Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

Gadasz bzdury. Żaden rząd do tej pory nie był tak aktywny jak ten. Większość postulatów, które głosili, zostały zrealizowane lub są realizowane. Lepiej napisz ile przez 1/4 kadencji zrobił poprzedni rząd. Na garnuszku to siedzi Bieńkowska w Brukseli, która takich jak Ty ma za idiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@FG400 rząd za wzór stawia sobie Węgry. Często się do nich porównują. Zobacz jaki tam jest Vat i jestem pewny, że do końca kadencji tego rządu u mas też wzrośnie. To za rządów PO ( nie jestem ich fanen ) mieliśmy największy wzrost płacy minimalnej, największy przyrost PKB pomimo kryzysu. Nie można powiedzieć że nic nie zrobili.

 

Napisane z Tapatalka za pomocą Xiaomi RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

681716 Żaden rząd do tej pory nie był tak aktywny jak ten.

Szczerze mówiąc nie wiem czy jest to powód do zadowolenia... Jeśli z takim zacięciem będą realizowali takie pomysły, jakie ma w swojej głowie Master od Power Point, Morawiecki - oczadzony najwyraźniej jakimiś dopalaczami - (akcyzy na samochód, podatek od darowanego długu i inne pomysły robione na chybcika, bez ładu i składu, podpisywane po nocach przez notariusza Budynia) to obawiam się, że nawet 2 kadencje nastepnych rządzących nie będą w stanie tego gnoju jako tako wyprowadzić na prostą...

 

681721 Zrealizowali chyba tylko wiek emerytalny.

Oczywiście nie omieszkali napomknąć Polakom, że oczywiście te 60 lat to nie jest przymus pójścia na emeryturę i jak ktoś chce to powinien pracować dalej. Pewnie mimo swojej mizerii mózgowej w zakresie finansów i ekonomii zdają sobie trochę sprawę jakie to obniżenie wieku emerytalnego będzie miało długofalowe konsekwencje dla kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni rząd stawiał na gospodarkę którą udało się rozruszać

Podnosząc podatek VAT do 23%? :wallbash: W jaki sposób stawiał więc na gospodarkę? To było 8 lat nic nie robienia.

Wcale nie liczę, że na Ciebie zadziała:

 

Historia_budowy_autostrad_i_dr%C3%B3g_ekspresowych.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że nie interesuje mnie teraz, czy banki zostały dość dawno temu sprzedane po cenie mocno zaniżonej, nieco zaniżonej czy z zyskiem. Nie ma to w tej chwili znaczenia dla sytuacji gospodarczej w naszym kraju.

 

 

chyba sobie żartujesz. Cena chleba jest wyznacznikiem stanu gospodarki ? tracimy miliardy na sprzedaży tych banków a ty piszesz że to nie ma znaczenia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam.

 

Sędzia Julia Przyłębska nie brała udział w Zgromadzeniu Ogólnym TK, ponieważ była na zwolnieniu lekarskim. Wydała jednak oświadczenie, w którym zadeklarowała, że nie wzięła udziału w ZO, "aby nie legitymizować jego obrad".

 

Zgromadzenie Ogólne Trybunału Konstytucyjnego wybrało kandydatów na nowego prezesa TK. Wyboru dokonano przy obecności 9 sędziów, mimo że wymagane kworum wynosi 10 osób. Troje sędziów wybranych przez PiS jest jednak obecnie (nie pierwszy raz w tym rok) na zwolnieniach lekarskich. Julia Przyłębska przesłała skan zwolnienia lekarskiego ważnego do 2 grudnia, podobnie jak Piotr Pszczółkowski, a zwolnienie Zbigniewa Jędrzejewskiego jest ważne do 8 grudnia.

 

Sędzia Przyłębska wystosowała oświadczenie, w którym napisała:

 

W związku z licznymi zarzutami kierowanymi wobec mojej osoby a dotyczącymi mojego stanu zdrowia oświadczam, że brak jakichkolwiek podstaw faktycznych uzasadniających formułowanie takich oskarżeń. Jednocześnie przypominam, że w dniu 15 listopada 2016 roku nie wzięłam udziału w Zgromadzeniu Ogólnym aby nie legitymizować jego obrad w niezgodnym z ustawą i Konstytucją składzie

 

Komentatorzy, w tym były minister sprawiedliwości, podnoszą, że sędzia wykorzystała zwolnienie lekarskie do celów innych niż poprawa stanu zdrowia.

 

"Gazeta Wyborcza" informuje z kolei, że sędzia Przyłębska przez rok od powołania w skład TK, nie zakończyła na etapie merytorycznego rozpoznania żadnej sprawy, w której była referentką. "W składach orzekających jedyne, co robiła, to zgłaszanie zdań odrębnych: że Trybunał nie miał prawa wydać wyroku, bo działa niezgodnie z ustawą" - czytamy. Jeśli Sejm przyjmie nową ustawę o TK, Julia Przyłębska będzie pełniła obowiązki p.o. prezesa Trybunału do czasu wskazania nowego szefa przez prezydenta.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... Czolka3Img

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba sobie żartujesz. Cena chleba jest wyznacznikiem stanu gospodarki ?

 

Tego nie napisałem, prawda? To akurat łatwo zweryfikować.

 

tracimy miliardy na sprzedaży tych banków a ty piszesz że to nie ma znaczenia

 

Tu mnie rozłożyłeś, nie wiem, jakich argumentów użyć. Gdyby te banki teraz, po sprzedaży, przynosiły straty, to byłyby to 'nasze straty'?

 

Przyznam szczerze, jestem pod coraz większym wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto po naprawie nie wypracowywyuje zysku wiec porównanie troche bez sensu. Jego wartość może wzrosnąć jako auta ale dochodu w czasie z tego nie ma. W 2015 zysk osiągnęło 608 banków a tylko 17 poniosło strate. Więc ciągłe zakładanie co by było gdyby na tych bankach byśmy nie zarobili jest średnio mądre. Liczby pokazują że banki sie mają dobrze (tak tak nie ma jak tego zweryfikować, możliwe że te kwoty to misterna mistyfikacja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bankier.pl/wiadomosc/GUS-w-2 ... 09995.html

 

W 2015 r. zysk sektora bankowego wyniósł 13,1 mld zł. To 17,5 proc. mniej niż rok wcześniej - podał we wtorek główny Urząd Statystyczny. Zysk netto osiągnęło 608 banków, a 17 poniosło stratę.

 

 

czemu rząd nie chce ING to już spytaj rządu, albo najlepiej samego Kaczyńskiego bo przecież to on rządzi całym krajem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

681760 W 2015 r. zysk sektora bankowego wyniósł 13,1 mld zł. To 17,5 proc. mniej niż rok wcześniej

Ty patrz! Byśmy stracili 17,5% w stosunku do 2014. Jednak dobrze, że te banki sprzedali :kox:

 

681760 czemu rząd nie chce ING to już spytaj rządu, albo najlepiej samego Kaczyńskiego bo przecież to on rządzi całym krajem :)

Ale ja pytam Ciebie skoro tak ochoczo wypowiadasz się o tym jaka to prywatyzacja banków była zła. Jest możliwość odkupienia banku i żeby zyski szły do Polski. Czemu nie narzekasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.