Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

gazeta wyborcza tonie.

Cieszy mnie to , prawie tak jak koncerty Guns'n'Roses i Slasha.

 

Mówimy o tych G'n'R, w których Axl nie chciał śpiewać dla Polaków i Żydów?

Bo nie wiem, jak interpretować ten 'przejaw radości'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym forum ludzie smieja sie z Petru i innych obroncow demokracji. Nawet jesli nie lubia za bardzo Pis-u. Sonde zrobilem. To tez dobra wiadomosc. Zeby jeszcze hard rocka sluchali ci mlodzi. To juz by super bylo.

Słucham hard rocka, ale z Petru się nie śmieję, a Gunsów nie cierpię. :) Można mnie jeszcze zaliczyć w poczet młodych. Wywrotowiec ze mnie, do tego sympatyzuję z RAŚ, więc muszę się oglądać na ulicy, czy macierewiczowskie tituszki się mną nie interesują. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym forum ludzie smieja sie z Petru i innych obroncow demokracji.

O! Kojarzy mi się to trochę z informacją, że "Binienda pracował w NASA". Sęk w tym, że pisały to jedynie prawicowe i Rydzykowe media. W zagranicznych mediach za chiny ludowe nie szło znaleźć takiej - potwierdzonej - informacji. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyś jest sam punkt. Nigdy nie powiedział takiego słowa . Powiedział ,że nie zagra dla Polished Jews czyli wypolerowanych żydów, na prywatnym koncercie dla korporacji, High Life itp. maklerów , prawników . Potem grał w Izraelu i nikt mu to nie zarzucił. Chodziło o wyższe sfery , bogaczy itp.

W punkt to się trafia na brodę w boksie. Czasami wystarczy nawet lekki strzał i gość leży . Precyzja się liczy.

 

Dodane po 1 godzinie 38 minutach 24 sekundach:

Przepraszam Cię ad.amza ten głupi tekst o tym punkcie. Do spowiedzi dziś byłem . Sorry :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Poza tym forum ludzie smieja sie z Petru i innych obroncow demokracji.

Chyba niezbyt precyzyjnie się wyraziłeś. Mam rozumieć że Forum KA to ostatnia ostoja demokracji w Polsce a poza nim ludzie śmieją się z idei demokratycznych? Czy na pewno o to Ci chodziło? ;)

 

Nawet jesli nie lubia za bardzo Pis-u. Sonde zrobilem. To tez dobra wiadomosc.

To kwestia tego skąd pochodzisz i środowiska w którym się obracasz. Ja na przykład nie mam w swoim otoczeniu nikogo kto albo nie śmieje się z kolejnych wystąpień PiSowych włodarzy albo nie jest przerażony prowadzonej przez nich polityką socjalną, gospodarczą i wprowadzanymi "reformami" wymiaru sprawiedliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli nie lubia za bardzo Pis-u. Sonde zrobilem. To tez dobra wiadomosc.

To kwestia tego skąd pochodzisz i środowiska w którym się obracasz. Ja na przykład nie mam w swoim otoczeniu nikogo kto albo nie śmieje się z kolejnych wystąpień PiSowych włodarzy albo nie jest przerażony prowadzonej przez nich polityką socjalną, gospodarczą i wprowadzanymi "reformami" wymiaru sprawiedliwości.

 

Oj tak, najbliższe otoczenie jako benchmark to kiepski pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała moja rodzina to bankowcy , głosują na PO. Teraz na Petru, ale

Nowy Sącz to raczej PiS

Gorlice tak samo

Wszystkie wsie w tych rejonach 100% Pis . Wsie wcale nie są biedne. Piękne domy i mnóstwo bogatych samochodów . Wystarczy przejechać. Średnie zarobki na wsiach 4 - 13 tyś . Oczywiście zagranicą i na budowach ( np. Kąclowa) . No i najładniejsze dziewczyny były w Bobowej . Wszystkie ładne dziewczyny z tych rejonów głosują na Pis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

671112 Wszystkie wsie w tych rejonach 100% Pis . Wsie wcale nie są biedne. Piękne domy i mnóstwo bogatych samochodów . Wystarczy przejechać. Średnie zarobki na wsiach 4 - 13 tyś . Oczywiście zagranicą i na budowach ( np. Kąclowa) . No i najładniejsze dziewczyny były w Bobowej . Wszystkie ładne dziewczyny z tych rejonów głosują na Pis.

Ale argumenty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Cała moja rodzina to bankowcy , głosują na PO. Teraz na Petru

Oczywista sprawa więc nie komentuję.

 

Nowy Sącz to raczej PiS

Gorlice tak samo

Wszystkie wsie w tych rejonach 100% Pis . Wsie wcale nie są biedne. Piękne domy i mnóstwo bogatych samochodów . Wystarczy przejechać. Średnie zarobki na wsiach 4 - 13 tyś . Oczywiście zagranicą i na budowach ( np. Kąclowa) .

Przyznaje że mnie bardzo zdziwiła Twoja wypowiedź. Galicja od czasów rozbiorów kojarzyła mi się z przysłowiową wręcz biedą a Ty piszesz że średnie zarobki wyższe tam niż w Stolicy :shock:

Nigdy nie byłem w Gorlicach więc zafundowałem sobie małą wycieczkę za pośrednictwem wujka googla:

https://www.google.pl/maps/place/Gorlic ... 21!6m1!1e1

Widoki przyznaję że macie wspaniałe :good:

"Pokręciłem się" trochę po mieście i okolicach... Temat zamożności jest względy i to dość śliski grunt ale wg moich standardów, pięknych domów i bogatych samochodów w czerwcu 2013 roku na ulicach Gorlic,wiele nie znalazłem :dontknow:

 

janeczek, wschód Polski który wg wszelkich danych statystycznych jest biedny, jest za PiSem i to nie ulega wątpliwości. Zachód Polski gdzie jest więcej dużych bogatych miast i co za tym idzie ludzie są zamożniejszy jest za Europą ktokolwiek by jej nie reprezentował.

Drugi podział poza cenzusem majątkowym, widzisz u siebie w rodzinie. "Bankowcy" którzy wiedzą jak się robi pieniądze, nie popierają PiSu. Wieś która statystycznie jest gorzej wykształcona, uzależniona od unijnych dopłat, bardziej dzietna i przez to stała się największym beneficjentem dobrej zmiany, popiera i będzie popierać swojego dobrodzieja. Nie wiem czy tam ktoś zastanawia się skąd biorą się pieniądze na ich dzieci i na emerytury bo nawet nie z podatków i KRUSu które wieś płaci. W gospodarce kapitalistycznej jest zasada że "trzeba włożyć żeby mieć co wyjąć". PiS w zamian za udzielone poparcie, pozwala Polskiej wsi żyć wg zasady "mało włóż, dużo wyjmij".

Ja niestety urodziłem się w mieście i właściwie od początku swojej drogi zawodowej jestem na swoim. Unia kasą nigdy mi nie sypnęła, zus płacę 1122 zł miesięcznie choć emeryturę dostanę pewnie taką samo jak rolnicy. Dzieci mam tyle ile chciałem mieć bo nie słuchałem księdza w kwestiach antykoncepcyjnych.

Tyle ode mnie w kwestii warunkowania poglądów politycznych, miejscem urodzenia / życia i środowiska w którym się obracasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje że mnie bardzo zdziwiła Twoja wypowiedź. Galicja od czasów rozbiorów kojarzyła mi się z przysłowiową wręcz biedą a Ty piszesz że średnie zarobki wyższe tam niż w Stolicy :shock:

Nowosądeckie jest relatywnie bogate na tle pozostałych regionów Galicji, bo bardzo silna była tam emigracja (głównie do USA, do Austrii też), poza tym to tereny atrakcyjne turystycznie, a w samym Nowym Sączu działają naprawdę prężne polskie firmy (Fakro, Wiśniowski, Nowy Styl). Ale to nie wystarcza do unowocześnienia swojego pojmowania rzeczywistości, bo kto inny wkłada, a kto inny wyjmuje, niestety. Czego doskonałym przykładem jest to, jak ten rejon jest zagospodarowywany - szmaty reklamowe zasłaniają góry, domy (a właściwie domiska po 300 mkw.) porozrzucane jak gnojem po polu, a o Podhalu mówi się, że prawo budowlane się tam nie przyjęło.

 

Lubię te rejony, jeżdżę na narty do Wierchomli, w zeszłym roku pierwszy raz byłem w Białce i stwierdziłem, że to całkiem spoko miejsce jak na owoc górolskiego zacietrzewienie i pazerności, w dodatku jest tanio, więc jak w grudniu otworzą sezon, to z pewnością się przejadę. Co nie zmienia faktu, że nie jest to wzór do naśladowania czegokolwiek, bo w samej Polsce są rejony o podobnym charakterze, a zagospodarowane lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

671137 Naprawdę dziwię się, że nikt w PO nie dał jej jeszcze zakazu wypowiadania się publicznie... co wywiad robi z siebie coraz większą idiotkę.

No, tutaj to pojechałeś :D . Osoba, która stanowi prawo w kraju tak się wypowiadała to aż dziw bierze, kto na nią głosował.

 

671211 Trzeba jeszcze rozgraniczyć wieś z rolnikami od wsi gdzie sprowadzili sie bogacze z miast. Jedno i drugie jest wsią, ale wykształcenie, światopogląd, zarobki to niebo a ziemia.

A ja bym tak nie rozgraniczał, jedynie co to światopogląd bo reszta nie jest istotna. Bo mogę również podać przykłady w rodzinie, gdzie każdy z wyższym wykształceniem głosował na każdą inną partię (PiS, .N i KORWiN) i część jest z miast a część ze wsi, zarobki też różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Zamówiłem sondaż na poparcie moich teorii i już jest :D:D

https://oko.press/pis-34-proc-nowoczesn ... z-11-tyle/

 

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ ma elektorat coraz bardziej ludowy.

Zgarnia aż dwie trzecie (67 proc.!) głosów osób z wykształceniem najwyżej gimnazjalnym, jedną trzecią z zawodowym i średnim, ale już tylko jedną piątą (19 proc.) ludzi po studiach.

PiS wygrywa na wsi (46 proc.) i w najmniejszych miastach (38 proc.), ale w większych popularność mu spada, a w największych ma 20 proc.

PiS robi się coraz bardziej partią ludzi starszych, popiera go tylko 20 proc. 20 latków i aż 46 proc. ludzi w wieku 60 plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ ma elektorat coraz bardziej ludowy.

 

Zgarnia aż dwie trzecie (67 proc.!) głosów osób z wykształceniem najwyżej gimnazjalnym, jedną trzecią z zawodowym i średnim, ale już tylko jedną piątą (19 proc.) ludzi po studiach."- sondaż nie zaskoczył mnie w tej części, wręcz przeciwnie potwierdza wcześniejsze posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

671251 no ktoś niestety musiał tak samo jak na P. Pawłowicz, P.Sobecką, czy chociażby P.Mazurek.

Jak również Niesiołowskiego, Kaczyńskiego czy Tomaszewskiego. Licytować to możemy sobie aż do śmierci ale żeby nie potrafić się wypowiedzieć przed kamerą to jest jakiś żart. Polityczny bełkot bełkotem (bo to potrafię wyłapać bardzo szybko jak np Pani Gasiuk-Pihowicz mówiła o programie .N w tym samym programie) ale tutaj? To już obeznany uczeń szkoły średniej lepiej potrafi ubrać w słowa problemy, jakie porusza Pan redaktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

671246 A ja bym tak nie rozgraniczał, jedynie co to światopogląd bo reszta nie jest istotna. Bo mogę również podać przykłady w rodzinie, gdzie każdy z wyższym wykształceniem głosował na każdą inną partię (PiS, .N i KORWiN) i część jest z miast a część ze wsi, zarobki też różne.

 

Oczywiście. Natomiast na wsiach tych z prawdziwego zdarzenia PiS ma chyba dość stały i mocny elektorat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.