Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

[ref]funkoval[/ref], jestesmy od krok od ustalenia,że facet,który-zgodnie z treścią odzieży patriotycznej-uratował chrześcijańskość Europy: Jan III,mógł nie być Polakiem..pewne grupy osób mogłyby nie znieść takiej narracji :-]

 

Odsiecz wiedeńska to był wielki błąd, który przyczynił się później do tego co nastąpiło :) No ale cóż, już wtedy suwerenem nie byliśmy. A jakiej był narodowości to już nieistotny niuans.

 

 

671892 Akurat prawde powiedział

Francuz, który został królem Polski, to taki sam Polak jak polskie były obozy koncentracyjne.

 

 

Super porównanie, pogratulować ;):D

 

Poczytaj sobie jakie były realia średniowiecza, baa nawet później, do XVI wieku w Europie Zachodniej względem Wschodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

http://www.tvn24.pl/beata-mazurek-wy-sie-puknijcie-wszyscy-w-glowe,683636,s.html

"-Puknijcie się wszyscy w głowę".

I mówi to RZECZNIK partii.

"P rofesjonalizm" na takim poziomie, że aby mu dorównać to trzeba by się na glebie położyć... :wallbash:

Wg mnie forma i też przekazu dostosowane do potrzeb odbiorcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvn24.pl/beata-mazurek-wy-sie-puknijcie-wszyscy-w-glowe,683636,s.html

"-Puknijcie się wszyscy w głowę".

I mówi to RZECZNIK partii.

"P rofesjonalizm" na takim poziomie, że aby mu dorównać to trzeba by się na glebie położyć... :wallbash:

 

 

daleko nie trzeba szukać, szczególnie od 30 sek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rozumiem, że Niesioł był rzecznikiem partii?

Kto jak kto ale rzecznik partii powinien być szczególnie uczulony na punkcie zachowania jakiegoś poziomu wypowiedzi w mediach. Wśród posłów debile zdarzają się w każdej partii - PO nie jest tu wyjątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to ma do rzeczy czy był rzecznikiem czy nie, był politykiem, wice marszałkiem sejmu, dla mnie wystarczy. Jak sie nie jest rzecznikiem to można sie chamsko zachowywać tak ? :o wręcz agresywnie w stosunku do kobiet. Wyobrażasz sobie co by było jakby Kaczyński tak odwinął ? wybuchła by wojna w tym kraju chyba :D skandal na miare światową, po tamtym "dżentelmenie" wszystko spłyneło jak po kaczce i tyle, jakoś TVN nie pokazywał tego w kólko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]W1Michal[/ref], to, że nawet szeregowy poseł powinien prezentować jakiś choćby minimalny poziom kultury to jedno. To, że zwłaszcza rzecznik partii powinien swoje frustracje przy kontakcie z mediami trzymać na wodzy to jest druga para kaloszy. Jakoś nie przypominam sobie aby jakiś rzecznik partii robił sobie takie jaja. I potem taki PiS się dziwi, że media jeżdżą po nich jak po łysej szkapie.

 

Coś z innej beczki:

http://natemat.pl/192219,kuriozalna-kon ... rca-swiata

Każdego dnia wydaje mi się, że PiS osiągnął już granicę absurdu. Jednak następny dzień pokazuje, że oni tę granicę przesunęli jeszcze dalej... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie przez przypadek Sąd nakazał podjąć postępowanie dotyczące nieopublikowania orzeczenia Trybunału, minister nie zdążył z przesunięciem Sędziego do innych ważnych spraw. Ale myślę, że znając jego skrupulatność na pewno to naprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opozycji zalezy aby sie ten cyrk wokół trybunału kręcił, wcale nie chcą żadnego dogadania sie, im taka wojenka jest na ręke. Jakby przed odejściem nie wsadzali swoich ludzi to by nie było tematu z drugiej strony

 

1. A na czym zależy obywatelowi? Bo ja bym chciał, żeby każda z trzech władz respektowała kompetencje i wynikające z nich zgodne z konstytucją rozstrzygnięcia pozostałych.

2. Wsadzanie 'swoich ludzi' nie ma znaczenia dla blokowania prac Trybunału i tworzenia alternatywnego porządku 'prawnego'. Zamiast TK - oświadczenie Beaty K. Zamiast KRRiTV - Rada Mediów Narodowych. Czy zaraz zamiast wyroku niezawisłego sądu będzie wynurzenie z drabinki albo ambony?

3. Temat z drugiej strony owszem, był. PiS zaskarżył czerwcową nowelę do TK, a potem cofnął skargę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkoval chcieć to sobie możesz, tak jak i ja...chyba nie zrozumialeś o co mi chodzilo albo nie chcesz zrozumieć, nie ważne. czuli pismo nosem że sie PIS za nich wezmie i dla nich to by było korzystne mieć w trybunale ludzi którzy im krzywdy nie zrobią w razie czego. Po za tym przy okazji można Pisowi zarzucić że łamią konstytucje itp cóż polityka :D

 

http://wpolityce.pl/polityka/273611-pro ... ytucyjnego

 

 

Co do wyroków nie zawisłych sądów to ja jak na razie widze że sie Ziobro za pare spraw wziął, nie raz interweniował w przypadku kuriozalnych postępowań i wyroków więc bym tak nie narzekał bo PO nie robiło nic w takich kwestiach. A że komuś to nie pasuje to jego problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]W1Michal[/ref], nie mam pojęcia skąd czerpiesz wiedzę na podstawie której kształtuje się Twój światopogląd ale może zrobi na Tobie wrażenie to że nawet Chińczycy krytykują marginalizowanie TK w Polsce:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... e.html#MT2

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

portal Gazeta.pl to kompendium rzetelnej wiedzy rozumiem ? :) ciekawe czy ci Chińczycy znają sprawe od początku czy nie koniecznie. Co do wrażeń to w naszym kraju na mnie niż nie robi wrażenia :) co do mediów - gdzie te ograniczenia ? wiadomo że TVP ciągnie w swoja strone TVN i Polsat w drugą, kiedyś oglądałem Szkło kontaktowe na TVNie dawno temu ale teraz już sie nie da tego oglądać, ba każdy temat jest anty pis, nie ma nic o innych partiach, oni mają za zadanie odciągać ludzi od Pisu pokazuja w kólko to samo i jeśli ktoś twierdzi że jest inaczej to jest albo głupcem albo próbuje z kogoś robić głupca. I to są wolne media ? Takze ja w przeciwieństwie do niektórych nie czerpe wiedzy ani z TV a ni z jakiś zmanipulowanych portali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuli pismo nosem że sie PIS za nich wezmie i dla nich to by było korzystne mieć w trybunale ludzi którzy im krzywdy nie zrobią w razie czego. Po za tym przy okazji można Pisowi zarzucić że łamią konstytucje itp cóż polityka :D

/... /

 

Co do wyroków nie zawisłych sądów to ja jak na razie widze że sie Ziobro za pare spraw wziął, nie raz interweniował w przypadku kuriozalnych postępowań i wyroków więc bym tak nie narzekał bo PO nie robiło nic w takich kwestiach. A że komuś to nie pasuje to jego problem

 

Co do kwestii 'skoku na TK' - to nie TK może zrobić krzywdę politykom, być może masz na myśli Trybunał Stanu. Argumenty przytoczyłeś w tym zakresie co najwyżej słabe.

PiS tak się strasznie wziął za 'nich', że po roku rządów jest cisza w kwestii TS dla któregokolwiek z posłów obecnej opozycji. Ale oczywiście można będzie ten cyrk uruchomić dla żądnych chleba i igrzysk.

 

Co do tego, że 'Ziobro się wziął' - wieje to propagandą sukcesu na kilometr. Minister jak na razie nie przedstawił spójnego z konstytucją projektu reformy sądownictwa, zemścił się natomiast na sędzi, która wydała niekorzystny dla niego wyrok i na biegłych, którzy opiniowali w sprawie śmierci jego ojca. Prokuratorów potraktował w dość specyficzny sposób, jakby od Stalina się uczył. Zmniejszył stawki za czynności adwokackie (z tego co pamiętam w ub. roku podniesione pierwszy raz od 10 lat).

Majstruje teraz ustawę, która pozwoli mu na instrumentalne gmeranie w zakończonych postępowaniach karnych, zapewne w przerwach między 'wetowaniem CETA' - swoją drogą ciekawe, że społeczeństwo uwierzyła w to, że Min. Spraw. ma coś do gadania przy traktatach handlowych - a przekazywaniem Jarosławowi informacji objętych tajemnicą postępowania - no bo skąd ten ostatni miałby wiedzę nt. postępowań, w których mogą być postawione zarzuty Donaldowi T.?

Fakt, mam problem z tym, że taki człowiek ma taką władzę i w taki budzący co najmniej niesmak sposób jej nadużywa.

Argument 'bo PO (nie)robiło tak i owak' jest już tak wyświechtany że zostawię bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie ma znaczenia że wiadomość o agencji Dagong podałem Ci ze strony "Gazety". To jest po prostu wiadomość. Masz tu to samo na innych portalach:

http://www.pb.pl/4639629,88332,dagong-u ... aign=pb.pl

http://forsal.pl/artykuly/984545,zobacz ... jstarsze,1

http://stooq.pl/n/?f=1112278&c=0&p=4

To nie TVPiS - nikt niczego tu nie przemilczał ani nie kłamał w żywe oczy.

 

[ref]W1Michal[/ref], kilka pytań:

1 czy wiesz czym zajmuje się TK?

2 czy obecnie TK wywiązuje się z obowiązków do których został powołany? (pytanie opcjonalne: jeśli się nie wywiązuje to kto na tym zyskuje?)

3 czy TVP - jak sam nazwa wskazuje - Telewizja Polska, jest wg Ciebie telewizją publiczną czy tubą propagandową PiSu? (pytanie opcjonalne: jeśli jest tubą propagandową PiSu to czy uważasz że uczciwe jest to że mają na nią łożyć wszyscy a nie tylko te 15% społeczeństwa które na nich głosowało?)

4 czy słyszałeś że PiS ogranicza wstęp do Sejmu dla mediów? Jeśli nie to zabaw się we wpisanie tej frazy do wujka googla: "PiS ogranicza wstęp do Sejmu dla mediów". Jak skomentujesz fakt że wszystkie linki na ten temat pochodzą od Wyborczej, Newsweeka, Natemat itd - żaden portal prawicowy o tym nie donosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkoval ja Kaczyńskiego też nie lubie, jak i macierewicza i reszty "ekipy" ale ja nie rzy*am bez przerwy na wszystko wokół bo mi sie Kaczyński nie podoba. Są tacy że im sie nic nie podoba i głosują co wybory na zmiane, i wiecznie mają jakieś ale. Ja nie pamiętam aby była partia która by każdemu dogodziła. Ja ich będe oceniał za jakiś czas, dla mnie to jest za wczesnie aby pisac o gospodarce sądownictwie i cholera wie o czym jeszcze co już PIS zle zrobił. Powinni jakieś leki wprowadzić na alergie na Kaczyńskiego :) co do TK już pisałem oliwa do ognia jest stopniowo dolewana żeby było o czym truć w TV, taki klimat dla opozycji jest ok. Po co w takim razie zmieniało PO przed odejściem ludzi w TK ? jaki to miało mieć cel ? może właśnie wprowadzenie zamętu ? ale dla niektórych to jest wyświechtane i lepiej dalej klepać w kólko to samo wklejając linki do jakiś zmanipulowanych portali, jakby PO nadal rządziło to by łaziło teraz stado uchodzców po Warszawie i my wszyscy byśmy na nich dymali, bo już pani Merkel pewnie miałą genialny plan podesłać z pare tysięcy osób a PIS jasno i konkretnie był przeciw, ale tego nikt nie widzi, lepiej w kólko powtarzać "wyświechtane" teksty o braku demokracji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]W1Michal[/ref], czy możesz podać mi listę portali które są wg ciebie zmanipulowane?

 

I powtórzę swoje pytania:

1 czy wiesz czym zajmuje się TK?

2 czy obecnie TK wywiązuje się z obowiązków do których został powołany? (pytanie opcjonalne: jeśli się nie wywiązuje to kto na tym zyskuje?)

3 czy TVP - jak sam nazwa wskazuje - Telewizja Polska, jest wg Ciebie telewizją publiczną czy tubą propagandową PiSu? (pytanie opcjonalne: jeśli jest tubą propagandową PiSu to czy uważasz że uczciwe jest to że mają na nią łożyć wszyscy a nie tylko te 15% społeczeństwa które na nich głosowało?)

4 czy słyszałeś że PiS ogranicza wstęp do Sejmu dla mediów? Jeśli nie to zabaw się we wpisanie tej frazy do wujka googla: "PiS ogranicza wstęp do Sejmu dla mediów". Jak skomentujesz fakt że wszystkie linki na ten temat pochodzą od Wyborczej, Newsweeka, Natemat itd - żaden portal prawicowy o tym nie donosi?

 

Czy możesz na nie odpowiedzieć? Na podstawie ogólników które wypisujesz trudno mi wytłumaczyć Ci dlaczego ludzie tacy jak ja, którzy nigdy nie byli przy korycie, mają alergię na Kaczyńskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia że wiadomość o agencji Dagong podałem Ci ze strony "Gazety". To jest po prostu wiadomość. Masz tu to samo na innych portalach:

http://www.pb.pl/4639629,88332,dagong-u ... aign=pb.pl

http://forsal.pl/artykuly/984545,zobacz ... jstarsze,1

http://stooq.pl/n/?f=1112278&c=0&p=4

To nie TVPiS - nikt niczego tu nie przemilczał ani nie kłamał w żywe oczy.

 

[ref]W1Michal[/ref], kilka pytań:

1 czy wiesz czym zajmuje się TK?

2 czy obecnie TK wywiązuje się z obowiązków do których został powołany? (pytanie opcjonalne: jeśli się nie wywiązuje to kto na tym zyskuje?)

3 czy TVP - jak sam nazwa wskazuje - Telewizja Polska, jest wg Ciebie telewizją publiczną czy tubą propagandową PiSu? (pytanie opcjonalne: jeśli jest tubą propagandową PiSu to czy uważasz że uczciwe jest to że mają na nią łożyć wszyscy a nie tylko te 15% społeczeństwa które na nich głosowało?)

4 czy słyszałeś że PiS ogranicza wstęp do Sejmu dla mediów? Jeśli nie to zabaw się we wpisanie tej frazy do wujka googla: "PiS ogranicza wstęp do Sejmu dla mediów". Jak skomentujesz fakt że wszystkie linki na ten temat pochodzą od Wyborczej, Newsweeka, Natemat itd - żaden portal prawicowy o tym nie donosi?

 

 

tak wiem co to jest TK, co do mediów pisałem już że zarówno TVP jest zmanipulowane tak samo jak TVN i Polsat. No i co ? czemu nic nie piszesz o innych stacjach tylko o TVP ? nie widzisz czy nie chcesz widziec manipulacji gdzie indziej ? daruj sobie jakiekolwiek wklejanie artykułów bo ja mam gdzieś takie info, to tak samo jakbym TVN włączył. A ty ciągle sie sugerujesz portalami jak wyżej. czytaj je dalej i już, jak one są wg ciebie rzetelne. jak ktoś kto głosuje na PO i mówi o manipluacji w TVP nie widząc manipulacji gdzie indziej to to sie chyba hipokryzja nazywała czy jakoś tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Przeczytałeś moje pytania? Chyba nie bo znów na żadne nie odpowiadasz tylko jedziesz ogólnikami przez co nie mam o czym z Tobą porozmawiać.

Nie wiem dlaczego. Nie chcesz, nie potrafisz czy może boisz się że wnioski do których byś sam doszedł byłyby sprzeczne z Twoją wizją świata?

Kwestionujesz linki do portali które Ci podałem. W internecie jest ich jeszcze dziesięć razy tyle. Chińczycy naprawdę to napisali - naprawdę w to nie wierzysz??? Dlaczego? Bo narusza to dobre imię partii którą popierasz? Tylko dlatego?

TVN czy PolSat (żadnej z tych stacji nie oglądam) są stacjami prywatnymi które mogą sobie puszczać co chcą - prywatna firma i może robić co chce.

TVP to Telewizja Państwowa za którą każą nam płacić a oglądać się tego nie da. Jeśli PiS chce ogłupiać swój betonowy elektorat to dlaczego nie robi tego z jakiejś swojej prywatnej telewizji tylko wykorzystuje firmę która należy do wszystkich Polaków.

 

Po raz kolejny proszę, podaj mi nazwy portali z których czerpiesz wiedzę o świecie i którym ufasz. Chciałbym się z nimi zapoznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.