Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Usunięcie płodu jest skomplikowaną sprawą, często jak sam wiesz mogą wyjść powikłania. To ze swojego widzimisię usunie płód, lekarz okaleczy kobietę (i to nieświadomie) to będzie płacz i lament oraz sprawa o odszkodowanie. To nie jest obcinanie włosów.

Zgadza się ale nie wiem do czego zmierzasz. Czy do tego że jesteś za zakazem aborcji na życzenie żeby kobietom nie przydarzały się powikłania czy żeby chronić biednych lekarzy którzy będą pozywani o odszkodowania za błędy w sztuce?

Bo jeśli to pierwsze to wybacz ale traktujesz płeć piękną jak skończone idiotki i tego wątku nie chcę ciągnąć. Jeśli to drugie to przede wszystkim o ginekologów na Twoim miejscu bym się nie martwił - wszystkich których znam, wyśmienicie dają sobie radę.

Pojawia się jednak pytanie jak będzie wyglądał poziom "usług" w tej materii kiedy usługi aborcyjne zejdą do podziemia (bo wszyscy poza posłami i elektoratem pisu wiedzą że zejdą a nie znikną). Uważam że aborcja będzie znacznie bezpieczniejsza dla kobiet kiedy będzie się odbywała legalnie, pod nadzorem i będzie wykonywana przez kompetentne osoby.

 

W naszym wieku inaczej się patrzy na te sprawy- pracujemy, mamy dach nad głową więc mamy możliwość wychowania dziecka. I tak- byłem powściągliwy do długiego okresu czasu. Nie w głowie było mi zamartwianie się czy w wieku 18 lat wpadnę czy nie.

Szanuję Twój wybór (na serio) ale rozumiem też ludzi którzy dają się "ponieść hormonom". Wiek dojrzewania i jest "ciężki" dla nastolatków i młodej młodzieży. Nie każdy ma tyle samozaparcie żeby żyć w celibacie dlatego uważam że młodzież powinna mieć dostęp do pełnej wiedzy o seksie i środków antykoncepcyjnych.

 

Zapomniałeś o gadżetach, które są w 100% bezpieczne i nie powodują ciąży :kox: .

Fakt, zapomniałem ale to dlatego że ja w życiu nie przepadam za "zamiennikami" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

670343 będzie płacz i lament

Czyli to wszystko dla dobra kobiet! Kościół, ruchy pro life, wyklęte niepokorne dojne pismaki, wybitne tuzy prawej strony politycznej narażają się na społeczny ostracyzm, a to wszystko w duchu umiłowania do kobiet :song: A te - niepowiemjakie - baby protestują i tego NIEROZUMIEJO :wallbash:

Poważnie: ktoś chyba próbuje na siłę wykazać, że polskie kobiety nagle zaczną szturmować gabinety, tak jakby to było pstryknięcie palcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

670262 Zrytą banię po całości to trzeba mieć żeby na kogoś takiego głosować.

Nie głosowałem na niego ani na nikogo z jego partii, ale muszę się nie zgodzić.

Jego kampania wyborcza zapowiadała powiew świeżości w polityce, szkoda tylko że (jak zawsze) na zapowiedziach się skończyło ;)

Ja bym jednak rzekł, że zapowiadała powiew stęchlizny. Nie wspominając o oczywistym opieraniu swoich politycznych priorytetów na rozliczeniu przeciwników za domniemane przestępstwa na rzecz ojczyzny, co jest celem wyświechtanym i nigdy (będąc celem samym w sobie) nie świadczy o szczególnie przemyślanym pomyśle na poprawę sytuacji politycznej, zbieranina barwnych ludzi zebranych od Sasa do Lasa nie miała prawa zadziałać jak rozsądny kolektyw. Najsilniejszą pozycję w tym ugrupowaniu ma coś, co powinno się nazywać pis-bis, a w celu zainteresowania nim osób preferujących nieco inne wartości sięgnięto po ludzi skrajnie odmiennych. W efekcie większość kukizowców daje dziś pisiorom spokojną większość w przegłosowywaniu dobrozmianowych ukazów, a pozostali nie stanowią żadnego skolektywizowanego głosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="czarekcw"

Szanuję Twój wybór (na serio) ale rozumiem też ludzi którzy dają się "ponieść hormonom". Wiek dojrzewania i jest "ciężki" dla nastolatków i młodej młodzieży. Nie każdy ma tyle samozaparcie żeby żyć w celibacie dlatego uważam że młodzież powinna mieć dostęp do pełnej wiedzy o seksie i środków antykoncepcyjnych.

 

 

 

 

Kto im zabrania dostępu do tej wiedzy ? jak sobie kobiety radziły jak nie było internetu, programów w telewizji śniadaniowej co dzień rano, nie było tyle specyfików antykoncepcyjnych, prasy kolorowej dla kobiet (pewnie ktoś stwierdzi ze tam głupstwa sa na temat zdrowia, akurat nie wydaje mi sie ) a lekarze mieli tyle ogłady co kot napłakał w jakimś obskurnym gabinecie X lat temu ? Teraz czasy sie zmienił i ktoś pisze że nie ma wiedzy albo dostępu :lol: jak ktoś nadal nie ma wiedzy to jest w tych 30 % o których pisałem wczesniej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Czyli co, te nasze kobiety są tak zacofane że nie mają żadnej wiedzy o antykoncepcji ? są tak zahukane że sie boją do lekarza iść ?

Czy ja tak napisałem? Napisałem jedynie że dla wielu procedura: posiąście fachowej wiedzy o antykoncepcji - wizyta u lekarza - badanie - zakup środków antykoncepcyjnych, jest utrudniona. Czy dlatego że mają do tej procedury uniemożliwiony lub utrudniony dostęp, ich życie ma być uboższe o życie seksualne?

 

prezerwatywy są tak kiepskie że pękają jedna po drugiej ? to lepiej iść na tak traumatyczny zabieg jak aborcja niż po recepte ? przecież to sie kupy nie trzyma :)

Prawidłowo użyta prezerwatywa nie działa 2 razy na 100 czyli statystycznie co pięćdziesiąte bzyknięcie kończy się ciążą. Dla ludzi którzy chcą uprawiać seks więcej razy niż mają dzieci to problem.

Nieprawidłowo użyta prezerwatywa zawodzi 15 razy 100 - jak da mnie robi się fatalnie :kox:

Mnie kilka w życiu pękło i strachu się najadłem...

Gdzie ja napisałem że lepiej iść na zabiag zamiast się zabezpieczać? Czytasz to co piszę? Kilka razy już napisałem że zabieg to trauma!

Mówię o tym że w życiu różne rzeczy się zdarzają i dostęp do aborcji na żądanie kobiety powinny mieć.

 

niech sie nie zabezpieczają tymi pękającymi prezerwatywami, jest tylko aspekt że oprócz zajścia w ciaże mozna sie jeszcze zarazić jakąś choroba ale to już nie mój problem,

Masz rację ale teraz zmieniłeś temat.

 

skoro zakup prezerwatyw to taki wstyd. Na marszu tak apelowały że chcą być nowoczesne a sie zabezpieczyć nie potrafią ? w czasach gdzie jest tyle metod :o

Chłopie, czy Ty nie chcesz zrozumieć idei problemu / nie rozumiesz / czy nienawidzisz kobiet?

Kobiety chcą mieć możliwość aborcji, choć zapewne każda chciałaby z tej możliwości nigdy nie skorzystać. Odpowiedz mi w jednym zdaniu, co Ci przeszkadza żeby kobiety miały taką możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="czarekcw"

Szanuję Twój wybór (na serio) ale rozumiem też ludzi którzy dają się "ponieść hormonom". Wiek dojrzewania i jest "ciężki" dla nastolatków i młodej młodzieży. Nie każdy ma tyle samozaparcie żeby żyć w celibacie dlatego uważam że młodzież powinna mieć dostęp do pełnej wiedzy o seksie i środków antykoncepcyjnych.

 

 

 

 

Kto im zabrania dostępu do tej wiedzy ? jak sobie kobiety radziły jak nie było internetu, programów w telewizji śniadaniowej co dzień rano, nie było tyle specyfików antykoncepcyjnych, prasy kolorowej dla kobiet (pewnie ktoś stwierdzi ze tam głupstwa sa na temat zdrowia, akurat nie wydaje mi sie ) a lekarze mieli tyle ogłady co kot napłakał w jakimś obskurnym gabinecie X lat temu ? Teraz czasy sie zmienił i ktoś pisze że nie ma wiedzy albo dostępu :lol: jak ktoś nadal nie ma wiedzy to jest w tych 30 % o których pisałem wczesniej..... seks bez zabezpieczeń niesie chyba oczywiste ryzyko zajścia więc to nie jest brak wiedzy o antykoncepcji tylko ignorancja liczac że może sie uda nie zaliczając wpadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozluźnienie dyskusji - w Centrum Nauki Kopernik jest strefa, nazijmy ją, wychowania seksualnego dzieci/młodzieży. Jakieś plansze, sceneria lasu, grafiki, budka z filmikiem. Wnioski na planszach i filmiku - zawsze zabieraj ze sobą kocyk ponieważ: primo - zedrzesz sobie kolanka na leśnym runie, secundo - zostaniesz zaatakowany przez owady :mrgreen: Nie wiem czy to jeszcze tam stoi bo oglądałem to jakieś 2-3 lata temu więc moze już stuningowali ten kącik rozpusty :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwala mnie takie pojmowanie sprawy. Chodzi o to, żeby kobiety MIAŁY MOŻLIWOŚĆ aborcji w przypadkach kiedy jest zagrożenie życia (czy to płodu, czy matki), kiedy jest to ciąża wynikająca z gwałtu itp żeby nie pozbawiano je możliwości robienia badań prenatalnych, które sa w stanie wychwycić jakieś wady (które w wielu przypadkach można operować jeszcze w łonie matki) a tu dowiaduje się, że chodzi o to, żeby mogły sobie skrobać ile wlezie wedle własnego widzimisię i traktowały to niejako jak rozrywkę między jednym bzykaniem a drugim.

No nie róbmy jaj z pogrzebu... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przykład na 'prawicowość' rządzącej partii.

 

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,207 ... a.html#MT2

 

Niestety, z uwagi na własne ograniczenie umysłowe i nieobecność zbanowanego forumowicza nie dowiem się zapewne w jaki sposób odróżnić posunięcia o charakterze komunistycznym od tych pozornie komunistycznych, ale tak naprawdę prawicowych i konserwatywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie nie wiadomo jakie będą stawki, po za tym wątpie aby ktoś zbiedniał jak zarabia 6-7 tyś do ręki. Tego że mają spaść stawki dla zarabiających najmniej nie zauwazyłeś oczywiście :)

 

Oczywiście zauważyłem, jakoś nie widzę, żeby oznaczało to zdecydowane podwyższenie kwoty wolnej od podatku. Czyli znów 'robimy dobrze, ale tylko niektórym'. Jest to zwykłe dotowanie mniej zarabiających (na papierze) kosztem klasy średniej. I proszę bez gadek typu 'jak ktoś zarabia xxx to nie zbiednieje, jak będzie płacić wyższe podatki', bo istotą problemu jest podniesienie obciążeń dla niektórych. Jeśli z roku na rok zmieniają się zasoby, to z jakich rzeczy ma zrezygnować dotknięty wyższym podatkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po za tym wątpie aby ktoś zbiedniał jak zarabia 6-7 tyś do ręki.

Najgłupszy argument jaki tylko może być.

To, że ktoś ciężko pracuje, często nie przebywa w domu ileś dni, a jego pracodawca jest uczciwy i wszystkie pieniądze "są na papierze" musi zostać za to ukarany i do tego ma się z tego cieszyć bo "nie zbiednieje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]Bzyk[/ref], bo PiS to parta promująca przeciętniactwo, bylejakość i biedę. Uczy bezradności i roszczeniowości, uzależnia od siebie ludzi którzy gdyby byli wykształceni, zaradni, pracowici i mieli pomysł na życie to PiS nie byłby im do niczego potrzebny.

Ustalając próg podatkowy na 6 tyś netto PiS tak naprawdę określił próg dochodowy swojego elektoratu - do jakiej kwoty "są nasi" a powyżej której ludzie którym nie jesteśmy potrzebni i i tak na nas nie zagłosują.

 

[ref]W1Michal[/ref], dziś jeżdzę po tobie strasznie - przepraszam Cię za to bardzo ale kompletnie nie ogarniam Twojego światopoglądu. Ostatnie zdanie dziś, mam nadzieję. Czy myślisz że budżet ludzi zarabiających 6 tys zł netto miesięcznie jest luźniejszy od ludzi zarabiających 2 tyś zł netto?

Czy myślisz że jak ktoś zarabia więcej to nie wydaje więcej? Nie ma kredytów na mieszkania, auta, dzieci na dodatkowych zajęciach czy jakiegoś hobby które pochłania jego ciężko zarobione pieniądze? Czy myślisz że jak takim ludziom wyparuje z budżetu 500 czy 1 tyś zł w miesiącu to oni tego nie odczują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Niezła napierdaldnka na sejmowej komisji sprawiedliwości ws.projektu o zakazie aborcji.

 

Biedna ta pani Rzecznik PiS Beata Mazurek :( Wczoraj kazali jej powiedzieć że to wcale nie jest projekt PiS a dziś PiS go przepycha. Wielki szacun dla kobitki :good: Trzeba mieć charakter żeby tak kłamać i się nie wstydzić :song::song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem od początku,ale z relacji wynikało ze Witold Czarnecki (PiS) chciał złożyć wniosek o odrzucenie tego projektu obywatelskiego,natomiast były wątpliwości co do prawidłowości trybu zwołania komisji i protest związany z anulowaniem organízacjom pozarządowym zgody na obserwowanie prac komisji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Bzyk[/ref], bo PiS to parta promująca przeciętniactwo, bylejakość i biedę. Uczy bezradności i roszczeniowości, uzależnia od siebie ludzi którzy gdyby byli wykształceni, zaradni, pracowici i mieli pomysł na życie to PiS nie byłby im do niczego potrzebny.

Ustalając próg podatkowy na 6 tyś netto PiS tak naprawdę określił próg dochodowy swojego elektoratu - do jakiej kwoty "są nasi" a powyżej której ludzie którym nie jesteśmy potrzebni i i tak na nas nie zagłosują.

 

[ref]W1Michal[/ref], dziś jeżdzę po tobie strasznie - przepraszam Cię za to bardzo ale kompletnie nie ogarniam Twojego światopoglądu. Ostatnie zdanie dziś, mam nadzieję. Czy myślisz że budżet ludzi zarabiających 6 tys zł netto miesięcznie jest luźniejszy od ludzi zarabiających 2 tyś zł netto?

Czy myślisz że jak ktoś zarabia więcej to nie wydaje więcej? Nie ma kredytów na mieszkania, auta, dzieci na dodatkowych zajęciach czy jakiegoś hobby które pochłania jego ciężko zarobione pieniądze? Czy myślisz że jak takim ludziom wyparuje z budżetu 500 czy 1 tyś zł w miesiącu to oni tego nie odczują?

 

 

wątpie aby przez zmiany które są planowane ktoś im zabierał 1000 zł....nie ma jeszcze stawek więc może zmiany będą nie wielkie, nie wielkie na tyle że nie odczują. 1000 zł to kwota z kosmosu . Jeszcze sie taki nie urodził żeby każdemu dogodził, co mają powiedzieć ci co mają 1600 do ręki ? też chcą mieć mieszkanie, samochód itp i co za to mozna zrobić ? także zobaczymy jak to wyjdzie nie ma sensu wyjeżdzać z tekstami że ktoś komuś bedzie co miesiąc nagle zabierał kilkaset albo tysiąc zł bo to raczej nie w tym rzecz. A co do budżetu to mysle że jak ktoś ma 6 czy 7 koła do ręki to żyje luzniej niż ten co ma 4x mniej, nie piszmy głupot bo znam ludzi co zarabiają 1600, 8000 i 40 000 miesięcznie więc pisanie że ten co ma wiecej musi sie spinać co miesiąc tak samo jak ten co zarabia najniższa krajową jest absurdalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zarabia 1,6 a chce zarabiać 6 tys yo niech się lepiej postara. Możliwości są tylko to chęci zazwyczaj brak. Do tego wziąć na siebie odpowiedzialność, rozwijać sie. Nie każdy chce ale każdy chce więcej i więcej.

 

Napisane z Tapatalka za pomocą Xiaomi RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę u kolegów braki w podstawowej znajomości tematu (vide Unia Wolności czy Balcerowicz).

 

Z kontekstu Twojej wypowiedzi wnioskuję że kilka lat temu stałeś w jednym szeregu z Andrzejem Lepperem i krzyczałeś "Balcerowicz musi odejść". Ja nie stałem jednak razem z Wami w tym szeregu. Dla mnie Balcerowicz to najwybitniejszy Polski ekonomista współczesnych lat i bohater narodowy który wprowadził Polskę do kapitalizmu.

Jeśli ktoś był lub jest jego współpracownikiem to dla mnie najlepsza rekomendacja.

 

Co do Unii Wolności to choć jak dla mnie była to parta zbyt prawicowa to zrzeszała wielu polityków dla których mam do dziś ogromny szacunek (Balcerowicz, Mazowiecki, Geremek). A popierałem ich bo byli opozycją najpierw wobec komunistów których genialny suweren wybrał cztery lata po obaleniu PRLu a później AWSu, którego nie ma nawet co komentować.

 

 

Przeczytawszy ten stek bzdur prawie poparzyłem sie kawą. Rozpędz sie i walnij ostro głową w mur, może w jakimś stopniu pomorze, tego nie da sie normalnie czytać. Moderator nie powinien wypisywać tak skandalicznych bzdur. Gratuluje i współczuje autorytetów. Przez takich jak Ty jesteśmy tu gdzie jesteśmy, w czarnej dooopie. Miałem tu nic nie pisać, ale przez takich idiotów "cierpie" ja moim bliscy jak i oni sami, chociaż uważaja się za "nowoczesnych"

 

Przez balcerowicza polski przemysł przestał praktycznie istnieć, złodziejska prywatyzacja spuściła w kibel całą polską gospodarkę, mamy przez to katastrofe demograficzną, miliony uciekają stąd. Polski jako tako juz nie ma, jest tylko jakiś ogłupiony naród pomiędzy dwoma rzekami i z grubsza tyle. Cytując klasyka - zostawią nam piosenkę i chorągiewkę. Środowisko g.wyborczej przez ponad 20 lat obróbki dokonało tego czego miało dokonać, widzimy to po twoich wpisach jak i wpisach innych. Oglądaj dalej tvn i myśl, że jesteś oświecony, nie zamierzam ci w tym przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.