Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

Ja chyba wiem , mam nadzieję, że zaraz nikt mnie nie ukamienuje. W swojej naiwności partia rządząca jest przekonana, ze zamiast na zakupy część elektoratu niezdecydowanego zacznie szturmować kościoły. A tam już ksiądz nakreśli w kazaniu słuszny kierunek naszej ulubionej partii. Przy okazji część osób które pracują w niedzielę będzie im wdzięczna. I żeby nie było, ze się naigrywam bardzo współczuje tym pracującym w niedziele. Patrząc na Węgry które się z tego po roku wycofały według mnie pomysł średni, chociaż ja w niedziele zakupów staram się nie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator
Za czasów PełO i poprzednich ekip takie postępowanie było podłe. Obecnie jest to godne i niezłomne bo w imię dobrej zmiany... :song:

Zresztą na pewno sam to wymyśliłeś albo przeczytałeś w jakimś podłym, niewiarygodnym źródle masońskim. :kox:

 

Zapomniałeś dopisać że o. Tadeusz musi te pieniądze dostać i to jest uczciwe. Przecież o. Tadeusz nie będzie okradał emerytek żeby zafundować dojną zmianę rodzinie Państwa Szyszków - od tego jest 35 mln Polaków ;)

 

Dodane po 35 minutach 23 sekundach:

Napisałem wcześniej co uważam. Nie mam na tyle czasu żeby omawiać wszystko szczegółowo.

 

Wiem ile sklepów powstało w jakim okresie czasu i zdaję sobie sprawę ile maksymalnie kosztuje wybudowanie 1m2. Miliard to 1000 milionów, czyli ok. 4000 mln zł. To jest potężna kwota, za którą można opanować rynek, przy założeniu że towar na półkach tak jak to jest właśnie u nas, sieci mają za darmo, a w każdym razie tak rozbudować sieć sprzedaży, żeby zapewnić samofinansowanie kolejnych inwestycji. To już się stało.

 

Powiedz czy dobrze Cię zrozumiałem.

Nie masz zielonego pojęcia na co poszło te 900mln $ co jest oczywiste bo jak wynika z informacji w internecie, jest to tajemnica. Masz jednak swoją teorię że wszystko to było spiskiem i było wymierzone w interes Polaków. Skoro masz taką teorię to już prawie jest to prawda bo przecież wiesz wszystko, znasz się na wszystkim i przede wszystkim - potrafisz wyciągać nieomylne wnioski i obiektywnie oceniać. Do tego wystarczy uprościć temat faktur temat faktur z odroczonym terminem płatności i powiedzieć że sieci mają towar na półkach za darmo.

Na koniec trzeba dodać dramaturgii wypowiedzi jakimś mocnym akcentem więc piszesz "To już się stało" (w tle słychać wichurę i grzmoty).

Kwestie tego ile statystyczny Kowalski oszczędza kupując w Lidlu: bułki, masełko, żółty serek i mleko, w stosunku do analogicznych zakupów w sklepie osiedlowym, nie mówiąc już o sklepach spożywczych w małych miejscowościach, lepiej nie wspominaj bo jeszcze ktoś się nad tym zastanowi.

 

Moje gratulacje! Zwróciłeś wszystkim uwagę na powagę tej sprawy. Dobrze że "Bank Światowy POŻYCZYŁ Lidlowi 900 mln$" zamieniłeś na "Bank Światowy WPOMPOWAŁ w Lidla..." . W oryginale Twoja wypowiedź bardzo by straciła na dramaturgi :mrgreen:

 

Trzymaj dalej poziom merytorycznych swoich wywodów. Czytanie ich bardzo poprawia mi humor :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

663150 Tobie? - wzrost raz w tygodniu obrotów na stoisku monopolowym.

Kilkunastu tysiącom pracowników sklepów wielkopowierzchniowych? - utratę pracy.

35 milionom Polaków? - absolutnie nic.

 

Ano tak myślałem.

Jakby rząd niedostatecznie kierował moim życiem... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zrobiła sie moda teraz na "patriotyczne" produkty, nad morzem bazary z tego typu ciuchami, patriotyczne skarpetki, patriotyczne dziary, symbole, na piórnikach, wlepy na autach, obrazki, ehh dramat. A Ci wszyscy w razie podbramkowej sytuacji pierwsi spier***** tak jak 77 lat temu nasi rządzący do Rumunii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozbawił mnie obrazek jak jeden "prawilny" miał ma lewej lydce wytatuowany symbol kotwicy PW, na drugiej lydce twarz Che Guevary. To nic, że to 2 całkowicie przeciwstawne klimaty. Przecież to nie przeszkadza takiemu "prawilniakowi" żeby był lans...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To temat o polityce czy o patologiach?

patriotyzm nie jest patologią, fałszywe o nim pojęcie to kwestia (braku) świadomości społeczno - politycznej, zaś umiejscowienie postaci na odpowiednim skrzydle sceny wydaje się istotne dla pewnych rozważań politycznych, jak np. czy była/obecna władza była/jest centrystyczna, lewicowa, prawicowa, * niepotrzebne skreślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przez ostatnich kilka(naście?) postów traktuje o postawach przez niektórych uważanych za patriotyzm. Pytałeś, czy temat zbacza na patologie miast traktować o polityce, staram się wyjaśnić dlaczego mogłeś mieć takie odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.