którzy chcą mieć czysto i mniej kurzu 🙂 mnie by coś wzięło i w zimie bym co miesiąc rwał 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie szybkie pytanie jestem na etapie wyprowadzania odpływów ściekowych z garażu i myślę nad zamontowaniem separatora substancji ropopochodnych aby w przyszłości nie mieć problemu z zarejestrowaniem działalności gospodarczej i tu pytanie czy ktoś już z Was może to przerabiał i może polecić coś sprawdzonego co przejdzie przy zakładaniu działalności ? Ścieki będą odprowadzane do szamba bo jeszcze nie ma kanalizacji w ulicy. Z góry dziękuje za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misza ja właśnie założyłem separator na swojej działce. Założony tylko dlatego żeby nikt nie robił problemów ze myje auto na swojej posesji. Niestety jedyny odpływ w garażu i plan jest że będę mył na macie przed garazem z odprowadzaniem wody do właśnie tego odpływu. Kierownik powiedział żebyśmy tego nie nanosili narazie na mapkę żeby nie było potrzeby pozwoleń wodnoprawnych. Czyli separator będzie ale żaden urzędnik nie będzie tego wiedział 😁

Coś jeszcze potrzebujesz wiedzieć to pisz, jeśli szukasz na allegro do lepiej dzwonić do sprzedawcy i kupić poza allegro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Misza napisał:

a mógłbyś polecić jakiś konkretny model albo markę bo rozbieżność cenowa jest bardzo duża 

http://wiro.net.pl/kontakt

Na który dokładnie numer dzwoniłem mogę Ci powiedzieć jutro lub pojutrze bo dzwoniłem z telefonu mamy. Ogólnie brałem najtańszy 6l/s po prostu "żeby był ".

Na więcej pytań na pewno odpowie pan z Infolinii. Ja chciałem jeszcze mniejszy a pan sam wyskoczył że ludzie biorą przeważnie pod autodetailing i doradził większy w cenie mniejszego na allegro bo wtedy oni nie płacą prowizji allegro 🙂

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tomas-sg napisał:

http://wiro.net.pl/kontakt

Na który dokładnie numer dzwoniłem mogę Ci powiedzieć jutro lub pojutrze bo dzwoniłem z telefonu mamy. Ogólnie brałem najtańszy 6l/s po prostu "żeby był ".

Na więcej pytań na pewno odpowie pan z Infolinii. Ja chciałem jeszcze mniejszy a pan sam wyskoczył że ludzie biorą przeważnie pod autodetailing i doradził większy w cenie mniejszego na allegro bo wtedy oni nie płacą prowizji allegro 🙂

Firma wydzwoniona czekam na ofertę dzięki śliczne za szybką pomoc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
18 godzin temu, Tomas-sg napisał:

separator będzie ale żaden urzędnik nie będzie tego wiedział 😁

No dobra ale jak Cie ktoś wredny podkabluje to jak sie wybronisz jesli tego nie ma na "mapce"? W sensie jaka jest linia obrony? Fotka z montażu i udowadnianie ze mam separator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel tak naprawdę nie wiem. Dostałem z firmy certyfikat że na takiej działce separator jest zamontowany i mam nadzieję że to wystarczy. Myślę że jeśli coś takiego się zdarzy to będzie to polegało na wizji lokalnej i papierach że mam coś takiego. Nie wiem 🙂

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
49 minut temu, Domel napisał:

wredny podkabluje to jak sie wybronisz

tak naprawde @Tomas-sg pisze ze bedzie mył na macie wiec nawet jak go ktos podkabluje to on myje na macie i nic mu nie bedą mogli zrobić bo rownie dobrze z maty moze do zbiornika odprowadzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam przepisów dokładnie, ale jak przyjdzie kontrola to podchodzisz do pokrywy seperatora, odkrecasz i pokazujesz. Przypuszczam, że przy takich akcjach i tak, zależy od urzednika czy bedzie sie chcial przywalic o cos czy nie. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Stoję przed wyborem bramy do garażu - 5m szerokości więc dość spora. Biorę pod uwagę Hormanna i Wiśniowskiego. Na plus Wisniowskiego grubszy i cieplejszy panel oraz podwójne łożyskowane rolki w cenie Hormanna. Hormann wzmocnienie w każdym panelu (Wisniowski tylko w jednym), lepsza renoma i 10 lat gwarancji  - Wiśniowski tylko 2 lata. Jakie macie doświadczenia z tymi firmami jeśli chodzi o serwis i użytkowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doczytałem:
"Bramy garażowe
  – Pod względem mechanicznym - 2 lata gwarancji.
  – Klient może skorzystać z opcji przedłużenia gwarancji do 5-ciu lat na linki nośne,zawiasy, sprężyny spełniając dwa poniższe warunki:
  – brama wykonuje maksymalnie 5 cykli dziennie ( otwórz/zamknij)
  – w bramie będą wykonywane coroczne płatne przeglądy konserwacyjne, potwierdzone stosownymi wpisami do książeczki gwarancyjnej"

czyli gwarancję możemy pominąć 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, potrzebuje obecnie jakiegoś budżetowego rozwiązania na posadzkę betonowa która maskarycznie się kurrzy. Szukam budżetowego rozwiązania gdyż docelowy garaż będzie budowany za 2lata, aktualny służy tylko do majsterkowania i sporadycznego detailingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slovak jakby się uparł, to ten co podałem można przerobić żeby łapał za sztyczę pod siodłem. Tej pionowej poprzeczki nie dajesz centralnie, tylko przesuwasz w prawo. Pod poziomą belkę z lewej strony dajesz jakieś dodatkowe wsparcie. Pozostaje tylko kwestia haka do sztycy - wydaje mi się, że można obrócić ten co jest, albo coś tam wykombinować 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.