Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

foxy82, a co ma piernik do wiatraka?? Papież sam przecież powiedział, że uchodźców można wspierać finansowo, niekoniecznie ściągać do siebie. A poza tym niech się gdzie indziej zasrańcy wysadzają w powietrze, a przyjąć należy samych chrześcijan lub tych którzy od razu przejdą na naszą religię, pozostali wypie........ć i mam w dupie czy są to kobiety czy dzieci, bo oni mają w dupie mnie i moją rodzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może jeszcze jakiegoś newsa rzucisz z Faktu? :mrgreen:

 

W Fakcie najabrdziej opiniotwórczas była swojego czasu (nie wiem jak jest teraz) kolumna na ostatniej/przedostatniej stronie gdzie roznegliżowana dziewuszka informowała, że będzie słońce, deszcz albo Bóg wie co tam jeszcze :mrgreen: I tak każdy oglądał warunki tej pogodynki a nie zapowiadane warunki pogodowe :D

 

W Gazecie Wyborczej był kiedyś fajny dodatek motoryzacyjny, wychodził chyba w czwartki - nazywało się to Wysokie Obroty. Taki pradziadek współczesnego polskiego wydania Top-Gear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech Witecki, były prezes GDDKiA

A no właśnie, bo przez 6 lat!!!! był tylko p.o. dyrektora ( w GDDKiA nie ma prezesa jak napisałeś). Kilkukrotnie nie zdał egzaminu Krajowego Zasobu Kadr, a że to funfel Donka to i tak miał cieplutką posadę.

 

Wracając do kolei, bo widzę, że siedzisz w temacie, co sądzisz o prywatyzacji PKP Energetyka? Czy wg Ciebie prywatyzacja spółki strategicznej dla bezpieczeństwa państwa i do tego firemce z kapitałem zakładowym o wartości 5 tys. zł, świadczy o jakichkolwiek kompetencjac osób, które do tego doprowadziły?

 

Kolejny z brzegu przykład, elektrownia Adamów. Firma o wartości wg pierwotnej wyceny ok. 190 mln (w tym posiadająca środki pieniężne ok. 60 mln), po kilku wątpliwych obniżkach jej wartości została sprzedana na 67 mln. Dziwnym trafem, obecnym prezesem spółki, która kupiła elektrownię, jest Aleksander Grad, były minister skarbu, który rozpoczynał jej prywatyzację.

Mógłbym jeszcze tak długo przedstawiać kompetencje osób związanych z poprzednim reżimem.

P.o dyrektora (skoro mowa o dyrekcji), zgadza się, palnąłem bez sensu. ;)

 

Zgodzę się, że to nie był czysty układ, jednak co do efektu w postaci boomu drogowego okazał się korzystny. Dość powiedzieć, że ówczesny minister infrastruktury, Grabarczyk, był jednym z zakulisowych ojców sukcesu Euro 2012 i ogólnego sukcesu wizerunkowego poprzedniej ekipy (do czasu).

 

I wtedy ja ich naprawdę popierałem. Byłem zdania, że jest po prostu dobrze i rozwój gospodarki idzie w odpowiednim kierunku. Moje przekonania zmieniło zaś namaszczenie przez Tuska pani Kopacz na swojego następcę. Uważam, że Grzesiu nie miałby teraz czego ratować, gdyby jego frakcja była górą (jakkolwiek np. pan Grabarczyk to poplecznik poprzedniej pani premier).

 

Prywatyzacja PKP Energetyka wpisuje się w nie do końca dobrze rozumianą restytucję polityki Balcerowicza. Niektórzy twierdzą, że dla państwa taki majątek to zbędny balast. Ja tak nie uważam, a zwłaszcza, jeśli prywatyzacja przebiega w taki sposób. Ogólnie byłem i jestem przeciwny temu.

 

O elektrowni Adamów się nie wypowiem, bo się tym nie interesowałem.

 

Pewnie, że można długo tak o osobach związanych z poprzednim rządem, ale przy obecnej karuzeli kadrowej na przeróżnych szczeblach to było małe miki.

655833 ale tym, którzy podówczas (a było to już z górką rok temu) hołdowali patriotyzmowi gospodarczemu a'la Kaczyński w tej materii, nie dało się tego wytłumaczyć - każdy musiał sobie to relatywizować na różne sposoby. :)

„Patriotyzm gospodarczy a’la Kaczyński” to według mnie jedyna postawa która może doprowadzić do rekultywacji naszej gospodarki. Nie dziwię się jednak tej wypowiedzi - Michal126 nie tak dawno pisał jak przytula się do RAŚ, więc bliska mu jest raczej obca racja stanu.

Rekultywacji, czyli czego? Jako żywo kojarzy mi się to z wykoszeniem wszystkiego, by następnie siać na gołej ziemi. Bo do tego prowadzi bezhołowie w dziedzinie poszanowania finansów publicznych (=podatników).

 

Owszem, najbliższa jest mi lokalna, górnośląska racja stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxy82, a co ma piernik do wiatraka?? Papież sam przecież powiedział, że uchodźców można wspierać finansowo, niekoniecznie ściągać do siebie. A poza tym niech się gdzie indziej zasrańcy wysadzają w powietrze, a przyjąć należy samych chrześcijan lub tych którzy od razu przejdą na naszą religię, pozostali wypie........ć i mam w dupie czy są to kobiety czy dzieci, bo oni mają w dupie mnie i moją rodzinę.

Piernik do wiatraka ma tyle co przewóz przez wojsko figury Chrystusa do Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

656004 Prywatyzacja PKP Energetyka wpisuje się w nie do końca dobrze rozumianą restytucję polityki Balcerowicza. Niektórzy twierdzą, że dla państwa taki majątek to zbędny balast. Ja tak nie uważam, a zwłaszcza, jeśli prywatyzacja przebiega w taki sposób. Ogólnie byłem i jestem przeciwny temu.

 

Przecież z Energetyką nie chodzi o to czy ją sprzedać, bo to gotowi byli zrobić, tak jak wcześniej z kilkuset przedsiębiorstwami państwowymi za złotówkę, byle koledze, tylko o to że od Energetyki zależny jest między innymi cały transport kolejowy na terenie kraju. Nowy właściciel robi pstryk i Polska jest na kolanach. Jak taki pomysł mógł komuś przejść przez głowę? Aha.. racja, to ci sami patrioci gospodarczy którzy pozbyli się tak korzystnie Ciech S.A. i chcieli sprzedać nasze Lasy Państwowe.

 

 

 

656004 „Patriotyzm gospodarczy a’la Kaczyński” to według mnie jedyna postawa która może doprowadzić do rekultywacji naszej gospodarki. Nie dziwię się jednak tej wypowiedzi - Michal126 nie tak dawno pisał jak przytula się do RAŚ, więc bliska mu jest raczej obca racja stanu.
Rekultywacji, czyli czego? Jako żywo kojarzy mi się to z wykoszeniem wszystkiego, by następnie siać na gołej ziemi. Bo do tego prowadzi bezhołowie w dziedzinie poszanowania finansów publicznych (=podatników).

 

Rekultywacja trudny termin. ;-) Wywodzi się z rolnictwa, ale uważam że nieźle oddaje stan naszej gospodarki. W skrócie polega ona na działaniach mających na celu przywrócenie wartości obszaru który został WCZEŚNIEJ zdegradowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.am, zdegradować można też orne pole. Nasza gospodarka trochę je przypomina, ponieważ jako socjalistyczna, w zasadzie nigdy nie miała szans się naprawdę rozwinąć. Trzeba wziąć pod uwagę to co się stało z przedsiębiorstwami w wyniku "transformacji" w gospodarkę kapitalistyczną. Sektor prywatny niby zaczął działać, natomiast to co mieliśmy najcenniejszego, czyli przedsiębiorstwa państwowe, majątek wypracowany przez naszych ojców i dziadków, zostały zniszczone i sprzedane, lub od razu sprzedane za bezcen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

655948 Można więc na to patrzeć jak na duży błąd, albo zastanowić się czy IS jednak nam nie zagraża. Warto przypomnieć, że IS wymieniło Polskę jako wroga i myślę że oni już tu są.

Ponadto trzeba sobie zdawać sprawę, że na ich celowniku jest każdy kto nie wyznaje islamu.

 

Wymienili nas dopiero jak zaangażowaliśmy się w tą walkę (chyba, że zrobili to wcześniej o czym nie wiem). Napewno wysłanie naszych wojsk dodało nam trochę miejsc w rankingu Państw do ataku.

Również twierdzę, że powinniśmy budować swoją armie. Bezpieczeństwo zagwarantuje nam nasza armia, a nie sojusze i jakaś tam szpica, bo to w każdej chwili może zostać cofnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również twierdzę, że powinniśmy budować swoją armie. Bezpieczeństwo zagwarantuje nam nasza armia, a nie sojusze i jakaś tam szpica, bo to w każdej chwili może zostać cofnięte.

 

Nakłady na armię naszego sąsiada ze wschodu raczej nie pozwalają na marzenie o skutecznej obronie.

 

A nie uważacie, że wszelkie dywagacje nt. tego kiedy ISIS wrzuciło Bolandię na listę potencjalnych celów są trochę bezcelowe, bo 'oficjalne komunikaty' ze strony 'nieoficjalnego państwa', cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UE czy KE chce zrównania cen leków w całej UE. Szkoda że pensji nie chcą zrównywać. KOD zamierza z tym fantem walczyć? Bo widząc w TV to sporo osób jest w podeszłym wieku i na pewno jakieś leki przyjmują :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://natemat.pl/186743,chcieli-ograc- ... -kurskiego

 

Hehehe :D:D:D

W Ustawie mowa jest o "niezawisłości Rady Mediów Narodowych/jej członków". Widać tą "niezawisłość" jak na dłoni.

Jest to także piękna kalka tego jak będzie funkcjonował od grudnia 2016 r Trybunał Konstytucyjny z nowym jego "Prezesem", który polecenia będzie otrzymywał od Naczelnika Kaczyńskiego. Nie wspominając o tym, że teraz publikowanie wyroków TK będzie zależne jedynie od "widzimisię" premiera...

No ale "nikt nam nie powie, że czarne jest czarne a białe jest białe"...

PiSlamistan pełną gębą się tu robi.

 

UE czy KE chce zrównania cen leków w całej UE. Szkoda że pensji nie chcą zrównywać. KOD zamierza z tym fantem walczyć? Bo widząc w TV to sporo osób jest w podeszłym wieku i na pewno jakieś leki przyjmują :D .

Nawet się tego komentować nie chce. Potwierdza to jedynie fakt, że również w UE politycznych idiotów nie brakuje...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooooo proszę - wyłowiono kolejnego "wybitnego" człowieka na poważne stanowisko. Boguś Pęk, znany głównie z tego:

 

senator-bogdan-pek_24467151.jpg

 

będzie teraz członkiem Rady Nadzorczej w Banku Pocztowym... :D:D:D

http://natemat.pl/186851,z-sejmowego-ko ... -pocztowym

 

Nie mógł sobie chłop poradzić sensownie w życiu to trzeba mu było jakąś posadkę znaleźć. Szast, prast i jest.

Dobra - a nie przepraszam - dojna zmiana idzie aż wióry lecą...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Manolito77, nominacja Pan Pęka na tak odpowiedzialne stanowisko jest wynikiem tylko i wyłącznie jego wykształcenia i późniejszego doświadczenia zawodowego. Cytując za Wikipedią:

Wykształcenie i praca zawodowa

Ukończył Technikum Rolnicze w Czernichowie, a w 1979 studia na Wydziale Zootechnicznym Akademii Rolniczej w Krakowie.

W 1979 został zatrudniony jako specjalista w Wojewódzkiej Dyrekcji Rozbudowy Miast w Krakowie. Następnie pracował w Okręgowym Przedsiębiorstwie Przemysłu Mięsnego. Od 1980 do 1985 był kierownikiem tuczarni trzody chlewnej. Kierował tuczarnią znajdującą się w znacjonalizowanym dworze w Tomaszowicach[1]. Od 1985 do 1990 pełnił funkcję prezesa Spółdzielni Kółek Rolniczych w Zielonkach.

W 1999 wszedł w skład rady programowej Muzeum Etnograficznego w Krakowie. Należy do Polskiego Związku Łowieckiego i Polskiego Związku Wędkarskiego.

PiS jest partią odpowiedzialną za Polskę i na tak ważne stanowiska wybiera najwybitniejszych spośród swoich członków. Nie ma tu mowy o żadnej dojnej zmianie - to po prostu według naszej władzy, właściwy człowiek na właściwym miejscu :good::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że to ten konkretny element jego kariery:

657411 Kierował tuczarnią znajdującą się w znacjonalizowanym dworze w Tomaszowicach

przesądził, że jest wybitnym kandydatem do ów Rady Nadzorczej. :D:D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

NORMALNIE, osoby które są spoza układu politycznego, starają się przygotować do objęcia nowego stanowiska pracy i kończą np studia podyplomowe dla członków rad nadzorczych. Organizuje coś takiego np SGH:

http://oferta.sgh.waw.pl/pl/SitePages/O ... odyplomowe

Pan Bogdan Pęk jest jednak zasłużonym posłem partii rządzącej i Technikum Rolnicze mu wystarcza. Poczytaj też jakie orły dostały się z ramienia PiS do rady nadzorczej naszego największego banku - PKO :-]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co sugerujecie, zdjęcie przedstawia człowieka,który resztkami sił służy ojczyźnie,do utraty przytomności służy krajowi dzień i noc. Wasze plugawe insynuacje to nic innego jak kwik świń oderwanych od koryta!!!

Już lepiej jak pan poseł się narżnie -swojsko- spirytem do nieprzytomności w tuczarni, a nie przepraszam,w hotelu poselskim, niż na lewackie ośmiorniczki popijane pedalskim winem chodzić do jakiegoś burdelu!

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ad.am, przyznaje że mnie zawstydziłeś... Przemyślałem to sobie i masz absolutną rację! Ten człowiek to prawdziwy Patriota, wybraniec Narodu :good:

Nie wiem jak mogłem choć przez chwilę w niego zwątpić :wallbash::wallbash::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NORMALNIE, osoby które są spoza układu politycznego, starają się przygotować do objęcia nowego stanowiska pracy i kończą np studia podyplomowe dla członków rad nadzorczych.

Padłem ze śmiechu. Daleko mi do uwielbienia tej władzy, wprost przeciwnie, co myślę pokazałem nie raz, na dodatek zgadzam się w opinii dotyczącej tego "fachowca", ale twierdzenie że do pracy w radzie nadzorczej, czy zarządzie jakiejkolwiek spółki mają przygotować kursy czy studia... sorry, aż poplułem kawą monitor... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.