Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

A dlaczego mieliby utracić pracę? Na pewno w takim przypadku będzie odnotowany wzrost obrotów w sobotę. Chciałbym również zobaczyć pensje tych kasjerek co pracują w niedzielę- czy dostają dodatkowe pieniądze za pracę w niedzielę (czyli tzw 50'tki albo setki). Oczywiście że tego nie mają bo umowy o pracę są tak skonstruowane, że po prostu można wyzyskiwać pracownika.Zaraz może znajdą się głosy, że istnieje coś takiego jak PIP czy można zmienić robotę. Więc PIP to jakiś zacofany organ, który przed kontrolą oznajmia pracodawcy, że wpadnie i go przetrzepie (więc co robi pracodawca? nie będę pisał bo każdy wie jakie machloje lecą) a co do zmiany roboty to nie każdy może sobie wybierać pracę, nie każdy jest uzdolniony intelektualnie. Nie wszyscy również mieszkają w miastach po 50-100 tyś ludzi.

Dla każdego pracujacego w tej branzy, ktory musial chociaz raz ukladac grafik, jest jasne, ze nastapi redukcja zatrudnienia. Obrot wzrosnie w sobote, ale nie zrekompensuje braku niedzieli.

Nie pisz prosze rzeczy, o ktorych nie masz pojecia -50-tki lub 100-tki dostaje sie za prace zaplanowana w wolne odpowiednio za sobote lub niedziele, a nie za prace w te konkretne dni.

Co do PIPu generalnie sie zgadazam-za male kompetencje i kary smiesznie niskie, chociaz z praktyki moge powiedziec-korporacje sa notorycznie kontrolowane, chociaz brak jakichkolwiek naruszen prawa, a sklepy osiedlowe, gdzie prywaciarz zatrudnia, to siedlisko patologii-brak umow o orace, brak rejestrowania czasu pracy, brak wydawania urlopow, nie mowiac juz o szkoleniach bhp, aktualnych badaniach, itp.

Zajmowalem sie kiedys rekrutacja pracownikow do sieci i nie spotkalem ani jednej osoby pracujacej w malej firmie, gdzie bylaby umowa odpowiednia do wykonywanej pracy (w zakresie wymiaru godzinowego). Zdecydowana wiekszosc pracownikow zatrudniona byla na czarno, pozostali harowali po kilkanascie godzin majac umowe na 1/8 etatu. Na pytanie ile urlopu dostawali, odpowiedz byla zazwyczaj- "tydzien w roku". Oczywiscie brak swiadectw pracy, itp. Jak czasami czytam raporty z kontroli sieci i widze oburzone reakcje zwiazkow zawodowych, bo na kilkadziesiat tysiecy pracownikow, zdarzyly sie przypadki np. braku oddania 4.niedzieli w miesiacu (i tak naliczono nadgodziny setki) albo brakowalo szkolen na wozki elektryczne (gdzie istnieje rozna interpretacja przepisow bhp-rozne urzedy roznie je interpretuja), to smiech mnie ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czasami czytam raporty z kontroli sieci i widze oburzone reakcje zwiazkow zawodowych, bo na kilkadziesiat tysiecy pracownikow, zdarzyly sie przypadki np. braku oddania 4.niedzieli w miesiacu (i tak naliczono nadgodziny setki) albo brakowalo szkolen na wozki elektryczne (gdzie istnieje rozna interpretacja przepisow bhp-rozne urzedy roznie je interpretuja), to smiech mnie ogarnia.

 

Związki mogą coś powiedzieć tylko w przypadku pracodawców, u których mogą tworzyć struktury, wobec pozostałych to strata czasu ;)

 

Dodane po 5 minutach 12 sekundach:

 

Zdaje się, że fotka stara i Kaczyński nie ten :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]funkoval[/ref], myślałem, że profil sympatyka PiSu w takiej sprawie nie będzie kłamał :o

Owy sympatyk pisze o sobie "Absolwent Wydziału Prawa i Administracji. Zaangażowany politycznie konserwatysta, zainteresowany podjęciem współpracy z osobą zawodowo związaną z polityką." :kox:

 

P.S. Jednak miałem dobre podejrzenia w pierwszym momencie, że to chyba nie ten Kaczyński. Lech był taki bardziej "pucołowaty", prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem zajawki "Smoleńska" i to jakaś masakra jest, film moim zdaniem nie do obrony, fatalnie, że PIs, rząd z taką pompą ten film nagłośnił. W sumie to też trudno im się dziwić, trochę taki szantaż, mam nadzieję, że będą się starali spuścić zasłonę milczenia na to dzieło i nie brnąć dalej. Z drugiej strony Polacy są podzieleni, jest to fakt, pierdoły o prezydencie zgody i takie tam to zwykłe p..... . Sami Polacy są podzieleni, ktoś kiedyś mocno powiedział, że III pokolenie UB walczy z III pokoleniem, mocno, ale rysuje linię podziału tam gdzie on się faktycznie znajduje, PIs, czy Po i reszta "różowych" bardziej są emanacją społeczeństwa niż odwrotnie. Ostatnio sobie uświadomiłem, że te podziały również w dużym stopniu wpływają na odczucia estetyczne, komuś się może Pokłosie podobać chociaż dla mnie film jest totalnym gniotem. W tym roku była premiera Historii Roja, mnie ten film rozj..... , dawno mnie żaden film, czy ogólnie szeroko rozumiana sztuka tak nie poruszyła jak to zjawisko pozakinowe, pozafilmowe jak to jeden z krytyków określił. Czepianie się , że w Historii Roja, czy Pokłosiu, jest słabe oświetlenie, rozwlekły scenaariusz, zły warsztat etc. , etc. jest bez sensu. W Smoleńsku moim zdaniem forma jednak przerosła treść, albo ja za mało po prawej stronie jestem :) , albo film do innego odbiorcy jest adresowany. Może bardziej Klan, Barwy szczęścia, może w tym jest sens, tam jest jednak większość wyborców, no nie wiem, nie wiem .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie raczej stare bo raz, że to nieżyjący już Kaczyński a dwa, że na drugim planie (za Kaczyńskim) posłanka (wyleciało mi z głowy jej nazwisko), która z PiSu już daaawno temu wyleciała. Ostatnio prawie w ogóle się nie pokazuje w mediach.

Co do "filmu" - ostatnio jakieś media opublikowały listę płac ekipy robiącej Smoleńsk (od aktorów po catering itp). Nagle okazało się, że kilku aktorów napisało maila aby usunąć ich nazwiska z tej listy. Czyżby się wstydzili takiego "dzieła"? Z drugiej strony widać, że pieniądze nie śmierdzą skoro z własnej woli wystąpili w takim gniocie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

664039 nie zamierzam oglądać tego filmu, ale ocenianie go i wypowiadanie się na jego temat po zobaczeniu zajawek...

A jak myślisz Jagmar po co producenci filmów wypuszczają trailery, zwiastuny, czy zajawki filmów? : Taka mała zagadka. :) Jeżeli chce iść na film to:

a) dowiaduję się o czym jest ten film, zbieram ogólne informacje

b) patrzę na listę aktorów, reżyserię itd

c) oglądam zwiastun,

Stwierdzam, że film jest do d... i na niego nie idę, albo przeciwnie jestem zainteresowany i idę. Zakładam, że są na tym łez padole osobniki, które po odpowiedzeniu "nie" na w/w punkty jednak pójdą na film żeby móc później napisać, że jest ch... . , ewentualnie pójść na film i wyjść mega zaskoczonym . Kurde, to musi być jazda ..... jednak można się bawic bez alkoholu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dobrze napisałeś... trailery są po to żebyś wiedział o czym jest film i czy chcesz go zobaczyć czy nie... więc po trailerach możesz ocenić że nie chcesz go zobaczyć... a nie że jest do dupy i w ogóle gniot (nie twierdze że gniotem nie będzie - ale to można stwierdzić po obejrzeniu całego filmu lub chociaż części jeżeli nie będzie można dać rady obejrzeć do końca ;) ). No ale nie ma sensu off topa robić o taką pierdołę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Zostawmy na razie naszą rodzimą kinematografię ;)

 

Rozmawialiśmy niedawno o sposobach manifestowania patriotyzmu przez różne grupy społeczne oraz co kto przez patriotyzm rozumie. Z grubsza chyba wyjątkowo się dogadaliśmy choć pewnie poniekąd dlatego, że nie poruszyliśmy tak wrażliwego tematu jak zachowanie naszych "narodowców" na ulicach naszych miast.

Pisząc o zachowaniu mam namyśli fizyczne napaści które zaczęły się przytrafiać w Polsce obcokrajowcom o ciemniejszym kolorze skóry niż nasza Polska. Czytam o nich od kilku tygodni w internecie. Policja niby szuka sprawców ale o efektach tych poszukiwań internet już nie donosi.

Tymczasem w ostatnim tygodniu podobne "atrakcje" spotkały naszych rodaków w Wielkiej (a może już małej) Brytanii. Sprawa zrobiła się na tyle poważna że postanowiło polecieć tam wczoraj Trzech Muszkieterów choć w ostatniej chwili jeden się wycofał.

Na temat tej troski o naszych obywateli na Wyspach, każdy pomyśli co chce ale zaciekawił mnie dziś wpis księdza który zastanawia się nad podwójnymi standardami naszych polityków. Przeczytajcie sami:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... .html#Prze

Ksiądz jest prawdziwy, żaden troll internetowy:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bartosz_Rajewski

Co o tym myślicie? Ciekawe jak to jest wyjechać do innego kraju i ze względu na swoje pochodzenie, być traktowanym jak człowiek drugiej kategorii :o - to musi być strasznie smutne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pewien tutejszy troll udzieli Ci wyczerpującej odpowiedzi, jak np. że polecieli i bronią naszych za granicą a poprzednia władza nie kiwnęła by nawet palcem, no ale zaczekajmy :D

No i nie zapominajmy o tegorocznym człowieku roku, to dopiero jest strzał :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten artykuł w Wyborczej, katolicki ksiądz w sutannie w libańskie stołówce pełnej muzułmanów nad miską zupy... no tutaj dali ciała powinien wpitalać schabowego ze świniny, byłoby bardziej dramatycznie, otóż ten ksiądz w tak sielskiej atmosferze umartwia się tym, że jak obcy biją naszych zagranicą to nasi się tym interesują, a jak nasi bija naszych w kraju to nikogo to nie obchodzi :o Ci nasi z naszymi pod okiem to chyba chodziło mu o ten paluszek na pogrzebie Inki. Hmmmm :o czyli jak sąsiad da mi w mordę, to powinny zaraz do mnie ministry lecieć, bo jak bym w mordę w Anglii dostał od Anglika to

lecą. Kurde, faktycznie, rycząca niesprawiedliwość to jest!

"A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był, to wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!

– Jak ja mogę przejechać matkę na szosie, jak moja matka siedzi z tyłu?

– Halo, tu „Brzoza”, tu „Brzoza”! Źle cię słyszę! Powtarzam, powiedział, że matka siedzi z tyłu… „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział! "

Aaaa i ten ksiądz je w stołówce "na jego kieszeń', znaczy ubogi, prawdziwy ksiądz.

:dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

663972 booohal pisze:

Przejdź do cytowanego posta czy artykuły nie sprawdzając jaka jest prawda, a Ty chcesz go banować?

 

 

To już się nudne robi.

 

 

A zaraz wrzucasz to :D

Pięknie się zaorałeś.

Może dokonałem samozaorania, ale powiedz mi skąd w takim razie czerpać wiedze jeżeli nawet jedyna słuszna opcja prowokuje? Jesteś przecież wszak człowiekiem, który czerpie wiedze z różnych źródeł, weryfikuje je, wrzuca słupki zadłużenia patrząc na nie pobieżnie więc napewno mi odpowiesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

664140jedyna słuszna opcja

Po co te głupie gadki?

Podrzuć profil tego Pana. Chętnie zobaczę co to za człowiek.

Nie raz mówiłeś jak to świetnie dajesz sobie radę z samodzielną analizą. W świetle tego nie powinieneś zadawać takich pytań...

Ja wybrałem sobie ludzi, blogi i inne media jakie uznałem za słuszne ale co bym nie napisał to zaraz ktoś wtrąci, że tu jest jakiś prawak, tu faszysta, tu ksiądz, a tu żydowski komunista.

Dla jednych Lis będzie ideałem dla innego Ziemkiewicz.

Ja wybieram tych, którzy nie lecą na fali jazgotu na PiS przy jednoczesnej amnezji w stosunku do poprzednich rządzących ale nie klęczą tez przed Kaczorem. Tu Ziemkiewicz właśnie jest wg. mnie takim człowiekiem. Powiedzmy, że to mój ulubieniec dlatego podałem go za przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

664143 Nie raz mówiłeś jak to świetnie dajesz sobie radę z samodzielną analizą.

2 razy. I tak zrobiłem w tym przypadku. Zobaczyłem zdjęcie na jednym z portali informacyjnych, wszedłem na Twittera owego Pana i uznałem źródło za wiarygodne. Trudno żebym jeszcze szukał dziennikarza który zrobił zdjęcie.

664143 Podrzuć profil tego Pana. Chętnie zobaczę co to za człowiek.

a proszę bardzo ;)

https://twitter.com/TomaszCeglowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Kto za PiSem like'' :D Ale gamoń.

''Absolwent Wydziału Prawa i Administracji. Zaangażowany politycznie konserwatysta, zainteresowany podjęciem współpracy z osobą zawodowo związaną z polityką.''

To też dobre. Myślałem, że żartujesz.

Patrząc po wpisach, nie brałbym takiego Pana na poważnie. A już na pewno nie wpisuje się w mój ''klucz'' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu, gadu a złoty medalista, aptekarz Misiewicz został właśnie członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Widać ciężko było wyżyć za te 11 tys miesięcznie i złoty medal to dorzucił mu Antek jeszcze kilka tysi. Zdolny jest to niech ma...

Coraz poważniej biorę pod uwagę to, że w PiSie ogłosili sobie taki konkurs na "jak największego melepete jakiego uda się zatrudnić przy korycie zanim wyborcy się wkur***". :song:

Hurrrra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.