Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

Zastępca ministra sprawiedliwości Patryk Jaki groził na procesie cywilnym o ochronę dóbr osobistych, który wytoczył mu poseł PO Robert Kropiwnicki. Ostro zaatakował sędzię Alicję Fronczyk z Sądu Okręgowego w Warszawie prowadzącą sprawę przeciwko niemu. Zdaniem byłego ministra sprawiedliwości prof. Zbigniewa Ćwiąkalskiego sprawą zachowania wiceministra Jakiego powinien się zająć prezes sądu okręgowego, tym bardziej że rozprawa została nagrana. - Prezes powinien rozważyć, czy powiadomić o tym ministra sprawiedliwości lub premiera - mówi prof. Ćwiąkalski. Sąd zajmie się tym w poniedziałek. Coraz ciekawiej się robi jeszcze dobrze proces się nie rozpoczął , a już się okazało, że sędzia nie jest właściwy. Taki nowy zwyczaj według PIS można iść do Sądu i nawtykać sędziemy -żałosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moderator Eryczek, odeszła mi ochota na dyskusję z Tobą. To co miałem do powiedzenia napisałem wczoraj. Przez kolejne 5 minut potrzebne na napisanie odpowiedzi wolę poleżeć na hamaku.

*

Jeśliby ktoś z Administracji Forum zechciał przewertować korespondencję pomiędzy mną i innymi użytkownikami Forum, też i użytkownikiem Eryczek, stwierdziłby z pewnością że nie rozpocząłem ani jednego wątku politycznego na tym Forum, jeśli ktoś mógłby się poczuć urażony moimi wypowiedziami, to na pewno nie jako pierwszy, ponieważ w stosunku do NIKOGO jako pierwszy nie byłem nieuprzejmy. Natomiast co do moderatora j.w. prosiłbym o rozważenie czy nadal powinien pełnić swoją funkcję, ponieważ wydaje się nie zdawać sobie sprawy z tego że tytuł ten oznacza stosowanie zasady bezwzględnego obiektywizmu, nawet jeżeli wbrew sobie.

 

 

665019 Zastępca ministra sprawiedliwości Patryk Jaki groził na procesie cywilnym o ochronę dóbr osobistych, który wytoczył mu poseł PO Robert Kropiwnicki. Ostro zaatakował sędzię Alicję Fronczyk z Sądu Okręgowego w Warszawie prowadzącą sprawę przeciwko niemu. Zdaniem byłego ministra sprawiedliwości prof. Zbigniewa Ćwiąkalskiego sprawą zachowania wiceministra Jakiego powinien się zająć prezes sądu okręgowego, tym bardziej że rozprawa została nagrana. - Prezes powinien rozważyć, czy powiadomić o tym ministra sprawiedliwości lub premiera - mówi prof. Ćwiąkalski. Sąd zajmie się tym w poniedziałek. Coraz ciekawiej się robi jeszcze dobrze proces się nie rozpoczął , a już się okazało, że sędzia nie jest właściwy. Taki nowy zwyczaj według PIS można iść do Sądu i nawtykać sędziemy -żałosne.

Bliźniak, jeśli wklejasz cytat (tym razem pochodzi on z Gazety Wyborczej), a nie używasz własnych słów, to uczciwie by było poinformować o tym pozostałych użytkowników.

 

Minister Jaki został pozwany przez Posła Kropiwnickiego za wypowiedź przekazującą publicznie treść dotyczącą skarg mieszkańców kamienicy w której mieści się mieszkanie będące własnością Posła Kropiwnickiego. Dotyczyły one prowadzenia przez Pana Posła agencji towarzyskiej w jego mieszkaniu. Mieszkańcy składali skargi na to że w mieszkaniu Posła Kropiwnickiego przyjmuje prostytutka. Czy to nie jest wystarczający powód do złożenia mandatu zamiast żałosnych prób zacierania rzeczywistości przy udziale wymiaru sprawiedliwości który my utrzymujemy, podobnie z resztą jak Pana Posła?

Opinia Z.Ćwiąkalskiego, adwokata Jana Kulczyka, który niedawno pisał pisma do dziennikarzy w imieniu Kulczyk.Inv., żeby ich uciszyć, kiedy rozpoczęli opowiadać publicznie o sprawie prywatyzacji Ciech S.A., jest raczej mało wiarygodna.

Moderator Eryczek z pewnością zarzuci mi kłamstwo, bo nie podaję źródeł. Każdy kto ma klawiaturę może to sprawdzić z łatwością, podobnie jak wszystko o czym pisałem wcześniej.

Miłego weekendu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

665073 Czy to nie jest wystarczający powód do złożenia mandatu zamiast żałosnych prób zacierania rzeczywistości przy udziale wymiaru sprawiedliwości który my utrzymujemy, podobnie z resztą jak Pana Posła?

 

 

nie, bo ci mieszkańcy mogli z zazdrości lub niechęci politycznej do posła pisać takie donosy, żeby mu zrobić na złość. Jak się zbierze grupka sąsiadów, którzy powiedzą, że u Ciebie w domu jest agencja towarzyska to przyznasz się od razu publicznie do tego chociaż tego nie robiłeś? Po to jest sąd skoro poseł twierdzi, że tak nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszyscy są głupi i złośliwi, że nie doceniają tego daru jak dobra zmiana. Koledzy chyba maja racje oceniając Twoje posty. Nie mówimy tu czy był tam za przeproszeniem burdel czy nie. Problemem jest zachowanie wice ministra i żadne usprawiedliwienia takiego zachowania się nie obronią . Prof. Ćwiąkalski jest autorytetem prawniczym, który po aferze w zakładzie karnym natychmiast podał się do dymisji również nie powinien się wypowiadać bo kogoś tam kiedyś bronił, będąc oczywiście adwokatem. Czy to tak ciężko przyznać, że ktoś inny niż Ty ma rację? Rozumiem , że przykład idzie z góry, a Prezes wszystkich prezesów jest nieomylny , ale mnie to nie przekonuje. Nie zamierzam dyskutować z Tobą, bo to jest jak walenie głowa w mur. Moim skromnym zdaniem Pan Jaki powinien podczas swojego żałosnego wystąpienia w Sądzie zostać ukarany kara porządkową czyli grzywną tak jak by to się stało wobec każdego innego człowieka. Żyj dalej w przeświadczeniu, że takie zachowanie jest normalne - powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

665074

nie, bo ci mieszkańcy mogli z zazdrości lub niechęci politycznej do posła pisać takie donosy, żeby mu zrobić na złość. Jak się zbierze grupka sąsiadów, którzy powiedzą, że u Ciebie w domu jest agencja towarzyska to przyznasz się od razu publicznie do tego chociaż tego nie robiłeś? Po to jest sąd skoro poseł twierdzi, że tak nie było.

Dlaczego więc nie przypozwał sąsiadów? Personalia tych osób są znane, wypowiadali się nawet przed kamerami. Tajemnica.

 

665076 Oczywiście wszyscy są głupi i złośliwi, że nie doceniają tego daru jak dobra zmiana.

Wydaje mi się że jesteś trochę zbyt surowy, ale rozumiem ten punkt widzenia.

 

665076 Koledzy chyba maja racje oceniając Twoje posty.

Myślę że każdy powinien je oceniać jak uważa. Nie trzeba o tym pisać po raz kolejny.

 

665076 Czy to tak ciężko przyznać, że ktoś inny niż Ty ma rację?

Jeżeli ktoś inny ma rację i to udowodni, jeśli o mnie chodzi - nie ma żadnego kłopotu żeby mu ją przyznać.

Nie mam natomiast w zwyczaju, jeśli się z kimś zgadzam, przytakiwać pisząc posty typu: "+1", więc możesz nie zauważać, z resztą zdaje się dopiero co się tu zarejestrowałeś.

 

665076 Moim skromnym zdaniem Pan Jaki powinien podczas swojego żałosnego wystąpienia w Sądzie zostać ukarany kara porządkową czyli grzywną tak jak by to się stało wobec każdego innego człowieka. Żyj dalej w przeświadczeniu, że takie zachowanie jest normalne - powodzenia.

O zachowaniu Pana Ministra na sali sądowej nie napisałem ani słowa. Zanim zaczniesz zadawać pytania bądź łaskaw upewnić się że zrozumiałeś tekst do którego się odnosisz.

Na marginesie, jeżeli doniesienia Gazety Wyborczej okażą się prawdziwe, w co znając ich fachowość dziennikarską mam prawo wątpić, na pewno tego nie pochwalę.

Pan Jaki ma czasem problem z utrzymaniem nerwów na wodzy, poza tym zgadzam się prawie ze wszystkim co mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Moderator Eryczek, odeszła mi ochota na dyskusję z Tobą. To co miałem do powiedzenia napisałem wczoraj. Przez kolejne 5 minut potrzebne na napisanie odpowiedzi wolę poleżeć na hamaku.

Uwierz mi, że dla mnie czytanie Twoich postów to największa tortura i mam setkę pomysłów jak lepiej spędzić czas. Niestety obowiązki moderatorskie mnie do tego obligują :/

 

Jeśliby ktoś z Administracji Forum zechciał przewertować korespondencję pomiędzy mną i innymi użytkownikami Forum, też i użytkownikiem Eryczek, stwierdziłby z pewnością że nie rozpocząłem ani jednego wątku politycznego na tym Forum, jeśli ktoś mógłby się poczuć urażony moimi wypowiedziami, to na pewno nie jako pierwszy, ponieważ w stosunku do NIKOGO jako pierwszy nie byłem nieuprzejmy. Natomiast co do moderatora j.w. prosiłbym o rozważenie czy nadal powinien pełnić swoją funkcję, ponieważ wydaje się nie zdawać sobie sprawy z tego że tytuł ten oznacza stosowanie zasady bezwzględnego obiektywizmu, nawet jeżeli wbrew sobie.

Jak dziecko :wallbash::wallbash::wallbash: To nie ja, to on zaczął :D:D

A nie umiesz odpowiadać w tematach których nie zacząłeś tak żeby nikogo nie obrażać?

 

Każdy kto ma klawiaturę może to sprawdzić z łatwością, podobnie jak wszystko o czym pisałem wcześniej.

Prosiłbym Cię bardzo po raz enty o podawanie źródeł skąd czerpiesz informacje. Masz zwyczaj krytykować obiektywizm często cytowanych tu Gazety Wyborczej i Newsweeka, daj i nam szansę podważyć wiarygodność źródeł z których Ty czerpiesz swój światopogląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
664934 zostaniesz zbanowany jeśli będziesz w dalszym ciągu ujadał, nie uzasadniając swoich wypowiedzi.

To 80% osób piszących tutaj jest do odstrzału.

 

Krzysztofie, podaj przykłady. Od kilku dni śledzę dyskusję na temat emerytur. Jest ona mocno okraszana przepisami prawnymi na które forumowicze się powołują. Wiele osób linkuje artykuły z Gazety Wyborczej. Taką podstawę przeciwnicy mogą negować ale przynajmniej jakieś źródło mamy. Nie pamiętam żeby ktoś podał linki do artykułów z portali prawicowych jak: wSieci, wPolityce czy wiadomosci.tvp.pl :dontknow:

 

Przy okazji poprosiłbym o Twoją pomoc. Jesteś osobą która sama o sobie pisze że jest Ci bliżej prawa niż lewa więc nie będziesz posądzony o stronniczość. Czy możesz napisać jak wiarygodne / rzeczowe / merytoryczne, były dla Ciebie ostatnie posty KR54321 na temat:

- WPOMPOWANIA (które okazało się pożyczką) przez Bank Światowi w Lidla 900 mln dolarów

- teoria o tym że w Niemczech patrzy się przez dużą lupę jakiej narodowości jest kapitał kontrolujący ich media

- i na koniec teoria o Panu Hołdysie, że jest autorytetem dzieci i młodzieży oraz młodzieży z KOD oraz że pozytywnie na temat jego wczorajszego tweetu wypowiadały się tylko osoby jeszcze nie ukształtowane

Czy Forumowicz KR54321 poparł jakimiś materiałami swoje wypowiedzi czy musiałeś szukać sam odpowiedzi w internecie. I jeżeli musiałeś sam szukać to czy udało Ci się coś znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś raczył spojrzeć w temat "co mnie dziś wkurzyło" i odszukać posty z 04.03.2016 będzie mógł ocenić sam, czy KR54321 istotnie nie był nieuprzejmy 'dla takich jak Polaków jak Wy'. Bez prowokacji ze strony innych.

 

A co do procesu o naruszenie dóbr osobistych, to chyba powód decyduje, kogo pozwać, a kogo nie, jak również dlaczego i powinien liczyć się z koniecznością przedstawienia dowodów względnie możliwością przegranej. Wniosek o wyłączenie sędziego zostanie rozpoznany, P. Jaki może zażalić niesatysfakcjonujące go rozstrzygnięcie.

 

Opinia Z. Ćwiąkalskiego niewiarygodna, bo jako pełnomocnik w innej sprawie wykonywał to, co do pełnomocnika należy. Opinie Z. Ziobry też są niewiarygodne, bo bezpodstawnie zarzucił pewnemu kardiochirurgowi uśmiercanie pacjentów? Ale to nie jest powód do złożenia mandatu.

 

Nie rozumiem natomiast jednego, skoro prawy P. Jaki miał wiarygodne informacje o agencji towarzyskiej w mieszkaniu wynajmowanym od pewnego posła, to dlaczego do tej pory nie ma sprawy o uchylenie temu ostatniemu immunitetu w sprawie o kuplerstwo (jest karalne tak jak i sutenerstwo)?

 

Dodane po 7 minutach 38 sekundach:

Uwierz mi, że dla mnie czytanie Twoich postów to największa tortura i mam setkę pomysłów jak lepiej spędzić czas. Niestety obowiązki moderatorskie mnie do tego obligują :/

 

A widzisz, ja z kolei lubię oderwać szare komórki od szarej rzeczywistości, np. rozwiązywać łamigłówki, krzyżówki typu Jolka czy hetmańskie, obejrzeć kryminał, poczytać dobrą fantastykę (fantasy też). A tu? Tylko zapowiedzi i obietnice.

 

PS. Postawiłem datę.

viewtopic.php?p=625285#p625285

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że dla mnie czytanie Twoich postów to największa tortura i mam setkę pomysłów jak lepiej spędzić czas. Niestety obowiązki moderatorskie mnie do tego obligują :/

 

A widzisz, ja z kolei lubię oderwać szare komórki od szarej rzeczywistości, np. rozwiązywać łamigłówki, krzyżówki typu Jolka czy hetmańskie, obejrzeć kryminał, poczytać dobrą fantastykę (fantasy też). A tu? Tylko zapowiedzi i obietnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

665089 - WPOMPOWANIA (które okazało się pożyczką) przez Bank Światowi w Lidla 900 mln dolarów

- teoria o tym że w Niemczech patrzy się przez dużą lupę jakiej narodowości jest kapitał kontrolujący ich media

 

Zapewne domyślasz się, że jeżeli miałbym coś do powiedzenia w tych tematach to bym powiedział.

665089 - i na koniec teoria o Panu Hołdysie, że jest autorytetem dzieci i młodzieży oraz młodzieży z KOD oraz że pozytywnie na temat jego wczorajszego tweetu wypowiadały się tylko osoby jeszcze nie ukształtowane

Ano z tym to się akurat zgadzam. Ale ja nie rzucę takiej teorii bo krzykacze zaraz próbowaliby mnie wyprowadzić z błędów bez konkretów właśnie. Mam wiele kontrowersyjnych przemyśleń na temat pewnych osób, ugrupowań, zachowań itp. ale o takich rzeczach rozmawia się na żywo.

Każdy ma prawo do własnej opinii na każdy temat. A to, że wg. Twojego widzi mi się każdy ma ją uzasadniać jest śmieszna.

Jakoś nie kojarzę sytuacji gdzie ktoś, kto jest bliższy Twojemu widzeniu wrzuca coś bez bez konkretów czy ubliża innym, a Ty chcesz go banować. Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie kwestionuje, że P. Jaki może zażalić rozstrzygnięcie Sądu. Można jedynie domyślać się, że poszedł do Sądu z założeniem, że sprawy nie będzie powództwo zostanie oddalone( immunitet). Ku jego zdziwieniu Sąd dopuścił do prowadzenia postępowania, ponieważ to sprawa cywilna.

W związku z powyższym postanowił zwyzywać sędziego,podważyć niezawisłość i bezstronność. Przy okazji zostanie to wykorzystane jako argument do"naprawy "systemu sądownictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Zapewne domyślasz się, że jeżeli miałbym coś do powiedzenia w tych tematach to bym powiedział.

Rozumiem :)

 

Każdy ma prawo do własnej opinii na każdy temat. A to, że wg. Twojego widzi mi się każdy ma ją uzasadniać jest śmieszna.

Jak mam to rozumieć? Mamy obrzucać się bezkarnie inwektywami, wypisywać co nam się wydaje albo powtarzać czyjeś teorie nie mające żadnej podstawy ale niszczące czyjeś życie i oczekiwać że nie spotkają nas z tego tytułu żadne konsekwencje?

Mamy się zniżyć do poziomu polityków? :/

 

Jakoś nie kojarzę sytuacji gdzie ktoś, kto jest bliższy Twojemu widzeniu wrzuca coś bez bez konkretów czy ubliża innym, a Ty chcesz go banować. Dziwne.

Ja też nie kojarzę takiej sytuacji. Jeśli wpadnie Ci coś takiego w oko, zgłoś ten post - obiecuję że zareaguję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek poczytaj o prasie niemieckiej, w rękach kapitału niemieckiego jest pewnie 99.99 rynku mediów, to nie jest wiedza tajemna, nie trzeba wrzucać linków, podobnie jest w innych gałęziach gospodarki. Szacuje sie, że Niemcami rządzi około 600 osób, Niemców, tzn. ta grupa jest właścicielem wiekszosci kapitału, mediów , wpływowi politycy

http://www.rp.pl/Wywiady-i-rozmowy/3010 ... .html#ap-1

To między innymi tłumaczy, ze można było zablokować informacje o gwałtach dokonywanych przez muzłmanów, swoją drogą niesamowite w dobie internetu, informacji itp. Także zbastujcie z tymi wolnościami zachodnich cywilizacji bo za PiS to mamy złoty wiek wolności w porównaniu do niemieckiego zamordyzmu :D Niemcy się sami rządzą i ich prawo, luz na to kto tam trzyma media, kapitał itd, ich małpy ich cyrk, byli by sie nie wp... z poradami do mnie. Anglicy z drugiej strony maja kompetnie inne podejście, nie obchodzi ich jakiej jest narodowości ich kapitał, stad np. masowa emigracja kapitału rosyjskiego do Anglii, kupowanie klubów piłkarskich itp. Jak widać podejścia do kapitału, gospodarki skrajnie inne, ale maja jedną wspólną cechę..... kontrolę. Takie ździebło informacji, powiedzmy od prawej strony, która takie informacje ma dawno przyswojone, lewa jak widać potrzebuje linków :) Trzepnąłbym dłuższy wywód dlaczego, ale szkoda mi czasu na takie oczywiste oczywistości.:)

Zachwycasz się Holdysem, a pojechałeś hejtem jak identycznie to samo napisałem kilka stron wcześniej, jeszcze przed Hołdsysem, pussy generation. Pamiętasz? Pocieszne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Jak mi nie pasuje ktoś poprzez swoje zachowanie na forum to go po protu ignoruję. Polecam.

 

Podzielam Twoją postawę - sam również stosuję ją w życiu. Na Forum niestety nie mogę zignorować pewnych zachowań - obowiązki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacuje sie, że Niemcami rządzi około 600 osób,

 

A wiesz, czytałem ten artykuł, i nic tam takiego nie znalazłem. Z pewnością nie w obecnym czasie. I nie 'szacuje się', tylko "wynika z badań socjologicznych", o których naturze już niestety nic nie wiadomo.

To, że ktoś ma przyswojone pewne prawdy, niekoniecznie jest zaletą. W niedawnej historii był przykład przyswojenia przez pewien naród prawdy o wyższości pewnej grupy i niższości sporej części tych innych. Historia jak na razie nie potwierdziła tego, ale cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.