Skocz do zawartości

Budowa domu, garaż, kanał - kilka pytań.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Panowie jesli chodzi o garaż. Jak ktoś ma bardzo wąski i nie chce poodzierać sobie drzwi, przy wchodzeniu i wychodzeniu z auta. Macie jakoś zabezpieczone ściany ?? Gdzieś u kogoś na zdjęciu widziałem takie coś, jakby filc na ścianie, na wysokości otwierania drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, david2888 napisał:

Panowie jesli chodzi o garaż. Jak ktoś ma bardzo wąski i nie chce poodzierać sobie drzwi, przy wchodzeniu i wychodzeniu z auta. Macie jakoś zabezpieczone ściany ?? Gdzieś u kogoś na zdjęciu widziałem takie coś, jakby filc na ścianie, na wysokości otwierania drzwi?

Styropian i po sprawie ;) nie musi być ekstremalnie gruby wystarczy 1-2cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, david2888 napisał:

Panowie jesli chodzi o garaż. Jak ktoś ma bardzo wąski i nie chce poodzierać sobie drzwi, przy wchodzeniu i wychodzeniu z auta. Macie jakoś zabezpieczone ściany ?? Gdzieś u kogoś na zdjęciu widziałem takie coś, jakby filc na ścianie, na wysokości otwierania drzwi?

Tak. Dziadek powiesił stary dywan :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888, obecnie mam w dwóch garażach przyklejone na ściany podkłady pod panele podłogowe - takie z włókna drzewnego 5mm. Dają radę, ale zaczyna się z nich sypać. Będę wymieniał na izolację z pralek - jest grubsza i bardziej elastyczna. A że kumpel naprawia/demontuje pralki, to źródło nieograniczone.

W dniu 6.03.2018 o 08:23, Fredi88 napisał:

Styropian i po sprawie ;) nie musi być ekstremalnie gruby wystarczy 1-2cm.

Styropian fajny jest do moment pierwszego przywalenia drzwiami :)

Na zdjęciu poniżej garaż żony - jak widać już zabezpieczenia poobijane :) Ten szary panel to styropian 5mm.

GIG4s5tLgWtdw0NhE4eh2UJda28wKTRcxSy0OBu6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, CoolBreeze napisał:

Styropian fajny jest do moment pierwszego przywalenia drzwiami :)

Pytanie jak to traktujesz :) ja wysiadając staram się nie dotknąć tego styropianu drzwiami. On służy tylko temu, żeby przy nieuwadze nie obić drzwi. Jeśli ktoś chce wysiadać i za każdym razem walić z impetem o ścianę to styropian się rzeczywiście nie sprawdzi. Miałem ja... ma teść u siebie i po kilku latach nie ma ani 1 wgniotki ;) A to że kobiety auta traktują inaczej niż my to chyba żadna nowość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fredi88 napisał:

A to że kobiety auta traktują inaczej niż my to chyba żadna nowość :D

Dlatego też pokazałem garaż żony :) Chociaż i mi czasami zdarzy się przyfasolić, zwłaszcza kiedy wymontowuje synalka z fotelika :)

53 minuty temu, smerf91 napisał:

Samoprzylepna pianka grubości 2cm.

Brałem tą piankę pod uwagę do momentu otrzymania darmowego rozwiązania (na zdjęciu, na podłodze w oczekiwaniu na montaż).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nasza mnie refleksja nt. sprzętu i chemii i które trzymam w garażu. Sporo pieniążków tam leży. Garaż mam wybudowany jakieś 30 metrów od domu. Zamykany tylko na roletę napedzaną prądem. Samą roletę można też podnieść korbą w razie awarii zasilania. Zastanawiam się nad alarmem, może monitoringiem. Mam jednak obawy czy taka instalacja nie zwabi potencjalnego złodziejaszka. Co Wy o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a karimata przyklejona na ścianę?

@.r. alarm monitorig czemu nie? Nikt w ciemno raczej nie wchodzi do garażu (no chyba że tacy co licza na kradzież czegokolwiek na złom więc takich to odstraszy)  wiec dla nich nie ma raczej znaczenia czy jest alarm czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam założony alarm, taki najtańszy za ok 200 zł. Ma gsm i dwa czujniki na drzwi i ruchu, syrena, jak jest naruszenie strefy to dostaje SMS. W sumie sobie chwalę, jak ostatnio teściu wszedł do garażu to zaraz wiedziałem. Założyłem go głównie dlatego, żeby wiedzieć czy czasem nie "odłączył" mi ktoś prądu (jak jest zanik napięcia to też wysyła SMS). W środku darmowa karta GSM. Wyłącza / włącza się pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/kompletny-bezprzewodowy-alarm-gsm-2-czujki-syrena-i5774255932.html?snapshot=MjAxNy0wNy0wM1QxNjoxNTowOS42NzNaO2J1eWVyO2ZhM2RmNTBjODI4ZmM5NWEzODQ5N2QzYjYyZTdlNGZjMzQ1OGQ4Mzk1YTlmM2Y0ZGM4MzkyYzVlOGU2MzMyNDY%3D

Tu go kupiłem, po 2 miesiącach się zepsuł oddałem do naprawy i teraz już chodzi ok 8 miesięcy.

Ja go mam cały w środku i nic nie widać z zewnątrz, po za tym nie używam syreny ale  można ją spoko podłączyć w środku i będzie słychać. Ma możliwość dzwonienia na określony numer gdy jest naruszenie strefy. Wyłączm go pilotem przed wejściem do garażu a umieszczony jest na drugim końcu tj. ok 6m od stalowej bramy, tak więc piloty są ok. Z wad to bateria nie trzyma za długo i jak jest zanik napięcia to wysyła SMS'a po ok 1 minucie i się wyłącza, trzeba włączyć ręcznie. Acha jeszcze jedno jak jest naruszenie strefy, włączenie, wyłączenie to dosyć głośno gada o tym. W środku mam kartę Virgin bezpłatną, w której co miesiąc się odnawia pakiet 300MB, 20 SMS'ów i 30 min.

Funkcjonalności ma wiele ale mimo wszystko musicie zdawać sobie spraw, że to jest chińskie ustrojstwo i jako podstawowy do domu bym go nie kupił, ale do garażu, jak dotychczas nie było nic... polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

o, jak już{ jesteśmy przy blaszakach to mam pytanie, a właściwie kilka pytań. pierwsze najważniejsze czy trzeba gdzieś (starostwo powiatowe) zgłaszać stawianie blaszaka o wymiarach 4x5m na działce? blaszak ma być stawiany na wylewce, nieco większej niż sam wymiar blaszaka. i teraz od razu pytanie co do wylewki, ponieważ podłoga musi być ponad gruntem (zalewanie po zimie przez rzekę) to wymyśliłem że na glebie rozłożę płyty jumby i dopiero na nie zrobię wylewkę ok 10cm z betonu B-20 (będzie zamawiana grucha). blaszak ma służyć głównie jako szopa + w czasie przebywanie jako garaż samochodowy. podpowiecie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zgłoszeniem blaszaka przerabiałem temat, złożyłem wniosek, dołączyłem do wniosku rysunek techniczny z rzutami, do wniosku dołączyłęm również plan sytuacyjny działki z naniesionym blaszakiem i tu uwaga musiałem pobrać mapkę w wydziału geodezji (koszt chyba 16zł). I co? dostałem info że muszę "odrolnić" działkę bo działka nie w całości budowlana. Za "odrolnienie" 1m2 około 70 zł a tych metrów pod garaż wyszło 20m2 z podjazdem i tu już się robi kwota. Olałem temat z urzędem bo działkę dzierżawię i... postawiłem blaszak 🙂 na wylewce betonowej z gruchy około 14 cm zatopiona siatka zbrojeniowa na gruzie i kruszywie. Blaszak stoi już rok, nic nie pęka a parkuje w nim osobówkę. Dodatkowym atutem przemawiającym za wylewką jest łatwość wypoziomowania oraz przymocowania blaszaka. Blaszaka trzeba dobrze zakotwiczyć, bo jak podwieje to nie ma siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.