Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej było własny przemysł sprzedać i nic z tego teraz nie mieć. Czesi przynajmniej mają Skodę a my posiłkujemy się Syrenką lub Arrinerą (które są notabene manufakturami). FSO jest pięknym przykładem jak można było zmarnować potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

[ref]W1Michal[/ref], o cześć :D A ustosunkujesz sie do mojego posta o 4tys pomocy, ale TYLKO ZARAZ PO URODZENIU?

Oczywiście, że to praca. Ale takimi inwestycjami nigdy nie pójdziemy do przodu, a i społeczeństwo coraz lepiej wyedukowane ;)

Takie fabryki są potrzebne, ale nie są takim dobrem, aby dokładać do tego od groma pieniędzy podatników i trąbić jaki to nie jest sukces.

Dodane po 35 sekundach:

677178 Czesi przynajmniej mają Skodę

Niemcy mają Skode. Tylko, że w Czechach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że przez ostatnie 8 lat nie rozwineła sie najnowoczesniejsza technologia w naszym kraju :) było dość sporo czasu na to. Co do 4000 zł - ja nie jestem fanem żadnego rozdawania pieniędzy zarówno 4000 jak i 500+. Z tym że do tej pory osoby które rodziły dziecko niepełnosprawne nie dostawały od państwa nic. 4000 zł piechotą nie chodzi. Oczywiście jest to powód do psioczenia jak zawsze (to już sie robi taki sport narodowy :) ) Oczywiście najlepszym wyjściem by było zapewnić np do 18 roku zycia darmową rehabiliatcje, leki itp. i to by było najlepsze wyjście a nie 4000 zł jednorazowo. Pytanie skąd na to wziąć pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

677185 szkoda że przez ostatnie 8 lat nie rozwineła sie najnowoczesniejsza technologia w naszym kraju

Jednak jesteś bardzo małym człowiekiem. Ale chcąc być na Twoim poziomie - szkoda, że przed ostatnimi 8latami nie rozwinęła się najnowocześniejsza technologia w naszym kraju :)

677185 Pytanie skąd na to wziąć pieniądze

A no właśnie. Na pewno nie z kolejnej montowni do której Państwo jeszcze dopłaca, a ludzie będą tam zarabiali stosunkowo małe pieniądze.

 

Ubolewam nad krótkowzrocznością oraz ignoracją młodego pokolenia. Bo wiadomo, że starsi mają swoje przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

677185 szkoda że przez ostatnie 8 lat nie rozwineła sie najnowoczesniejsza technologia w naszym kraju

Jednak jesteś bardzo małym człowiekiem. Ale chcąc być na Twoim poziomie - szkoda, że przed ostatnimi 8latami nie rozwinęła się najnowocześniejsza technologia w naszym kraju :)

677185 Pytanie skąd na to wziąć pieniądze

A no właśnie. Na pewno nie z kolejnej montowni do której Państwo jeszcze dopłaca, a ludzie będą tam zarabiali stosunkowo małe pieniądze.

 

Ubolewam nad krótkowzrocznością oraz ignoracją młodego pokolenia. Bo wiadomo, że starsi mają swoje przyzwyczajenia.

 

 

 

piszesz że ta fabryka to zły pomysł pomimo że ludzie znajdą prace, (dla ciebie może to syf nie praca, co cie to obchodzi ? może ktoś tam chętnie pójdzie do roboty i bedzie zadowolony ? chyba lepsze to niż zasiłek) masz straszny kłopot z tą fabryką zresztą nie ty jeden, to co państwo dołoży mozliwe że sie zwróci, im wiecej ludzi ma prace tym wydaje wiecej i w jakimś stopniu to nakreca gospodarke pisałem o tym kiedyś ale nie ja tu jestem ekspertem ekonomii. Po za tym zdziwiłbyś sie ile ludzie zarabiają w fabryce Opla. Mimo że to nie kokosy dla kogoś kto nie jest magistrem czy doktorem wystarczy. Nie powstało przez 8 lat NIC i to jest fakt, przed tymi ośmioma także. Widocznie u nas nikt nie chce inwestować w Bóg wie co bo nas uważają za kraj parobków. Wiec daruj sobie opinie na temat mojej wielkości i nie licz że tu bedą powstawać ośrodki badawcze NASA bo nie będą żeby nie wiadomo kto rządził w tym kraju. Po 2 czy 3 latach stopień bezrobocia byłby taki sam jak na początku wiec byłby kolejny powód do stękania że PIS nie robi nic wszystko stoi jak stało a ludzie dalej są biedni i bezrobotni. Także powstają miejsca pracy zle, jakby nie powstawały też by było nie dobrze. Psioczcie dalej nie przeszkadzam :) sie wepchałem w kółko wzajemnej adoracji nie potrzebnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]W1Michal[/ref], i tak mamy dość niskie bezrobocie. Rozumiem, że ze swoim wyższym technicznym chcesz wkręcać śrubki? :)

677192 i nie licz że tu bedą powstawać ośrodki badawcze NASA bo nie będą żeby nie wiadomo kto rządził w tym kraju.

Na Euro mieliśmy nie wyjść z grupy a Trump miał nie zostać prezydentem :) Po prostu jesteś osobą, która jak widać lubi wkręcać sobie śrubki i ma wmówione od dziecka, że Polacy są leniwi i do niczego sie nie nadają. No cóż.. ciekawe tylko dlaczego informatycy potrafili sie wyrwać z tym kompleksów i dają przykład :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie wytłumacz czemu jak PO rządziło nic sie nie działo w strefach nowoczesnych technologii ? w czym był problem ? bo jakoś "NASA" nic u nas nie zbudowało przez ten okres. Są rózne grupy ludzi, osoby z papierkiem które nic nie potrafią, osoby wykształcone konkretnie mający dobrą robote i ludzie po zawodówkach którzy też gdzieś musza pracować. Wiec co ma informatyk spec do "Miecia" czy Henia którym przykręcanie tych śrubek wychodzi najlepiej ? widzisz takie osoby w najnowocześniejszych ośrodkach ? chyba jako cieć albo sprzątaczka. Taka prawda. Niestety brutalna. W takiej fabryce i tak zarobią więcej niż gdzieś na magazynach na wózkach itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże człowieku. To jest problem kilku poprzednich rządów, również rządów PiSu. Bo oni rządzili przed PO gdybyś zapomniał. Pisałem już wcześniej i musze sie powtórzyć - Morawiecki obiecywał plan innowacyjnej gospodarki. Sorry, ale montownia silników ni cholery sie w to nie wpisuje. W takim razie po co kolejne pokolenia tłumnie walą na studia skoro nie tworzy sie dla nich pracy? Tworzy się tylko dla Henia i Miecia, którzy niedługo pójdą na emeryture. Weź Ty chłopie sie w końcu obudź, poczytaj o trendach na świecie i o tym skąd idzie kasa nie tylko do kieszeni pracownika, ale i Państwa.

 

I to co mi sie podobało - gdy jakiś tam koncern chciał u nas zbudować fabryke, to PO sie z tego w końcu wycofało, bo koncern chciał zbyt dużych ustępstw ze strony Państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże człowieku. To jest problem kilku poprzednich rządów, również rządów PiSu. Bo oni rządzili przed PO gdybyś zapomniał. Pisałem już wcześniej i musze sie powtórzyć - Morawiecki obiecywał plan innowacyjnej gospodarki. Sorry, ale montownia silników ni cholery sie w to nie wpisuje. W takim razie po co kolejne pokolenia tłumnie walą na studia skoro nie tworzy sie dla nich pracy? Tworzy się tylko dla Henia i Miecia, którzy niedługo pójdą na emeryture. Weź Ty chłopie sie w końcu obudź, poczytaj o trendach na świecie i o tym skąd idzie kasa nie tylko do kieszeni pracownika, ale i Państwa.

 

I to co mi sie podobało - gdy jakiś tam koncern chciał u nas zbudować fabryke, to PO sie z tego w końcu wycofało, bo koncern chciał zbyt dużych ustępstw ze strony Państwa.

 

 

 

ta fabryka w niczym nie przeszkadza aby tworzyć nowoczesną gospodarke i żeby inne kraje chciały u nas inwestować. (Nie chciał nikt u nas inwestować przez dwu letnie rządy Pis, potem przez kolejne osiem też sie nie nie działo,i wątpie aby teraz zaczęły powstawać cuda na kiju. My od zawsze bylismy dobrym krajem do dym*ania a nie inwestowania i sprzedawania wszystkiego jak leci za bezcen) Ale przecież dla Miecia czy Henia może nie być pracy bo i tak "zaraz" idą na emeryture. Tylko są ludzie co mają po 50 lat i do tej emerytury to im jeszcze daleko. A ty piszesz jak typowy frustrat po byle jakich studiach co nie może znalezc roboty. Naoglądałeś sie Discovery Science chyba i myślisz że naukowcy to jest przyszłość gospodarki w Polsce. Znam parenaście osób po DOBRYCH studiach na uniwerkach i żaden nie ma kłopotu z pracą. A Miecio czy Henio stoi w urzedzie pracy w kolejce na 20 metrów żeby sie zarejestrować i mieć ubezpieczenie i brać zasiłek bo nie ma kto ich zatrudnić. I to ma napędzać gospodarke ? Btw popatrz sobie jak wygląda obecnie fabryka aut bo chyba co niektórzy mają w głowie stare FSO i skłądanie polonezów, dziś tam sie już nie używa młotków i "francuzów" tylko steruje elektronicznymi robotami (tak tak wiem to nie jest szczyt innowacji ale trudno) lepsze to niż nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ta fabryka w niczym nie przeszkadza aby tworzyć nowoczesną gospodarke i żeby inne kraje chciały u nas inwestować.

 

Patrzyłeś na dane dotyczące inwestycji zagranicznych w Polsce? Bo z wypowiedzi wynika, że nie bardzo.

http://www.paiz.gov.pl/polska_w_liczbac ... agraniczne

Co do innowacyjności, to nie ma opcji na nią bez udziału nauki, jest natomiast problem z komercjalizacją wyników badań czy tworzeniem przez firmy centrów R&D. Na ożenek biznesu z nauką były dotacje unijne, ale wydaje mi się, że polskie uczelnie nie kwapiły się zbytnio do chwytania za nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem o supernowoczensnych technologiach a nie o tym że nikt nic nie inwestował u nas. Więc gdzie ta technologia ? w co to było inwestowane ? Uczelnie mamy na poziomie w skali świata na odległych pozycjach gdzie ostatnio jeszcze nasz kraj spadł w rankingu więc wątpie aby tu powstawały najnowocześniejsze ośrodki. A ta przysłowiowa "NASA" będzie tworzyć jak już u siebie a nie w Polsce

 

W podziale sektorowym największe kwoty zobowiązań przypadały na:

 

przetwórstwo przemysłowe 50,5 mld EUR,

działalność finansową i ubezpieczeniową 39,7 mld EUR,

handel hurtowy i detaliczny łącznie z naprawą pojazdów 23,1 mld EUR,

działalność związaną z obsługą rynku nieruchomości 11,6 mld EUR.

 

 

Więc nie wiem w czym problem że powstaje ta fabryka Merca, to kolejna inwestycja jakich wiele powstawało i wcześniej jakoś problemu nie było. jak to komuś przeszkadza to już jego kłopot. A jak ktoś liczy że Morawiecki zacznie nagle budować laboratoria to ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdowa po gen. Błasiku oraz jego (dorosłe już) dzieci dostaną w sumie 1,5 bańki odszkodowania z tytułu zadośćuczynienia za "traumatyczne przeżycia związane z pochówkiem" - właśnie podpisano ugodę w tej sprawie z MON (pewnie dlatego, że jakby trafiło to do sądu to nic by tam nie wywalczyli).

Czyli za parę miechów dostanie kolejne 1,5 bańki za "traumatyczne przeżycia związane z pochówkiem po ekshumacji".

Swoją drogą niezła paranoja - rodzina jednego ze sprawców tej katastrofy (stał w kokpicie i gadał nad głową pierwszego pilota: "Zmieścisz się śmiało") dostaje za to wysokie odszkodowanie. Nic mnie już w tym kraju nie zdziwi...

Inne partie to się teraz mogą uczyć od PiSu jak się fachowo doi obywateli.

 

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzeni ... iecmi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem o supernowoczensnych technologiach a nie o tym że nikt nic nie inwestował u nas. Więc gdzie ta technologia ? w co to było inwestowane ? Uczelnie mamy na poziomie w skali świata na odległych pozycjach gdzie ostatnio jeszcze nasz kraj spadł w rankingu więc wątpie aby tu powstawały najnowocześniejsze ośrodki. A ta przysłowiowa "NASA" będzie tworzyć jak już u siebie a nie w Polsce

 

A czego oczekujesz, że innowacyjne technologie, o potencjale patentowym, będą ot tak transferowane do Polski lub tworzone przez obce spółki w Polsce i zyski z tego będą czerpane przez Polskę /Polaków?

Nowe technologie powstają i będą powstawać w laboratoriach uczelnianych lub przedsiębiorstw, które wkładają olbrzymie pieniądze na R&D. W obu przypadkach jest to kwestia umiejętności spieniężenia sukcesu, czyli wdrożenia komercyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]W1Michal[/ref], to może by tak dofinansować uczelnie zamiast dokładać do nowej fabryki? Niech sobie powstaje, ale bez pomocy Państwa.

 

 

może i lepiej tak by było, ale to już nie moja wina jak są wydawane państwowe pieniądze. Jak Jaguar wybral Słowacje jako kraj w którym powstanie ich fabryka to też był szum, że u nas nikt nie chce inwestować, a Jaguar to uzasadnił w ten sposób

 

"Dzięki temu, że na Słowacji już istnieje przemysł motoryzacyjny, to dla nas atrakcyjne miejsce do dalszego rozwoju – powiedział prezes Jaguar Land Rover Dr Ralf Speth."

 

 

Polska oferowała aż 350 mln złotych wsparcia, z tego co czytałem Słowacja zaoferowała więcej stąd decyzja. Więc PO też chiała dotować takie inwestycje bo bez tego to nikt nie zainwestuje w kraju który "nie zaoferuje wsparcia". Co do fabryki Mercedesa - "Według źródeł rządowych pomoc nie przekroczy 18,75 mln euro. Wpływy do budżetu państwa i samorządów dzięki nowej fabryce wyniosą zaś 55 mln zł podczas jej budowy i 440 mln zł w czasie eksploatacji, wylicza Ministerstwo Rozwoju" . 18 mln euro to jakieś 77 mln zł a nie 350. Reasumuiąc nie było fabryki zle, będzie fabryka tez zle :mrgreen:

 

 

Funkoval coś mieszasz bo to nie ja oczekuje innowacji tylko co niektórzy co twierdzą że owa nieszczęsna fabryka jest nie nowoczesna i liczyli że będzie powstawać co innego niż przykręcanie śrubek. Ot tak od razu po wyborach powstaną naukowe imperia, a cała reszta to nie nowoczesne dziadostwo. Uczelnie wyższe będa w czołówce i będzie masa ludzi z wyspecjalizowanym wykształceniem. Pis zle rządził przed PO, ci mieli osiem lat aby pewne rzeczy usprawnić, i jakoś nasze uczelnie spadły w rankingach zamiast sie piąć do góry. A teraz każdy liczy na cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Funkoval coś mieszasz bo to nie ja oczekuje innowacji tylko co niektórzy co twierdzą że owa nieszczęsna fabryka jest nie nowoczesna i liczyli że będzie powstawać co innego niż przykręcanie śrubek. Ot tak od razu po wyborach powstaną naukowe imperia, a cała reszta to nie nowoczesne dziadostwo. Uczelnie wyższe będa w czołówce i będzie masa ludzi z wyspecjalizowanym wykształceniem. Pis zle rządził przed PO, ci mieli osiem lat aby pewne rzeczy usprawnić, i jakoś nasze uczelnie spadły w rankingach zamiast sie piąć do góry. A teraz każdy liczy na cuda

 

Może źle zrozumiałem twoje twierdzenia dotyczące tego, że w Polsce przez ostatnią dekadę czy nawet więcej nie powstało w Polsce nic innowacyjnego, ale że nie przeszkadza to tworzeniu innowacyjnej gospodarki, choć 'NASA' nie stworzyła i nie stworzy w naszym kraju żadnego ośrodka R&D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

677252 Polska oferowała aż 350 mln złotych wsparcia,

I całe szczęście, że sie z tego wycofali.

677252 co twierdzą że owa nieszczęsna fabryka jest nie nowoczesna i liczyli że będzie powstawać co innego niż przykręcanie śrubek.

Zastanawia mnie w jaki sposób zdobyłeś wykształcenie wyższe. Wszak już na maturze wymaga się czytania ze zrozumieniem ;)

 

Dodane po 12 minutach 10 sekundach:

:-]

comment_f3uth40CCjF8HJlDZ6seYWpYt1MZQ1Rz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby Jaguar przystał na naszą propozycje to byli skłonni dać 350 mln. I nikt sie z tego nie wycofywał tylko nie chcieli dać więcej jak 350. I by było ok. Teraz chcą dać 77 mln a więc kilka razy mniej i masz z tym ogromny problem. A co do czytania ze zrozumieniem to nie wiem o co ci chodzi, sam pisałeś że ta fabryka ma sie nijak do nowoczesnej i innowacyjnej gospodarki i zarabia się na tym co tworzy się nowego więc chyba ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Masz teoretycznie wiedze z ekonomii a nie rozumiesz że takie inwestycje to tranzakcja wiązana i jeśli państwo sie "nie dołoży do biznesu" albo da zbyt mało to koncern zbuduje fabryke tam gdzie będzie miał dla siebie "najdogodniejsze warunki" A ty piszesz że niech sobie powstają fabryki ale żeby państwo nic nie dawało z budżetu :lol: to że te 77 baniek sie zwróci to już pisałem 2 razy ale tego wogóle nie nie bierzesz pod uwage więc mnie dziwi twój ekonomiczny tok rozumowania. Jakby ta dopłata do fabryki sie miała nie zwrócić to by im nikt ot tak pieniędzy nie dawał, bo co to by był za interes wywyalić kilkadziesiąt mln żeby obca firma mogła swoje auta budować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]W1Michal[/ref], tak, bo ma sie nijak do nowoczesnej gospodarki. Nowoczesna gospodarka tworzy innowacje a dla Ciebie ta fabryka jest nowoczesna, bo będą roboty. W kuchni też mam robota i co z tego? Po prostu trzeba przestać zabiegać o takie inwestycje. Może moja niechęć bierze sie z tego, że w kampanii i na początku rządów była ciągła gadka o innowacyjnej gospodarce, stawianiu na innowacje, reindustrializacji a tu masz - montownia silników.

I ciągle pisze, że taka fabryka ma sie nijak do budowania budowania wzrostu innowacyjności naszej gospodarki i bycia tanią siłą składającą. Ty jednak tego nie umiesz zrozumieć z czytanego tekstu i wyjeżdżasz z argumentem, że będą tam nowoczesne maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.